Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2018., 18:28   #5911
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Meni je krčalo i rušile mi se aplikacije na LAN-u kao i smart TV i konačno nakon 6 mjeseci zamjenili modem, isti je ali sada sve radi kako treba. Radi se o ELTEK modemu. Podrška im je koma i dok dođeš do stručne osobe koja nešto zna je lutrija, dok je Amis bio Amis to se rješavalo u roku par sati, a ja bio bez kompletne usluge ukuno 15 dana.

Ovako su tvrdili da je s njihove strane sve u redu i da je problem kod mene i moje opreme i gle čuda oprema ista a modem novi i sada sve radi.

Što se tiče brzine i ovih 100 je i više nego dovoljno, jer se sve skine za kraće vrijeme nego što se stigne pogledat, a kada odem kod familije i kada vidim koliko plaćaju za brzinu od 10 kod telekoma, a imaju jedva 5 onda mi polako krenu suze radosnice na oči.
Ma nema to veze sa routerom meni su već 5 izmjenili ista stvar krči i dalje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 19:59   #5912
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma nema to veze sa routerom meni su već 5 izmjenili ista stvar krči i dalje.

Ima!

Jer kada su mi mijenjali STB uređaj svih 5 zaredom su bili neisipravni i došao majstor drugi dan sa tri nova sa skladišta i tek je drugi po redu bio ispravan.

Ovo samo govori o kvaliteti opreme koju nabavljaju.

Sve je to kineska roba koju na veliko plaćaju za kojih par desetaka EUR po komadu.

Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2018., 20:05   #5913
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ima!

Jer kada su mi mijenjali STB uređaj svih 5 zaredom su bili neisipravni i došao majstor drugi dan sa tri nova sa skladišta i tek je drugi po redu bio ispravan.

Ovo samo govori o kvaliteti opreme koju nabavljaju.

Sve je to kineska roba koju na veliko plaćaju za kojih par desetaka EUR po komadu.

Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
Izmjenili su mi i 2 stara i dva nova novcata bijela elteka, jedan je čak bio u startu neispravan tj. brikan sa firmware-om koji su flešali očito krivo pa je novi donio i itd. pa sam imao i telsya pa opet elteka pa promjenili i druge SFPove i opet isto krči, kao na njihovoj testnoj slušalici je sve ok i ne krči nego to samo kao kod mene krči, a ja čuo da krči i na njihovoj i kažu da je do mene I ništa sad uzimam tu brzinu višu neovisno o krčenju jel telefona, pa ćemo vidit možda je kvalitetniji router mislim je sigurno jer znam da su Huawei stvarno oke routeri, samo naravno ovisi dosta i i softveru na njemu kako je napravljen, a to je sasvim druga priča ako ga nisu dobro napravili, a čuo sam već da ima problema sa port forward da nešto neće navodno pa da će očito morat puštat i novi firmware na njega, ali oke novi im je tek pa nije tolki bed.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.02.2018. u 20:13.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 21:40   #5914
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ima!
Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
Kod mene GENEXIS Live Titanium-Hybrid vec 4 godine, od prvog dana radi kaj vurica bez ikakvog krcanja tekefona a i sa wifi nemam problema.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 11:48   #5915
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kod mene GENEXIS Live Titanium-Hybrid vec 4 godine, od prvog dana radi kaj vurica bez ikakvog krcanja tekefona a i sa wifi nemam problema.
Sa njim nemreš imat 500/120, jer mu je maksimum 300!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 19:12   #5916
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Dobio sam neke speedtestove od kolega sa drugog foruma i malo me je ping razočarao bude po 33-55ms što je puno previše prema vipovom serveru, a da ne govorim kolki je onda prema van kad je prema unutra tolki. Meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

Ne znam jesam dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ako uzmem VIP ??


Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60 taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 22:00   #5917
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dobio sam neke speedtestove od kolega sa drugog foruma i malo me je ping razočarao bude po 33-55ms što je puno previše prema vipovom serveru, a da ne govorim kolki je onda prema van kad je prema unutra tolki. Meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

Ne znam jesam dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ako uzmem VIP ??


Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60 taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn.

Ovo boldano ne kužim?

A druga stvar zar nema svaki stan svoju optiku, tj. svoj vod, jer je Amis to tako postavljao?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 08:49   #5918
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Sa njim nemreš imat 500/120, jer mu je maksimum 300!
Vec par dana sam se prepisivao sa SZK vezano za SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s i svi mi pisu da ce me doci 169 kn, ako uzmem brzinu 500/120 to je dodatno 25 kn, sveukupno 194 kn.
Sad na Amisu 2u1 - 100/100 Mbit/s placam 199 kn, i nemam nikakvih problema, za sad ne prelazim, ostajem na Amis optici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 00:13   #5919
big smoke
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Izmjenili su mi i 2 stara i dva nova novcata bijela elteka, jedan je čak bio u startu neispravan tj. brikan sa firmware-om koji su flešali očito krivo pa je novi donio i itd. pa sam imao i telsya pa opet elteka pa promjenili i druge SFPove i opet isto krči, kao na njihovoj testnoj slušalici je sve ok i ne krči nego to samo kao kod mene krči, a ja čuo da krči i na njihovoj i kažu da je do mene I ništa sad uzimam tu brzinu višu neovisno o krčenju jel telefona, pa ćemo vidit možda je kvalitetniji router mislim je sigurno jer znam da su Huawei stvarno oke routeri, samo naravno ovisi dosta i i softveru na njemu kako je napravljen, a to je sasvim druga priča ako ga nisu dobro napravili, a čuo sam već da ima problema sa port forward da nešto neće navodno pa da će očito morat puštat i novi firmware na njega, ali oke novi im je tek pa nije tolki bed.
Gdje si pročitao da će puštat novi firmware ?
Samo se nadam da nećemo morati dugo čekati.
big smoke je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:17   #5920
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor big smoke Pregled postova
Gdje si pročitao da će puštat novi firmware ?
Samo se nadam da nećemo morati dugo čekati.
Nisam čitao načuo sam, pa sigurno kad se svi koji Port forward koriste žale će popravit to u neko vrijeme, a sad kad, to samo oni znaju


Mislim da ću još pričekat sa prelaskom na originalnu VIP optiku, nekako mi još to nije stabilno kao šta bi trebalo bit, ipak ovaj ex. amis FTTH mi je zasad ok i ping i brzina i nebi htio da ako uzmem VIP mi brzina bude bolja, a ping da mi bude lošiji od ovog trenutnog, tako da nek oni još porade na tom poboljšanju pa ćemo vidit onda.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2018., 09:11   #5921
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Mislim da ću još pričekat sa prelaskom na originalnu VIP optiku, nekako mi još to nije stabilno kao šta bi trebalo bit, ipak ovaj ex. amis FTTH mi je zasad ok i ping i brzina i nebi htio da ako uzmem VIP mi brzina bude bolja, a ping da mi bude lošiji od ovog trenutnog, tako da nek oni još porade na tom poboljšanju pa ćemo vidit onda.
Netreba se zaletavati, tako sam i ja odlucio pricekati neka se to na 500/120 Mbit/s jos malo bolje uhoda a ionako bi imao samo za 5 kn manju cijenu nego sad, a na 100/100 Mbit/s sve dobro radi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 10:25   #5922
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vec par dana sam se prepisivao sa SZK vezano za SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s i svi mi pisu da ce me doci 169 kn, ako uzmem brzinu 500/120 to je dodatno 25 kn, sveukupno 194 kn.
Sad na Amisu 2u1 - 100/100 Mbit/s placam 199 kn, i nemam nikakvih problema, za sad ne prelazim, ostajem na Amis optici.
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Netreba se zaletavati, tako sam i ja odlucio pricekati neka se to na 500/120 Mbit/s jos malo bolje uhoda a ionako bi imao samo za 5 kn manju cijenu nego sad, a na 100/100 Mbit/s sve dobro radi.
Zvali me jucer iz VIP-ovog SZK vezano za dosadasnje interesiranje za prelazak s Amis optike 2u1 (internet+telefon) 100/100 Mbps (sad 199 kn) na VIP optiku i uzimanje SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s + brzina 500/120 Mbit/s.
Na kraju je ipak ispalo da bi me sve zajedno doslo 174 kn na 24 mjeseca.
Na moje opetovano pitanje jel se moze dobiti ta brzina na Amis optici potvrdjeno mi je da da bez problema.
Dogovorili smo se da cu jos malo razmisliti pa cu im se javiti.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 18:28   #5923
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Zvali me jucer iz VIP-ovog SZK vezano za dosadasnje interesiranje za prelazak s Amis optike 2u1 (internet+telefon) 100/100 Mbps (sad 199 kn) na VIP optiku i uzimanje SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s + brzina 500/120 Mbit/s.....
misliš:
Opcija do 500 Mbit/s
Download od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s
Upload od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s


pa ideš na sreću
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 19:36   #5924
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
misliš:
Opcija do 500 Mbit/s
Download od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s
Upload od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s


pa ideš na sreću
Sad sam u fazi dubokog razmisljanja, jos sam ipak neodlucan, vezano na zadnje postove i problema kojih jos ima sa tim routerima Huawei HG8245.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 20:17   #5925
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sad sam u fazi dubokog razmisljanja, jos sam ipak neodlucan, vezano na zadnje postove i problema kojih jos ima sa tim routerima Huawei HG8245.
Ja ostajem na ovom šta imam sad, briga me za telefon vidit ću još možda eventualno kad stignem jednom sa nekim drugim testiranim telefonom kod nekog doma ko je na drugom provajderu da vidim da li je stvarno do telefona ili je njihova linija u banani, ali otom potom nije mi to hitno pošto ne koristim telefon, a i starci to niti ne čuju njima je sve oke kažu Iptv jbg smeće bilo i ostalo, a i kolko mi se čini će ostat jer mislim da nemaju namjeru to unaprijedit, no opet što se starci tiče koji su se tek navikli da se ustvari ne stišava i ne pojačava na vip daljinskom nego na ovom od televizora bar jedan mislim da će risiver ostat, za drugog ću vidit kako će me box ovaj šta sam nabavio služit, a jednom kad malo usavrše tu vipovu optiku bolje možda i pređem.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 09:42   #5926
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja ostajem na ovom šta imam sad, briga me za telefon vidit ću još možda eventualno kad stignem jednom sa nekim drugim testiranim telefonom kod nekog doma ko je na drugom provajderu da vidim da li je stvarno do telefona ili je njihova linija u banani, ali otom potom nije mi to hitno pošto ne koristim telefon, a i starci to niti ne čuju njima je sve oke kažu Iptv jbg smeće bilo i ostalo, a i kolko mi se čini će ostat jer mislim da nemaju namjeru to unaprijedit, no opet što se starci tiče koji su se tek navikli da se ustvari ne stišava i ne pojačava na vip daljinskom nego na ovom od televizora bar jedan mislim da će risiver ostat, za drugog ću vidit kako će me box ovaj šta sam nabavio služit, a jednom kad malo usavrše tu vipovu optiku bolje možda i pređem.
U ovih 11 godina koliko sam na VIP-u nisam nikad imao problema s telefonom (mozda malo ispocetka znalo je biti jeke) ali te neke zvukove koje ti cujes nemam, sto se tice TV-a i telefona ne kuzim zasto se nisi vratio na B.net (a sa internetom ostao na Amis optici) kad si zadnji put produzavao ugovor sa Amisom, ionako si nakad bio na B.net-u i imas njihovu kanalice i uticnicu.
Sto se tice TV Box-a, imam ga vec 2 godine, ali ga rijetko koristim, radje volim skinuti film ili seriju sa neta pa ga pogledati sa PC-a na TV-u kad meni odgovara.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 09:51   #5927
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
U ovih 11 godina koliko sam na VIP-u nisam nikad imao problema s telefonom (mozda malo ispocetka znalo je biti jeke) ali te neke zvukove koje ti cujes nemam, sto se tice TV-a i telefona ne kuzim zasto se nisi vratio na B.net (a sa internetom ostao na Amis optici) kad si zadnji put produzavao ugovor sa Amisom, ionako si nakad bio na B.net-u i imas njihovu kanalice i uticnicu.
Sto se tice TV Box-a, imam ga vec 2 godine, ali ga rijetko koristim, radje volim skinuti film ili seriju sa neta pa ga pogledati sa PC-a na TV-u kad meni odgovara.
Bio jesam nekad na b.netu, no sve instalacije od njih sam maknuo, tako da nemam više ništa po stanu njihovo, čak sam si odšerafio i kod ulaznih vrata koaksijalnu jer se ne planiram vraćat kod njih zbog lošeg iskustva prije i jer su bili đubrad, a to im neću oprostit nikad. Na boxu je slika savršena tako da zasad sam zadovoljan što se tog tiče. Meni box isključivo služi za Live TV, a ne za gledanje serija i filmova to radim na komp. Meni je najbitnije da mi net stabilno radi i brzo, za tv i telefon mi se praktički fućka jer ih niti ne koristim osobno, već ukućani, a oni se ništa ne žale, no ja sam primjetio te neke stvari kada bi ih tu i tamo koristio, no ako njima ne smeta ne smeta ni meni.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 10:08   #5928
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ma sve OK ali slika TV programa na B.net-u je ipak bolja nego preko IPTV-a, meni su se samo dopali kad su mi prije par godina nakon cca tromjesecnih dopisivanja da mi se slika na pojedinim TV programima zamrzava i zastajkuje umjesto prijemnika Albis 9300 dali stari prijemnik TTC871 sa karticom , a ja lijepo kupio CAM Modul, karticu u njega i sve skupa u TV, sad gledam i saltam sve preko daljinskog od TV-a i vise nije bilo zastajkivanja i smrzavanja slike.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 21:40   #5929
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Moram priznati da je dosta povoljan VIP paket (mobilna, fiksna, optika 500 Mbit). 30% jeftinije od HT-a po onome sto sad placam HT-u.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 18:28   #5930
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Može mi netko isprobat (ex. amis FTTH) pa reći da li mu funkcionira simetrčna brzina na FTTHu, meni ne funkcionira, ako uploudam na najvećoj brzini download šteka sve dok se upload ne dovrši onda download živne.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.03.2018. u 20:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 01:27   #5931
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Vip internet nova ponuda:


- Flat internet promet Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s
- Opcija do 150 Mbit/s, Download od 84 Mbit/s do 150 Mbit/s, Upload od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s 15 kn/mj
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 05:58   #5932
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vip internet nova ponuda:


- Flat internet promet Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s
- Opcija do 150 Mbit/s, Download od 84 Mbit/s do 150 Mbit/s, Upload od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s 15 kn/mj


Ono FLAT uzmi s rezervom, jer na B-netu to već odavno nije tako, neznam kako je na VIP-u, jedini pravi FLAT je na Amisu bio, jer sam jedan mjesec napravio 4TB i nije bilo nikavog prigovora a to sam napravio u samo tjedan dana, testiranje pa da vidim koliko može.

No znam da je na B-netu to bilo 300 GB, pa mislim da je sada to nešto više od toga, ali nije FLAT. A mislim da je tako i na VIP-u.

Hoću samo reći sa velikom brzinom 100/100 (amis) što je u praksi 11 Mbit/s ili pretočeno u download oko 40 Gb na sat x 24 sata i limit si prošao za manje od 1 dan.

E sada brzinu 100 pomnoži sa realno 3,5 i npr. B-netov limit potrošiš za 8 sati, ako imaš npr. 500/120 brzinu.

Štos je u tome da kada dođemo do brzina 100 ili većih ograničenje postaje brzina servera sa kojeg nešto skidaš.

Ako koristiš torente onda npr. upload od 20 Mbp/s je premali ako imaš download 100 jer se veza zaguši.

Simetrična veza daleko bolje iskorištava stranu za download, od nesimetrične, jer je mala mogućnost da će doći do zagušenja.

Tako da 150/15 ne znači da će dati više od 100/100 koliko imamo na amisu.

I za kraj ovo brzina od do je glupost jer se na optici bez problema postiže garantirana brzina, tako da ovo od do vrijedi za sve osim za optiku gdje ono što je ugovoreno mora se i isporučiti.

Realno gledano i najveći film od 70 GB (BDR, 4K HDR, višekanalni True HD zvuk) se skine sa 100/100 za kraće vrijeme nego što ti treba da ga pogledaš. Dobri torrenti idu bez problema sa brzinama od 10 Mbit/s, ali samo ako si i ti fer sa svoje strane, a to možeš biti jedino na simetričnoj vezi.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 05.03.2018. u 06:06.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 21:00   #5933
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Na VIP-u cjene pojedinih kombinacija paketa otisli za 10 kn gore, bolje receno smanjili popust za tih 10 kn.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 07:59   #5934
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vip internet nova ponuda:


- Flat internet promet Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s
- Opcija do 150 Mbit/s, Download od 84 Mbit/s do 150 Mbit/s, Upload od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s 15 kn/mj

Koliko sam ja shvatio pricu iz razgovora s ljudima iz VIP-a (sto sluzbeno, sto privatno)......

Brzine:
49 - 70 Mbit/s
84-150 Mbit/s

a koje se spominju i kod njih na webu se tiču interneta preko koaksijalnog kabela...
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 08:58   #5935
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Koliko sam ja shvatio pricu iz razgovora s ljudima iz VIP-a (sto sluzbeno, sto privatno)......

Brzine:
49 - 70 Mbit/s
84-150 Mbit/s

a koje se spominju i kod njih na webu se tiču interneta preko koaksijalnog kabela...
I optike, s tim da na optici uz gore navedenu brzinu dodatno za 25 kn mozes uzeti:
Download od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s
Upload od 84 Mbit/s do 150 Mbit/s
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 06:35   #5936
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ono FLAT uzmi s rezervom, jer na B-netu to već odavno nije tako, neznam kako je na VIP-u, jedini pravi FLAT je na Amisu bio, jer sam jedan mjesec napravio 4TB i nije bilo nikavog prigovora a to sam napravio u samo tjedan dana, testiranje pa da vidim koliko može.

No znam da je na B-netu to bilo 300 GB, pa mislim da je sada to nešto više od toga, ali nije FLAT. A mislim da je tako i na VIP-u.

Hoću samo reći sa velikom brzinom 100/100 (amis) što je u praksi 11 Mbit/s ili pretočeno u download oko 40 Gb na sat x 24 sata i limit si prošao za manje od 1 dan.

E sada brzinu 100 pomnoži sa realno 3,5 i npr. B-netov limit potrošiš za 8 sati, ako imaš npr. 500/120 brzinu.

Štos je u tome da kada dođemo do brzina 100 ili većih ograničenje postaje brzina servera sa kojeg nešto skidaš.

Ako koristiš torente onda npr. upload od 20 Mbp/s je premali ako imaš download 100 jer se veza zaguši.

Simetrična veza daleko bolje iskorištava stranu za download, od nesimetrične, jer je mala mogućnost da će doći do zagušenja.

Tako da 150/15 ne znači da će dati više od 100/100 koliko imamo na amisu.

I za kraj ovo brzina od do je glupost jer se na optici bez problema postiže garantirana brzina, tako da ovo od do vrijedi za sve osim za optiku gdje ono što je ugovoreno mora se i isporučiti.

Realno gledano i najveći film od 70 GB (BDR, 4K HDR, višekanalni True HD zvuk) se skine sa 100/100 za kraće vrijeme nego što ti treba da ga pogledaš. Dobri torrenti idu bez problema sa brzinama od 10 Mbit/s, ali samo ako si i ti fer sa svoje strane, a to možeš biti jedino na simetričnoj vezi.
Na vip optici 500 nema limita i to sam vidio kod buraza iz prve ruke.Drugo je coax di djelis sa 100 drugih ljudi mrezu.Na optici imas vlastitu nit kao i na bakru paricu.Flat je optika 10000%

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 07:31   #5937
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Na vip optici 500 nema limita i to sam vidio kod buraza iz prve ruke.Drugo je coax di djelis sa 100 drugih ljudi mrezu.Na optici imas vlastitu nit kao i na bakru paricu.Flat je optika 10000%

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Tako treba i biti!

Jedino što su se stisnuli s telefoniranjem u inozemstvo.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 11:33   #5938
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Tako treba i biti!

Jedino što su se stisnuli s telefoniranjem u inozemstvo.

Kako mislis (ovo boldano)?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 11:42   #5939
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Kako mislis (ovo boldano)?
Nisu uključeni kao u Magenti npr. Vip daje prva tri mjeseca međunarodne pozive, a dalje plaćaj ekstra ako želiš.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 07:58   #5940
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
A i kod Vipa je obracunska jedinica minuta, povrat u 2000 godinu.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na