Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2007., 19:36   #31
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Naravno da enkapsulira ali koristi se zbog autorizacije...

Jos da samo pojasnis kako bi ti to furao dsl preko frame relaya
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2007., 23:41   #32
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Naravno da enkapsulira ali koristi se zbog autorizacije...

Jos da samo pojasnis kako bi ti to furao dsl preko frame relaya
pa nebi vozio dsl preko frame relay-a, samo govorim o iskoristivosti (ukupna velicina paketa vs. payload) )
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 11:16   #33
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
screenshot cega tocno ti treba?
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 12:24   #34
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Također potvrđujem pppoe na svom routeru, al ono što mi je zanimljivo jest, je da su mi u routeru postavljene veće brzine, cca 4800kbits/850kbits, što je po meni u redu, je to su garant dobili nekom shemom za gubitke, te kao što sam rekao, gubici su minimalni.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 16:40   #35
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Meni je na za 2mbit brzinu pušteno 415 / 2.422 up/down. Download je oko 2000,ali upload mi rijetko kad pređe 300 gdje god da probam uploadat.. Vidjet ću kako će se ponašati sljedećih par dana.

Nego,jel vama radi wpa2 enkripciju na routeru? Wep i wpa rade normalno,ali kad stavim wpa2 i upišem ključeve,laptop se nemože spojiti.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 16:55   #36
TheLions
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZGB
Postovi: 72
@JVC HX-Z10 trenutno hvali Amis ali vjeruj mi kad iskrsne neki problem koji oni neznaju riješit (konkretno problemi s telefonom) onda sve što oni rade je da te zivkaju svakih sat vremena da provjere jeli sve radi i to svaki put drugi operater. Inače ja sam prvi (na ovome forumu) uzeo AMIS i posto pingove i ne vidim razloga da malo malo neko žica pingove
TheLions je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:17   #37
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ok tko ce mi objasniti kako ste dosli do gore navedenih cijena buduci da je ovdje potpuno drugaciji cjenik...??
http://www.amis.hr/privatni_adsl.php
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:20   #38
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:23   #39
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
cek koja je fora ako uzmes i telefon onda ti daju jeftinije??
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:24   #40
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Da i onda više nemaš veze sa T-scumom
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 12:47   #41
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
veoma interesantno. selim se uskoro na drvinje i tamo nema dcm-a i sad gledam kaj bi mogao uzeti u stilu sa trenutnim 3MB kod dcm-a. izgleda da ce to biti 4MB kod amisa
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 14:15   #42
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
evo samo mala obavijest svim "bivsim" tcomovcima koji su prelsi na amis

naime danas mi dosao racun iamo sa 5gb paket kod tcoma, i to bi trebao platiti 59kn, a naravno da necu platiti iz jednog razloga jer bajta prometa nisam potroio a i da sam htio nisam mogao potrositi jer nisam imao telefonske linije, bez koje je nemoguce koristit adsl kod tcoma, ali nakon 30minuta telefonskog uvjeravanja osoblja tcom da je to nemoguce kaj su mi sposlali poslao sam prigovor na racun i sad cekam odgovor

sta je tcom napravio i zahtjevao od mene, anime ukoliko imate start paket i nenapraviti neist od prometa onda vam tcom nece nista naplatiti ali ako imate 5gb ili neki drugi paket onda ce vam naplatiti 5gb paketa u ovom slucaju 59kn, zato su tcomovci zahtjevali da se prebacim na start sta sam ja odbio jer bi samim time potvrdio da trebam platiti 5gb prometa za 2mj Zato kada dobijete radun zovite tcom i potrudite se sa njima ili platite 59kn ili koliko trebate da ih se rj. koje zbrke tcom napravio samo da bi dobio prometa lazu i kradu, nadam se da cemo se vidjeti na sudu, ustavri to i cekam ukoliko ne storniraju racun jer cu onda zatraziti da mi uvedu adsl na more makar nemam telefonske linije, a to je moguce kako oni tvrde a ujedno i nemoguce

Znaci kada vam dode racun zovite tcom i trazite ih da vam storniraju racun ukoliko niste mogli biti na njihovom internetu, a to nemozete ukoliko nemate njihovu telefonsku liniju doma


evotoliko od mene javljam kako se razvija sitvacija
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 16:34   #43
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
evo samo mala obavijest svim "bivsim" tcomovcima koji su prelsi na amis

naime danas mi dosao racun iamo sa 5gb paket kod tcoma, i to bi trebao platiti 59kn, a naravno da necu platiti iz jednog razloga jer bajta prometa nisam potroio a i da sam htio nisam mogao potrositi jer nisam imao telefonske linije, bez koje je nemoguce koristit adsl kod tcoma, ali nakon 30minuta telefonskog uvjeravanja osoblja tcom da je to nemoguce kaj su mi sposlali poslao sam prigovor na racun i sad cekam odgovor

sta je tcom napravio i zahtjevao od mene, anime ukoliko imate start paket i nenapraviti neist od prometa onda vam tcom nece nista naplatiti ali ako imate 5gb ili neki drugi paket onda ce vam naplatiti 5gb paketa u ovom slucaju 59kn, zato su tcomovci zahtjevali da se prebacim na start sta sam ja odbio jer bi samim time potvrdio da trebam platiti 5gb prometa za 2mj Zato kada dobijete radun zovite tcom i potrudite se sa njima ili platite 59kn ili koliko trebate da ih se rj. koje zbrke tcom napravio samo da bi dobio prometa lazu i kradu, nadam se da cemo se vidjeti na sudu, ustavri to i cekam ukoliko ne storniraju racun jer cu onda zatraziti da mi uvedu adsl na more makar nemam telefonske linije, a to je moguce kako oni tvrde a ujedno i nemoguce

Znaci kada vam dode racun zovite tcom i trazite ih da vam storniraju racun ukoliko niste mogli biti na njihovom internetu, a to nemozete ukoliko nemate njihovu telefonsku liniju doma


evotoliko od mene javljam kako se razvija sitvacija
Ne kužim zašt nisi otkazao taj account kad si se prebacio na amis ili ga odmah prebacio na start paket? Ovak imaš samo sranja...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 16:53   #44
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Citiraj:
Autor TheLions Pregled postova
(konkretno problemi s telefonom)
kod frenda se javljao problem sa telefonom kad je skidao nesto sa neta, telefon je prekidao i javljala se jeka- njegov zakljucak je da se to dogadjalo radi hardwerskog firewalla na maticnoj jer kad je prikopcao drugi comp telefon radi odlicno

Citiraj:
Autor crniskot
Nego,jel vama radi wpa2 enkripciju na routeru? Wep i wpa rade normalno,ali kad stavim wpa2 i upišem ključeve,laptop se nemože spojiti.
mozda ti kartica na laptopu ne podrzava wpa2
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 19:07   #45
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
daj mi recite vi koji ste presli sa obicnog t-com telefona na amis telefon + adsl. poslali ste zahtjev amisu i to je to, oni rjesili dalje sve? ili ste morali posebno jos i otkazati kod t-coma postojecu liniju
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:28   #46
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
daj mi recite vi koji ste presli sa obicnog t-com telefona na amis telefon + adsl. poslali ste zahtjev amisu i to je to, oni rjesili dalje sve? ili ste morali posebno jos i otkazati kod t-coma postojecu liniju

das zahtjev amisu i oni dalje sve rjesavaju
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 21:53   #47
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
super tnx