Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2021., 20:01   #55081
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
pa imas sipki u autodijelovima, inace su oko 100kn
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 20:19   #55082
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova



nema, ne piše ni na drugoj suvozačevoj strani
https://www.wheel-size.com/size/alfa-romeo/gt/

Nadji svoju godinu, ali koliko vidim za tu dimenziju je 2,5/2,4
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 22:17   #55083
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Friski ulov. A jest gadan

20210521-135311-HDR 20210521-135316 20210521-135330-HDR 20210521-135337-HDR
Kazu da uzivo izgleda dobro, em jos nisam naletio na jednog uzivo em ne vjerujem da je uzivo toliko ljepsi jer na slikama je po mojoj ocjeni ovo max -11/10
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 00:19   #55084
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Da mi ga netko pokloni, dizajn bi mi smetao ravno dvije tisućinke sekunde.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 01:17   #55085
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Da mi ga netko pokloni, dizajn bi mi smetao ravno dvije tisućinke sekunde.
uživo je isto toliko ružan ako ne i ružniji, vidia san ga zadnji put kad san bia u esplanade.
ne bi ni meni smetalo to što je ružan da mi ga netko pokloni ali bi ga odma proda i kupia mercedesa, tj. ne bi to već imam.
Dobila bi žena chayenna dizela, jer nam ne treba još jedno auto koje troši 30+ litara.
Problem je šta dosta ljudi sa foruma vozi BMW, a voze ih dosta jer je cjenovno prihvatljiv a još je na glasu kao premium marka, e pa kad kažeš da je po kvaliteti izrade loš e onda se neki sticaju
To je činjenica. nakon e36 poičinju veliki problemi u bmwu. sa dosta motora novih imaju puno problema.
npr m5 u e60ici, prekrasan motor ako ti treba sidro jer je poznat svima kao najlošija mašina iz bmwa ikada dok je motor iz moje merice koja ima nešto više konja poznat kao nepoderiv. Treba samo bit malo realniji u nekim stvarima.

za onu kobasicu, sorry, duuug je vikend bio
i ja sam se namučia shvatit šta san tia reć
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 07:06   #55086
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
uživo je isto toliko ružan ako ne i ružniji, vidia san ga zadnji put kad san bia u esplanade.
ne bi ni meni smetalo to što je ružan da mi ga netko pokloni ali bi ga odma proda i kupia mercedesa, tj. ne bi to već imam.
Dobila bi žena chayenna dizela, jer nam ne treba još jedno auto koje troši 30+ litara.
Problem je šta dosta ljudi sa foruma vozi BMW, a voze ih dosta jer je cjenovno prihvatljiv a još je na glasu kao premium marka, e pa kad kažeš da je po kvaliteti izrade loš e onda se neki sticaju
To je činjenica. nakon e36 poičinju veliki problemi u bmwu. sa dosta motora novih imaju puno problema.
npr m5 u e60ici, prekrasan motor ako ti treba sidro jer je poznat svima kao najlošija mašina iz bmwa ikada dok je motor iz moje merice koja ima nešto više konja poznat kao nepoderiv. Treba samo bit malo realniji u nekim stvarima.

za onu kobasicu, sorry, duuug je vikend bio
i ja sam se namučia shvatit šta san tia reć

Slazem se, treba biti realan, ali zasto je onda tebi to takav problem
Ja jos uvijek cekam na tvoj post koji je objektivan, da ne kazem realan.



Zasto ljudi uvijek po tudem seru a svoje uzdizu, ovo tvoje su takve sektaske spike da je to necitljivo. Daj kad vec ides u krajnosti onda navedi i konkretno na sto se odnosi.


Da shavtili smo da ne volis BMW ali FFS, daj budi bar malo objektivan.






Dakle, spomenuo si kako nakon E36 krecu problemi, nije tocno, generacija nakon je opcepoznata kao jedna od ako ne i najbolja generacija koja je sisla sa trake, govorim o E46/E39/E38 seriji.



Da motori u konkretno E36 su jako dobri, ali to su motori koji konstrukcijski korjene vuku iz osamdesetih i sofisticirani su kao toljaga.
4pot M42/M44, M50/52 sestaci. Jos bez vanosa, tehnicki nema sto krepat na njima.



E46 je bio poprilican skok u odnosu na E36. I dalje je koristio motore koji su vukli korjene iz prijasnjih verzija samo je kasnije dodavan vanos. Dobili na snazi ali su ujedno i dobili komponentu koja se potencijalno kvari. Jebiga, ne mozes bit jeban a da ti ne ude.


E39 je po mnogima ponajbolji BMW-ov sedan ikad.



I tako dodemo do te vrazje E60 generacije, i S85 kojeg si prozvao najgorim motorom ikad
Iskreno, ne bih se slozio. Po meni je puno gori recimo N62 sa svojim problemima i kompliciranim popravcima koji su zavaljali TKO mnogim sedmicama. FFS E65 745i mozes kupit za sicu upravo jer nitko ziv ne zeli taknut taj motor.




Iskreno S85 nije los motor, on je osjetljiv. I kao takav ako se ne odrzava pravilno - sjebat ces ga. Vjerojatno pucas na "problem" sa letecim.
Iskreno, oni koji znaju taj motor znaju da ce to zamjenit jednom u 100k i to je to. Zamjena cak nije ni takav problem, mozes i sam to odradit ako imas alat i tehnicki si nadaren. Problem je sto ekipa taj auto kolje jer ajmo ga turirat hladnog.

Po pitanju specificne snage, nacina na koji tu snagu razvija, koliko se visoko vrti, taj je motor poprilicno dobar. Pricamo o n/a motoru specificne snage od 100KS/litri koji se vrti na preko 8k okretaja.


Ajmo sad bit realni, zasto je takav problem jednom u 100k preventivno zamjenit letece na tom motoru ali je posve normalno na recimo F355, ciji V8 ima gotovo istu specificnu snagu i vrti se gotovo isto, svake tri godine vadit motor i radit servis koji kosta cca 7-10k baksa






Spomenuo si Mercedes i kako je nepoderiv.
Ummm mislis na E63 AMG, ako vec pricamo o E60 M5 pandanu?


Da nepoderiv je, dok ne popucaju vijci glave a to im je specijalnost
Hoces jos jedan problem mercedesa srodnih generacija koji je zavaljao tehnicki knock-out mnogima? Tri slova, A-B-C.




Gle svakom mozes naci mane i probleme, pitanje je samo koliki ti je to problem.
Velis frend kupuje M5 iako zna da ima problema, pa zasto ga onda kupuje? Sto ga nisi nagovorio da uzme neki AMG onda, ili RS :/



Da, M156 je po pitanju odrzavanja bolji od S85, ali nije ni toliko nasviran kao S85. Pogledaj specificnu snagu, pogledaj gdje i kako je razvija.
M156 je onak, EU izvedenica motora po americkom receptu.

Isto kao recimo W210 E55 AMG, M113 je iz 5.4 litre vadio cca 350 konja i vrtio se na 5500 rpm. To je bio nakovanj od motora, tak jasno da ce odrzavanje bit jeftinije nego od generacijski srodnog S62 recimo.





Da se vratimo na temu, niti jedan niti drugi nisu bezgresni, i na kraju se sve svodi na vrlo jednostavnu stavku - redovno odrzavanje. Imas puno E39 i E60 M5-ica koje su presle gro kilometara i jos su zdrave. A isto tako imas i gro koje su, zbog nemara, zaklane vrlo rano.

Problem je sto neki ne znaju a neke zaboli falus i vade mast dok mogu, onda zavaljaju nekog treceg koji kasnije plati sve to i proklinje dan kad je kupio rabljeni M3/5/6


A sad pazi ovo

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 23.05.2021. u 07:11.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 09:51   #55087
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
uživo je isto toliko ružan ako ne i ružniji, vidia san ga zadnji put kad san bia u esplanade.
ne bi ni meni smetalo to što je ružan da mi ga netko pokloni ali bi ga odma proda i kupia mercedesa, tj. ne bi to već imam.
Dobila bi žena chayenna dizela, jer nam ne treba još jedno auto koje troši 30+ litara.
Problem je šta dosta ljudi sa foruma vozi BMW, a voze ih dosta jer je cjenovno prihvatljiv a još je na glasu kao premium marka, e pa kad kažeš da je po kvaliteti izrade loš e onda se neki sticaju
To je činjenica. nakon e36 poičinju veliki problemi u bmwu. sa dosta motora novih imaju puno problema.
npr m5 u e60ici, prekrasan motor ako ti treba sidro jer je poznat svima kao najlošija mašina iz bmwa ikada dok je motor iz moje merice koja ima nešto više konja poznat kao nepoderiv. Treba samo bit malo realniji u nekim stvarima.

za onu kobasicu, sorry, duuug je vikend bio
i ja sam se namučia shvatit šta san tia reć
Aha, dakle tvoja misija na ovom planetu je da sve vlasnike bmw-a uvjeriš da ono što voze qurcu ne valja, da ih prodaju i kupe merca te da se na kraju bmw kao firma ugasi. A merc je auto koji je savršen, njihovi servisi postoje samo zbog redovnog održavanja pošto je nemoguće da bi išta drugo radili u njima pošto se ne kvare. Nikad. Dobro, onda neću ništa pričat o kalvariji koju je prošao direktor mog frenda koji je kupio novi S600.
Al najviše me zanimaju porivi ljudi kao ti koji imaju potrebu uvjeravat druge da je ono što voze sranje. Šta te boli neka stvar što voze neki drugi ljudi koji su kupili neko vozilo svojim novcem? Zašto ti to stvara bol i nelagodu? Vozio bmw-a, prodao i sad kupio novog i ti sad mene uvjeravaš da auto ne valja. Pa nisam novog kupio jer nisam zadovoljan istim nego baš suprotno. Al u principu razumijem, čitam dosta auto portale i uvijek postoji ona skupina komentatora koji su hejteri, kojima je cilj samo pljuvanje. U biti ne razumijem to, al shvaćam da je to realnost, da ima ljudi koji su takvi i jbg...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote