Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2012., 12:45   #391
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Cobra i UGH
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 17:52   #392
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
UGH, onaj pracovjek kaj fura ekipu u helikopteru iz kamenog doba. To sam igrao na 386-ici, kad je to bilo.
gmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2012., 07:41   #393
Fawlty
Registered User
Moj komp
 
Fawlty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 35
Moje gaming iskustvo je počelo sa Prince of Persia, brijem da se tako zvao prvi dio Doomom, Đukom, Warcraftom 2 Red alert 2. Ali najpamtljivije mi je vrijeme nenormalnog igranja Starcrafta, HL uplink - to mi je još uvijek jedan od najdražih perioda života, kad nisi mogao igrat samo tako igre u LAN-u pa sam dane provodio u igraonicama Al imalo je to svojih ćari, ljepše je nekako igrati sa ekipom kad sjediš pokraj njih, umjesto da jedino što vidiš je '' Zomg L2P healzor u noob''
Fawlty je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:06   #394
scp
Premium
Moj komp
 
scp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 327
Metal Gear Solid, Morrowind, Crash Bandicoot, Syphon Filter, Gran Turismo...good old days.
__________________
Ringo - mi amigo <3

Prodaje:
1.
scp je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:14   #395
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor gmax Pregled postova
UGH, onaj pracovjek kaj fura ekipu u helikopteru iz kamenog doba. To sam igrao na 386-ici, kad je to bilo.
Zbog toga se isplati upaliti DOSBox...

http://i43.tinypic.com/2lvhle9.png
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:21   #396
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Carmageddon 2, ajoooooj

Diablo I i II.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:32   #397
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ne znam je li se netko sjetio automata?
Phoenix
Scrammble

Slavio sam kad su se te igrice pojavile i na Spectrumu, a prošlo je koja godina od automata do Spectruma .

Kasnije su žarili i palili:
JetSet Willy
Manic Miner
Pyjamarama
Back to School
Head over heels
Knight Lore
ZX Spectrum Flight Simulator, s onih svojih par točkica i crtica koje su glumile pistu .
Elite je bila zakon kraj koje su se provodili sati i sati.

Sad pogledam svoj smartphone i puknem od smijeha koja je to razlika u grafici. Svejedno su te stare igrice imale nešto posebno u sebi, neku čar kada se tek otkrivalo što sve računala mogu. Znam da je prva verzija igre The Wall bila oduševljavajuća (ona koja je dolazila na demo kaseti sa Spectrumom) a onda za nekih godinu-dvije zapanjujuće loša kada se pojavio Arkanoid. Tada se vidjelo da nam apetiti rastu...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:58   #398
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943


i

kasko je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 17:02   #399
tallsaint
Premium
Moj komp
 
tallsaint's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 63
Commander Keen i Monkey Island. Iz DOS-a pokrenuti Commander Keen-a, pa igrati po 100ti put je stvarno bilo zadovoljstvo.

Nažalost stari je nadogradio komp i jedina igra koja je bila na njemu a da je vrijedila nesto je super mario bros. 3 Iza toga novi komp i Warcraft II, a Starcraft je igra koja mi je možda i najviše obilježila djetinjstvo s obzirom da sam kad je izašla imao nekih 10 godina...
__________________
Marantz PM6003/Pro-ject Debut III/Wharfedale Diamond 10.1
tallsaint je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 20:42   #400
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Joj, kad vidim "igrice", smuči mi se.

On topic: bilo je stvarno dobrih igara, al najduže me zadržao diablo ii. Ne znam koliko sam ga puta prešao u lanu, a kasnije na battlenet-u. Igra je bila ispred vremena tada.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2012., 21:19   #401
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Joj, kad vidim "igrice", smuči mi se.

On topic: bilo je stvarno dobrih igara, al najduže me zadržao diablo ii. Ne znam koliko sam ga puta prešao u lanu, a kasnije na battlenet-u. Igra je bila ispred vremena tada.
Možda je Diablo bio ispred svoga vremena ali ne vidim po čemu je dvojka bila.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 08:40   #402
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Evo nešto zanimljivo

1996. je bila posebno dobra godina što se tiče naslova
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 14:09   #403
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
pit stop, dechatlon, international karate, out run, commando, winter/summer games, bruce lee..itd it d
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 15:06   #404
bati
Premium
Moj komp
 
bati's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 64
prva igra koju sam ko klinac igral na automatima Rastan 2
poslije njega pang, raiden, i snow bros i naravno super street fighter 2 turbo a na 286 prehistorik 2, another world...

ima još dost toga kad uzmemo gameboy - castelvania, super nintendo i segu

bio sam polivalentan igrač
bati je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 15:52   #405
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
metal gear solid 1 na playstation 1 ako je nisam prešao barem 20 puta nisam ni jednom ^^
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 16:05   #406
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
PC - Wolfenstein 3D, Grand Prix Formula 1 (gpega), Supaplex, Tristan, Heretic i Hexen

Sega - Sonic 2, Snake Rattle 'n' Roll
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 17:03   #407
Fawlty
Registered User
Moj komp
 
Fawlty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 35
Uuu, da da, skroz sam zaboravio na Heretic i Hexen
Fawlty je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 22:55   #408
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Yoshi's Island na Super Nintendu......uuuuuuu cijela ulica je bila kod mene hhehehe
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 23:04   #409
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
settlers, alone in the dark II, commandos, operation flashpoint, pokemon crystal.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 00:13   #410
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
metal gear solid 1 na playstation 1 ako je nisam prešao barem 20 puta nisam ni jednom ^^
Zvucat ce ludo, ali presao sam ju 49 puta na psx-u, prije negoli sam zavrsio 50.put krepala je plejka, pa sam jubilarnu odigrao na kompu. Netko bi pomislio da sam fan MGS-a...ili crazyyyyy
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 00:19   #411
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Lotus-Ultimate Challenge

Prvo na Amigi 500 pa na PC-u
Definitivno jedna od meni najboljih igara ikad.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 00:41   #412
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
pit stop, dechatlon, international karate, out run, commando, winter/summer games, bruce lee..itd it d
hell yeah

emlyn hughes int. soccer, saboteur, raid over moscow, who dares wins, platoon...
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 20:53   #413
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
Zvucat ce ludo, ali presao sam ju 49 puta na psx-u, prije negoli sam zavrsio 50.put krepala je plejka, pa sam jubilarnu odigrao na kompu. Netko bi pomislio da sam fan MGS-a...ili crazyyyyy
totalno te razumijem ja sad razmišljam da kupim playstation 3 samo da prijeđem 4. dio i prodam ga....nemogu ga od nikoga posuditi a jednostavno da to neigram to je nemoguće..prije bih se s heroina skinuo

mislim da je mgs 1 najbolja igra ikad napravljena općenito...barem moje mišljenje
drugi i treći dio sam prešao jedno isto 15 puta ali nisu ni blizu prvom dijelu...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:35   #414
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Više odavno ništa ne igram jer je hrpa estrogena u mojoj glavi valjda konačno uzela danak, pa se dogodio nekakav klik i sada mi je sve to sasvim bez veze, ali u mojim ranim danima bila je sasvim druga priča. Igranje na PC-u bilo mi je centar svemira. Pa da se malo podsjetim na neke uspomene...

Odmah na početak ću staviti najbolju igru svojeg djetinjstva - Descent. Prava pravcata 3D akcija, upravljanje letjelicom u svim mogućim smjerovima kroz zakučaste labirinte ili dramatične otvorene prostore, pucnjava sa ludim oružjima, nadmudrivanje sa prilično pametnim robotima koji se sklone u stranu kada na njih ispalite raketu, napadaju vas iz slijepog kuta, uspješno djeluju u skupini koja vam siječe putove za bijeg i prisiljava vas na borbu itd. Sjećam se da je gotovo svaki level bio ogroman kompleks po kojem sam često lutala (iako je tamo bila i funkcija karte po kojoj se isto nisam mogla snaći). Igra je u to doba djelovala dosta futuristički i ispred svojeg vremena...
A sve je počelo kada me "zapalio" demo sa nekog CD-a (koji su tada, zajedno sa mojim čitačem od čak 8x, bili zadnji krik tehnike). Držao me taj demo mjesecima, sve dok me jednog dana moj bivši najbolji prijatelj nije odvukao u Algoritam i tamo sam u košari sa igrama na akciji slučajno iskopala upravo Descent. U paketu su bila tri CD-a - na prvom originalni Descent, na drugom Descent 2 koji je bio vrlo sličan jedinici, ali je jedno od najznačajnijih poboljšanja bio guidebot koji vam je pomagao u navigaciji kroz sve te beskrajne komplekse i tako riješio problem lutanja (dvojka se mogla instalirati u dvije verzije - za dos i win95), dok je na trećem CD-u bio nekakav mission editor zajedno sa odličnim bonus levelima za jedinicu i dvojku). Sve u svemu, prava gozba. Potrošila sam beskrajne sate i mjesece na tu igru. Trojku sam kasnije isto prošla i jako mi se dopala...

No eto, bilo je i ponekih klasika koji su me zaokupili, kao što je to bio tada vrlo čuveni Raptor. Također mi se jako sviđala i slična igra pod nazivom Tyrian. Jezivi i užasni Doom ne moram niti spominjati...

Onda mi je netko donio Duke Nukem. Igra mi se u početku nije svidjela, ali kasnije me uspjela zatupjeti i uvući mi se pod kožu. U tim ranim pucačinama jako me živciralo što se od igrača nije tražilo da propisno barata sa svojim oružjem. Na primjer, ako vam se pred nosom pojavio nekakav leteći neprijatelj onda niste trebali oružje usmjeriti prema gore i pravilno naciljati, nego je bilo dovoljno oružje smjestiti u nekakvu vertikalnu ravninu sa neprijateljem i samo zapucati, a metak bi automatski odletio gore. Baš jadno...

Što još? Možda Jazz Jackrabbit. Jako zarazna platformska igra sa simpatičnim zelenim zekanom i odličnom muzikom. Dvojka je bila još bolja, iako je izašla relativno kasno (oko '99 ili 2000) i bila je napravljena isključivo za windowse...

Još jedna dos igra koja je bila pravi biser zvala se Scorched Earth - ali bila je vrijedna igranja samo ako ste mogli nabaviti ljudskog protivnika...

Od utrka tog vremena bio mi je najbolji Lotus...

Negdje krajem 90-ih sve više igara se počelo raditi za windowse, a tada me zaokupio Age of Empires. To sam igrala do granica malaksalosti i pothranjenosti, te mi je igra bila bolja nego bilo koji spin-off nakon nje. A dok su svi histerično igrali razvikani Starcraft, meni je za oko zapeo vrlo zanimljivi KKND 2.

Vjerojatno ima toga još, ali ovo je sve čega se trenutno mogu sjetiti. U svakom slučaju, ovo je bilo jako lijepo dok je trajalo. Sada me takve stvari više ne zanimaju. Na neki način mi je čak i drago da tome više ne robujem
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 20:44   #415
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Lotus, Jazz jack rabbit, fifa world cup 98, pa neka igrica zvala se JET nešto.. ti si neki lik i ideš s ljeva na desno u stilu super maria smao kaj imaš jetpack.. Normalno Princ of persia koja je možda čak i prva igrica koju sam igrao na kompu.. Sječam se i neke igrice di si zečič na jednoj mapi i mogla se igrati u 4-ero na jednoj tastaturi kolk ose sječam cilj je bio da skočiš na protivnika skroz zarazno ak neko zna ime nek napiše.. Hmm čega još se jsečam duke nukem i wolfenstain klasika..Kad mi je stari odnio wolfenstain jojj ko da je jučer bilo .. bilo je to jedne sudbonosne nedjelje i igrica me prikovala na dulje vrijeme.. To su bila vremena kad si jednu igru igrao pol godine.. a duke nukem..on se igrao godinama :P

Edit: e da i winter games zaraza totalna, Dune strategija koja mi je isto dosta vremena uzela .. .Uglavnom moj gaming exp je počeo od neke 97-98 sa puni 9 godina :P

Zadnje izmijenjeno od: blozer. 01.02.2012. u 20:49. Razlog: zaboravih neštoo
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 15:52   #416
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
... pa neka igrica zvala se JET nešto.. ti si neki lik i ideš s ljeva na desno u stilu super maria smao kaj imaš jetpack..
Joj da, ta igra se zvala Jetpack (ovi debeli nazivi su link). I nije baš bila u stilu super maria jer je svaki level bio statičan, tj. nije bilo nikakvog scrollanja prema naprijed ili nešto takvo. Vi ste u ulozi malog čovječuljka trebali pokupiti sve dijamante i onda bi se otvorila jedna vrata koja vas vode na slijedeći level. Naravno, razni neprijatelji (kao robot koji vas svuda pokušava pratiti) brinuli su se da vam život ne bude previše jednostavan i ubili bi vas običnim dodirom jer nije bilo nikakve energije, štitova itd. (a vi njima niste mogli ništa), ali zato ste na raspolaganju imali jetpack (koji je trošio gorivo dosta brzo) i nekakav phaser koji može rastopiti određene tipove strukture kroz koju onda možete pobjeći ("rastopljena" struktura bi se nakon par sekundi vraćala u normalu i ubila vas ako ne biste odmah prošli)...

Ali najbolje od svega bila je mogućnost da korisnik na užasno jednostavan način sam napravi svoje vlastite levele kad mu dosade ovi iz igre, da doda neprijatelje, strukture tj. platforme i sve ostalo. Meni je igra baš radi toga bila zanimljiva do boli. Sjećam se da je postojalo i božićno izdanje te igre u kojoj ste umjesto čovječuljka imali dedu mraza i umjesto dijamanata skupljati ste poklone
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 16:05   #417
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ajme, bilo je tu svega. tamo negdje 93/94 cini mi se. prehistorik, commander keen, wolfenstein, indiana jones and the fate of atlantis, monkey island, princ of persia, oni tenkici mislim da scorched ili tako nesto, another world i kasnije flashback,.......
to su bila vremena .

uf zaboravio sam ono najvaznije, civilization 1, mislim da je bila na jednom flopiju samo, zakon.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 16:13   #418
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Potpis rising poweru...
Descent je bila fakat odlična igra. Svaki lvl je zapravo bio neki kompleks na nekom planetu i onda na kraju bi sve to morao uništiti pa na kraju bježat da ne eksplodira.
Kad je izišo doom 2 i dn3d onda sam se moro tuć sa starim ko će igrat . Al naravno, ja sam uvijek imo zadaće, a stari ne haha.
A age of empires su također bili valjda najbolja i najljepša strategija u svoje vrijeme. Moj stari dan danas igra dvojku.
Također potpis na kknd2 krossfire, to mi je bila odlična strategija. Da nisi to spomenula valjda bi zaboravio na to. Al još uvijek imam te cedeje na polici na stalku doma u sobi .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 19:55   #419
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Joj da, ta igra se zvala Jetpack (ovi debeli nazivi su link). I nije baš bila u stilu super maria jer je svaki level bio )

Eee pa ova slika me sve podjsetila igrica je predobra pišem ovaj post sa smješkom )))
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 20:09   #420
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Prva i jedna jedina igra - Supaplex

Sve ostalo je 0
i-man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na