Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2024., 05:20   #1801
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Prije se je to moglo.

Pa su onda nakon nekoliko propalih projekata to ukinuli i počeli tražiti zamjensku nekretninu.

Najpoznatiji slučaj je zelena zgrada u Utrini
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 07:32   #1802
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ili bi ljudi kupili stanu u zgradi opterećen hipotekom banke, isplatili cjelokupnu kupoprodajnu cijenu građevinaru, a građevinar zadržao sve novce umjesto da prosljedi banci njezin dio za skidanje založnog prava na kupljenom stanu .
Ljudi se uredno uknjiže na stan, ali ne gledaju teretovnicu i ne vide da nije brisana.
Građevinar ode u stečaj, banka pokrene ovrhu na stanu, i dva puta moraš plaćati stan koji si kupio.

U ovoj varijanti mi čak nije ni žao genijalaca koji su isplatili cjelokupnu cijenu bez pisma namjere banke

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 11:08   #1803
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Svaki put na prilozima javnih televizija stručni sugovornici budu vlasnici agencija za nekretnine, navedu nekoliko razloga za pomahnitale cijene. Do sada nisam čuo da sebe navode kao jedan od problema..

"prodan"

https://www.index.hr/oglasi/lukavec-...2/oid/4376012#!


"friški"

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/l...oglas-43058327
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 14:41   #1804
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Radi screenshot jer se oglasi brišu a ne samo deaktiviraju.

Poslano sa mog RMO-NX1 koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 15:18   #1805
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Na računalu se vidi. "prodan" po 160 k€, novi oglas 175k
generic je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 16:59   #1806
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Stisneš x na obavijesti da je prodano i otvori ti ga i na mobu

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 09:30   #1807
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Zašto je to čudno?
Mi smo preprodavačka nacija već dugo, ne znam dal od koje godine više nego prije

Kupiš trul auto, namažeš bitumenom hrđu, pur pjenom popuniš rupe, nalickaš i prodaš skuplje

Kupiš nešto jeftino, malo pričekaš nakon kupnje, staviš veću cijenu, i eto kruha bez motike, što je danas jedina filozofija koja se promovira svugdje gdje se okreneš
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 11:52   #1808
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Agencije nisu krive za trenutne cijene nego odnos ponude i potražnje. Prije bih krivca za narušavanje tog odnosa tražio u trenutnoj politici s APN poticajima i odbijanjem uvođenja poreza na nekretnine. U Hrvatskoj ima stotine tisuća praznih stanova/kuća i makar niski porez na neaktivne nekretnine bi motivirao dio vlasnika da ih stave u upotrebu tj prodaju ili iznajme te bi došlo do značajne korekcije cijena.

Agencije su s druge strane krive za lopovske ugovore s kojima pokušavaju naplatiti agencijsku naknadu i od prodavača i od kupca.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 06:47   #1809
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Tog famoznog poreza vjerojatno neće ni biti dok se ne srede zemljišne knjige.

A dobar dio toga nereda proizlazi iz nerada države tj. nadležnih tijela.

Tako da ne treba očekivati skori, a značajni pad cijena. To će odraditi tržište kad (ako) se skroz zasiti.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 09:50   #1810
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Mogu vani padat cijene kolko hoće, kod nas neće tolko, kod nas je to specifičnije, ogromna lova se utapa u nekretnine i sve vezano uz njih ,tako da ništa od tih poreza, padova, čega već
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:23   #1811
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Stanovi i kuče bi bili prepisani na mamu, tatu, baku, dedu, psa, macku, ljubavnicu, sve samo da se ne plaća porez, a vlasništvo ostane.

@nub - dio su problema sigurno. Nafukaju da prodavač digne cijenu kuće koja se nije prodala 4-5 mjeseci i u startu je overpriced, nema rješene papire, za 15000€

Kako to nije nabijanje cijene?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:59   #1812
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Agencije nisu krive za trenutne cijene nego odnos ponude i potražnje. Prije bih krivca za narušavanje tog odnosa tražio u trenutnoj politici s APN poticajima i odbijanjem uvođenja poreza na nekretnine. U Hrvatskoj ima stotine tisuća praznih stanova/kuća i makar niski porez na neaktivne nekretnine bi motivirao dio vlasnika da ih stave u upotrebu tj prodaju ili iznajme te bi došlo do značajne korekcije cijena.

Agencije su s druge strane krive za lopovske ugovore s kojima pokušavaju naplatiti agencijsku naknadu i od prodavača i od kupca.
Iluzorno je misliti da je samo APN uveo pomutnju na tržište nekretnina, kad se kod nas i dalje najviše nekretnina plaća kešom, a još manji dio od tog već manjeg dijela je realiziran preko APNa.
Kada smo kupovali stan, za neke stanove nam je jasno komunicirano od prodavača da APN ne dolazi u obzir, a klasični kredit ako baš mora.


Stvar je ponude i potražnje, a potražnja je ogromna, i nema razloga da netko ide s manjom cijenom. To se zove tržište
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:00   #1813
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Normalno da su problem. Nekoliko kolega koji su prodavali stanove preko agencije su mi rekli da su ih ovi iz agencije zvali prije nego bi APN krenuo da dignu cijenu za koju prodaju jer će se sigurno prodati kad se APN odobri ljudima.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:24   #1814
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ljudi ne kuže jednu bitnu stvar.
Recimo u Splitu, najskuplji m2 je trenutno oko 8000 eura.
Ta cifra je džabe, al doslovno džabe ljudima koji imaju stanove po UK/Skandinaviji i slično.


Klijent je prodao stan u Švedskoj za 15 000 eura/m2, i za te novce kupio luksuzni stan u Marbelli i stan u Splitu na elitnoj lokaciji za 6000 €/m2.
Znači njemu je ova cijena od 8000 eura realno jeftina.
I takvi ljudi dižu cijene.
Ili recimo amerikanci kojima je napeto živjeti u Dioklecijanovoj palači, pa ni ne pitaju cijenu.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:45   #1815
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
I nitko od njih nece kupiti onu linkanu kucu iz Velike Gorice

Pitam se tko dize cijene tim briznim kucama potencijalno punima azbesta i koje kasnije vape za jos xy soma eura renovacija?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:12   #1816
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Normalno da nije samo APN problem, ali da je jedan od problem, je.
Ja bih rekao da su ovo problemi:
1. Pranje love - znaci mozes kupiti za kes nekretninu i da te niko nista ne pita. Isto tako se ta nekretnina moze prepisivati na druge clanove familije da te opet nitko nista ne pita.
2. Nema poreza ne nekretnine. Da se uvede mislim da bi se problem sa praznim stanovima rijesio u pola godine. Znaci ne samo privatne osobe, vec i banke i gradovi bi isto to morali rijesiti.
3. APN naravno zbog napucavanje cijene
4. Primitivizam u glavi nasih koji smatraju neuspjehom ako ne kupe vlastitu nekretninu pa makar i na otplatu od 50 godina. Tu nije samo kriva ekipa zbog tog sindroma prosle drzave, vec opet i situacija u drzavi koji ti ne dopusta da nesto rentas po normalnoj cijeni i da dok se pridrzavas ugovora imas stabilnost na koju se mozes osloniti
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:56   #1817
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova
@nub - dio su problema sigurno. Nafukaju da prodavač digne cijenu kuće koja se nije prodala 4-5 mjeseci i u startu je overpriced, nema rješene papire, za 15000€

Kako to nije nabijanje cijene?
To ne znači ništa. Prodat će se ako ima netko tko je voljan kupiti po toj cijeni ili neće pa će morati korigirati cijenu i to je to - ponuda/potražnja. Niš ne dobivaju s nekretninom koju ne mogu prodat.

Posao agencije je da, između ostalog, savjetuje vlasnike o vrijednosti nekretnine na tržištu.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Iluzorno je misliti da je samo APN uveo pomutnju na tržište nekretnina, kad se kod nas i dalje najviše nekretnina plaća kešom, a još manji dio od tog već manjeg dijela je realiziran preko APNa.
Kada smo kupovali stan, za neke stanove nam je jasno komunicirano od prodavača da APN ne dolazi u obzir, a klasični kredit ako baš mora.


Stvar je ponude i potražnje, a potražnja je ogromna, i nema razloga da netko ide s manjom cijenom. To se zove tržište
APN nije jedini faktor koji utječe na cijenu nekretnina, ali ga je za razliku od ostalih vrlo lako kontrolirati . To je direktno uplitanje u tržište.

Još jedan vanjski faktor je bila pretvorba kuna u euro, tj. nemogućnost lake pretvorbe kuna zarađenih na crno. Ali eto, moguće je bilo kupit nekretninu za keš bez da te itko išta pita, a uredno i porez platiš, a prodavač s ugovorom o kupoprodaji legitimno pretvori kune u eure

eto i kolega iznad spomenuo.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 12.03.2024. u 15:04.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:25   #1818
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Nije baš moguće kupiti nekretninu za keš da te nitko ne pita. Znam dvoje ljudi šta su dobili poziv u poreznu da objasne porijeklo novca za kupnju stana. Jedan iznos je bia 60k eur, jedan je bia 130k. ST i ZG
Svaki ugovor ovjeren u JB ide u poreznu, odredi se porez na promet nekretnina,i ako je sta sumnjivo sta se tice uplate, ako je veliki dio isao u kesu,tj ne vide cijeli iznos kupopradje kao transakciju s računa prodavatelja na račun kupca koji piše u ugovoru, zovu i dodjes objašnjavaš odakle ti keš.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:42   #1819
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Apsolutno, evo redovi pred poreznom koliko ljudi ceka u redu da objasni porijeklo imovine, ali ok sigurno ima par ljudi medju "rajom" koju se pita za razliku od ovih koji imaju toliko nekretnina za koje ih nikad nitko nije pitao...ali cinjenica ostaje da se pripisuje imovina na cijelu familiju bez ikakvih problema ili upita o tome.
Ja kad sam kupovao svoju polovicu nekretnine nitko me nije pitao otkud mi lova..
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 15:49   #1820
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A slušaj, potpuno je legalno prepisati imovinu kome god hoćeš sve dok je plaćen porez na promet nekretnina, zašto ja nebi mogao pribacit stan na babu/mater/strica/tetku ako to želim... jbg.
To što tebe nije pitao ne znači da druge nisu pitali. Naravno da 50% ako ne i više transakcija prodje ispod radara,al uvjeren sam da se svake godine broj pregleda podiže kako se sve skupa digitalizira. Sad jel neko ima člansku HDZa pa ga se preskoči, na to možemo utjecati samo na izborima. Sve ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:09   #1821
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A slušaj, potpuno je legalno prepisati imovinu kome god hoćeš sve dok je plaćen porez na promet nekretnina, zašto ja nebi mogao pribacit stan na babu/mater/strica/tetku ako to želim... jbg.
To što tebe nije pitao ne znači da druge nisu pitali. Naravno da 50% ako ne i više transakcija prodje ispod radara,al uvjeren sam da se svake godine broj pregleda podiže kako se sve skupa digitalizira. Sad jel neko ima člansku HDZa pa ga se preskoči, na to možemo utjecati samo na izborima. Sve ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.
Ok stvarno nisam mislio da moram dodatno pojasnjavati ali ocito moram. Ne radi se o tome da ti nesmijes prebaciti legalno stecenu imovinu na babu/mater/strica/tetku ako zelis. Radi se o tome da ekipa prebacuje stanove koji su kupljeni muljazama/mutnim kapitalom da tako kazem. I onda sa prebacivanjem tako kupljenih stanova zapravo pere lova i zamaskira se dotok novca. U tome je fora. Znaci ako si ti prebacio stan na babu/mater/strica/tetku, a oni si takav stan nemogu priustiti onda prvi poziv od porezne trebaju dobiti oni a drugi poziv ti i onda ide objasnjavanje. Tj, tako bi trebalo ici. Tako da ovo sto si rekao da je jedino bitno da je placen porez je cista glupost, tj nazalost je tako u praksi, jer ti npr stric moze biti (ili je mogao biti) Pablo Escobar koji ti svaki dan moze po 3 stana prepisati a dobro znamo otkud je ta lova stigla.

Ali dobro, idemo u off topic s ovim.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 12.03.2024. u 16:28.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:29   #1822
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
i sto porezna te pita i ti kazes obiteljska ustedjevina,najdalje sto ova kvazidrzava moze je postavit pitanje,
u normalnoj drzavi imas 200 k eura kesa sumnjivog porijekla,porezna ti zapljeni pa ti dokazuj odakle ti,i jos zavrsis u zatvoru
i jos jedna stvar,u hrv ne postoji pranje love,pranje love je kad diler u americi zaradi 100 k dolara i onda otvori autopraonicu i izmislja promet u toj praonici ,plati porez i sve dadzbine drzavi i sretan je ako mu ostane 60 k dolara
ovo je mafijaska drzava i svi zakoni su pisani tako da mozes doc s milionom eura kupit 5 stanava i nikom nista i to dan danas
ponovit cu pljacka koja se dogadja u hrv nije pranje love,kod nas ukrades i to je to,vani ukrades pa peres,u hrvatskoj se termin pranje love zamjenjuje za cistu pljacku,jer tehnicki kod nas pranje love ne postoji ili se sramezljivo pojavljuje,tek smo dosli do toga da se moze postavit pitanje odakle.

Zadnje izmijenjeno od: Venomgamer. 12.03.2024. u 16:35.
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 16:31   #1823
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Upravo to, potpisujem od rijeci do rijeci.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 21:25   #1824
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne znam, morate shvatit da sav novac koji je na računu se smatra legalnim. Samo keš se može,a i ne mora smatrati legalnim.
A hrpa lopova u nas su razni političari, podobnici i pogodnici, njihove uže i šire porodice (crony kapitalizam) itd itd, gdje je taj novac na računima i porezna ga kod takvih transakcija ne gleda, jer je legalan, jer se vidi tok novca. Kao šta nisu gledali starca sa pola milijarde na računu.

Nelegelan novac u nas imaju razni obrtnici, veliki i mali, dileri i ostalo podzemlje, iznajmljivači na crno. Tko još?

Kad bi se gledao postotak, ovih donjih šta rade isključivo keshom i nema puno, ajmo reć 10% kupoprodaja nekretnina.

Ovih "legalnih" lopova ima puno više. Možda 20-30%.

Još 20-30% su stranci i gastrabajteri (za legalnost njihovog novca bi se trebale brinuti njihove države).
I običnom čoviku ostaje 30-50% svih nekretnina, kojima je logično veća cijena zbog ovih gore.
Po meni veći je problem crony kapitalizam i ovi "legalni" lopovi, nego 10% keša od male skupine rada na crno, podzemlja itd.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 05:33   #1825
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Pozdrav ekipa, u postupku sam kupnje stana i sada uz kredit tražim osiguranje za stan pa me zanima koje osiguranje preopručujete. Dobio sam ponudu od Pro Grupe za manje više sva osiguranja u HR i cjenovno su tu negdje svi, nisu neke velike razlika pa volio bi uzeti što puzdanije ako je moguće.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 08:37   #1826
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod nas se igra igra na koju treba pripaziti. Obzirom da je veličina stambenih zgrada ograničena, grade se stambeno-poslovne zgrade tako da je dio ljudi kupio poslovne prostore, a ne stanove. I ne možeš izvršiti prenamjenu. Da netko zapne za to, vrlo lako bi dokazao da su to stanovi i ode građevinska dozvola u 3pm.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 08:48   #1827
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Nije baš moguće kupiti nekretninu za keš da te nitko ne pita. Znam dvoje ljudi šta su dobili poziv u poreznu da objasne porijeklo novca za kupnju stana. Jedan iznos je bia 60k eur, jedan je bia 130k. ST i ZG
Svaki ugovor ovjeren u JB ide u poreznu, odredi se porez na promet nekretnina,i ako je sta sumnjivo sta se tice uplate, ako je veliki dio isao u kesu,tj ne vide cijeli iznos kupopradje kao transakciju s računa prodavatelja na račun kupca koji piše u ugovoru, zovu i dodjes objašnjavaš odakle ti keš.

Naravno da nije moguće u cijelosti kupiti nekretninu za cash, ali iz mog iskustva, ako je na papiru 150.000,00 eura, računaj barem 70 000 - 100 000 eura je išlo u gotovini.


Citiraj:
Autor Venomgamer Pregled postova
i sto porezna te pita i ti kazes obiteljska ustedjevina,najdalje sto ova kvazidrzava moze je postavit pitanje,
u normalnoj drzavi imas 200 k eura kesa sumnjivog porijekla,porezna ti zapljeni pa ti dokazuj odakle ti,i jos zavrsis u zatvoru
i jos jedna stvar,u hrv ne postoji pranje love,pranje love je kad diler u americi zaradi 100 k dolara i onda otvori autopraonicu i izmislja promet u toj praonici ,plati porez i sve dadzbine drzavi i sretan je ako mu ostane 60 k dolara
ovo je mafijaska drzava i svi zakoni su pisani tako da mozes doc s milionom eura kupit 5 stanava i nikom nista i to dan danas
ponovit cu pljacka koja se dogadja u hrv nije pranje love,kod nas ukrades i to je to,vani ukrades pa peres,u hrvatskoj se termin pranje love zamjenjuje za cistu pljacku,jer tehnicki kod nas pranje love ne postoji ili se sramezljivo pojavljuje,tek smo dosli do toga da se moze postavit pitanje odakle.

Ako ne možeš dokazati podrijetlo novca danas, novac će ti zapljeniti.
Barem tako tvrdi porezna uprava na predavanjima radi AML-a.
Znači ne možeš više reći kao što je rekao prije 15 godina jedan poznati kamatar da je nakon smrti oca našao pola milijuna eura ispod kauča.
Naravno da u HRV postoji pranje novca, od onog bazičnog tipa (otvoriš fast food, kafić, noćni klub pa radiš fiktivne račune) do onog malog sofisticiranijeg kada se novci peru preko razno raznih PR agencija, konzultanta i sličnih intelektualnih usluga.


Ono što mene osobno smeta je što država tj porezna ne pazi na spikeove u prihodima koji su nerealni i očito pranje novca.
Evo primjeri iz stvarnog života, u kunama.
Jedan d.o.o., bavi se pružanjem usluga.


2019 godine - 320 k prihoda, dobit 30 k
2020 godina - 430 k prihoda, dobit 50 k
2021 godina - 500 k prihoda, dobit 60 k
2022 godina - 6.8 milijuna prihoda, dobit 30 k.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 13.03.2024. u 09:02.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 15:27   #1828
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod nas se igra igra na koju treba pripaziti. Obzirom da je veličina stambenih zgrada ograničena, grade se stambeno-poslovne zgrade tako da je dio ljudi kupio poslovne prostore, a ne stanove. I ne možeš izvršiti prenamjenu. Da netko zapne za to, vrlo lako bi dokazao da su to stanovi i ode građevinska dozvola u 3pm.
Može li ovo kupac vidjeti u papirima i kojim, ili njemu investitori i agenti uvaljuju ono što žele da vidi?

I vide li ovo banke kod odobravanja kredita?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 17:19   #1829
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Ja sam gledao takav stan, sve su rekli, da je preuređen poslovni prostor koji se za sada ne može prenamijeniti u stambeni, sve je bilo ganc novo, cijena ok.
E sad dal to sa sobom povlači skuplje režije ili neka veća davanja tipa komunalna naknada ili slično, nisam dalje se raspitivao
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 17:30   #1830
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Može li ovo kupac vidjeti u papirima i kojim, ili njemu investitori i agenti uvaljuju ono što žele da vidi?

I vide li ovo banke kod odobravanja kredita?
Građevinska dozvola, glavni projekt...Sve unutra piše.
webstartm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na