Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2017., 18:02   #841
EvilDigic
Premium
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Nidjo89 Pregled postova
Kaj nije to od legit rivjua?
jes, od tuda sam ss-o

Teorija zavjere: Intel je "rezerviro" tvornice u prvom i drugom mjesecu tak da amd nije mogo doć na red

Ugl. doći će ploče, malo kasnije nego kaj bi trebale, al jbg, ko zna koji su tu faktori sve bili u igri
EvilDigic je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:14   #842
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor EvilDigic Pregled postova
jes, od tuda sam ss-o

Teorija zavjere: Intel je "rezerviro" tvornice u prvom i drugom mjesecu tak da amd nije mogo doć na red

Ugl. doći će ploče, malo kasnije nego kaj bi trebale, al jbg, ko zna koji su tu faktori sve bili u igri
Nisu oni ocito ni racunali na ovakvu potražnju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:31   #843
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor EvilDigic Pregled postova
CEO se mijenjanju kao na traci, loše poslovne odluke i izlazak iz proizvoda koji su prije toga označeni strateškim, svake godine restrukturiranja i strah od otkaza kod zaposlenika, prihodi konstantno padaju, kontinuirano gomilanje milijunskih gubitaka, prezaduženost i prodaja nekretnina kako bi došli do casha, konkurencija superiorna u svakoj mogućoj usporedbi (od proizvoda do financijskog položaja), nekonkurentan proizvod na ionako sve manjem tržištu, sve manje sredstava za R&D, svake godine banke za vratom koje mogu gotovo kad požele cijelu tu priču pretvorit u dim......

Tako da i nije čudno da se malo pogube u organizaciji i tajmingu
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:33   #844
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Listerstorm, bome ti si veći Intelov fanboj nego MarkecSMB
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:40   #845
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Paa...možda, iako sam imao Athlon XP palomino tamo 2002.

No ovo što sam naveo sam pročitao u njihovim godišnjim izvještajima za 2014. i 2015.

Doduše oni su to upakirali da zvuči malo umjerenije.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 19:08   #846
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 19:47   #847
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kad je listerstorm krenio pisati o otkazima ja u početku fakat mislio piše o intelu
Pa oni su otpustili skoro jedan i pol AMD od broadwella na ovamo.

EDIT

Malo sam i rekao

Iz 2014

Citiraj:
Just last year, Intel announced plans to eliminate 5 percent of its workforce - roughly 5,400 jobs worldwide. The company reduced its employee base by 20 percent between 2005 and 2009 as part of a broad, extended reorganization.
http://www.oregonlive.com/silicon-fo...numbers_h.html

2016:

Citiraj:
Intel's restructuring will be accompanied by the biggest single round of job cuts in its history. It announced Tuesday plans to eliminate 12,000 jobs, 11 percent of its total work force, as it recalibrates following another quarter of disappointing PC sales.
http://www.oregonlive.com/silicon-fo...y_results.html

Još tu ima nekih reportaža po par stotina, tisuću-dvije, no ne znam dali je to uključeno u ove ture od 5400 ili 12000 ili zasebna otpuštanja. Tako da im nije baš neka bajna situacija, dok je amd s druge strane u momentumu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.03.2017. u 19:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 20:04   #848
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
svake godine banke za vratom koje mogu gotovo kad požele cijelu tu priču pretvorit u dim......
Nisam neki financijski stručnjak (do 100 kn sam OK), ali čini mi se da je osnovni problem cross-licencing deal sa intelom. Nitko sa konkretnim kapitalom (čitaj : preuzimanje) ne može uletit, a ni Intelu nije baš u interesu da se AMD samo tako ugasi. Tak da godinama životare ni na nebu ni na zemlji.

Ovaj ryzen im je u tom svjetlu skroz dobro ispao, odlično čak
Ali kaj, imali su u odnosu na intela i boljih stvari (dok su imali što pametnog cijedit od one jadne alfe) i dugoročno se nije ništa pametnog dogodilo. Je, Intel se naplaćao OEM-ovima, bio jako zloćest, AMD je čak i dobio odštetu, ali cifra je bila smiješno mala, između ostalog i zato jer i ovako i onako nisu bili u stanju isporučit traženo.
I onda kaj. Intel izbacuje Core, a ovi kupuju Ati za za imbecilno preveliku svotu novaca. I yebi ga.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 20:09   #849
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Bas gledam sta listerstorm pise, pa otkad Raja i Lisa tag-teamaju AMD, nit ima drame niti icega sto je listerstorm pisao. Zadnja velika prodaja je kad su se rijesavali FAB-ova. A neznam ni od kojeg su to proizvoda odustali (za razliku od Intela koji je odustao od Atom-a). Dugova se lagano rijesavaju, zadnji potez koji su povukli je bio uvodjenje novog broja dionica i prodajom istih da dodju do para sto je ispao dobar potez. Na koji dan je bila pala cijena dionica, ali se na kraju ustabilila i nastavila rast.

Cinjenica da je cijena dionica sa manje od $2 narasla na preko $14 govori puno o tome kako Lisa vodi AMD.

S druge strane Krzanich kao CEO Intel-a... ufff, nadam se za dobrobit Intel-a da ce ga smjenit asap.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 20:13   #850
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma kao što sam govorio prije par godina bit će AMD beba. Nije to firma tipa đuro i sinovi, a neki su ih čak uspoređivali sa konzumom. Je da, jedinstvena tehnološka firma u svijetu za štošta je isto kao i jedna od milijun onih koji prodaju salame i paštete kako ne

Nadam se da će zgrniti koju milijardu sa ryzenom, pa da imaju više za R&D u narednim godinama. Onda će biti još konkurentiji
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 20:15   #851
Amd_Shill
Registered User