Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2007., 18:05   #1
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
(riješeno) Problem s programima za gledanje DVD-a

Imam jedan problem pa bih molio ako neko zna rješenje da mi pomogne. Problem mi se javlja kod gledanja filmova u dvd formatu. Naime, recimo ako upalim komp i krenem gledat neki fim sa dvda, pokrennem neki player za dvd i sve super radi. problem se javlja ako prije nego li pokrenem taj player za dvd pokrenem neki drugi player (BSplayer, windows media player, winamp,....). sve se normalno otvori onaj glavni ibornik dvda i pokreneš film sve super ali ako hoćeš stavit full screen onda se samo pokaže crn ekran. fora je u tome što film teče, čuje se zvuk ali slike nema, sve je crno. Ako ugasim full screen onda se vidi i slika. problem rješim tako da resetiram komp i ni jedan player ne pokrečem osim tog za gledanje dvd-a i onda sve super radi. jednostavno neam pojma što se događa. Ako nek zna rješenje, molio bih pomoć.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2007., 18:38   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Poklali se codeci, neki od spomenutih (BSplayer, Winamp...) programa pravi probleme, možda se program za gledanje DVD-a jednostavno zblesira iz samo njemu poznatog razloga?
Uzroka problema (more biti) ko u priči. Si probal s VLC ili MPC playerom?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.07.2010. u 01:19.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2007., 21:18   #3
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
zaboravio sam reći da sma probao instalirati i nove codece i opet isto. probao sam instalirati jedno 5 dvd programa različitih i kod svih se događa isto. Vlc sam probao, on radi kako treba ali mi se ne sviđa baš jer mi slika nije baš nešto u njemu najboljai tak ima par stvari koje mi se ne sviđaju. Osim u vlc-u skonto sam da radi dobro sve u BSplyeru 2 Pro samo što tamo nisam skonto gdje se isključi opcija da ne pamti gdje je zadnji put stao sa reprodukcijom pa mi se desi da kad ubacm neki film ponovno on mi otvori i pusti kraj filma a ne početni menu.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 01:04   #4
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
ima li tko još kakvu ideju kako bi ovaj problem mogao rješiti da mogu gledati dvd filmove u kojem hoću programu ko i svi normalni ljudi???
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 01:09   #5
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
probaj GOM player... ja ga koristim za sve, meni je odlican player. Sto se tice problema s codecima, meni je k-lite smrdo sve, jedino je reinstall win-a pomogao. Sad imam samo ffdshow i sve radi normalno
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2007., 22:00   #6
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
Re: Problem sa programima za gledanje DVD-a

eo skinio sam i probao ovaj GOM player i radi sve super ali jedna mi je stvar opet upala u oko i to čim sam pokrenio film. Slika mi baš i nije bila nešto najkvalitetnija pa sam pokrenio isti film i u bs playeru paralelno i vidi se drastična razlika. A što se tiče codeca ja sam instaliro kod instalacije windowsa nekoliko, poslje sam probao maknit njih i instaliro sam neki xp codec pack ali nije bilo nikakve promjene. Pokušat ću kad budem dizo ponovno Windowse instalirat odmah taj codec pack pa vidit hoće li se pojavit problem opet.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2007., 22:17   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Re: Problem sa programima za gledanje DVD-a

Citiraj:
Autor drug Filip Pregled postova
eo skinio sam i probao ovaj GOM player i radi sve super ali jedna mi je stvar opet upala u oko i to čim sam pokrenio film. Slika mi baš i nije bila nešto najkvalitetnija pa sam pokrenio isti film i u bs playeru paralelno i vidi se drastična razlika. A što se tiče codeca ja sam instaliro kod instalacije windowsa nekoliko, poslje sam probao maknit njih i instaliro sam neki xp codec pack ali nije bilo nikakve promjene. Pokušat ću kad budem dizo ponovno Windowse instalirat odmah taj codec pack pa vidit hoće li se pojavit problem opet.
Probaj bez svih tih codeca, jer oni tak i tak samo pogoršaju stvar. Neki od tu spomenutih playera (a da nije BSplayer, Winamp ili WMP) + ffdshow su sve kaj trebaš za ugodno gledanje filmova bez puno muke oko codeca. Ako ti ni jedan od tih programa ne odgovara uvijek moreš koristiti jedan od onih orijentiranih prvenstveno DVD materijalima (PowerDVD, WinDVD i slični: 1, 2), a da se ne zamaraš s codecima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 00:27   #8
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Iskljuci ugradjene codece u postavkama GOM-a !
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 01:01   #9
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Probaj bez svih tih codeca, jer oni tak i tak samo pogoršaju stvar. Neki od tu spomenutih playera (a da nije BSplayer, Winamp ili WMP) + ffdshow su sve kaj trebaš za ugodno gledanje filmova bez puno muke oko codeca. Ako ti ni jedan od tih programa ne odgovara uvijek moreš koristiti jedan od onih orijentiranih prvenstveno DVD materijalima (PowerDVD, WinDVD i slični: 1, 2), a da se ne zamaraš s codecima.
ok, probat ću sa tim ffdshow a za ove DVD playere sam i reko da sam imo problema s njima. pročitaj od početka sve što sam pisao-zbog njih sam se i javio ovdje na forum.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 01:12   #10
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
ma ja isto uvjek nekakvih problema sa filmovima. Prije nekih mjesec dana nisam doslovno u nicemu mogao gledat DVD. U PowerDVD su mi titlovi bili nekako gore lijevo, ali ne skroz, ma uzas. u BS-u mi je stekalo jako, MPC bi se samo ugasio, VLC nije htjeo pustat AC3 zvuk, WinDVD mi se smrzo cim bi ga pokrenio. Uglavnom, sa GOM-om jos nisam imao problema nikakvih koliko se sjecam.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2007., 01:26   #11
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
e a gdje se točno nalazi to što si reko da isključim ugrađene titlove. Ošo samtamo na preferencer i gdje se to nalazi...?
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 01:56   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor drug Filip Pregled postova
ok, probat ću sa tim ffdshow a za ove DVD playere sam i reko da sam imo problema s njima. pročitaj od početka sve što sam pisao-zbog njih sam se i javio ovdje na forum.
Znam da si napisal i bez brige čitam ja kaj drugi pišu. Samo kaj ti nigde nisi specificiral koji točno DVD playeri ti uzrokuju probleme. Nevel si samo playeri, a fala bogu tih playera ima ko pljeve. Uglavnom moja greška i nadam se da buš rešil problem.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 02:20   #13
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Znam da si napisal i bez brige čitam ja kaj drugi pišu. Samo kaj ti nigde nisi specificiral koji točno DVD playeri ti uzrokuju probleme. Nevel si samo playeri, a fala bogu tih playera ima ko pljeve. Uglavnom moja greška i nadam se da buš rešil problem.
imaš pravo, nisam reko koje playere sam probao, sorry. Probao sam jedno 4 ili 5 komada. powerdvd, probao sam neki ausus-ov što sam dobio sa pržilicom, zadnji kojeg sam probao je inter video win dvd 8. ne mogu se sad sjetiti naziva ostalih. ovaj zadnji što sam naveo je stvarno bjesan program ali malo mu previše treba dok se upali. recimo kad ga pokreneš uspije natjerat upotrebu procesora na mom kompu na nekih 60 % i poždere nekh 50 mb memorije. ne smeta mi to toliko nego više mi smeta što mu treba bar nekih 15 sekundi da se upali da može učitavat film a i opet se javlja onaj problem zbog kojeg sam pitao za pomoć.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 02:29   #14
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Garant da su problemi uzrokovani radi svih tih codeca. Jemput kad sve to instaliraš samo brigu dobiš. Pa ne dela, ovo, pa ono i imaš kaos. Odaberi si jedan (npr. VLC, MPC ili GOM) program za gledanje DVD/DivX materijala i nakon kaj formatiraš probaj s nekim od spomenutih u kombinaciji s ffdshow-om pokrenuti DVD. Kasnije lako instaliraš sve te codec-packove ako buš htel/trebal.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 23:15   #15
drug Filip
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Vuka
Postovi: 21
joj ljudi ne bi vjerovali što mi je zaje... dvd playere. Object dock. Pa ne moš vjerovat kolko zezancije zbog jedne gluposti. prijatelj mi je isto imo strašnih problema sa tv karticom jer mu nije htjeo radit program taj za karticu i slučajno skonto da zbog toga ne radi. sad on bio kod mene i tu na kompu ja njemu pokazujem kak ne radi i on mi kaže da probam to isključit. Sad radi sve ko ludo. Eto ako neko bude imo sličnih problema nek zna što je uzrok.
drug Filip je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2007., 03:07   #16
Caky_OS
Premium
Moj komp
 
Caky_OS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia, Osijek
Postovi: 50
hehhehe.... da Object dock je ta kmica Filipe. ako netko zna neki drugi programcic koji vrši funkciju Object dock-a a nije Object dock nek nam javi
Caky_OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na