Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2014., 12:39   #12481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, da stara akordica je isto mjerilo lijesa
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 12:47   #12482
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Evo od jucer. Malo ispusnih plinova za dorucak.. Traktori su nanesli dreka po cesti, kuruza se bere. Jos malo pa mi nebu vise smetala pa da vidim dal mi u zavoj ulazi sleper.. Jucer sam prvi put vodio Z Ultru na poso pa malo sam snimo prirodu itd..

http://youtu.be/hAfUeHM3_xM?list=UUg...YXyCOuwvG84MrQ
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2014., 13:09   #12483
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Kad smo već kod pogrebnih kola
Pohrani.com Pohrani.com


Subaru? Sigurno je odličan u dosta segmenata, ali da za 30-40 tisuća eura moram gledat ovu plastiku na razini VW Pola

Na autu od 350 tisuća km si mora zaminit manžetu dvaput u 3 godine? Navedi još koji "kvar", ali ovo je odlično. Dok te auto ne ostavi na cesti, a kvarovi na autu D segmenta te koštaju manje od 10 lipa po kilometru, to je vrhunski. Ali da ne lupam bezveze, probaj baš brzinski zbrojit koliko su te koštali servisi pa napiši...

Razbijanje dogmi: u široj obitelji imam čovika koji je dvaput minja automatsku getribu na Lexusu RX 300. Istina, njegov stil održavanja auta je balkanski - kad nešto u potpunosti crkne, tek se onda popravlja.
Nije me nikada ostavio na cesti, ali koliko ga održavam, zapalio bi ga da me ostavi. Dosta ljudi koji vide taj auto ne mogu vjerovati da je toliko star i da ima toliko kilometara. Vjerojatno je dosta tome kumovala činjenica da je garažiran.

Što se tiče kvarova, nije bilo kolosalnih, ali mali kvarovi me živciraju. Manžete su mijenjanje brat-bratu bar tri puta u ovih 13 godina. Originalna manžeta da traje tri godine mi je suludo kratko. Ono što mi odmah pada na pamet je recimo prekidač stop svjetala, prekidač svjetla za rikverc (u mjenjaču), ultrazvučni senzor, crijevo iz turba u intercooler, termostat, jedan homokinetički zglob, šarafi za štelanje geometrije na stražnjoj osovini, nosač stražnjeg amortizera (čiji zvuk me izluđivao, a mehaničarima je trbalo tri mjeseca da skuže u čemu je stvar), tri štelanja geometrije jer je pojeo stražnju desnu gumu s vanjske strane, desni krajnici dva puta, hladnjak motora, hladnjak klime, dva motora ventilatora hladnjaka (četkice i ležajevi se istrošili), gumice na PD injektorima, izgorene leće na ksenon svjetlima... Amortizere, kuplung, diskove i pakne ne računam jer su potrošni dijelovi. Ostalo nije. Auto bi bio krš da ga redovito ne servisiram.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 13:26   #12484
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
To mi sve izgledaju ko normalni kvarovi za auto od 350k km.
Nema auta koji se ne kvari, koštao on 1k ili 200k eura.

Sve je to sreća... Mogao si isto tako upiknut isti auto kojemu bi se motor rasipao već dvaput.

Prijatelji uzeli isti auto sa istom opremom mjesec dana nakon nas (novi kao i mi) i oni su imali ogromnih, ogromnih problema sa njim dok smo mi samo mijenjali ulje i vozili...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 15:12   #12485
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Onda ne kupujem novi dok se ovaj ne raspadne.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 15:33   #12486
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Jesu li ovi kvarovi nastali uglavnom u drugoj polovici životnog vijeka ili se događalo ravnomjerno?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 15:42   #12487
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Bok kolege. Ima li tko nekih iskustava sa Renault Megane Grandtour 1.5 dci 2006 godina. Ima 200k km, napravljen veliki servis, radi se o poznaniku.
Konkretno gledam automobile do 4k eura. Hvala. )
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 16:00   #12488
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Jesu li ovi kvarovi nastali uglavnom u drugoj polovici životnog vijeka ili se događalo ravnomjerno?
Da se to počelo događati u zadnje vrijeme, ne bi se bunio. Ali to se događa od prvog dana, uvijek neka sitnica ili glupi kvar. Možda sam picajzla i volim da mi je na autu sve tip-top, ali frend mi ima Accorda i 250 tis km, pa nema 10% glupih kvarova kao ja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 16:28   #12489
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Bok kolege. Ima li tko nekih iskustava sa Renault Megane Grandtour 1.5 dci 2006 godina. Ima 200k km, napravljen veliki servis, radi se o poznaniku.
Konkretno gledam automobile do 4k eura. Hvala. )
Kompresor klime dobro provjerit. Rikava redovno oko 130k km.
Plastike podizača stalaka su slabe i to oće dosta pucat.
Provjeri u servisu kompresiju u cilindrima, stavi na dijagnostiku i ispitaj dizne.
Ostalo znaš i sam. Dobri su to motori.
To je redizajn? 6 brzina 78 kW?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 17:10   #12490
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislio sam da su popravili kompresor klime u faceliftu.
Kod mene godisnje ode jedan podizac. To se moze rijesit ako ih podmazes jednom-dvaput godisnje, zaboravim podmazat.

Ako sve checkouta od ovog sto Blue kaze, kupuj ako ti se sviđa.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2014., 19:15   #12491
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Renault driveri...kakva su vam iskustva s onim Eco2 modom?

Meni se čini da mi Clio troši više kad je uključen. Trenutno imam prođena 1124 km i kaže da sam potrošio 49.3 litre. Točim do čepa, dakle 45 + odušak.

Nakon 3 rezervoara gdje sam bio između 5.5 - 6 litara s uključenim eco modom koji navodno štedi gorivo, ovo mi je sad iznenađenje s isključenim.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 21.10.2014. u 23:26.
1v@n je online   Reply With Quote