Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2007., 23:36   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Što trebam za nadzorni sustav?

Imam kafić pa bi htio tu i tamo škicnut jel sve u redu. Za početak bi to bio samo čisti PC-kamera view u istoj prostoriji, a kasnije kad će maxadsl pojeftinit i na daljinu.
Znači što bi mi trebalo od hardvera i softvera?
Ne mislim kupovati gotov nadzorni sustav tipa ovaj kaj je izašao u Metrou. Smatram da se to da jeftinije riješiti i naravno omogućiti kontrolu na daljinu.
Koja bi to bila optimalna konfiguracija?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 08:33   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Web-kamera, po mogucnosti kvalitetnija da bolje vidi u mraku i PC. Moze i neki pentium 3 i sl, glavno da radi pouzdano i stabilno.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2007., 09:16   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hmmm... to jako ovisi o broju kamera, rezoluciji, brzini update-a slike i eventualnom snimanju na disk.
jedna-dvje kamere bez snimanja - ovo kaj je matesonic rekao.
ali nemoj se nadati da ćeš išta vidjeti u mraku s bilo kakvom web kamerom.

ukoliko ćeš htjeti nešto snimati na disk, trebat će ti jača mašina.

inače, dlink ima jeftine kamerice za "profi" upotrebu... zapravo nisu nešto pretjerano profi, ali koštaju kakvih 4k kuna, imaju ethernet, wireless i bnc povezivost, integrirani adsl modem koji radi, dyndns update, itd. uglafnom, ako namjeravaš upucat neku lovicu u to, preporučam takvo rješenje jer ti onda ne treba nikakav komp s kojim ćeš se spajat na nju. ima svoj IP na mreži i samo pristupiš preko browsera.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 12:30   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Mislio sam neš preko PC-a al već sam dobio savjet da ne radim to. Previše zahebancije.
Uostalom stari bi to htio.
A došao mi je sa ovakvom zamisli
Pc koji sad imamo, nekih 1200Mhz, web kamerica, neki softverčić i to je to

Opet s druge strane ne namjeravamo upucati 5kkn u sustav. Ipak je to malen prostor.
Jel imate ideje za neki low coast?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 13:14   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
a gle po danu tj po nekoj normalnoj vidljivosti bez beda mos sa nekom web kamericom od 300kn vidjeti sta se desava... dok po mraku tesko tako da razmisli si.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 13:55   #6
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Codiac- Pregled postova
a gle po danu tj po nekoj normalnoj vidljivosti bez beda mos sa nekom web kamericom od 300kn vidjeti sta se desava... dok po mraku tesko tako da razmisli si.
U mraku će i sa profesionalnim nadzornim kamerama snimiti ništa ili gotovo ništa.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 14:20   #7
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
U mraku će i sa profesionalnim nadzornim kamerama snimiti ništa ili gotovo ništa.
Cuj ipak mislim da nisi u pravu,s profi kamerom ces snimiti i vidjeti vrlo dobro u mraku ali je problem kod takvih sustava sto su dosta skupi,jedna takva kamerica kosta cca 5k kuna na gore
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 20:16   #8
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ma to nije za night club. Budući da mi je stari židov šala mala naravno, htio bi malo cimnut osoblje da zna da ih netko može nadgledat!
Mislim i ja da bi web kamerica bila čisto dosta, nego što mi je potrebno ako ću to spojit preko kompa? Te naravno koja konfa bi to zadovoljavala?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 20:29   #9
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor gonzo Pregled postova
Cuj ipak mislim da nisi u pravu,s profi kamerom ces snimiti i vidjeti vrlo dobro u mraku ali je problem kod takvih sustava sto su dosta skupi,jedna takva kamerica kosta cca 5k kuna na gore
Što se tiče kamera od 5 kila kuna, na poslu ih imamo koje koštaju i tri puta toliko, ali bez osvjetljenja prostora snime samo konture i nekakve sjene... U mraku ništa bez "night visiona" Ali tko ugrađuje takve kamere? Pentagon i slični igrači...
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 21:30   #10
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Vidio sam Mobotix u akciji. To je kamera s IR i obicnim senzorom, mikrofonom i zvucnikom, pokretna, ima LAN i WLAN... Ukratko-zakon stvar no kosta 11-12000kn. Sitnica

@matt: Ovo sto si naveo (1200mhz) bu dosta za kameru-dvije.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2007., 21:35   #11
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Ma to nije za night club. Budući da mi je stari židov šala mala naravno, htio bi malo cimnut osoblje da zna da ih netko može nadgledat!
Mislim i ja da bi web kamerica bila čisto dosta, nego što mi je potrebno ako ću to spojit preko kompa? Te naravno koja konfa bi to zadovoljavala?
Evo isprobaj ovaj...http://www.softpedia.com/get/Interne...uExpress.shtml
Meni služi za nadzor ulaza u moje dveri.
Tolko da ne ustajem bez veze i ne trošim kalorije na putujuće trgovce.
Ima motion detect i ne previše djidjamidja.
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 23:07   #12
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Što se tiče kamera od 5 kila kuna, na poslu ih imamo koje koštaju i tri puta toliko, ali bez osvjetljenja prostora snime samo konture i nekakve sjene... U mraku ništa bez "night visiona" Ali tko ugrađuje takve kamere? Pentagon i slični igrači...
Ja ih prije koji mjesec ugradio na jedan vrtić. Baš im moram reći da su osigurani kao Pentagon.
Kakve su to kamere od 15000 kn? Domice sa daljinskim joystikom ne koštaju toliko. O kakvom Pentagonu pričaš? Prilično malo svjetla je dosta jednoj kameri s IR ledicama da prikažu koliko-toliko jasnu sliku. Naravno, takva se kamera automatski prebaci u c/b mod kod smanjenog osvjetljenja. Problem bi bio da imaš nekakav light show čiji bi snop svaku sekundu lupao po objektivu...onda bi dobio ništa.
Moja bi ti preporuka bila da u startu ideš na nešto kvalitetnije. Nije vrag da posao ide tako loše da ne možeš odvojiti malo crkavice (ne uzimaj konobarima od plaće nap. a. ). Šta sam se na slušao priča:" Možda sam trebao uzeti bolji snimač? Zašto kod mene nije snimka kao u XY banci? Nešto mi je prezrnato. Jel' ne može to bolje?". Obično je odgovor da ne mogu od govana pitu napravit na šta klijenti obično zašute.
Nemoj ići na neke web kamerice , TV kartice i ostale gluposti jer ćeš kad tada trebati nešto važno pogledati na snimci (nekome je nestao novčanik, konobari kradu na kavi itd...) a vidjet ćeš da ne kažem šta.
Minimalno uzmi DVR karticu za PC. Obično je njihova top rezolucija 640X480 i preporuča se malo jači procesor od tvog. Kakav Celeron 2.0. bi bio sasvim OK.
S njom dobiješ i softwear za gledanje, imaš mogućnost audio snimanja (da čuje šta se priča o šefu), mogućnost danas-sutra proširenje sustava na još par kamera, naravno podržava i daljinsko spajanje preko mreže.
Capture takve kartice je svakako bolji od nekakvog softverskog enkodiranja.
Ako nije pretamno u prostoru možeš uzeti i kameru bez IR ledica. Imaš onih zgodnih koji imaju oblik senzora pokreta ili vatrodojavnog senzora tako da ljudi neće biti niti svjesni odakle se snima.
Slab sam sa cijenama, o tome brine šef, ali mislim da ovako nešto nebi smjelo prelaziti 2K kn. Mogu priupitati u pon. pa ti javim. Raspitaj se po lokalnim zaštitarskim firmama ili kod dilera tim stvarima.
Da ja u svojoj birtiji to radim stavio bi si 4 kanalni stand alone DVR , ne mora biti ni multiplex (kad pregledavaš snimku neće snimati), s mrežnim priključkom za daljinsko gledanje. Cijena je cca. 3,5k. Nekakvu IR kameru za 1500 kn i imam sustav kako bog zapovjeda. Kako ono ide...nisam toliko bogat da kupujem jeftino. To ti je kao da kupuješ gaming konfu a da ne možeš vrtiti pola igara. Nema smisla.
Uh jesam se raspisao...ne da mi se više.
E da, svjestan si da moraš okačiti natpis "Objekt je pod videonadzorom"? Da ne bi bilo joj gospon policajac, nisam znao.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2007., 19:07   #13
Gen1us
Premium
Moj komp
 
Gen1us's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Kakvu vi baladu covjeku slozite a on hoce jer ima starog znatizeljnog nesto tek toliko da skicnut moze koji put kaj se dogada...
Pa nije ovo neki nadzorni sustav za krade il nes...
Uzmes kamericu obicnu za web i spojis ju sa ''poduzim'' nekim kablom do kompa (ako zivis na 10-20 m od kafica sto mi se cini) i stari zadovoljan a nis para nisi potrosio...
Ako sam u krivu ispravi me...te web kamerice se preko usb-a spajaju pa nebi trebo bit problem nac ''produzni''
i jos ti sam software fai koji ti je ekipa tu kolko vidim vec predlozila
Gen1us je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 17:19   #14
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Kao što genius kaže, trebam samo malo da potaknem kontrolu u kafiću. Da vidim, dal su donijele neš ujutro ili navečer.

Nažalost nismo tako blizu kafića. Ima kojih 15km do njega , ali imamo na katu radni prostor, sa kompjutorom.

Znači ja bi to ovako napravio. Kupio jači komp,na njega bi spojio dvije web kamerice, jednu na ulaz drugu iznad šanka.
E sad koju karticu za snimanje i koji program? Jel može neki link ili ako netko ima prodaju (newalls), al da je nabavljivo u hr!
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 17:48   #15
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Sve je ok, samo kako će se ljudi osjećat pred kamerama....
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 19:25   #16
Enigma neo
Premium
Moj komp
 
Enigma neo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ????
Postovi: 205
130 kn
Reflektor s senzorom--> 80 kn i
USB kabel 2 x 4 m,50 kn kom =100 kn.
310 kn,jeftino i efikasno
-->
Ja sam to riješio na slijedeći način:
Kupio sam web kameru Genius za 130 kn i
reflektor sa senzorom,lijepo montirao jedno do drugog
ispred ulaza i to je to,instalirao software koji je došao sa
kamerom,kad netko prođe,uključi se reflektor,osvijetli osobu,kamera ga snimi i to je to.
Još sam kupio 8 metara USB kabla,znači
Web kamera--> 130 kn
Reflektor s senzorom--> 80 kn i
USB kabel 2 x 4 m,50 kn kom =100 kn.
310 kn,jeftino i efikasno
Enigma neo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 15:41   #17
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
E sad koju karticu za snimanje i koji program? Jel može neki link ili ako netko ima prodaju (newalls), al da je nabavljivo u hr!
Zajedno s ovim karticama dobiješ i program za (nad)gledanje.
Ovo što ja znam imaš npr. AAM... http://www.aam-mihalinec.hr/katalog.php?kateg=1
Video nadzori -> odskrolaj na dno stranice. Nemaju cijene na stranici ali ih možeš zatražiti preko mail-a. Cijene su od 800 kn pa do 2500 kn.
To su Geovision kartice, isprobano rade svoj posao sasvim O.K.
Imaš i u Rijeci Alarm automatiku: http://www.alarmautomatika.com/
Video nadzor -> otvori se pdf.
Oni imaju te neke svoje DVC kartice koje su, čini mi se nešto jeftinije od Geovision-a. Ti vidi jel' mana ili nije al' to su kartice koje proizvode XY firma iz Kine i koja lijepi marku i logo koju zaželi mušterija. Al' ako to može raditi Sony zašto ne bi i hrvati.
Vjerojatno google izbaci još koji rezultat, meni je lijeno tražiti pa ajde ti.
Mada su za mene to sve igračke koje u 24/7 režimu rada malo-malo pa zakašljucaju. A ti neznaš jel' do Vindovsa ili do nje.
Nema do DVR-a...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na