Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2019., 18:02   #211
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Momci, trenutna neki dostupan best buys soundbar za cca 2000kn?
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 20:20   #212
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ja imam Samsung hw r550 i zadovoljan sam. Mislim da ti je on oko 2k kn.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2019., 15:31   #213
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ima li itko iskustva s 5.1 paketima?

Naime, imam dobar stereo sustav i uzet ću polovni slim Marantz 7.1 receiver i koristiti preoutove za prednje kanale basa ne nedostaje, subwoofer je vjerojatno nepotreban. Za centralni i bočne i stražnje bi kupio nešto novo.

Gledam ovako nešto:
https://www.ronis.hr/zvucnici-za-kin...m_medium=click

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/foc...oglas-29408985

https://team-media.hr/proizvod/onkyo...gn=direct_link

To mi se čini povoljnijom opcijom od nabave posebnog centra i 4x stražnjih, mada recimo Qacoustics 3090s i 3010i nisu nedostižni, po cijenama u edigitalu trenutno.

Što vi mislite?
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2019., 16:16   #214
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Ja imam 5.1 sustav zvučnika i puno je ljepše igrati igre uz takav prostorni zvuk.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2019., 17:51   #215
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ima li itko iskustva s 5.1 paketima?

Naime, imam dobar stereo sustav i uzet ću polovni slim Marantz 7.1 receiver i koristiti preoutove za prednje kanale basa ne nedostaje, subwoofer je vjerojatno nepotreban. Za centralni i bočne i stražnje bi kupio nešto novo.

Gledam ovako nešto:
https://www.ronis.hr/zvucnici-za-kin...m_medium=click

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/foc...oglas-29408985

https://team-media.hr/proizvod/onkyo...gn=direct_link

To mi se čini povoljnijom opcijom od nabave posebnog centra i 4x stražnjih, mada recimo Qacoustics 3090s i 3010i nisu nedostižni, po cijenama u edigitalu trenutno.

Što vi mislite?

Od toga što si nalinkao Onkyo izgleda najsposobnije.

Izbor individualnih zvučnika će sigurno bit bolji od tih paketa, ali i skuplji.



Sub ti preporučam pogotovo ako glasnije slušaš jer je LFE kanal puno zahtjevniji od frontova/surroundova, pa ako preusmjeriš LFE kanal na front zvučnike desit će ti se da jako brzo dođu do limita ako nisi oprezan. No ponavljam, stvarno ovisi kolko glasno slušaš i gledaš filmove.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2019., 19:42   #216
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Gledao sam Elac C5 i B4 kao centralni i surrounde.
https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-c5/
https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-b4/

Sve skupa bi me ispalo 3800kn, dakle isto kao Onkyo, samo bez suba.

Frontovi su Energy C5 samostojeci na 150w Denon pojacalu, snage i basa neće nedostajati, jer trenutno gledam filmove u stereu i ide to duboko. Ako ne, lako dođem sub negdje u budućnosti.

Najveći mi je strah da će centralni u 5.1 komplet biti puno lošiji od pravog centralnog, pa će dijalog biti lošiji. S druge strane, nema mi puno smisla stavljati 4 srednje velika zvučnika tako blizu jedan drugome, imam sobu od 18 kvadrata.

Zato me zanima da li netko zna koliko bi bila razlika u kvaliteti centralnog zvučnika, odnosno mogu li ti kompleti uopće stati u istu priču s odvojenim zvučnicima.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 12:19   #217
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Ništa se ne razumijem u audio sustave, ali pomalo grizem da si postavim receiver + 5.1 sustav u dnevni boravak. Prostor gdje je kutna i TV je cca 20m2 iako je sam dnevni boravak više od duplo veći. Bitno mi je da se savršeno čuju dijalozi TV programa i filmova kada stišam, i naravno što kvalitetniji zvuk inače kada se normalno gleda film ili pušta glazba. Dodatno, kako ti sustavi obrađuju mono/stereo zvuk s naših TV programa?
Još jedna stavka bez koje uopće nema šanse da to stavljam je, mora raditi na daljinski od TV-a.

Malo sam gledao, i rad preko daljinskog od TV-a ne bi trebao biti problem, pošto sada gotovo svi receiveri podržavaju HDMI ARC i CEC. Problem bi se mogao javiti u kompatibilnosti CEC-a (pali/gasi receiver kada i TV) s mojim TV-om (LG OLED 2016/2017).

Već imam provučene kablove (žica crveno/crna koja je gola na kraju bez konektora) za dva stražnja satelita tako da oni moraju moći ići na njih.

Imate li kakve preporuke što gledati:
Koji receiver? Što uopće znače svi oni silni Dolby certifikati i koji su stvarno potrebni? Gledam zemaljsku TV (50%), Netflix, HBO GO, sitno videoteke, Youtube (50%).
Koji zvučnici da je dobar omjer cijene i kvalitete? Ne treba mi neki viši audiofil rang. Srednja klasa, dovoljno dobri s dobrom cijenom, veličinom manji recimo do nekih 20-30cm duljine maksimalno, i trajni, jednom kada ih okačim na zid da sam miran 10 godina.

Na njuškalu ima relativno novih Yamaha V-381 receivera, 1000kn, meni izgleda ok, ali tko će znati.

Budžet, vjerojatno je to smiješno za neke audiofil standardne, ali željeni budžet je 5.000kn. Možda možda moooooožžždaaaa 6.000kn ukoliko mi prodaju dobru priču. Više od toga mi vjera ne dozvoljava.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 27.12.2019. u 12:35.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 15:51   #218
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Gledao sam Elac C5 i B4 kao centralni i surrounde.
https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-c5/
https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-b4/

Sve skupa bi me ispalo 3800kn, dakle isto kao Onkyo, samo bez suba.

Frontovi su Energy C5 samostojeci na 150w Denon pojacalu, snage i basa neće nedostajati, jer trenutno gledam filmove u stereu i ide to duboko. Ako ne, lako dođem sub negdje u budućnosti.

Najveći mi je strah da će centralni u 5.1 komplet biti puno lošiji od pravog centralnog, pa će dijalog biti lošiji. S druge strane, nema mi puno smisla stavljati 4 srednje velika zvučnika tako blizu jedan drugome, imam sobu od 18 kvadrata.

Zato me zanima da li netko zna koliko bi bila razlika u kvaliteti centralnog zvučnika, odnosno mogu li ti kompleti uopće stati u istu priču s odvojenim zvučnicima.

Ti Elaci su svakako best buy u cjenovnoj kategoriji, a s tim popustom pogotovo.
Centralni zvučnik ti koristi iste drivere kao i par iz iste serije, tako da, svi će ti zvučati slično. Tak da, ili će cijeli komplet zvučat loše ili dobro.

Od ona tri šta si linkao nijedan ti neće parirati Elacu, ali uz Elac ćeš, ako ne zadržiš svoje "velike" frontove trebati sub.


Jedna stvat koju možeš napravit je ignorirat centralni za početak i koristit frontove za "fantomski centralni" pa ako budeš zadovoljan s tim onda ni ne kupiš centar.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 16:06   #219
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ništa se ne razumijem u audio sustave, ali pomalo grizem da si postavim receiver + 5.1 sustav u dnevni boravak. Prostor gdje je kutna i TV je cca 20m2 iako je sam dnevni boravak više od duplo veći. Bitno mi je da se savršeno čuju dijalozi TV programa i filmova kada stišam, i naravno što kvalitetniji zvuk inače kada se normalno gleda film ili pušta glazba. Dodatno, kako ti sustavi obrađuju mono/stereo zvuk s naših TV programa?
Još jedna stavka bez koje uopće nema šanse da to stavljam je, mora raditi na daljinski od TV-a.

Malo sam gledao, i rad preko daljinskog od TV-a ne bi trebao biti problem, pošto sada gotovo svi receiveri podržavaju HDMI ARC i CEC. Problem bi se mogao javiti u kompatibilnosti CEC-a (pali/gasi receiver kada i TV) s mojim TV-om (LG OLED 2016/2017).

Već imam provučene kablove (žica crveno/crna koja je gola na kraju bez konektora) za dva stražnja satelita tako da oni moraju moći ići na njih.

Imate li kakve preporuke što gledati:
Koji receiver? Što uopće znače svi oni silni Dolby certifikati i koji su stvarno potrebni? Gledam zemaljsku TV (50%), Netflix, HBO GO, sitno videoteke, Youtube (50%).
Koji zvučnici da je dobar omjer cijene i kvalitete? Ne treba mi neki viši audiofil rang. Srednja klasa, dovoljno dobri s dobrom cijenom, veličinom manji recimo do nekih 20-30cm duljine maksimalno, i trajni, jednom kada ih okačim na zid da sam miran 10 godina.

Na njuškalu ima relativno novih Yamaha V-381 receivera, 1000kn, meni izgleda ok, ali tko će znati.

Budžet, vjerojatno je to smiješno za neke audiofil standardne, ali željeni budžet je 5.000kn. Možda možda moooooožžždaaaa 6.000kn ukoliko mi prodaju dobru priču. Više od toga mi vjera ne dozvoljava.

Stereo par zvučnika će ti biti jako veliko poboljšanje u odnosu na TV zvučnike ili soundbar, štoviše, čut ćeš koliko je zvuk loš/kompresiran na nekim našim TV kanalima. To ti sve tipično bude stereo osim ako nemaš neke fancy kanale koji imaju i surround sadržaj.


Drugi daljinski ti ne gine. Iako da, sa CECom i tim forama će ti se AVR palit i gasit sa TVom ako dobro namjestiš (i ako nema nekih problema), no povremeno neke stvari ćeš morat ručno namještat.
Alternativa ti je Logitech harmony i takvi univerzalci da umanje broj daljinskih.


Dolby, DTS itd su višekanalni audio formati koje AVR podržava tj sposoban je dekodirati. Čak i najpovoljniji receiveri danas su sposobni dekodirati sve popularne audio formate.
Reciever se odaberi tak da gledaš da ima dovoljno ulaza za uređaje koje ćeš spojit na njega i dovoljno izlaza (5 kanala u tvom slučaju), plus ostale funkcionalnosti ako te koja interesira, dalje od toga ne moraš gledat.


5-6 soma kuna si više u entry levelu neg srednjoj klasi. Al ovi Elaci što sam ih u gornjem postu propovijedao su definitivno u best buy kategoriji.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 23:03   #220
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Osim Elaca, gledam i Q Acoustics (3090ci i 3010i) koji je razvikan po netu (whathifi najviše), a vidim i da su Wharfedale na dobrim popustima http://www.provox.hr/audio/katalog.a...taListIndex=45

Prelomio sam za pravi sustav umjesto kompleta, ali sad razmišljam da li je u maloj prostoriji bolje imati 2 ili 4 zvučnika. Čitam po netu da 7.1 nema smisla u ispod 30m2. Zvučnike mogu postaviti bočno, čak i po sredini visoko, ali kauč je uz zid pa ništa od stražnjih.

Nažalost receiver (Marantz NR1605 po super cijeni) neće imati Atmos, ali niti tv ga ne može eksportirati.

Gledam i da se centar dobro upari s Marantzom koji obično ublaži treble pa wharfedale mislim otpada. Receiver ima samo 50w pa gledam i da su zvučnici malo osjetljiviji (tipa Klipsch), Elac nije najlakši za pogon koliko čitam. A i visok je (20cm), što mi ne paše zbog razmještaja. Nekako mi se Q Acoustics čini najboljim matchem. Probat ću čuti koji od njih uživo, jer mogu ovako čitati na netu beskonačno.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 27.12.2019. u 23:19.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 00:04   #221
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Možeš ugurat 7.1 i u mali prostor, al onda kauč ne smije bit do zida. Odnosno, trebaš bar metar i pol lufta od surround zvučnika do najbližeg slušaoca, a malo ljudi uređuje dnevnu sobu tak da kauč stavi na sredinu.


Ne treba ti Atmos, tj nedostatak podrške za isti ti ne bi smio biti problem. Bluray koji ima Atmos traku ako se ne varam ima u tom cijelom paketu i TrueHD tako da nećeš bit bez zvuka. (Mislim da će ti TV moći ionako slat samo lossy formate)



50W po kanalu je i tipično koliko ljudi troše na većim glasnoćama koje mogu podnijet u kući sa uobičajenim hi-fi zvučnicima (uz sub, bez suba zahtjevi mogu skočit u istim uvjetima na par stotina na frontovima).
Ne moraš se previše zamarat osjetljivošću, specifikacija uglavnom nije iskrena (kod Elaca je ), ali Klipsch svakako prednjači po osjetljivosti.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 00:36   #222
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Tv ima hdmi arc, ali nema earc pa ništa od atmosa. Ali ne zabrinjavam se, receiver za to bi bio preskup. Većina materijala je ionako u eac3 ili truehd što bi trebalo raditi.

Krenut ću kao 5.0 pa pratiti da li mi nedostaju ta dva ekstra kanala, mislim da mi neće biti potrebni, kao ni sub.

A snaga će valjda biti u redu, em receiver ne mora gurati frontove, em nije velika prostorija pa ne treba puno odvrnuti da bude glasno. Jer Marantz piše 7x50w za snagu (čak i 70w u 6ohm), a power consumption cijelog uređaja kao 220w. Tako da bih se iznenadio da ima preko 15, 20 pravih w po kanalu.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 01:21   #223
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ne znam kakva je priča s televizorima danas, ja još duram plazmu, al ak ima neku zaštitu (cinavia?) onda ti možda neće slat višekanalni audio iz određenih izvora uštekanih u tv. U biti, ak imaš bluray, media player ili HTPC trebao bi sve to poštekavat drito u AVR.


S tak malim napajanjem to će bit limit Marantzu, ali računaj da ćeš ti rijetko dosezat te brojke, centar i frontovi će divljat na najjače a surroundovi pritom kurit samo par watta.
Da ti se sve to lako izračunat za najgori slučaj ako treba, pa s obzirom na to pripaziš.


Kao što sam već rekao, tipično ljudi slušaju da pikovi snage budu 50-60 W u najgorem slučaju sa zvučnicima osjetljivosti 87dB (što je neka uobičajena brojka). A ako želiš slušat na referentnoj glasnoći, kao u kinu, čak i za jednu prosječnu dnevnu sobu s takvim zvučnicima ti treba 300-400W po kanalu, a to ni AVR ni takvi zvučnici mogu podnijet. Tu već moraš ciljat na visokoosjetljive.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 01:49   #224
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Probao sam tv sličan svome na drugom receiveru preko optike i uredno eksportira dd i dts. Nažalost, taj receiver je 20g star i nema dekodere za novije proširene formate, ali taj test mi je pokazao da bi sve trebalo biti u redu. Nadam se da te zaštite neće biti problem preko hdmi arc-a.

Proučavao sam manual i tražio na internetu, no nisam našao da li se prednji kanali isključuju na receiveru kad se koriste preoutovi. U menuima postoji opcija isključivanja ostalih kanala, ali ne i prednjih. Nema ni A/B tipke za frontove. Pozabaviti ću se time kad setupiram sve, bio bi zbilja loš dizajn da snaga odlazi na kanale koji nisu ni spojeni. Ako je to sređeno nekom automatikom, onda se ne bojim će receiver izdržati 3 kanala u punom pogonu, čak i pet, pošto kako si rekao, stražnji rijetko rade punom snagom.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 03:04   #225
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Optika ti inače šalje samo lossy formate. A i nije uopće stvar u slanju, ako ima ta zaštita onda nećeš imat zvuka ni na zvučnicima od televizora.
Ja sam recimo znao uštekat HDD u svoj TV, pustim neke filmove sve ok, pustim neke druge...mrtvačka tišina.
No nije ni to problem povoljno riješit ak ti se desi.


Signal se šalje istovremeno i na preoute i na amp izlaze, tak da se prednji kanali ne isključuju. No ni ne moraju. Jer ako ne postoji load na pojačalu, tj ak zvučnici nisu spojeni, ono neće trošit nimalo snage, osim kolko već troši kad ne radi ništa. Tak da te to ne mora brinut.


Čak i ako pretjeraš, AVR će ti uletjet u shutdown. Gledao sam na nekom sajmu demo, ak se dobro sjećam NAD AVR isto cca 50W po kanalu i 7.2 setup. To je urlalo nenormalno, od koncerta Metallice do par blockbustera. Nisam tad bio, al navodno je i u shutdown uspio uletjet na sceni sa gatling gunom u Book Of Eli.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 09:53   #226
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Znam da je optika limitirana na običan dd i dts. Inače trenutno slušam preko optike u stereo dac, tv downmixa u pcm i nikad u dvije godine nije zaštekalo s nijednim formatom. Stotine i tisuće fileova. I to znam da su odabrani 7.1 streamovi, jer mogu birati koji ću i obično se ne zamaram s tim, pustim da ide defaultni. Ponekad ih ima i po 5, 6 na najjačim fileovima od 60 do 80gb, svi rade. Sad, surround nemam kod sebe i vezu preko hdmi arc nisam nikad testirao, tu možda ima neki hdcp ili kakve već zaštite...
Ja imam sony 55xe9005, a roditelji 55xf8096, dakle identičan chipset i OS. Pustio sam 5-6 različitih fileova kod njih i sve gdje je bio dd i dts 5.1 stream je uredno radilo. Napredniji streamovi poput eac3, truehd i slično nisu, ali nisu niti trebali jer ih niti optika niti receiver ne podržavaju. No, nije bila tišina nego šum ili krckanje, što pripisujem ovih razlozima gore (jedna dts 7.1 traka je čak radila uredno, i mene je iznenadilo). Tako da se nadam da će tih iznenađenja biti što manje

Na centralnom zvučniku neću štedjeti jer on mora biti odličan, znam koliko ide preko njega. Recimo, vidim da postoji Klipsch od 2,5k kn koji bi mi visinom bio idealan, no ne znam da li vrijedi tih novaca. No nećkam se oko stražnjih. U hd multimediji su i neki Edifieri na akciji pa bi za iste novce mogao uzeti 4 Edifiera umjesto 2 Elaca. Malo je Frankenstein rješenje, ali za efekte kiše i malo glazbe koja ide u stražnje ne bi smjela biti velika razlika. Frontovi će ionako biti različiti zvučnici od centralnog, to se ne može izvesti drugačije. Valjda će automatski setup odraditi svoje, a ako ne, vidim da postoji opcija +/- 12db za ručno podešavanje. Frontovi imaju i svoj amp, pa imam kontrolu volumena i na njima.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 28.12.2019. u 09:58.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:26   #227
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ima li koja dobra duša u Beču da mi pomogne oko transporta ovoga: https://mobile.willhaben.at/object/348360490/

To bi mi riješilo sve dvojbe
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:34   #228
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Automatska kalibracija će uglavnom ispravno namjestit glasnoće, udaljenosti i tonski balans zvučnika (ručni EQ se onda gasi), ali ne može ispraviti timbralno nejednake zvučnike, odnosno, ako nisu svi iz iste serije, prije ili kasnije ćeš čuti razliku. To će ti biti najočitije na prednjim kanalima, recimo kad dijalog skače s centra lijevo ili desno po scenama, ali čuje se bez problema i na stražnjima. Meni osobno najviše smeta ako su prednji/centar nejednaki, ali mogu tolerirati.


Ako gledaš ove pasivne edifiere, ne izgledaju baš ko neka sreća.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:35   #229
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ima li koja dobra duša u Beču da mi pomogne oko transporta ovoga: https://mobile.willhaben.at/object/348360490/

To bi mi riješilo sve dvojbe

Odvezi se s autom po to. Dođe ti isto ko shipping.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:46   #230
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Gledao sam već, autobus 300kn, jeftinije od auta Bogami, dobra je šansa da i odem na to. Jedino me zabrinjava što loše izgledaju, požutio je ovjes. Na mojim C5 je savršeno sivi, bez traga žutog.

Da mi je naći kontakt do tipa koji je ovo prodavao... https://www.njuskalo.hr/zvucnici/ene...oglas-17349159
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:50   #231
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Misliš kontakt od ovog lika koji piše tu lijevo u kutiji "podaci o oglašivaču"?


https://www.njuskalo.hr/korisnik/mlkri
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 12:56   #232
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Poslao sam poruku
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 03:27   #233
iroonwood
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 33
Soundbar preporuka

Pozdrav raja ,

Može preporuka za nekakav soundbar preferiram opciju bez wirelles subwofera , osim ako sub ne nosi značajnu razliku u doživljaju zvuka , Soundbar bi se koristio za filmove, glazbu , povremeno playstation. Cijena do koje bih išao je 2000 kn + - 500 kn , nisam audiofil , svjestan sam ograničenja soundbarova kao takvih ne očekujem full kućno kino niti Hi- Fi preferiram ih zbog ograničenja s mjestom , a pošto se ne razumijem u tematiku eto ne znam za bolje mjesto gdje postaviti ovo pitanje Hvala na odgovoru
iroonwood je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 18:47   #234
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
@donkimizer @Odinarius i ostali, imate li kakvih komentara na Wharfedale DX-2 zvučnike za kućno kino? Vidim da su recenzije uglavnom ujednačene i pozitivne, a meni odgovaraju dubinom za montiranje na zid. Provox je zastupnik, ali on ih nema u ponudi, tako da bi ih ili trebao kontaktirati da li je dobavljivo ili ih naručiti s Amazona/Ebay/nešto treće.

Gledao sam i Q acustics 3010i i 3020i, ali oni osim što su puno skuplji, su i dubine 25cm, a to mi se čini previše za visi sa zida u dnevnom boravku.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 21:17   #235
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
U Provoxu postoje Diamondi 10 za montiranje na zid http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1. To je sasvim dobar zvučnik za stražnje kanale, no ne bi ih koristio za prednje, naročito ne za glazbu. Zvučnike za na zid sam vidio i u drugim dućanima, no ne na akciji (npr. https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-ow4-2/).
Q Acoustics je sigurno neprikladan za montiranje na zid, vidio sam ih u Sonusa to ne bi štimalo. Zvučnik osim toga izgleda jako lijepo!

@ironwood Subwoofer je važan za filmove, a kad imaš manji zvučnik poput soundbara, i za glazbu. Zapravo, sami soundbar dodaje relativno malo na tv bez njega, puno ljudi je bilo razočarano takvom kupnjom koja nije donijela puno u odnosu na tv zvučnike (naravno, ovisi o tv-u). Ne znam koji način spajanja namjeravaš koristiti, ja mislim da je za taj novac najbolji Acoustic Energy Aego koji je sad na akciji: http://www.zvucne-novosti.hr/
Drugi razvikaniji sounbarovi možda imaju više opcija i dekodera, no jako bi se iznenadio da imaju bolji zvuk, naročito za glazbu.

Što se moje potrage za kućnim kinom tiče, tip s njuškala mi odgovori i kaže da ima Energy zvučnik koji mi paše, ali da sada koristi drugi, dok mu Energy treba kao podložak za TV. I pregovaramo tako mi, ja dižem polako ponudu, nudim druge zvučnike, rezbarenje i što sve ne... Tip nakraju predloži da mu kupim Focal od 1500kn da si ga koristi kao podložak pa će mi dati Energy (koji je star 20g).
Prekipilo mi, otišao u Provoxa i kupio Wharfedale 9.CS za 750kn. Nije baš match s mojim Energy jer ima svileni visokotonac i 2db je manje osjetljiv (to se čuje), no za tu cijenu radi izvrsno.

Nakraju mi je propala šema da dobijem jeftino receiver od prijatelja pa sam kupio Marantz NR1510 u Sonusa. Na akciji je za 3300kn, što je jeftinije od Amazona trenutno. Nije super prilika, no najjeftiniji je koji ima sve što meni treba, pa eto (gledao sam i njuškalo, no nema ih puno s preoutovima, a i novo je novo). Za stražnje kanale koristim drvene zvučnike iz stare Sony mikro linije kao prijelazno rješenje, no mislim da ću na njima ostati. Za malo kiše, cvrčaka i lasera ništa više mi nije ni potrebno. Audyssey kalibracija je sve to fino ujednačila tako da je sve usklađeno što se tiče glasnoće i delaya.

Napisati ću svoja iskustva s surround zvukom u TV temi.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 01:04   #236
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
@donkimizer @Odinarius i ostali, imate li kakvih komentara na Wharfedale DX-2 zvučnike za kućno kino? Vidim da su recenzije uglavnom ujednačene i pozitivne, a meni odgovaraju dubinom za montiranje na zid. Provox je zastupnik, ali on ih nema u ponudi, tako da bi ih ili trebao kontaktirati da li je dobavljivo ili ih naručiti s Amazona/Ebay/nešto treće.

Gledao sam i Q acustics 3010i i 3020i, ali oni osim što su puno skuplji, su i dubine 25cm, a to mi se čini previše za visi sa zida u dnevnom boravku.
Ovako sam ja izveo montazu zvucnika u dnevnom, 22cm je dubok Bower and Wilkins 607. Bijeli stalak je custom made od cijevi, nosac za zvucnik je vogles koji radi na principu stezanja pri dnu zvucnika. Nisam htio nikakve stalke za koje treba buzati zvucnik.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 01:53   #237
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Nakraju mi je propala šema da dobijem jeftino receiver od prijatelja pa sam kupio Marantz NR1510 u Sonusa. Na akciji je za 3300kn, što je jeftinije od Amazona trenutno.
Baš sam jučer gledao taj isti. Kakav je u odnosu na Denon avr-x1600h? Za sada gledam ta dva.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 02:34   #238
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Nisam čuo Denona nažalost. Po funkcijama su mislim tu negdje (ipak je to ista firma) osim što Denon ima više kanala i podržava Atmos. Marantz je slim pa ga je lakše smjestiti na policu. Za očekivati je da je Denon nešto snažniji i otvorenijeg, rokerskijeg i dinamičnijeg zvuka, a Marantz je tipično mekši, ugodniji za dulje slušanje. O snazi po kanalima svi pomalo lažu ili koriste sumnjive metode (samo jedan kanal upaljen), no dovoljno je pogledati stražnju stranu i vidjeti da Marantz vuče najviše 180W iz utičnice, a Denon 440W. To znači da je u sirovoj snazi dvostruko jači, što dobro dođe za kontrolu većih zvučnika i većih prostora. S manjim zvučnicima u manjoj prostoriji to ne bi trebalo biti važno, Marantz radi sasvim dobro do relativno glasne razine, dalje nisam ni išao. S Marantzom je dobro birati zvučnike koji su lakši za pogon (osjetljivost 89db/w ili viša, idealno i ravna impedancijska krivulja) da se smanji taj problem manje snage.

Za te novce bi sigurno uzeo Denona da nije bilo pitanje pre-outova za glavne kanale, preko kojeg koristim postojeći stereo setup za prednje kanale. Denon ih ima tek na seriji 3000, a Marantz od početka lineupa (Yamaha ih ima na seriji 6). S njim sam potpuno zadovoljan za te novce.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 01.01.2020. u 02:42.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 16:15   #239
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
@donkimizer @Odinarius i ostali, imate li kakvih komentara na Wharfedale DX-2 zvučnike za kućno kino? Vidim da su recenzije uglavnom ujednačene i pozitivne, a meni odgovaraju dubinom za montiranje na zid. Provox je zastupnik, ali on ih nema u ponudi, tako da bi ih ili trebao kontaktirati da li je dobavljivo ili ih naručiti s Amazona/Ebay/nešto treće.

Gledao sam i Q acustics 3010i i 3020i, ali oni osim što su puno skuplji, su i dubine 25cm, a to mi se čini previše za visi sa zida u dnevnom boravku.

Pa nisam ih čuo, općenito zazirem od komercijalnih uradaka što se tiče kućnog kina tak da mi to nije jača strana.
Mogu iskritizirati smještaj skroz blizu zida koji nije idealan, ali ako ne možeš tu ništa bit će ok.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 16:19   #240
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Baš sam jučer gledao taj isti. Kakav je u odnosu na Denon avr-x1600h? Za sada gledam ta dva.

Denon/Marantz su ti doslovce isti k..., brijem da u Marantz idu neke kvalitetnije komponente, ali to se direktno vidi i na cijeni ako uspoređuješ iste klase jednog i drugog. U oba slučaja nećeš puno fulat.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na