Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2023., 18:00   #2791
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Eto, instalirao na mob i sve radi ok, ali sam kasno vidio post gore da ne radi vise stara verzija. Imam 3 Firesticka na kojemu je bila instalirana stara verzija, sad nijedna ne radi. Amazon App Store jos nije dodao novu verziju. Probao sam i skinuti sa nekih stranica apk ali javlja neke greske. SZK kaze da ne mogu vratiti staru verziju, jednom kad se pokrene nova, stara vise ne radi
Zna netko kako napraviti da opet radi na Firesticku?

Potrebno je prijaviti smetnju kolege sa smc a ce odraditi mapiranje i radit ce vam sve


Sent from my iPhone using Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 08:43   #2792
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Možda netko može pomoći vezano za Samsung STB.
Kada mijenjam redoslijed programa oni su po mom odabiru poredani no oni brojevi lijevo od imena programa u listi ne idu po tom istom redu odnosno idu samo djelomično (npr idu mi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 16. 17. 18. 23. 24).
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 17:40   #2793
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
To je tako. Navodno nakon ažuriranja i to ce bit sređeno
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 10:29   #2794
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Telefonska utičnica i router nalaze mi se u spavaćoj sobi, a TV je u dnevnom boravku. Između je hodnik i nezgodno mi je provlačiti LAN kabel.


Ideja je sljedeća. Pored TV-a imam samo jednu strujnu utičnicu. Kupio bih najmanji mogući produžni kabel s tri utičnice. U prvu utičnicu bi išao strujni adapter za TV, u drugu strujni adapter za MaxTV prijamnik, a u treću powerline adapter.



Prvim LAN kabelom spojio bih MaxTV prijamnik i prvi powerline adapter.

Drugim LAN kabelom spojio bih router i drugi powerline adapter.



Hoće li mi to funkcionirati?


TV mi je neki najnoviji Samsung Smart TV. Zvjerina.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:05   #2795
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Powerline ne radi dobro na produznom kabelu, a i proizvodjac ne preporuca ustekavanje u produzni.

Imam tp-link jedan powerline spojen u spavacu u zasebnu uticnicu na zidu, drugi powerline u dnevnom boravku u zasebnoj uticnici.

Preporuka da powerline adaptere ustekas u zid u uticnice i dalje utp kablom kud treba. Tako ce ti jedino ispravno i raditi.

Osim ako ides na skuplju varijantu powerline adaptere koji u sebi imaju i uticnice, e tu bi moglo biti bolje rjesenje. U njega ustekavas tv i produzni. Za tu kombinaciju nisam siguran jer nisam nikad isprobavao niti imao.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:15   #2796
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
bolje bi bilo da na zid stavis duplu uticnicu, u jednu stavis adapter, u drugu produzni
okarm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:32   #2797
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Ili kupi powerline sa utičnicom pa si sve riješio.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:35   #2798
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Powerline dolazi najviše s jednom utičnicom koliko vidim. Ima li ih s tri utičnice?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:35   #2799
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kako su rekle kolege, postoje PowerLine modeli u utikač - utičnica izvedbi,
primjer jeftinijeg sa 100MB mrežom (dovoljno za MaxTv) > https://www.hgspot.hr/powerline-adap...uticnica-2-kom
primjer sa 1 GB > https://www.hgspot.hr/powerline-adap...u-ieee-802-3ab
malo su "deblji" pa ih je nekad nezgodno staviti u tijesni prostor.

Isto tako, ako zamijeniš strujnu utičnicu za "duplu" možda sve stane i uštekaš bez lupeža / produžnog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 11:54   #2800
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Molim vas da mi objasnite u čemu je problem kod produžnog kabla? Dvostruka utičnica je isto produžni kabel. U kutiju u zidu dolaze faza, nula i uzemljenje. Znači , samo brika u utičnici.. Ako vam je lakše shvatiti ... uzmite produžni kabel sa 3, 4, 5.. koliko hoćete mjesta i odrežite utikač, i napravite dobar spoj sa one tri žice u kutiji.. Zalemite, ufrčite, wago kleme... Eto..
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 12:40   #2801
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
nije problem sam produzni kao produzni, al problem moze biti u razlicitom presjeku kabla izmedju instalacije i produznog kabla kao i u vrsti kabla (s licnama ili bez)
okarm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 13:58   #2802
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
To nema veze.. U hr je nekad bio standard da se utičnice spajaju sa 2,5 kvadrata , a rasvjeta 1,5. Danas je drugačije. I utičnice idu na 1,5 kvadrata, zbog toga što se potrošači optimiziraju po potrošnji i što je to uglavnom dovoljno. U kuhinjama i kupatilima ide 2,5 kvadrata...bojleri, veš mašine, sušilice. Ako se misli razdvojiti powerline od tv i max tv uređaja , trebaju utičnici biti dvije faze, jedna za powerline, a druga za ostalo. Ako kuća/stan ima monofazni priključak, oda je svejedno. Powerline će prepoznat signal, a napajanje s njim nema veze. Bitan je samo kvalitetan spoj, a to je i dobro ufrkana žica, zalemljeno ili wago ii redna stezaljka... Treba samo povest računa da licnasta žica ne ide pod šaraf ( potrga ju) već treba staviti tuljac ili hilznu ( kako već zovete) .
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 14:40   #2803
kichoky
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Popovača
Postovi: 9
Probaj pa vidi, ja sam imao preko produznog i nije moglo navuc ni 30 Mbps. Mjerio sam s iperf-om. Isto, nisu mi ni sve uticnice bile u mogucnosti dati full brzinu pa sam isao po redu i testirao, na kraju dobio 150 Mbps.

Powerline je osjetljiv i znat ces jedino kad isprobas.
kichoky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 15:22   #2804
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor kichoky Pregled postova
Probaj pa vidi, ja sam imao preko produznog i nije moglo navuc ni 30 Mbps. Mjerio sam s iperf-om. Isto, nisu mi ni sve uticnice bile u mogucnosti dati full brzinu pa sam isao po redu i testirao, na kraju dobio 150 Mbps.

Powerline je osjetljiv i znat ces jedino kad isprobas.

Meni bakar propušta maksimalno otprilike 29.50/4.70
Ako mi HD slika uzme 10 mbita, to će mi i dalje biti super.
Probat ću putem produžnog kabela s tri utičnice, nadam se da će mi upaliti.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 19:44   #2805
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Meni je uvijek kad je bio produžni kabel više štekalo i općenito lošije radilo.
Kad sam stavio duplu utičnicu je radilo kako treba. Ili powerline sa utičnicom.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:46   #2806
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Što mislite o ovome?
https://pevex.hr/razdjelnik-legrand-3-str-694518

To bi mi čak odgovaralo puno više.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 11:19   #2807
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Nagađa se da HT planira uskoro ponuditi MaxTV u obliku Android aplikacije. Tako da neće biti potrebno uzimati taj njihov uređaj i provlačiti dodati kabel samo zbog njega.

Ne znam uvjete i da li može samo na TV instalacija ili će moći i na Android stickove / boxove. Možda netko ima više informacija. Tipa da li će biti app za WebOS, Tizen itd.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 16:11   #2808
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Nemaš što nagađati, ta usluga (samostalni MAX TV) je već lansirana prije cca 2 tjedna, pogledaj na njihovim stranicama. Znači sve ide preko aplikacije, ne moraš imati njihov internet.

Mjesec dana ranije je isto lansirao i A1, samo što kod njih ipak moraš imati barem A1 internet ILI A1 mobilni broj (na bonove ili pretplatu svejedno) da bi mogao uzeti tu uslugu dok kod MAX TV ne moraš imati apsolutno ništa od HT-a.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 17:19   #2809
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Nemaš što nagađati, ta usluga (samostalni MAX TV) je već lansirana prije cca 2 tjedna, pogledaj na njihovim stranicama. Znači sve ide preko aplikacije, ne moraš imati njihov internet.

Mjesec dana ranije je isto lansirao i A1, samo što kod njih ipak moraš imati barem A1 internet ILI A1 mobilni broj (na bonove ili pretplatu svejedno) da bi mogao uzeti tu uslugu dok kod MAX TV ne moraš imati apsolutno ništa od HT-a.



Sada gledam ponudu samostalnog MaxTV-a na njihovoj stranici.
Citiraj:
MAXtv L

150 + TV kanala Dodatni filmski i sportski sadržaji

MAXtv aplikacija


Cijena 21,00 EUR/mj.
158,22 kn/mj.




Znači ako uzmem njega, MAXtv prijamnik ne trebam? To da im samo naglasim?

Imam doma neki najnoviji Samsung Smart TV, znači samo skinem aplikaciju na TV i gledam programe preko nje?
djzuza je offline