Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2024., 09:32   #3421
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
2022. na putu prema Italiji prilikom prelaska državne granice iz RH u SLO, Slovenski me policajac zamolio da otvorim gepek. Bilo mu je valjda sumnjivo da smo u autu (karavanu) žena i ja (različita prezimena - nismo u braku). Vjerojatno je zbog šverca migranata tražio. Čim sam otvorio i kada je vidio dva kofera, nekaj vode, torbu od laptopa i ruksak zaželio je sretan put i doviđenja. Imho sve ok. Pristojno i profesionalno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 10:13   #3422
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ok, rekoh samo isti način odnosa prema djelatniku kod nas u najbliže nam države, da li bi polučili iste reakcije.
Nek proba neko pa javi ccc..
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 10:57   #3423
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
A u Srbiji?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 12:09   #3424
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nisu me ništa pitali. Niti zaustavili niti pitali niti tražili da otvaram gepek.

Kolege su u Moskvi izvukli iz taxija i pretraživali. Fino vani u kratkim rukavima na minus ne znam koliko. Milina.

Granica Austrije i Češke zaustavlja nas malo iza granice češki drot i traži dokumente. Isto bikaz švercanje migranata. Ja sam na suvozačkom u laguni i u cup holderu mi je piva. Samo se nasmijao i vozi dalje.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 18:30   #3425
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 20:18   #3426
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Migranti smiju migrirati ali je problem ako ih se šverca. To nije imigracijsko već poduzetničko pitanje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 11:22   #3427
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Evo novih i provjerenih informacija:

Svi prekršaji automatizmom uistinu postaju nevidljivi po isteku zakonskog perioda koji sam citirao gore iz Zakona o pravnim posljedicama osude, kaznenoj evidenciji i rehabilitaciji i kao takve ih ne mogu koristiti sudstvo i zakonske institucije, ALI to ne znači da su uistinu pobrisani jer i dalje paralelno postoje u policijskoj evidenciji i to policijske stanice koja je podnijela prijavu te ako se želi pobrisati iz te prijave, mora se pisati zahtjev drito toj policijskoj stanici i k tome navesti svrhu traženja brisanja.

Dakle policijski smrad u mom slučaju je itekako prekršio ovlasti i krenuo postupati po paralelnoj evidenciji za koju je morao znati da se ne smije koristiti jer to vidi u sustavu (provjereno), a još manje da smije reći da je to razlog njegovog postupanja.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 11:45   #3428
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
...
Dakle policijski smrad u mom slučaju je itekako prekršio ovlasti i krenuo postupati po paralelnoj evidenciji za koju je morao znati da se ne smije koristiti jer to vidi u sustavu (provjereno), a još manje da smije reći da je to razlog njegovog postupanja.
Koliko te shvaćam ti si podnio zahtjev za brisanje a policajac je ipak pristupio tvojim brisanim podacima ili...?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 12:32   #3429
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Evo novih i provjerenih informacija:

Svi prekršaji automatizmom uistinu postaju nevidljivi po isteku zakonskog perioda koji sam citirao gore iz Zakona o pravnim posljedicama osude, kaznenoj evidenciji i rehabilitaciji i kao takve ih ne mogu koristiti sudstvo i zakonske institucije, ALI to ne znači da su uistinu pobrisani jer i dalje paralelno postoje u policijskoj evidenciji i to policijske stanice koja je podnijela prijavu te ako se želi pobrisati iz te prijave, mora se pisati zahtjev drito toj policijskoj stanici i k tome navesti svrhu traženja brisanja.



https://mpu.gov.hr/na-koji-nacin-se-...-postupak/6691


Dakle, klijenta mi je zaustavilo na granici, i to ne obična policija nego ovi za narkotike jer je u mladosti bio nestašan, i osuđen je pravomoćno za za posjedovanje manje količine kokaina.
Rastavilo mu je auto, dovelo vau vau, sve pretražilo, i kad je pitao policajca
zašto baš njega od svih, ovaj mu je odgovorio znaš ti i sam zašto,čim smo skenirali osobnu, zacrvenilo te imaš presudu iz tog grada radi toliko grama.
Kvaka je u tome što je to trebalo biti izbrisano iz evidencije, jer je bio osuđen uvjetno, i nije ponovio djelo.
Ali nije.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 13:26   #3430
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Paralelna evidencija koja se ne smije koristiti?
Hm, predobro
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 13:45   #3431
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Koliko te shvaćam ti si podnio zahtjev za brisanje a policajac je ipak pristupio tvojim brisanim podacima ili...?
krivo
išao sam podnijet sad zahtjev i lik mi je rekao da nemam za što podnijet zahtjev jer nema nikakvog prekršaja za koji bi trebao biti podnijet zahtjev, a ovaj o kojem pričam je, kaže on, automatski maknut iz evidencije i to kad mu je istekao zakonski rok. Kaže da se to radi automatizmom i da nije potrebno podnositi zahtjev kad nastupi zakonski istek vremena ALI, onda mi je rekao da on i dalje vidi taj prekršaj u drugoj evidenciji jer se svi prekršaji mogu vidjeti u paralelnoj evidenciji kojoj ima pristup policija i da tu paralelnu evidenciju vodi sama policija i to prema Zakonu o policijskim poslovima i ovlastima, članak 24. i 25.

Dakle postoje DVIJE evidencije, jedna je od sudbene vlasti i to je ova s rehabilitacijom koja izdaje uvjerenja za sustav da si čist po zakonu i ona se briše autmatski i druga, od izvršne vlasti (gdje spada i policija) koja se nikad ne briše i u kojoj si za sustav obilježen zauvijek, iako po zakonu ne bi smio biti obilježen jer si rehabilitiran
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 31.01.2024. u 13:57.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2024., 18:18   #3432
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724