Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2012., 10:18   #6211
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Pozdrav.
Evo kupio sam napokon zvučnike Monitor audio BX5 u Audio lab (bivši technomax) u King crossu. Prezadovoljan sam zvukom. Još dok se i malo usviraju... Najviše sam se bojao da visoki ne zamaraju. Ok je. Bas i srednji zadovoljavajući.
Na akciji su svi MA zvučnici serije RX,BX i M od 30-40 %.
BX2 sa popustom koštaju 1380 kn. BX5 sa popustom koštaju 2700 kn. Puna cijena je 4499 kn. Nisam im mogao odoljeti...
Hvala na prijedlozima i savjetima.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 12:09   #6212
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
odličan ulov i još bolja cijena

još da ih upogoniš sa malo toplijim pojačalom, da ne velim cijevnim ako ne slušaš neku rasturačinu, imaš zavidan sistem.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2012., 13:49   #6213
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Vjerujem da bi to bolje zvučalo sa pojačalom malo toplijeg zvuka a pogotovo sa cijevnim. Ali nisam baš toliki audiofil
BX5 su mi poprilično dobro sjeli sa Denonom 700 i zadovoljava moje uši tako da (za sada) ne mislim mijenjati pojačalo.
Rasturačina? Pa u principu ne,ali sam za gušt poslije jutarnje kave Leonarda Cohena presjekao sa Prodigy - The fat of the land. Brutalan album
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 22:47   #6214
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda ništa od cevi... eventualno cev-pre + izlaz tranzistor

zvučalo bi sigurno bolje, probaj doma dovuć nad-a ili marantza ako možeš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2012., 15:38   #6215
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
odabir subwoofer-a

Bok svima, već duže pratim ovaj forum, ali nikako da se uključim u diskusije, pa evo koristim priliku. Trebao bih pomoć u odabiru subwoofera. Setup koji imam je:
FRONTOVI: Wharfedale 10.3 black – 2 x 2,5 m Supra Classic 2,5mm – niski + 2x2,5 m Supra Classic Mini 1,6 – visokotonci (spojeno u BI-Wiring)
CENTAR: Wharfedale 10.CS black – 1,5 m Supra Classic 2,5mm
SURROUND: Wharfedale 9.DFS black – 2x12 m Supra Classic Mini 1,6mm
ZONE 2 (PRESENT SPEAKERS): Wharfedale 9.0 black – 2x13m Supra Classic Mini 1,6mm
fficeffice" />>>
RECEIVER: Yamaha 671 black
MEDIA PLAYER: Tvix Slim S1 + 2tb Samsung F4 – spojen LAN-om na Thompson 782 router
GAME: Playstation 3, slim, 160 gb – spojen LAN-om na Thompson 782 router
TV: Panasonic P42 G20
Potvrđujem ono što je par forumaša reklo o Wharfedale zvučnicima - FALI IM BASA. U početku mi je plan bio ne kupiti subwoofer zbog osjetljivih stanara koji žive ispod mene, ali kroničan manjak basa me natjerao na taj korak.

Stoga molim neke savjete koji subwoofer, ne želim srušiti kuću od vibracija, želim samo dobiti malo basa kojeg nemam, tj imam premalo. Razmišljao sam i o Wharfedale SX sub-u, ali nekako čini mi se cjenom od 2.700 kn preskup za to što daje, ili se varam? I vizualni oblik isto igra ulogu (bilo bi poželjno da se slaže s Diamondima 10). Možda bi za taj manjak basa trebalo okriviti i Yamahu 671, na koju sam prvenstveno išao zbog Zone 2 - postavio sam Diamonde 9.0 tamo zbog slušanja radija i ponekad glazbe s Tvixa u blagavaoni, koji je usput spojen na receiver digitalno putem HDMI-a i analogno putem činčeva (jer Zona 2 ne podržava digitalni signal, pa i na Tvixu treba u postavkama staviti na analog).
Soba je 4x4, s tim da je s jedne strane otvorena, jer mi je kuhinja, blagavaona i dnevna soba na otvorenom.

Svi savjeti, kritike i ponude su dobrodošle!
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2012., 20:11   #6216
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Taj sam, mislim ja sam rekao da fali basa
Mene su logiji z5500 razmazili (moram priznati da ih nisam nijednom upalio otkako sam u sobu strpao risiver + zvucnike), ali poslje shvatis da to nije bio bas nego buka
Imam 10.2 + yamaha 771 i uzasno mi je falilo basa, igrao sam se malo s postavkama na risiveru (ono, velicina zvucnika i taka cudesa) i zvucnici su prosvirali sasvim solidnom
Pokusaj si upaliti puredirect, valjda imas to, ja sad i radio slusam s tom opcijom i basa nefali, mozda sam se i ja privikao na to, sub cu uzimati sigurno jednog dana, sad je cilj uzeti projektor

A sta uzeti za sub, neznam ni ja, sobu imam slicnih dimenzija, ali bez otvora, tako da iskreno i mene zanima sta ce ti ljudi reci
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 19:54   #6217
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Teško mi je ocijeniti koliko basa si očekivao, ali recimo............

probaj drugačije smjestiti zvučnike. nisi napisao kako su sada smješteni, ali generalno se postavljaju na najmanje 1m od bočnih zidova i cca. pola metra od stražnjeg zida. to je samo općenita preporuka (pod uvjetom da je soba uobičajenih dimenzija - od 16 do - neznam - valjda 30 kvadrata), a optimum se dobije eksperimentom.

sudeći po tome da se radi o samostojećem zvučniku, problema sa količinom basa ne bi smjelo biti, osim ako slušaš sakralnu glazbu (crkvene orgulje, jelte).

opet, velim, ne znam što očekuješ.

možda je problem u "opuštenom" basu, što zna biti boljka wharfedalea. tvoj receiver ima mogućnost biampinga, što bi moglo utegnuti i izdefinirati bas. to je bolja solucija nego biwiring. ako ni to ne upali, onda bi najbolja opcija bila promjena amplifikacije (u pravilu, naravno, ovisno kolko ti je bitno)

ne znam doduše hoćeš li onda imati dovoljno kanala za multi-room, ali ako slušaš samo radio u kuhinji (znači, pozadinska glazbica), možda bolje da kupiš neku mini liniju (umjesto suba, naprimjer) ili nešto vintage za siću.

za sub stvarno ne znam. kupi onaj koji ti najljepše izgleda, uskladi wharfedale komplet....u stereo svrhe su nekad 2.1 sistemi bili upareni (rezna frekvencija i to) al sad kad su subovi aktivni kao da to više nije ni bitno. ako ga ne možeš pravilno smjestit, onda je waste of money....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:06   #6218
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Čudan zvuk iz zvučnika

Naime , prije dva mjeseca sam kupio zvučnike Wharfedale vardus 100 i s njima pojačalo Sony ta f190 , snage 35 w po kanalu.
Do danas je sve odlično funkcioniralo no popodne sam primjetio da je zvuk na desnom zvučniku najednom naglo oslabio , zatim malo prdi woofer i onda se opet vrati na normalno neke dvije tri sekunde , i tako radnja ide kontinuirano.Ali zvučnik uvijek svira , nikad ne prestaje svirati , znači ili normalno svira , ili tiho svira , ili malo proprdi.

Ako znate otprilike u čemu je problem.
Napominjem da nikad ne raspaljujem glazbu , najviše sam pojačao do 55 % , a u windowsima je zvuk pojačan na 60 % uvijek.

Da li je možda do pojačala , jer je već malo starije i naravno nije pod garancijom , zvučnici jesu.

Ako što treba detaljnije reći/opisati samo recite jer nisam baš neki znalac u hi-fi svijetu.Hvala unaprijed
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:15   #6219
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zamijeni lijevi za desni spiker i slušaj kaj se dešava.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:23   #6220
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Evo premjestio sam konektore , i sad desni zvučnik ima te simptome.
Znači vjerovatno da je do pojačala , jel možda ide lagano na vječna lovišta ili je nešto drugo u pitanju
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2012., 21:23   #6221
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači do ampa je... ili popravi ili zemi neki jeftinjak na oglasniku, mislim da ti je jeftinije uzet nekaj sh.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:26   #6222
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Jel možda možeš otprilike reći do čega je , da nije možda samo ovaj konektor gdje stavljam žice riknuo , da možda probam na druga dva konektora , ona ispod ovih na koje sad stavljam čisto da vidim jel do toga
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:27   #6223
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa mogao si već probat dok si ovdje tipkao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 21:29   #6224
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ajde idem probat

EDIT:Evo probao sam na ove donje i radi normalno , znači da je vjerovatno onaj konektor preminuo
Hvala na pomoći
__________________


Zadnje izmijenjeno od: explorer 4. 27.03.2012. u 21:40.
explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 11:34   #6225
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
a očekivao sam nešto više basa, ovo je preslabo... kao da samo srednje čujem. Zvučnici su smješteni oko 20 cm od stražnjeg zida, desni je nekih 15 cm od bočnog zida, a lijevi nema bočnog zida, jer je ta strana otvorena, ali je zakrenut prema kutnoj garnituri. Nažalost drugčije ih ne mogu smjestiti, jer bi mi bili drito na prolazu i to ne bi izgledalo dobro. Ne slušam sakralnu glazbu, ali ono, fali nešto. Čuo sam Dali Concepte 6 i oni mi imaju puno više basa nego ovi 10.3.

Mislim da je taj opušteni bas, kako si ga nazvao, uistinu boljka wharfedale-a. Zvučnici i jesu spojeni trenutno u bi-amp, ali to ne pomaže, tj ja ne vidim neki napredak. Znam da je to bolje od bi-wiringa, ali problem je u tome što kad stavim Yamahu u Bi-amping mod, ne može mi zona 2 biti uključena, pa planiram zvučnike spojiti u bi-wiring, pošto već imam duple kablove. Ako netko zna da li ima kakva opcija da bude u bi-ampingu frontova i zona 2 uključena, molio bih da napiše, jer ja je ne vidim. Nije praktično stalno mijenjati postavke iz bi-ampinga u 7ch+zone 2, jer zona 2 i služi da bude nezavisna i da se pali posebno bez paljenja tv-a i displaya na receiveru.

Mini linija ili vintage ne dolaze u obzir, jer mi je osim radija izvor zvuka i tvix mp te streaming s kompa (napisao sam da je tvix digitalno i analogno spojen - analogno baš zbog zone 2), što mi je bitno prilikom kreiranja playlista i sličnog dok primjerice imam neke goste u blagavaoni.

Jean-Luc, hvala na podužem postu i trudu.

Mogu pravilno smjestiti sub, već imam planove razmještaja. Dakle nitko nema neku sugestiju koji sub kupiti, osim Wharfedale-ovog SX o kojem sam i razmišljao?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 16:33   #6226
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor wiseman