Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2012., 12:08   #661
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 12:21   #662
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
HEP ti inače ima najveću mrežu optičkih kablova u rvatskoj koje koristi prvenstveno za vlastite potrebe, povezivanje rasklopnih postrojenja, elektrana itd.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2012., 14:45   #663
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kako sad oni to "otvaraju mogućnosti svima"? Znači postavili su osnovu optičke mreže u smislu međugradskog i vanjskog povezivanja i sad će to iznajmljivati ISPovima? Ajde bar nešto što nije u vlasništvu H(D)T-a.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 15:26   #664
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kako sad oni to "otvaraju mogućnosti svima"? Znači postavili su osnovu optičke mreže u smislu međugradskog i vanjskog povezivanja i sad će to iznajmljivati ISPovima? Ajde bar nešto što nije u vlasništvu H(D)T-a.
Ima i drugih koji imaju svoju optiku (npr. HŽ, neki gradovi i slično).
Problem je što davanje linkova i pružanje usluge ISP-a su potpuno različite stvari.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 20:26   #665
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
U sljedeca 3 mjeseca drzava bi trebala prenijeti opticku mrezu sagradenu duz cesta i zeljeznica na Odasiljace i veze, cime ce se potaknuti trzisna utakmica, a krajnjim korisnicima omoguciti jeftiniji pristup internetu.

Najavio je to juce ministar prometa, pomorstva i infrastrukture Sinisa Hajdas Doncic.
Javna poduzeca koja trenutno upravljaju tom mrezom - HEP, Plinacro, HAC, Autocesta rijeka zagreb i Hrvatske zeljeznice ostala bi, dakle, bez tog dijela opticke mreze jer bi se ona prenijela na Odasiljace i veze.

Rijec je o infrastrukturi uglavnom u ruralnim podrucijima, koja bi trebala omoguciti brzi i laksi nastavak internetizacije Hrvatske.
Time cemo tu uslugu uciniti jeftinijom i dostupnijom krajnjim korisnicima. U konacnici, korisnici bi trebali placati i jeftinije internetske usluge - rekao je Hajdas Doncic.

Sudovi za gradove.
Za razliku od ruralnih podrucija, s DTK mrezom u gradovima ipak ce biti teze. Problem njezina koristenja rijesavat ce sudovi. Opcinski gradanski sud u Zagrebu je ovih dana presudio da je HT, u cijim se rukama nalazi DTK mreza, zagrebackom holdingu duzan platiti naknadu.
Sve se to mora rijesiti, a to otvara mogucnost i drugim gradovima i opcinama koji su u sudskom sporu da udu u vlasnistvo DTK mreze - ocijenio je ministar Hadas Doncic.
Izvor tiskano izdanje jutarnjeg.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 16:56   #666
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Šteta da optika prolazi kroz ruralna područja bez da se grana.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 23:50   #667
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Od 1.4 kreću novi paketi za korisnike na optici, sa brzinama 20/5, 30/10, 50/15, i neće se više moći aktivirati sadašnji paketi preko optike,

Biti će paketi sa samo net, net + tel, net + tel + tv, ali su cijene užasne(kreću od mislim oko 300kn kako sam čuo za najmanji paket i brzinu), i neće biti flat, nego 250GB limit pa onda naplata po 1GB.

Isto tako to bi trebalo biti dostupno i drugim operaterima, ali gledajući u novu std. ponudu ht-a, ostaje limit 250GB, a i veleprodajne cijene nemaju veliku razliku.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 00:59   #668
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Kaj to znači za nas koji smo potpisali ugovore na optici po dosadašnjim brzinama?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 01:14   #669
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
kod vas ostaje sve isto dakle ne morate ništa mijenjati ako ne želite
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 01:24   #670
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972