Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2023., 20:51   #70171
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vi koji imate mape, na kojoj kilometraži ste stavili i koliko dugo vozite u tom modu?
imam ja sam radio. Preko 50k
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 21:24   #70172
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Svaki dan?
Rispekt, i ja volim potegnut u tvom kraju, na žalost oko ZG nit takvih zavoja nit asfalta

Ali svakak je bilo upućeno Pupi

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vi koji imate mape, na kojoj kilometraži ste stavili i koliko dugo vozite u tom modu?
na 310 000km na satu ubačen 1.9 TDI 130ks sa nepoznatom kilometražom (prodavač navodio 180 000), na njega stavljen turbo sa 3.0 TDI i nepoznatom kilometražom, nov Valeo kuplung sa sinter lamelom i mapiran na 230ks, sada ima 345 000 i za koji dan ide na doradu kod Muhe i nadam se blizu 300ks

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

U toj "situaciji" sam bio možda triput u zadnjih godinu dana. Možda
U principu ne vidim potrebu za mapom, osim da se demonstrira sila, da se može
Možeš imat više momenta na nižim okretajima da si ko špriher po gradu dok bebača furaš u vrtić
Samome motoru nebu niš, al možda nastrada tapecirung na zadnjoj klupi
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 21:36   #70173
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Zanimljivo. Pravi sleeper. Na '300' staješ? Pretpostavljam da prednje gume mijenjaš češće nego ulje
Ja sa sjedalicom iza ne razmišljam o mapiranju. Pogotovo jer mi je daily. Ovo mi je čist fajn
P.S. Zanimaju me iskustva jer svako malo vidim dpf off i abnormalnu količinu crnila. I čuo sam od par poznanika kako su imali probleme relativno brzo nakon "tjuninga". Sad ne znam da li se potrefilo ili je loša mapa. Ili je pretjerano gaženje s lošom mapom napravilo kaos.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 24.10.2023. u 21:44.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 21:56   #70174
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Zanimljivo. Pravi sleeper. Na '300' staješ? Pretpostavljam da prednje gume mijenjaš češće nego ulje
Yes, sve više od toga zahtjeva puno, puno više ulaganja, a ipak dolaze neke odrasle stvari na red..Obzirom da je spušćana, ima FR branike, 17" Superleggere, ductail Cupra spojler baš više i nije neki sleeper ako iole raspoznaješ aute. Očekujem 100-200kmh u rangu ~12 sekundi što je vrijeme sporCkih V8 vozila

Prednje gume nisu problem jer mi paljenje guma nema smisla, nije da šlajdram ko manijak, a FWD drift nije neka sreća
Oko ZG nažalost baš i nema cesta koje su sigurne i zanimljive za "spirited drive" kao u Istri npr. pa je prilika za gas samo noću

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
P.S. Zanimaju me iskustva jer svako malo vidim dpf off i abnormalnu količinu crnila. I čuo sam od par poznanika kako su imali probleme relativno brzo nakon "tjuninga". Sad ne znam da li se potrefilo ili je loša mapa. Ili je pretjerano gaženje s lošom mapom napravilo kaos.
A gle, DPF off kilometri su obično 200 000+ i u pitanju bude 3.+ vlasnik, ode se kod nekog mapera koji samo rokne enter i uzme 250€ za mapu koja "odvrne" gorivo do jaja, u isto vrijeme kratke dionice, kreni stani i recept za skupljanje čađe je tu...
Kod čovjeka koji zna što radi dođeš i kažeš mu da želiš nešto snage s minimalno dima i to i dobiješ. Kada sam ženinu Octaviu RS 170 sa famoznim Siemens diznama prebacio na Bosch dizne + ECU, Muha je odradio mapu sa 140 na 170ks bez daška dima, iz auspuha izlaze mačuhice, jer nisam htio da žena dimi po gradu dok ide na posao, a nikako ženi objasnit da ne mora svako kretanje sa semafora bit gas u pod do 2000 okretaja pa brzina više
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 24.10.2023. u 22:02.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 06:25   #70175
Hahar
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2023
Lokacija: EU
Postovi: 1
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Isto nisam siguran dal imaju generičke mape il rade mjerenja pa rade mapu zasebno za svaki motor.
rade mjerenje i posebno mapu za motor, i poslije možeš i ne moraš na valjak

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vi koji imate mape, na kojoj kilometraži ste stavili i koliko dugo vozite u tom modu?
na 116k, sad sam na 140k

preporuka je promjeniti filter goriva nakon mapiranja, dunno zašto
Hahar je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 06:37   #70176
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kako se radi prijepis auta, tj. skutera konkretno koji je odjavljen? Što sve treba od papira?

Ili, šta mi treba za darovni, da mogu regat poslje?

Skuter je na mami bio, i tu u Zg me drkaju svaki put kad sam na regi za punomoći i što sve ne. Nisam ga regao par godina, ali bi ga ponovno aktivirao, pa bi riješio sve da je na meni.

tnx
Darovni, prometna. rodni list (dokaz da ti je majka. možeš uzeti sa e-građanin) i dokumenti (osobna/e) u STP. Ja sam tako prebacio Clia na starog.


Došli smo u STP Samobor, predali papire, teta pregledala, napravila novu prometnu da klitača i to je to.


https://www.topspeed.com/toyotas-745...ion-batteries/

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 25.10.2023. u 07:15.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 08:40   #70177
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Yes, sve više od toga zahtjeva puno, puno više ulaganja, a ipak dolaze neke odrasle stvari na red..Obzirom da je spušćana, ima FR branike, 17" Superleggere, ductail Cupra spojler baš više i nije neki sleeper ako iole raspoznaješ aute. Očekujem 100-200kmh u rangu ~12 sekundi što je vrijeme sporCkih V8 vozila
Ček...što ono voziš?

Bilo bi interesantno, kad ga digneš na 300ks, isprobat jedan usporedni drag race , da vidim može li dizlo dobit benzinca
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 09:31   #70178
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 09:32   #70179
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ček...što ono voziš?

Bilo bi interesantno, kad ga digneš na 300ks, isprobat jedan usporedni drag race , da vidim može li dizlo dobit benzinca
Ibiza 6L

A gle, s mjesta ti ne mogu baš ništa. Ekipa sa poluslikovima