Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Tvrdi diskovi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 13.05.2019., 22:51   #1
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp

robi64's Avatar

Datum registracije: Jul 2007
Desktop SSHD diskovi pitanje

Desktop SSHD što točno znači to SSHD jer mogu na takav disk staviti windowse 10,mislim da li je brza ta vrsta diskova u specifikacijama u opisu piše da su po brzini slični SSD diskovi ovaj ima 2TB konkretno je Seagate Desktop SSHD 2TB Interni 7200RPM 3.5 "(ST2000DX001) SSHD (Solid State Hybrid Drive) pa ako može malo objašnjenje da ne stavljam windowse na njega ako je spor inače je novi kupljen danas
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	5748_03_seagate_desktop_2tb_sshd_st2000dx001_review.jpg‎
Views:	39
Size:	39.8 kB
ID:	21164  
Staro 13.05.2019., 23:13   #2
Max Rockatansky
Premium
Moj komp

Datum registracije: Feb 2005
Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
Desktop SSHD što točno znači to SSHD jer mogu na takav disk staviti windowse 10,mislim da li je brza ta vrsta diskova u specifikacijama u opisu piše da su po brzini slični SSD diskovi ovaj ima 2TB konkretno je Seagate Desktop SSHD 2TB Interni 7200RPM 3.5 "(ST2000DX001) SSHD (Solid State Hybrid Drive) pa ako može malo objašnjenje da ne stavljam windowse na njega ako je spor inače je novi kupljen danas
To je hibridni disk, mehanički 2TB + 8GB SSDa ali ih vidiš kao jedan a elektronika brine o "keširanju" često korištenih fileova na SSD dio.
Ovisno o scenariju korištenja, za neku office makinu gdje se svaki dan ponavlja slična rutina (učitavanje OS + par aplikacija) tih 8GB SSDa može biti korisno, za ostalo, nećeš dobiti ništa više od običnog mehaničkog diska. Kao mehanički, sasvim solidan disk, ima dvije 1TB ploče, odnosno, tih, hladan i brz.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 13.05.2019., 23:24   #3
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp

robi64's Avatar

Datum registracije: Jul 2007
kako instalirati windowse na taj ssd od 8gb ili on to napravi automatski mislim odmah windowse stavlja na na taj ssd
Staro 13.05.2019., 23:30   #4
Max Rockatansky
Premium
Moj komp

Datum registracije: Feb 2005
Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
kako instalirati windowse na taj ssd od 8gb ili on to napravi automatski mislim odmah windowse stavlja na na taj ssd
Zaboravi taj SSD , njega ne vidiš ... prema vani se ponaša kao jedan disk (kojega možeš i particionirati odnosno sve što bi radio i sa običnim diskom).
O korištenju SSD dijela brine elektronika diska na način da prati korištenje podataka i one češće korištene premješta na SSD dio (ti kao user nemaš utjecaja na to).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno