Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2008., 11:53   #1
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Freezer 7 poliranje!

Da li je netko gore navedeni hladnjak polirao?
Problem s tim hladnjakom je taj sto su push-pin-ovi fiksirani nekako bez sarafa i ne mogu ih skinuti... Ako ima netko iskustva s tim neka mi javi, trebao bih ga spolirati definitivno jer mu je baza totalno neobradjena, tako da bih tim mogao dobiti solidan pad temperature, a kako mi je ispod njega q6600 B3, to je must be!
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 11:59   #2
Awelorn
Premium
Moj komp
 
Awelorn's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 134
a cekaj sta si ti mislio njegove pinove maknut i stavit nes drugo gore?
Awelorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2008., 12:13   #3
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
treba malo snage i skinut cijeli onaj sklop sa pinovima, tj. samo ih odigneš gore..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 12:20   #4
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Ma moram ih maknut da mogu spolirat bazu kako spada.... a sam nisam skuzio da li se ikako da maknut.
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 12:21   #5
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da ti odmah kažem da poliranjem nećeš ništa dobiti. nikakvo smanjenje temperatura. Možda 1 C.

ja sam to radio na sonic toweru, i nikakvog efekta.

uštedi si vrijeme i trud oko toga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 12:25   #6
Awelorn
Premium
Moj komp
 
Awelorn's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 134
ma ja sam ga pustio kakav je dosao...jest da je zavrsna izrada malo slampavo izvedena,ali meni dobro hladi.za sada sve ok....
Awelorn je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 12:44   #7
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor animal pack Pregled postova
trebao bih ga spolirati definitivno jer mu je baza totalno neobradjena
Cak nije bitno niti da je baza ravna,a kamoli ispolirana...bitno je da baza dobro nalijeze na proc (bio on konkavan,konveksan ili ravan) tako da si to prvo provjeri!
I razmisli o stavljanju backplatea (kupljenog ili DIY) i ucvrscivanju vijcima i maticama umjesto plasticnih push pinova! Evo jedan CLICK!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 12:54   #8
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da ti odmah kažem da poliranjem nećeš ništa dobiti. nikakvo smanjenje temperatura. Možda 1 C.

ja sam to radio na sonic toweru, i nikakvog efekta.

uštedi si vrijeme i trud oko toga.
Wrong, ja sam dobio 3-5C, ovisno koliko je overclockan proc. Sa quadom bi bilo jos vece poboljsanje.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 13:06   #9
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Cak nije bitno niti da je baza ravna,a kamoli ispolirana...bitno je da baza dobro nalijeze na proc (bio on konkavan,konveksan ili ravan) tako da si to prvo provjeri!
I razmisli o stavljanju backplatea (kupljenog ili DIY) i ucvrscivanju vijcima i maticama umjesto plasticnih push pinova! Evo jedan CLICK!
Nebi se složio s tobom... Po tome, mogao bi i orah staviti da mi hladi CPU...
A možda je orah hladnjak budućnosti?

Poliranje se isplati, naravno, bitno je da je hladnjak ravan što više, jer tada i bolje naliježe.

PS - Evo ja ću stucati spire rock 4 hladnjak za socket a, tj malo ću ga savinuti, da bude konveksan,a ti ga postavi na bartona, pa da vidiš učinkovitost hlađenja. Naravno da danas CPU-i nisu otvorenog tipa, ali GPU-i i dalje jesu, tako da ti priča sa neravnim i nepoliranim bazama ne drži vodu...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 13:46   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ovisi o konkretnom slučaju ali ispravnim ravnanjem i proca i coolera se vjerojatno može dobit nešto konkretno, samo poliranjem teško osim ako se ne polira po otisku proca točno na njegovu "zaobljenost" i to je onda naravno optimizirano točno za taj proc i niti jedan drugi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2008., 14:22   #11
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Nebi se složio s tobom... Po tome, mogao bi i orah staviti da mi hladi CPU...
Stvarno nemam komentara na ovakve retardirane postove...

Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
PS - Evo ja ću stucati spire rock 4 hladnjak za socket a, tj malo ću ga savinuti, da bude konveksan,a ti ga postavi na bartona
Ovog Big Typhoona sam poliranog i nepoliranog prije imao na 2500+@3400+ Bartonu i razlike nije bilo jer je baza Bartona premalena da bi konkavnost/konveksnost dosla do izrazaja! Btw tko je uopce spomenuo Bartona?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 14:31   #12
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Probat cu onda odignut pinove ili vec nekako rastavit ako ide a da ne s...bem kuler. Sto se tice temperatura, javit cu cim to napravim, ja ocekujem 3-5C min, buduci da imam quad-a, a ako si dam vremena i truda mozda i vise, tko zna!
Hvala na misljenjima
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 14:33   #13
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Wrong, ja sam dobio 3-5C, ovisno koliko je overclockan proc. Sa quadom bi bilo jos vece poboljsanje.
Placebo

Sad imas barem razlog da kupis kvada. Da dokazes dal se isplati polirati frizera ako ide na kvada
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 14:45   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
animale - samo uživaj u žuljanju, ne znam koliko godina imaš i koliko iskustva sa takvim stvarima.. ali 5C nećeš dobiti NIKAD

čekaj da ti iskopam jedan moj topic.

edit: evo ti pa gledaj: http://forum.pcekspert.com/showthrea...ht=sonic+tower

nakon tretmana, potrošenih 30kn na brusne papire, izderane kože na prstima, i ponovne upoterbe, znaš što sam dobio? NIŠTA. Identične temperature.
i onda sam popizdio i stavio box cooler gore i amen.

5c je jako puno, ma i 3C je jako puno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 15:02   #15
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
neznam kako je kod drugih ali moj je dosao sa neravnom bazom, morao sam sa brusnim papirom ravnat...prvo stavio hladnjak na proc i par dana temp je bila preko 50 u idleu, skinem ja to, malo pogledam kad ono neravna baza, malo pobrusio i sad je proc na 40 u idleu
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 15:15   #16
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da ti odmah kažem da poliranjem nećeš ništa dobiti. nikakvo smanjenje temperatura. Možda 1 C.

ja sam to radio na sonic toweru, i nikakvog efekta.

uštedi si vrijeme i trud oko toga.
takodjer i ja na ttst.
nema svrhe.eventualno ako ce se polirati i proc i hladnjak al ono posteno 5 dana posla.iako je i tad upitna efektivnost.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 15:43   #17
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
AKo nista drugo, jaako me zanima da li je ono sto sam nalazio po netu istina, ili je netko bacio patku, da ce 3-4-5c da skinut poliranjem, ovaj tjedan cu so napravit, apply-at novu pastu, i vidjet tocno koliko me ocekuje razlika u temperaturi.... hmm "Gabre" sad sam 25, navrsenih prije par dana, a iskustva imam, sad nisam neki ekspert, ali ne sumnjam u sebe sto je najbitnije he he!
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 15:50   #18
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Ta 3 stupnja ti tak i tak ne znače skoro ništa kod malo jačeg oc jer temp ne raste više linearno, nego je zagrijavanje punoo veće....
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 16:14   #19
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
ja sam izbrusio (izravnao ,ne polirao) svoj sonic tower i meni sad drzi 6320 na 2.8 na 45 stupnjeva BEZ VENTA,znaci pasivan. Prije mi je bio na 50 SA VENTILATOROM. Razlika je velika u nekim slucajevima,a u nekim neces dobit nista. Imao sam i p4 3.0 prescott,najtopliji procesor ikad izmisljen,nakon ravnanja,pale mi temp za 10 stupnjeva,sa ventom naravno. Valjda potrefio 2 losa Sonic-a

Freezer sam isto brusio i izravnao, jer mi je celeron 420 drzao na 50 stuopnjeva, a nakon toga oko 35-40, OGROMNA razlika.
S druge strane,probao sam stavit drugi freezer na isti proc,i u defaultu ga je hladio na 40,bez ravnanja. Znaci,sve ovisi kakav primjerak dobijes.

PREPORUKA: Pogledaj malo po netu realne mogucnosti hladnjaka,pa onda vidi da li da ga brusis ili ne. Nema smisla brusit hladnjak ako vec takav kakav je daje maksimum od sebe.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 19:13   #20
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 21:15   #21
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Klint istvud, thnx na na korisnom linku!!! To mi je trebalo, sad znam kako odvojit push-pin od baze bez ostecenja, dalje ce ici lagano
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 21:57   #22
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Stvarno nemam komentara na ovakve retardirane postove...



Ovog Big Typhoona sam poliranog i nepoliranog prije imao na 2500+@3400+ Bartonu i razlike nije bilo jer je baza Bartona premalena da bi konkavnost/konveksnost dosla do izrazaja! Btw tko je uopce spomenuo Bartona?
Ma dobro, shvatili smo, ne znaš polirati..
A nije stvar da se treba polirati hladnjak za bartona, t-birda i ine procesore, nego mi je full smiješno ona tvoja da ne mora biti ni ravno (to se zove retardirano), jer sa neravnom površinom drobiš jezgru neoklopljene jezgre procesora. Živio orah, evo već stavljam na svoj proc, da vidm kako hladi!
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 22:03   #23
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ovisi o konkretnom slučaju ali ispravnim ravnanjem i proca i coolera se vjerojatno može dobit nešto konkretno, samo poliranjem teško osim ako se ne polira po otisku proca točno na njegovu "zaobljenost" i to je onda naravno optimizirano točno za taj proc i niti jedan drugi...
Istina, no obicno kad se spominje poliranje, podrazumijeva se da je vec ravna povrsina.
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Placebo

Sad imas barem razlog da kupis kvada. Da dokazes dal se isplati polirati frizera ako ide na kvada
Nije placebo, placebo je kad promijenis kablove na zvucnicima. Stoji egzaktna razlika od 3-5C, 3C na defaultu, nakon overclocka 5C. Samo poliranjem freezera. Pored toga, vent na freezeru (koji je temp reguliran) vise nije premasivao 1500rpm ni tokom Orthosa.

Bez brige, kvad je vec unutra.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 22:23   #24
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Meni je poliranje BT-a donjelo cca 7-10 stupnjeva nize temp. Razlog tome je bio neravna baza coolera. Jednostavno nije nalijegao kako treba i temperature su bile oko 65 stupnjeva u loadu (e4400 ocan na 3.2) skidanjem coolera sam vidio da ne nalijeze dobro i krenuo prvo u ravnjanje baze pa onda poliranje. nakon 2-3 sata rada na cooleru, montiranja nazad gore, temp su pale cca 7-10 stupnjeva (nije placebo ). Istina bog promijenio sam i pastu (bila neka bijela, pa sam stavio AS5)
nista ga ne kosta da skine hladnjak i vidi kako nalijeze cooler. Ako dobro nalijeze nema smisla polirati ali ako je neravna baza, onda ce imati efekta....
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2008., 23:37   #25
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Ma dobro, shvatili smo, ne znaš polirati..
To si zakljucio po tome sto nemam link u sigu (koji btw dovoljno govori o tvojoj inteligenciji) na nesto tipa: Poliranje ST-a i BT-a, moj uradak! ?
OMFG...pa nisi jedini koji zna staviti S1 na grafu...

Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
A nije stvar da se treba polirati hladnjak za bartona, t-birda i ine procesore, nego mi je full smiješno ona tvoja da ne mora biti ni ravno (to se zove retardirano), jer sa neravnom površinom drobiš jezgru neoklopljene jezgre procesora.
Tko spominje procesore bez IHS-a? Mislio sam na OVO (malo je preuvelicano)...to je u slucaju da su ti proc i baza coolera konkavni...poliranjem (ravnanjem) samo bi pogorsao stvar...osim ako ne ispoliras i proc!

I ne, nisam konveksnom bazom nepoliranog BT-a (stegnutog vijcima dok se mounting kit nije poceo savijati) uspio zdrobiti jezgru Bartona...jos i danas kuca na 2400MHz!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 21:17   #26
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Evo spolirao sam freezer-a i q6600 i pale su mi temp za 4-5C. s tim da sam upotrijebio losiju pastu nego prije, ac ceramique, prije sam imao ocz freeze, jos cu napravit jedan lagani jedan lap s 2000 papirom, i polir pastom... pa ce bit jos malo razlike.
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 22:21   #27
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor animal pack Pregled postova
Evo spolirao sam freezer-a i q6600 i pale su mi temp za 4-5C.
i kolika ti je temperatura na kraju u idlu??
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 21:31   #28
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Q6600 B3 @ 3.2, 400x8 @ 1.41325 (veliki vdroop na nekih 1.36), idle 36-37-31-34. load 62-62-57-57.Ali kao sto rekoh moram jos napravit jedan lap, i to ovaj put na staklu, s tim da cu poravnat sve do kraja, i zavrsit jos s polir pastom....
animal pack je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 22:57   #29
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor animal pack Pregled postova
Q6600 B3 @ 3.2, 400x8 @ 1.41325 (veliki vdroop na nekih 1.36), idle 36-37-31-34. load 62-62-57-57.Ali kao sto rekoh moram jos napravit jedan lap, i to ovaj put na staklu, s tim da cu poravnat sve do kraja, i zavrsit jos s polir pastom....
a nije loše.. ja držim svog na 3.0 (333x9) s tim da nisam taknuo frizera

i undervoltan je... 1.3 je voltaža ali overdrop 1.264

Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 01:37   #30
animal pack
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Evo i screenshoot....
Attached Files
File Type: zip freezer.zip‎ (89.6 kB, 212 views)
animal pack je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na