Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2019., 09:35   #31
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
takvo nešto sam i ja pokušao.. rastavio daljnac i tiskanu pločicu sam oprao u toploj vodi
isto i gumeni dio
I sad apsolutno ne radi.. imao je i par gumbi sa ledicom koji svijetle na pritisak 0 bodova
Što se sad može učini po tom pitanju? I na koji način sam ubio daljanski do kraja sad?

Isto tako jedan sony daljanac sam rastavio da vidim zašto slabo lovi na gumbe, trebalo je pojedine jako pritiskat.. nakon čiščenja maramicom tiskane pločice i gume totalno sam sredio isto daljanac ko da sam neki sloj obrisao i sad još više treba tiskat
Zaključak.. bolje da ne diram daljanske, a htio bi znam gdje sam zahebo
Gumeni dio daljinca ima grafitni premaz ispod svake tipke, koji kratko spaja 2 voda ispod njega, kada se pritisne.
Taj dio se mora vrlo nježno čistiti i ne smije se trljati.
Najbolje ga je ne dirati, nego samo očistiti tiskanu pločicu i probati da li daljinac radi.
Ako ne radi onda umočiti štapić za uho u alkohol (nikako aceton, benzin i slično) i lagano TAPKANJEM pokupiti eventualnu masnoću, ali nikako trljati jer se sloj skine i možeš baciti daljinski.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 11:28   #32
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Ako ne radi onda umočiti štapić za uho u alkohol (nikako aceton, benzin i slično) i lagano TAPKANJEM pokupiti eventualnu masnoću, ali nikako trljati jer se sloj skine i možeš baciti daljinski.
U tom slucaju imas ili kupiti boju s kojom se premaze taj dio da opet bude provodivo, ili u kucnoj radinosti isto uzmes komadic alu folije i zalijepis na taj gumbic. Ovu drugu opciju vec puno puta koristio, i uredno radi.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na