Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.11.2019., 21:22   #3181
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Mislim da su mu se obrisali u Americi.


Inače krivo sam rekao ono za Bottasa. Pogledao sam onboard na F1TV ostavio je volan na sjedalu (mučili su se 1min vraćajući volan na mjesto jer ga je naopako izvadio ) , al je parkirao bolid na nekoj grbi pa nije išlo guranje nazad.
draksa je offline  
Staro 17.11.2019., 21:31   #3182
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sainza istražuju za DRS kod žutih zastava prije SCa nakon zaustavljanja Bottare.

Ako Sainz dobije 5s, ode van bodova. I ne da će se boriti za 6.mjesto nego će spušiti i od Albona i od Gaslya i biti 8. u WDC. Jebga
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 22:13   #3183
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
2 honde i kimi na podiju, bolje jedino moglo biti da je Kimi osvojio i da ovim tarabame ne traje vjecanje 2h, baš loše.

Ali Kiiimii
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 22:13   #3184
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 22:26   #3185
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Japanski afterburner, Toto na aparatima

https://twitter.com/gasly_fans/statu...981752320?s=09
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 22:27   #3186
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
E jbg ponadao sam se, nema veze, neka je mcl uzeo podij.

Edit. ak se ne varam, njih 3 je u suzuki ove sezone igralo fifu na playstationu kad je otkazan qualy zbog lošeg vremena, evo ih mjesec dana nakon zajedno na podiju.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 22:28   #3187
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U Njemačkoj si hvalio Vettela za stint sa 20 na 2 mjesto. Sad ćutiš kad je pukljavi Reno* došo sa 20 na 3 haha

Umorilo me ovo danas. Prvo utrka za ubit se od dosade, a onda na kraju za infarkt dobit

Šteta što Sainz nije bio gore na podiju. Ali ajde, jedan debeli crni niz od 5 godina i 8 mjeseci je prekinut možda nagodinu i onaj drugi još crniji s Renolom teško, ali s Mečkom 2021 već izglednije.

Edit: * pukljavi McLaren

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 17.11.2019. u 23:21.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 22:41   #3188
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Da je u tr ili rb bio danas reno ne vjerujem da bi maks odmah nakon restarta došao paralelno sa merc, isto ne vjerujem da bi gasly uspio zadržat 2.mjesto.
Ponavljam, ne bježi mcl van iz suradnje bez nekog bitnog/veceg razloga.

U njemackoj sam hvalio Vet jer je bio jedini od top 5 vozaca koji je odvozio bez greške u uvjetima koji su bili za vozace kud i kamo zahtjevniji nego ovi danas.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 22:43   #3189
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dakle, kao što rekoh, selektivni argumenti za Njemačku i danas osim kiše i nema neke razlike ali ne zamjeram. Ovo oko motora za danas stoji. Malo i nadmorska visina pomogla i to je to.

Ti sretan zbog Honde, ja zbog McLarena. Živio. Zz.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 22:46   #3190
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne kužim, kakvi selektivni argumenti, da li je danas pobjedio reno powerd bolid ili honda powerd bold, isto vrijedi za okršaje na ravnici, nije se reno utrkivao sa top merc powerd bolidom nego honde...

I nije mi još od jutros jasno kakve veze vettel ima sa raspravom oko honde i renoa, odnosno zasto ga stalno uvlacis, pusti covjeka nek se lupa po glavi
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 22:47   #3191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pročitaj opet moj post... ako ne bude jasno, reci, pojasnim opet ali sutra.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 22:55   #3192
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nevjerojatno kako je Gasly(i da zanemarimo danasnju utrku) procvjetao po povratku u TR.

Malo još da našpotam Albona jer je glavni krivac što nije bilo 1, 2, 3, ostavio je puno previše prostora i vjerujem da bi vecina vozaca na gridu pokušala isti potez kao i Ham.

Edit.nije mi jasno što želiš reci Brko, vjerujem pa imaš neku poantu ali jbg. nije mi jasno kakve veze ima vožnja vettela u .de sa raspravom oko mašina
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 23:19   #3193
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jao Gigi, jebo ga drug tito, pa nemaju veze jedno s drugim. Jučer si pričao o "ubijanju" i "raspadanju" što se baš ne može uzeti kao zdravo za gotovo. Dao si isti argument "tako je ali nije tako" kao i kad smo raspravljali od dotičnom kojem se štuca od mene. Pošto mi se nije dalo raspravljati više u 3 ujutro, zaključio sam da je Hondino ubijanje jednako teško kao i Vettel vozač u top 3.

Nadalje, kad se pogleda sezona u rikverc, nisam rekao da Honda nije bolja, napisao sam da je. Ali je ono ubijanje i raspadanje bilo deplasirano.

Dodao bih još kako je Honda odlično radila na ovoj stazi. Sad da ponovim da je Mercedes rekao da ih jebe nadmorska visina, ispast će još i da omalovažavam Hondinu pobjedu pa zaboravimo to da se dodatno priča ne zakomplicira.

Ako u Abu Dhabiju Honda napravi ovakav rezultat kao danas tj da se Red Bull bude klao sa top powered Mečkama, onda ćemo pričati o ubijanju.

To bi bilo to što se motora tiče.

Što se tiče Njemačke, Vettel je došao do 2.mjesta na 90% sličan način kao i Sainz danas, SCovi i tuđi kreševi ispred njega. Ti si to tada okarakterizirao kao nešto briljantno. Samo sam usporedio da danas nisi za Sainza rekao ništa koji ima puno slabiji bolid od Vettela u Švabiji. Jedino na čemu se ispričavam što sam zakomplicirao tu temu je što sam umjesto "pukljavi McLaren" napisao "pukljavi Reno" misleći na momčad a ne na motor.

To su moje poante. A vi dalje dajte slobodno, samo recite unaprijed držimo li se statistike ili općeg dojma. Ali da se onda toga i držimo a ne da se hvata za ono što nam paše nebili "pobjedili" u ovim blesavim natezanjima

Evo ja bi prvi statistiku i opći dojam upotrebio ako može:

Statistički: Renol je pouzdaniji motor od Honde
Opći dojam: Honda je overall bolji motor od Renola

Statistički: Vettel je u top 3 vozača današnjice trenutno na stazi
Opći dojam: Vettel nije ni broj 1 u svojoj momčadi

Statistički: Šumaher je najbolji vozač u povijesti F1.
Opći dojam: nema šanse da išta kažem na ovu temu

Ako sad nije jasni Gigi, bacam mobitel kroz prozor
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 23:22   #3194
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Još jedan detalj, Ham je opet izvodio svoj preserans (namjerna prespora vožnja prije nastavka utrke i 8 - mica ko fol grijem gume ...) al mu nije pomoglo

EDIT: Nemoj Brko, šteta mobitela
Nikky je offline  
Staro 17.11.2019., 23:34   #3195
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
A ti se isto uhvatiš mog trolanja doslovno

Pa naravno da nije ubijanje, ne bi reno bio u f1 da ih honda ubija, ilibilo tko drugi, odnosno da je takva razlika da se može nazvati ubijanje.

Napisao sam kasnije(kada sam ozbiljno pisao, a ne ono jedna recenica post"ubijaju točka") da smatram da honda ima bolji pu od renoa po izdržljivosti.

Edit. Slažem se za iducu utrku, ako rb bude tu negdje da se može hrvati na ravnom bez drs-a onda ce iduca sezona biti jako napeta.

Edit.2. sto se .de tice ipak mislim da su tamo bili dosta zahtjevniji uvjeti nego danas, promjenjivo vrijeme, mjenjanje guma sa wet, inter i soft, masa vozaca medu kojima i ham(po meni najbolji vozac na mokrom) imali izlijetanja itd. da ne vrtim sto je bilo.
Svaka cast Sainzu, lavovski dio posla je odradio danas i super odvozio iako gase nije puno vidjelo, alisvejedno smatram da je promjenjivo vrijeme puno zrznutije za vozace od pomutnje koju napravi 2/3 izlaska SCa na suhu stazu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.11.2019. u 23:46.
Gigi1 je offline  
Staro 18.11.2019., 00:33   #3196
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pošteno

Nego samo mala usporedba Interlagosa lani i ove godine. Max je izdominirao Lujkana 2 godine zaredom. Da lani nije bilo Ocona i onog u najmanju ruku čudnog poteza, bile bi to 2 maestralne vezane pobjede u Brazilu. Uz to što je bolid dobar, očito mu leži ta kvrgava "brdska" staza.

Odlično je odvozio utrku.

Nadalje, kod Leclerca se baš fino vidjela prednost novog svježeg motora. Ali po timingu, pojeo je gume prije nego su to mislili da bude. Kasnije su i javili da je Tyre Deg higher than expected.

I još jedna zanimljivost. Jedino u McLarenu se ne zna ko je pobjednik qualya. Sainz i Norris su 10-10. Svi drugi su riješeni
Brko je offline  
Staro 18.11.2019., 11:33   #3197
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Evo ga i Sainz na postolju

http://prntscr.com/pyh413
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online  
Staro 18.11.2019., 11:55   #3198
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
eo ja ću dat unpopular opinion. Za vrijeme udesa Vettel je bio ispred leca i mogao je birat smjer kretanja. Išao ga je stiskat prema unutra, ovaj se nije pomaknuo.

Kolko je bilo takvih situacija? Pa non stop ima stiskanja prema unutarnjoj strani prije zavoja, to je utrkivanje. Na istom mjestu je Norris stisnuo Riccia, al stisnuo ga je tolko da je ricci malo i po travi zagazio. Leclerc se pak nije pomaknuo ni milimetra, hebiga

Također je i Leclerc izvodio bjesne gliste, samo sva sreća Norris je mlad i ima dobre reflekse

Prilog 1
Leclerc stisče norrisa (0:38) https://youtu.be/3WZeoOkMf0Y?t=38

Prilog 2
Norris stisče Riccia (1:12) https://youtu.be/3WZeoOkMf0Y?t=72
nub je offline  
Staro 18.11.2019., 12:02   #3199
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Šteta što se osim vozača dana ne može birati i debil dana.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 18.11.2019., 13:32   #3200
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vele da ako Renol ne ostane na 5.mjestu u WCC tj. ako ih Toro Rosso prebije za tih 8 bodova, izgubiti će finu količinu u milijunima dolara.

Ebote, Ćiril Abitebotebutebol će se obesit od muke. Ili će njega neko obesit za jaja.

Ako Toro Rosso i namakne tih 8 bodova u Abu Dhabiju, one priče o pull the plug u Renolu za 2020 su itekako ozbiljne i više nisu samo trač.

Iako mi se čini da Toro Rosso ipak neće stići Renol. Nadmorska visina je na ovoj stazi jučer bila Hondin prijatelj. Sljedeća utrka je na nadmorskoj visini od 2 metra, doslovno na površini mora ako pretpostavimo da neće bit nekih krševa i lomova, prvih 6 mjesta je okupirano za Mečke, Ferkane i Red Bullove. Ostaju 4 mjesta koja nose bodove. 7. i 8. mjesto bi donijeli 10 bodova ali onda ni jedan Renol ne smije biti bolji od 10.mjesta.
Obzirom na formu McLarena i friški motor u Sainza, on će isto vjerojatno biti u bodovima.

Tako da je osvajanje tih 8 bodova jako jako teško iz perspektive Toro Rossa i za vjerovati je da Toro Rosso ne može do tih 8 bodova nekim normalnim putem, samo uz pomoć nekog SCa ili sličnih mješanja karata. Na kišu se tamo ne može računati.

Osobno, baš bi rado da Renol zdimi to 5.mjesto u konstruktorima da se konačno tamo neš pokrene i da se riješe Ćirila.
Brko je offline  
Staro 21.11.2019., 20:23   #3201
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Brko je offline  
Staro 21.11.2019., 21:08   #3202
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Mene vise zanima sto su spijuncici predvodijeni Cmarkom zamuljali da Honda preko noci dobije snage vise i od Merca i Ferkana. 🤔

Max je Hamiltona samo tako derao na pravcu. A i zadnji run s Gaslyem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 21.11.2019., 21:15   #3203
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Veli lik u komentarima tu da su i Red Bull jedan zapljenili tako da ćemo znat možda

btw koliko sam skužio u Mexicu i Brazilu di je zrak rijeđi to dosta utječe na turbinu tako da jedan dizajn (veća vs manja) ima prednost i da je Honda zbog tog bolja na tim stazama nego u ostatku sezone
draksa je offline  
Staro 21.11.2019., 21:56   #3204
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
power of dreams
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 21.11.2019., 22:13   #3205
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Veli lik u komentarima tu da su i Red Bull jedan zapljenili tako da ćemo znat možda

btw koliko sam skužio u Mexicu i Brazilu di je zrak rijeđi to dosta utječe na turbinu tako da jedan dizajn (veća vs manja) ima prednost i da je Honda zbog tog bolja na tim stazama nego u ostatku sezone
Mislim da je Red Bull propitkivao rupe u pravilima i da su nesto nasli.
Sad se vjerojatno Ferrari zalio na njih.

A na kraju ce ispasti da to Mercedes ima od pocetka 2014. 😂

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 21.11.2019., 22:18   #3206
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa neki ovdje su uvjereni i čvrsto vjeruju da Mercedes vara. Citiram "sigurno varaju ali se još nije otkrilo"

Sumnjam da Mercedes vara jer obzirom koga su sve pokupili oz drugih momčadi + inženjering kakav imaju + Hamilton = to što vidimo. Red Bull ima vozača ali nema motor. Ferrari nema vozača i nema dobar team lead pa može ako ništa gledat u auspuh Mečkama.

Baš me zanima, što ako neš i nađu kod Bulla i Ferkana? Mislim da jedno veliko ništa. Ionako ide dodatni senzor na protok od iduće godine
Brko je offline  
Staro 21.11.2019., 22:51   #3207
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
btw koliko sam skužio u Mexicu i Brazilu di je zrak rijeđi to dosta utječe na turbinu tako da jedan dizajn (veća vs manja) ima prednost i da je Honda zbog tog bolja na tim stazama nego u ostatku sezone
Yep.

Honda ima veći turbopunjač i motor gubi manje snage pri višoj nadmorskoj visini u odnosu na Mercedes.
__________________

Rino je offline  
Staro 22.11.2019., 10:19   #3208
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
zadnji krug Gasly i Hamilton, pogledajte koliko pametnije je Gasly odvozio onaj zavoj gdje je Albon poslao pozivnicu Hamiltonu, isto mislim da je Gasly navukao Hamiltona da ide s njim bok uz bok zadnji zavoj prije startno ciljne ravnine kako Ham ne bi dobio zavjetrinu

__________________
Gigi1 je offline  
Staro 22.11.2019., 18:28   #3209
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Albon je išao trkaćom linijom jer Ham nije bio u prilici preteći ga tu. Hamilton je bio 3-4m bliže Gaslyu nego Albonu u tom zavoju.
Isto tako ne bih rekao da je Gasly pametnije odvozio, imao je lošiju liniju jer je morao braniti i time malo kasnije mogao dati gas. Po meni je Hamiltonova linija puno bolja tu. Da je Hamilton išao vozit se iza njega sigurno ne bi pretekao. Cijelu utrku su oni sa slipstreamom pretjecali u 1. zavoj i nisu imali već na startno ciljnoj ravnini prednost jer slipstream ima puno veći utjecaj kod top speeda nego kod ubrzavanja.


Edit:
Zanimljiv članak o top100 vozača u F1 u povijesti.
https://f1metrics.wordpress.com/2019...trics-top-100/

Zadnje izmijenjeno od: draksa. 22.11.2019. u 18:46.
draksa je offline  
Staro 23.11.2019., 08:13   #3210
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Tricky clanak, ali jako zanimljiv.

Upao mi je jako u oko onaj grafikon o broju naslova po performansama u sezoni.

Alonso - 10. Da su se neke stvari poklopile, mislim da bi se Hamilton nagodinu izjednacio s njim i Schumacherom. Steta za neke stvari, pogotovo uzevsi u obzir da je vozio kante u par navrata, a skoro digao dvije kante 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na