Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2023., 20:54   #18451
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: HR
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nema prodavac vise nikakve veze ni obaveze za taj tv. Prijavi se na LG hrvatska:
https://www.lg.com/hr/podrska/jamstv...pravak-prijava
Po čemu nema veze i obaveze? Odgovornost trgovca je dvije godine od dana kupnje za sve kvarove i TV se odnese kod trgovca gdje je kupljen i onda ga trgovac o svom trošku transportira u ovlašteni servis na popravak i natrag u dućan gdje ga kupac može podići. Treba samo pokazati račun kod reklamacije.
ramzes003 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 23:20   #18452
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Kada sam reklamirao plejku kupljenu preko weba, dostavljač ju je pokupio, i vratio nazad, sve o njihovom trošku.
Za elipso pitam jer ima fizička trgovina u klc, pa me zanima dal ju šaljem kao i plejku, ili da dostavim do najbliže trgovine. I tv je kupljen preko njihovog web shopa.
Mislim, zgodnije mi je na jedan od ova dva načina, nego da ju vozim u Zg.
Mali update glede telke. Tv program radi uredno. Jedino je problem kada je spojen na vanjske izvore, komp ili ps5. Po meni je moguće da ga zeza hdr sadržaj, ili frekvencija osvježenja ekrana. Definitivno nešto da, a kablovi i ulazi po meni nisu. Nazovem direktno lg hrvatska servis u ponedjeljak, pa pokušam objasniti problem, pa da me upute što dalje. Il da barem znam detektirati problem.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 07:31   #18453
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ima li noviji software za tu tv?
Pogledaj na LG stranici
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 07:58   #18454
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
. Tv program radi uredno. Jedino je problem kada je spojen na vanjske izvore, komp ili ps5. Po meni je moguće da ga zeza hdr sadržaj, ili frekvencija osvježenja ekrana. Definitivno nešto da, a kablovi i ulazi po meni nisu. Nazovem direktno lg hrvatska servis u ponedjeljak, pa pokušam objasniti problem, pa da me upute što dalje. Il da barem znam detektirati problem.
imaj na umu da ako se njima ne pokaže ta greška u 2-3x testa budu tv vratili natrag kao lažnu reklamaciju, možda i napraltili sat-dva servisa.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 09:36   #18455
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Kada sam reklamirao plejku kupljenu preko weba, dostavljač ju je pokupio, i vratio nazad, sve o njihovom trošku.
Za elipso pitam jer ima fizička trgovina u klc, pa me zanima dal ju šaljem kao i plejku, ili da dostavim do najbliže trgovine. I tv je kupljen preko njihovog web shopa.
Mislim, zgodnije mi je na jedan od ova dva načina, nego da ju vozim u Zg.
Mali update glede telke. Tv program radi uredno. Jedino je problem kada je spojen na vanjske izvore, komp ili ps5. Po meni je moguće da ga zeza hdr sadržaj, ili frekvencija osvježenja ekrana. Definitivno nešto da, a kablovi i ulazi po meni nisu. Nazovem direktno lg hrvatska servis u ponedjeljak, pa pokušam objasniti problem, pa da me upute što dalje. Il da barem znam detektirati problem.
Ako ti tv programi (dvb t2 ) rade uredno, a imaš problem sa vanjskim izvorima onda je vjerojatno problem u matičnoj ploči.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 09:44   #18456
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ima li noviji software za tu tv?
Pogledaj na LG stranici
Nije softver. Tv je radio sa plejkom ok,onda samo najednom slika ne valja. Velim, to se događalo i sa drugom konzolom, a konzola na drugim tv radi super.
Pred dva dana mi se pojavila bijela padajuća linija na ekranu koja je polako išla prema dolje. To je trajalo nekih 10 sekundi. Onda sam ugasio tv, i ponovno upalio i bila je slika ok. Ali nakon toga ne radi niti ps, a kad spojim komp ponekad radi ok, a ponekad imam sve ikone zelene.
A kažem, isti slućaj je bio prije par mjeseci sa drugom konzolom, a tv gubi sliku i na tvu povremeno na par sekundi. Potom se čuje neki klik i opet dođe. Ma ne mogu ga vratiti sa servisa kad nešto ne valja.Zato budem sutra zvao direktno lg servis, pa objasnim problem.
Click image for larger version

Name:	IMG_20230625_093337.jpg
Views:	183
Size:	4.42 MB
ID:	26442
Click image for larger version

Name:	IMG_20230625_093623.jpg
Views:	154
Size:	2.57 MB
ID:	26443
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 25.06.2023. u 09:51.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 11:12   #18457
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Zato budem sutra zvao direktno lg servis, pa objasnim problem.
Mogu ti samo rec da napravis stvari koje si vec sam isprobao i ako nisi jos, da ga vratis na tvornicke postavke; iako meni po slikama izgleda da je maticna ispustila bijeli dim, jer hardverski dekoder iz nekog razloga ne radi kako treba...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 11:28   #18458
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mogu ti samo rec da napravis stvari koje si vec sam isprobao i ako nisi jos, da ga vratis na tvornicke postavke; iako meni po slikama izgleda da je maticna ispustila bijeli dim, jer hardverski dekoder iz nekog razloga ne radi kako treba...
Ma sve sam probao. Nisam novi u tome.
I tv je vraćen na tp, i PS5!
Jednostavno, slika na spojenim ps5 je od samog paljenja takva kao na slikama. Na staroj konzoli je bio isti slućaj, pa je onda neko vrijeme bila ok, pa opet ova degeneracija. Sada je permanentno izobličena, ništa ne pomaže. Velim, na total tv u je ok, ali ps5 nikako, a komp povremeno kod uključenja ima zeleni ekran, a ponekad je ok. Ajd znaj?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 13:24   #18459
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
a komp povremeno kod uključenja ima zeleni ekran, a ponekad je ok. Ajd znaj?
Jel se komp tako ponasa na svim HDMI ulazima i jel ti plejka uredno radi na nekom drugom TV-u?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 16:51   #18460
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jel se komp tako ponasa na svim HDMI ulazima i jel ti plejka uredno radi na nekom drugom TV-u?
Pa napisao sam gore. Sve je probano. Drugi ulazi, kablovi, tv-i!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 19:47   #18461
ramzes003
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lok