Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.12.2007., 21:44   #691
Bimbix, Drago klon
Banned
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VT
Postovi: 81
Na P5E je taj pad napona 0,03V
Bimbix, Drago klon je offline  
Staro 01.12.2007., 21:45   #692
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@spacemaster... ma daj, brisi s tim, ta ploca ne moze nista sto jedna p5e ne moze, osim sto ima vodeni blok i 2 gigabitne mrezne... bacanje novca

@wolverine.. abit nema toga, barem ne na p35 non pro (a mislim cak ni da pro nema, al ona nema izrazen problem s vdropom, nesto sitno undervolta al nist specijalno)

od jeftinijih ploca mozda gigabyte p35 dq6 sa svojom 12 faznom regulacijom napona ili dfi P35-T2RL, jeftiniji brat ploce koju je wolv preporucio, koliko sam vidio sa quad-ovima ima pad napona od svega 0.04V (idle to full load) sto je sa svojom 4 faznom regulacijom vise nego izvrstan rezultat
Profi, moraš da budeš progi da bi našao manu mom postu, šala naravno.

Naslov glasi koju plocu za q6600 , a najbolja za to je bez sumnje ova, a zašto?
- najkvalitetnija naponska jedinica u 8-faznoj digitalnoj izvedbi, uz Yageo R68 induktore (nema pada napona i zagrevanje je manje, samim tim i oc)
- podrška za 1333 / 1066 / 800MHz FSB, kao i za 1600MHz za nadolazeće Intel Extreme 45nm procesore
- podrška za ATI CrossFire™
- važno je napomenuti jednistveno rešenje proširenja PCI-Express linija, tj. CrossLink čip. Uz njegovu pomoć je konačno moguće ostvariti 2x x8 PCI-Express linije kao i jedan x16 PCI-Express slot za nadolazeću tehnologiju u vidu TRI-FIRE sistema zasnovanih na uparivanju tri ATi grafičke kartice, zarad što boljih gejmerskih sposobnosti (ovo je jedina intel ploča koja koja ima ovoliko jak PCI-E segment i ATI-jeva TRI-FIRE tehnologija na ovoj ploči ima da propeva)
- dodatna, poboljšana audio kartica - SupremeFX II (zvuk ove kearte ne može da se poredi sa integrisanim rešenjem)
- Fusion Block System koji može da se koristi kao sistem za dodatno povezivanje vodenog sistema i nešto što će oduševiti overklok zajednicu (ali ii bez njega ima dovoljno bakra za rashlađianje još jedne ploče )
- trenutno najbogatiji BIOS koji uveliko dozvoljava postavljanje napona preko 2.2 V za procesor! Na sve to svaki naponski sektor je promenjiv unutar BIOS-a, što će reći svaka stavka može da se podesi do najmanje stabilne vrednosti, što će uveliko smanjiti temperature, a opet ponavljam i overklok.
Itd...

Ja živim od testova matičnih ploča, bukvalno svaka mi prođe kroz ruke i znam šta pišem kad pišem, autor sam preko 200 članaka stoga ako ovo shvatiš kao sugestiju shvatićeš
Pozzz
__________________
Space je offline  
Staro 01.12.2007., 21:52   #693
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
OT: Sve to stoji kaj si rekel ali ipak vidi se iz posta da covek trazi neku razumnu plocu a ne neko cudo. Ovo kaj je antrax predlozil je stvarno dobra ploca (P35-T2RL) kolko sam cital i ne bas pretjerano jeftina (1700kn), iako bi ja odma uzel DQ6 za 1300kn.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline  
Staro 01.12.2007., 21:56   #694
Bimbix, Drago klon
Banned
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VT
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Profi, moraš da budeš progi da bi našao manu mom postu, šala naravno.

Naslov glasi koju plocu za q6600 , a najbolja za to je bez sumnje ova, a zašto?
- najkvalitetnija naponska jedinica u 8-faznoj digitalnoj izvedbi, uz Yageo R68 induktore (nema pada napona i zagrevanje je manje, samim tim i oc)
- podrška za 1333 / 1066 / 800MHz FSB, kao i za 1600MHz za nadolazeće Intel Extreme 45nm procesore
- podrška za ATI CrossFire™
- važno je napomenuti jednistveno rešenje proširenja PCI-Express linija, tj. CrossLink čip. Uz njegovu pomoć je konačno moguće ostvariti 2x x8 PCI-Express linije kao i jedan x16 PCI-Express slot za nadolazeću tehnologiju u vidu TRI-FIRE sistema zasnovanih na uparivanju tri ATi grafičke kartice, zarad što boljih gejmerskih sposobnosti (ovo je jedina intel ploča koja koja ima ovoliko jak PCI-E segment i ATI-jeva TRI-FIRE tehnologija na ovoj ploči ima da propeva)
- dodatna, poboljšana audio kartica - SupremeFX II (zvuk ove kearte ne može da se poredi sa integrisanim rešenjem)
- Fusion Block System koji može da se koristi kao sistem za dodatno povezivanje vodenog sistema i nešto što će oduševiti overklok zajednicu (ali ii bez njega ima dovoljno bakra za rashlađianje još jedne ploče )
- trenutno najbogatiji BIOS koji uveliko dozvoljava postavljanje napona preko 2.2 V za procesor! Na sve to svaki naponski sektor je promenjiv unutar BIOS-a, što će reći svaka stavka može da se podesi do najmanje stabilne vrednosti, što će uveliko smanjiti temperature, a opet ponavljam i overklok.
Itd...

Ja živim od testova matičnih ploča, bukvalno svaka mi prođe kroz ruke i znam šta pišem kad pišem, autor sam preko 200 članaka stoga ako ovo shvatiš kao sugestiju shvatićeš
Pozzz
Jel ti je prošla kroz ruke ASUS P5E. Kakvi su dojmovi o toj ploći. Zašto ispod naljepnice te matične na kojoj piše P5E jasno stoji Maximus Formula.
Bimbix, Drago klon je offline  
Staro 01.12.2007., 22:30   #695
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
- najkvalitetnija naponska jedinica u 8-faznoj digitalnoj izvedbi, uz Yageo R68 induktore (nema pada napona...
Pad tj oscilacije napona su uvijek tu. Te oscilacije se mogu smanjiti ali nestati sigurno ne mogu.

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
- Fusion Block System koji može da se koristi kao sistem za dodatno povezivanje vodenog sistema i nešto što će oduševiti overklok zajednicu (ali ii bez njega ima dovoljno bakra za rashlađianje još jedne ploče )
Iskreno receno-hladjenje za mosfete me uopce nije nesto impresioniralo. Bilo bi bolje da su ga odvojili i da prestanu koristit 5kg bakra po ploci za hladjenje.
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
- trenutno najbogatiji BIOS koji uveliko dozvoljava postavljanje napona preko 2.2 V za procesor! Na sve to svaki naponski sektor je promenjiv unutar BIOS-a, što će reći svaka stavka može da se podesi do najmanje stabilne vrednosti, što će uveliko smanjiti temperature, a opet ponavljam i overklok.
Itd...
A koji to proc moze izdrzat na 2,2? Bio on na 10° ili 50° ili na -150° on jednostavno puca.
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Ja živim od testova matičnih ploča, bukvalno svaka mi prođe kroz ruke i znam šta pišem kad pišem, autor sam preko 200 članaka stoga ako ovo shvatiš kao sugestiju shvatićeš
Pozzz
Drago mi je zbog tebe


ps.ako smijem prokomentirat-svako malo dodje neki link sa SX-a. Reklamirao si ga vec, ali svaki post ti je neki link sa SX. Ne povodim svadju ni slicno, cisto informativno me zanima pa ako mozes odgovorit bilo bi lijepo.
Optik je offline  
Staro 01.12.2007., 23:06   #696
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@ elvis.. ploca koju sam ja predlozio dfi kosta oko 1000kn, to je ona crvena, malo siromasniji bios, i oprema od jace verzije, al i dalje ide oko 500fsb s quad-ovima i tek malo ispod 600 mhz s dualcima i fascinantno je sta su uspjeli izvuci iz komponenti koje mogu prodavati po toj cijeni...

@spacemaster.. nitko ne spori da je maximus extreme dobra ploca, dapace vrhunska, ali p5e konkretno prakticki nije nist slabija, jednaki OC i sve drugo, a jeftinija je 100€ i vise. kome treba triple CF za tog se isplati, svima ostalima ta ploca je samo i iskljucivo ku*cenje i gubitak doticnih 100+€, nhf
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 01.12.2007., 23:14   #697
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Šala kraju, P5E je više nego dobra ploča, DDR3 je cenovno trenutno neatraktivan i to je jedini razlog zbog čega takve ploče ne mogu da se preporuče prosečnom korisniku, međutim ako ste okoreli ocer ili entuzijasta onda cena neće predstavljati problem.

@Optik
Pad napona ako se menja na trećoj decimali koju ne čita ni Pc probe ni bilo koji unimer do 100eura se ne računa, ali samo u slučaju quad procesora i na pomenutoj ploči on bukvalno ne postoji kad se bocne C2D, ali bukvalno, u BIOS-u se uključi calibration segment i pada napona nema
2.2V smo koristili na LN2 sesija,ali sve iznad 2.05 ne donosi benefit, stoga ne može procesor da umere ako je ispod -130C (još ni jedan 56nm CPU nije dostigao -150C, ili coold bug se pojavljuje kod većine isopod -135-140C ) i na 2.2V jer na vrednosti od -100C sve do 2.25V još nam ništa nije izgorelo, šta više mogu da se pohvalim da zadnje dve godine nismo ništa spalili od procesora, ploča je bilo brdo, ali ponavljam procesora ne.
__________________
Space je offline  
Staro 02.12.2007., 00:03   #698
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Ljudi ozbiljno pitanje da vas pitam kako se ponasa p5e pri ocanju jer me pocela interesirat ta maticna ploca... ne cini mi se nimalo losom za novce kojom se prodaje i koliki je vdrop na njoj?!
jurbAs je offline  
Staro 02.12.2007., 00:33   #699
DiSc-jOcKeY
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 172
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Ljudi ozbiljno pitanje da vas pitam kako se ponasa p5e pri ocanju jer me pocela interesirat ta maticna ploca... ne cini mi se nimalo losom za novce kojom se prodaje i koliki je vdrop na njoj?!
LOL sad sam tek skuzio da ima istu konfu kao i ja . od kucista, napajanja, grafe, proca, maticne...

Sto se tice P5K-e wifi ap maticne, CPU-Z prilikom idlea i loada prikazuje razliku u voltazi od 0.008 V .

Voltmodat nezelim jel mi nije bas do saranja kemijskom po cipovima .

Jurbas, daj mi molim te reci kak ti se cini ta Vista koju imas na konfi? dali ti je 2 gige rama dosta i zasto nisi stavio 64 bitnu verziju viste???
Hvala!
__________________

DiSc-jOcKeY je offline  
Staro 02.12.2007., 02:42   #700
Bimbix, Drago klon
Banned
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VT
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Šala kraju, P5E je više nego dobra ploča, DDR3 je cenovno trenutno neatraktivan i to je jedini razlog zbog čega takve ploče ne mogu da se preporuče prosečnom korisniku, međutim ako ste okoreli ocer ili entuzijasta onda cena neće predstavljati problem.

@Optik
Pad napona ako se menja na trećoj decimali koju ne čita ni Pc probe ni bilo koji unimer do 100eura se ne računa, ali samo u slučaju quad procesora i na pomenutoj ploči on bukvalno ne postoji kad se bocne C2D, ali bukvalno, u BIOS-u se uključi calibration segment i pada napona nema
2.2V smo koristili na LN2 sesija,ali sve iznad 2.05 ne donosi benefit, stoga ne može procesor da umere ako je ispod -130C (još ni jedan 56nm CPU nije dostigao -150C, ili coold bug se pojavljuje kod većine isopod -135-140C ) i na 2.2V jer na vrednosti od -100C sve do 2.25V još nam ništa nije izgorelo, šta više mogu da se pohvalim da zadnje dve godine nismo ništa spalili od procesora, ploča je bilo brdo, ali ponavljam procesora ne.
@Spacemaster
P5E nije DDR3 nego DDR2, P5E-3 je ddr3

@Jurbas
Pad napona je 0,03V

@Disc.
Za vistu bi bilo najbolje imati 4Gb rama.
Bimbix, Drago klon je offline  
Staro 02.12.2007., 05:59   #701
kArLo
Premium
Moj komp
 
kArLo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Potpis na ovo, i to samo takav
Moj odabir No1 pri sljedecem sastavljanju moje konfe (zasad se mucim sa lapom dok ne diplomiram il dok ga ne prodam)
__________________
Desktop:
System: Asus X99 Deluxe / Intel i7 5820k + Noctua NH-D14 / 32GB DDR4 Corsair Dominator Platinum 3000Mhz (4x8Gb) / Asus DUAL-GTX1060-O3G / A-DATA XPG SX8200 Pro M.2 SSD 1TB / Sound Blaster Z / Fractal Design Core 3000 / Corsair HX1200
Storage (total of 54TB): 6 x Seagate IronWolf 8TB / WD My Passport Ultra 4TB (2,5") + WD Nomad case / WD Scorpion Blue 1TB (2,5") + Orico case
Video/audio/input/misc:
HP Z32 (32" 4K) / Logitech G933 Artemis Spectrum / Samsung Harman/Kardon Q70 soundbar / Sony XD100 / Corsair K95 / Logitech G9X / Logitech VX Revolution / Canon scanner LIDE 70 / HP LaserJet P1102
Mobile: Lenovo ThinkPad X1 tablet (Intel Core m7 / 8GB DDR3 / 256GB SSD)
kArLo je offline  
Staro 03.12.2007., 08:35   #702
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Vidim ja svako svoga magarca hvali, pa da se i ja ubacim

P35-DQ6 osim sto je Vdrop na ploci 0 (valjda zbog 12fazne regulacije), svi stekeri su gotovo idealno smjesteni te maticna ima super hladjenje(kako vizualno tako i prakticno) koje kad mu stavis BT ili GeminaII dovodi do savrsenstva.
Uber Gosu je offline  
Staro 03.12.2007., 14:18   #703
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ja imam tu plocu prezadovoljan sam clocka se lagano i stabilna je za te novce neces nac bolju!
jurbAs je offline  
Staro 04.12.2007., 12:13   #704
filoz_off
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: u selu
Postovi: 21
da li se isplati

kao sto pise u naslovu dal se isplati uzet ovu plocu

MBO INTEL, s. 775, D975XBX2KR
mislim da bi valjala za Q6600 i za dvije radeonke HD3870


filoz_off je offline  
Staro 04.12.2007., 12:43   #705
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,327
Radije uzmi neku ploču baziranu na P35 chipsetu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 04.12.2007., 17:51   #706
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
neisplati .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 04.12.2007., 17:57   #707
filoz_off
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: u selu
Postovi: 21
koju bi plocu trebo uzet umjesto te,da bi mogla radit dobro sa Q6600 i dvije 8800gt 512 ili dvije HD3870,jer ovi na podforumu ATI kazu da je dobra,a ovi na podforumu NVIDIA hvale 8800 gt pa neznam koju cu grafulju uzet
filoz_off je offline  
Staro 04.12.2007., 18:36   #708
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,327
Nijedna P35 ploča nema SLI već samo CF. Ako želiš SLI, moraš nabaviti ploču sa nVidia chipsetom. SLI tj. CF se totalno ne isplati jer su performanse daleko lošije od uloženog kapitala u tu kombinaciju. Što se tiče P35 ploča, Gigabyte su se pokazale kao dobre.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 04.12.2007., 18:57   #709
filoz_off
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: u selu
Postovi: 21
zelim SLI,treba mi ploca koja ima to,jer cu vjerojatno metit dvije nvidije 8800 GT 512,mislio sam uzet ovu plocu
filoz_off je offline  
Staro 04.12.2007., 19:55   #710
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
kako cu ti se smijat u 3 mjesecu, to je nesto nevjerojatno...

al kad vec inzistiras, imas od neo_st-a na trznici asus striker extreme za 1400kn ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=89552
ili uzmes tu koju si sam nasao, naravno uvjek mozes usparat pa uzet neku 650i plocu
__________________