Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2018., 16:24   #9271
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
@Ag008

to je neki tvoj zaključak ili imaš pouzdan (koji) izvor?
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 13:04   #9272
Joo1
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Split
Postovi: 21
tcom ispao u Splitu?
Joo1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 14:12   #9273
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ništa od vektoring 50+ brzina za ovu godinu čini se.
I ja si mislim. Sad su zauzeti implementacijom novih tehnologija u pokretnu mrežu. Prije par tjedana u vg kraj aerodroma sam vidio kako postavljaju nove antene.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 00:11   #9274
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Malo izvan teme, pitanje


koliko vam je trebalo da vam stigne bon od 500kn za sancta domenica?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:26   #9275
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Trenutno ne mogu povecat brzinu, a kako ubrzo mjenjam struju u stanu. Jel mogu sta promjenit vezano za telefonske instalacije pa da budem u mogucnosti povecat brzinu?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:28   #9276
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
povuci utp do ormarica u zgradi ako nije daleko, da zaobidjes plavo bijelu zicu i brdo prespoja do uticnice
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:35   #9277
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Kuca je, nije zgrada. Jer sad su mi rekli da ne mogu jer su stare instalacije. Sta to znaci? Stare žice?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:44   #9278
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Ovisi dali su mislili opcenito na mrezu u tvom kvartu ili kucnu instalaciju. Obično u starim kućama imas paralelki, spojeva i svakakvih kablova koristenih. Onda se povuče malo skuplji utp od modema do priključne kutije koja može biti na tavanu a moze biti i vani negdje na fasadi
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:06   #9279
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
I ja si mislim. Sad su zauzeti implementacijom novih tehnologija u pokretnu mrežu. Prije par tjedana u vg kraj aerodroma sam vidio kako postavljaju nove antene.
moguće da ih muči nedostatak hardvera i radne snage
https://www.fastnet.news/index.php/8...-of-components
a pretpostavljam da je hrpa majstora otišla radit u inozemstvo
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 00:36   #9280
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
ovo danas što mi se dogodilo nema ni u snu kakvog luđaka

zbog smrti odjavljen kompletan priključak u T centru, reko djelatnik čekaj da dođe poruka na mail ili da te nazovu za vratiti uređaj ...OK
naravno ponukan prijašnjim "iskustvima" istih režisera ipak nazovem da pitam jel bu tko došao ili se čeka "blagoslov" Brisela ili koga već...
da morao sam dakako sam zatražiti da netko dod njohovih operatera na terenu dođe po opremu... oK velim dobro i odem na kučni broj i čekam... čekam...

dođe poštanski kombi i lik kaže da bi nešto trebao da preuzme na kučnom broju...OK sve super , sretan izletim van čudim se brzini i naprosto povjerujem da je firma napokon počela da normalno posluje...

otvaram vrečicu s ruterom i punjačem istim kakvu mi je prije koji mjesec stavio sam operater Tcoma, jer je stari bio neispravan

i sada najbolji dio... lik kaže ok, to je to i krene on s time ... ?!?!? gledam sekund i ne vjerujem očima...
pitam ga pa jel mi daš kakvu potvrdu da si to preuzeo na ovome kučnom broju i po kojem nalogu uzimaš ako je več netko tebi to rekao da uzmeš ?!

mrtvo hladno veli da on ne daje nikakve potvrde jer to nosi nekome drugome ?!?!?
ma mislim si ja sada dal da ga nogom u rit opalim ili da mu psa pustim s lanca koji ionako laje cjelo vrjeme...
za ne vjerovati da ti netko dođe da preuzme paket, a ni potvrdu da je preuzeo to i to po tom i tom nalogu nema kod sebe...

kada se samo sjetim da sam dva puta s njiima imao i troškove plačnja žalbi zbog njihovih tužbi nez ikakvih osnova, stvarno ne znam ot kuda ideja ikome u toj firmi da bi netko samo tako dao nekome uređaj bez ikakve potvrde, niti uvida po kojem nalogu a, niti SMS, niti mail..., smao ti dođe i uzme

još se sječam kada je skoro nakon godinu dana došla preporuka "đavoljeg odvjetnika" o o kazni jer nismo navodno vratitli opremu... hehe, kada mu je naš odgovorio i skenirao i broj i sve što smo čuvali jer emo znali da če nešto polkuštati , odmah su javili d aje njihova greška


užas... pa to ni u kakvoj banana otoku na pacifiku koji nije ni ucrtan u mapi nema, što ovi rade u navodno civiliziranoj €U
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 11:44   #9281
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Na jednoj lokaciji gdje je mobilni net koma nude mi iz HTa osnovni paket 4Mbita+ opcija turbo mix do max 30. Jedino je osnovna cijena 240 kn za duo paket što je previše,
a meni čak niti tel.ne treba. Tako mi je neka djelatnica izdiktirala preko telefona
Imate preporuku za kakve opcije, tajne službe, agente itd. da tu ponudu skinem još malo?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 17:31   #9282
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na jednoj lokaciji gdje je mobilni net koma nude mi iz HTa osnovni paket 4Mbita+ opcija turbo mix do max 30. Jedino je osnovna cijena 240 kn za duo paket što je previše,
a meni čak niti tel.ne treba. Tako mi je neka djelatnica izdiktirala preko telefona
Imate preporuku za kakve opcije, tajne službe, agente itd. da tu ponudu skinem još malo?
prodajnog predstavnika naruči da te nazove ako nema tvog grada staviš najbliži veći grad koji je bliže tebi i dogovori ove cijena max3 za 209kn ili max2 149kn + sport plus 15kn ili 5kn prošireni. Pozovi se na: " cjenik posebnih i proteklih ponuda hrvatskog telekoma" !!!!
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 18:22   #9283
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ako treba kome broj predstavnice u splitu, inbox.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 18:32   #9284
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Ima li netko kontakt za SB? nude u strogom centru 15 mbita reko wtf
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 18:43   #9285
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
prodajnog predstavnika naruči da te nazove ako nema tvog grada staviš najbliži veći grad koji je bliže tebi i dogovori ove cijena max3 za 209kn ili max2 149kn + sport plus 15kn ili 5kn prošireni. Pozovi se na: " cjenik posebnih i proteklih ponuda hrvatskog telekoma" !!!!

Za Istru mi treba prodajni predstavnik.
Kako to naručiti?
Na siteu sam popunio onaj formular da me kontaktiraju mailom, dva dana kasnije me zvala neka zbunjena ženskica i nudi ono što sam opisao.
Sorry, ali zadnjim put sam imao ADSL preko t-coma 2009.g :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:03   #9286
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za Istru mi treba prodajni predstavnik.
Kako to naručiti?
Na siteu sam popunio onaj formular da me kontaktiraju mailom, dva dana kasnije me zvala neka zbunjena ženskica i nudi ono što sam opisao.
Sorry, ali zadnjim put sam imao ADSL preko t-coma 2009.g :-)
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici

Evo preko ovog linka se naručuje ako nema vaš grad stavite najveći koji je najbliže vašem selu.
I fino u onaj dolje prozorčić di oni traže da napišete šta želite da vam prodajni predstavnik složi kakvu ponudu napišete sljedeće: " Želim prek t-coma uzet max2 ili max3 uslugu po cijenama iz: cjenika posebnih i proteklih ponuda hrvatskog telekoma. (209kn max3 149kn max2 ) 15kn sport plus, 5kn prošireni, besplatan clip prikaz broja,10kn turbo+ brzina i to je to i naglasite da vas nezovu ako ovo nežele ponudit i složit i na kraju poentirate da ćete u tom slučaju uzest Vip ili joše gluplje A1 i to je to tako sam ja sve ovo dobio po ovim "nižim" cjenama.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 07:32   #9287
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Hvala.

Izgleda da ne bude ništa od toga, zvao me predstavnik i nakon provjere lokacije veli da može ponuditi Turbo mix uz osnovni paket od 4Mbit po cijeni 159kn, navodno na lokaciji ne može brže, ali kao provjeriti će s tehničarima pa mi javiti. Selendra, što ćeš
Taj turbo mix je tek sad objasnio o čemu se radi - hibridni router, prvih 100 GB ide preko 4G ogrničeno do 30Mbps, a dalje preko ADSL. jučer mjerio na lokaciji, na mobu preko bonbona i HTovog 4G ide 40/10 što nije loše, ali nažalost, veli da se limit od tih 100 GB ne može povećati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 08:47   #9288
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Onda radije gledaj tele2 pokućni i nešto slično
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 09:44   #9289
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Hvala.

Izgleda da ne bude ništa od toga, zvao me predstavnik i nakon provjere lokacije veli da može ponuditi Turbo mix uz osnovni paket od 4Mbit po cijeni 159kn, navodno na lokaciji ne može brže, ali kao provjeriti će s tehničarima pa mi javiti. Selendra, što ćeš
Taj turbo mix je tek sad objasnio o čemu se radi - hibridni router, prvih 100 GB ide preko 4G ogrničeno do 30Mbps, a dalje preko ADSL. jučer mjerio na lokaciji, na mobu preko bonbona i HTovog 4G ide 40/10 što nije loše, ali nažalost, veli da se limit od tih 100 GB ne može povećati.
Jesi gledao na hakomovim stranicama dal je u planu optika kod tebe?
A1 ide po selendrama i vuce optiku po banderama pa provjeri

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 11:53   #9290
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Okolo su dva FTTC ormarića niknula u zadnjih godinu dana, ali navodno kvart u kojemu je zgrada nije još spojen.
Mogu na hakomu provjeriti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 12:03   #9291
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
prodajnog predstavnika naruči da te nazove ako nema tvog grada staviš najbliži veći grad koji je bliže tebi i dogovori ove cijena max3 za 209kn ili max2 149kn + sport plus 15kn ili 5kn prošireni. Pozovi se na: " cjenik posebnih i proteklih ponuda hrvatskog telekoma" !!!!
To je upravo što sam ja dobio 209+15+5.

Fora je bila da mi je istekao ugovor i rekao sam im da odlazim jer je BNet doveo kabel do stana. Prodavač na šalteru mi je rekao da će me nazvati, ako se sjećam "služba za ugovore". Za par dana su me nazvali i rekao sam im da kao dugogodišnji korisnik hoću nekakv poklon na što su oni ponudili fiksni bežični telefon. Ne hvala. Onda su ponundili gorenavedeno što sam prihvatio
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 23:41   #9292
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
Evo ja prebacio s H1 na MaxAdsl i odmah razočaranje. Naime test pokazuje max brzinu kod skidanja od 4.2 mbit + max tv dok sam na H1 imao 6.5 mbit + tv. I da bude još gore nazovem korisničku i kažu da nije moguće isporučiti veću brzinu...u ruteru stoji da max download može biti 14 mbit...e sad u čemu je problem ne znam ni sam...
reespect je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 03:16   #9293
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
I fino u onaj dolje prozorčić di oni traže da napišete šta želite da vam prodajni predstavnik složi kakvu ponudu napišete sljedeće:
Daj ajmo složiti sta se sve moze dobiti jer ja bi i HBO za sitne pare i snimalicu i što sve ne... pa jedan uniformirani tekst za "prozorčić"
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:06   #9294
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
Citiraj:
Autor reespect Pregled postova
Evo ja prebacio s H1 na MaxAdsl i odmah razočaranje. Naime test pokazuje max brzinu kod skidanja od 4.2 mbit + max tv dok sam na H1 imao 6.5 mbit + tv. I da bude još gore nazovem korisničku i kažu da nije moguće isporučiti veću brzinu...u ruteru stoji da max download može biti 14 mbit...e sad u čemu je problem ne znam ni sam...
Nastavak...
danas čudo neviđeno u ruteru downstream 9159 kBit/s...
izgleda se po noći nešto radilo na smanjivanju brzine...
opet zovem szk i kažu to je max propusnost parice, he he
reespect je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 17:21   #9295
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
dali imate problema sa t-komom danas? podrucje Cavle (Rijeka)?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 20:05   #9296
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 21:15   #9297
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
skuzio sam. nije do njih. imo sam divlje DNS-ove namjestene od openNIC-a. sad sam stavio openDNS i sljaka sve iako sam skuzio sad da mi je brzina dosta slabija nego prije. prije mi je bilo cca 27mbit sad je jedva 20 :-(.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:12   #9298
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Ističe mi T-Com trio paket pretplata (bio sam 4 godine kod njih) te za zadnje dvije mi je njihov predstavnik složio finu ponudu: telefon, 10Mbit/s, MaxTV + Prošireni paket za cca. 265 kuna (prije je bilo oko 320kn bez proširenog paketa).
Sada gledam cijene i vidim da mi je A1 povoljnija opcija te da brzina ide i do 70Mbit/s (nadam se da je tako i kod mene) uz 6 mjeseci neplaćanja pretplate.
Razmišljam pozvati HT prodajnog predstavnika da vidim što će mi ponuditi ili idem na A1.
Kako da se postavim? Mislim da mi HT neće dati veću brzinu od 10Mbit/s. U okolici sam Velike Gorice.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:17   #9299
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ja imam sve to za 209 kn. Pozovi se na cjenik posebnih ponuda. Ali mislim da to vrijedi samo za prelazak iz druge mreže i nove priključke ,nisam siguran . Ne košta te ništa probati...
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:26   #9300
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Više me interesira tko će mi ponuditi veću brzinu i novi ruter.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na