Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2019., 23:11   #6391
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970

Nadam se da se novi ryzen dobro kloka jer ova razlika u single core performansama je brutalna. Ja sa funjavim jeftinim i5 9400f imam tek malo slabiji rezultat po jezgri.

edit; u kombinaciji sa funjavim ramom na funjavoj ploči.



Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 22.06.2019. u 23:41.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 23:28   #6392
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
mozes misliti kako je meni sa ovim r7 1700 na 3.6ghz, single score kao sandy bridge na 4.1ghz
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2019., 23:29   #6393
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ma ovo su senzacionalistički članci, jači je za 10% u multi i slabiji za 15% u single. Nikakvo gaženje nije u pitanju, premda se spominje da je Ryzen uparen sa 2133 Mhz memorijom, tako da bi brži RAM još približio single core rezultat Intelovom.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 23:42   #6394
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
mozes misliti kako je meni sa ovim r7 1700 na 3.6ghz, single score kao sandy bridge na 4.1ghz
Zakaj onda ne prodaš CPU + MBO kombinaciju i kupiš ovo kaj Mladenxy ima? Novi Ryzen ionak ne bude imal performanse u rangu Intelovih perjanica, a u međuvremenu bude tvoj R7 1700 dodatno izgubil na vrijednosti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 23:44   #6395
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ni sad ne dobije više od 700 kn, po toliko je nedavno i otišao jedan na tržnici...ili manje od toga.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299012
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 09:38   #6396
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
nadajmo se da se amd dobro kloka jer ce intel cijenu korigirat u 1h
tak da bude digla se prasina, a dobili nista. Multi skorove nek zaborave, to intel u 1h rjesi cijenama
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 10:19   #6397
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nadam se da se novi ryzen dobro kloka jer ova razlika u single core performansama je brutalna. Ja sa funjavim jeftinim i5 9400f imam tek malo slabiji rezultat po jezgri.

edit; u kombinaciji sa funjavim ramom na funjavoj ploči.
Funjavi i3 ce imati visi score u Geekbenchu od tvog i5, tako da nista cudno . Kad se usporede i9 i R7 na istom RAM-u, razlike skoro i nema - https://i.imgur.com/HpdOQaS.png
Tj... barem u single core... u miltiju ga ubije .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 10:26   #6398
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Znajući intelovu gramzivost, spuštanje cijene prije oficijelnog predstavljanja R3xxx očito pokazuje da su stvarne perfe istih jako blizu ako ne i bolje od špekuliranih, odnosno dovoljno "opasne" da bi intelu mogle opako zagorčati život(čitaj prodaju).
Druga strana medalje je da bi zbog povećane potražnje cijene amda mogle skočiti, pa se nađemo u paradoksalnoj situaciji da je Amd au pair ili čak i nedajbože skuplji od Intela (neki modeli proca).
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 10:31   #6399
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na prvom linku i9/i7 ima preko 6200 po jezgri a ne 5400. Netko manipulira rezultatima...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 10:54   #6400
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Geekbench 4 groups CPU workloads into two sections:
1.Single-Core Workloads
2.Multi-Core Workloads

Each section is grouped into four subsections:
1.Cryptography Workloads
2.Integer Workloads
3.Floating-Point Workloads
4.Memory Workloads
moguci razlog zasto su tako velike oscilacije, inace geekbench je jedan od nepouzdanijih testova
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2019., 11:03   #6401
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Navodno je i9 9900K nekih 1% brži od 3800X u cinebenchu singlecore, a u multiju popuši (jer je SMT bolji od HT-a). Tako nešto sam i ja bio izračunao oko 1-2%. Znači kad se uzme u obzir clock ryzen ga je u IPC prešišao

Na kraju krajeva ima tu još dosta faktora osim singlecorea, od kojih sigurno većina ide u korist ryzena (ponajprije cijena, multi, featurei i dugotrajnost platforme, vjerojatno i efikasnost, upgrade path itd.). Keep in mind da 3800X uopće nije top of the line u ovoj seriji, dok i9 9900K (i budući KF jest)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 11:44   #6402
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Navodno je i9 9900K nekih 1% brži od 3800X u cinebenchu singlecore, a u multiju popuši (jer je SMT bolji od HT-a). Tako nešto sam i ja bio izračunao oko 1-2%. Znači kad se uzme u obzir clock ryzen ga je u IPC prešišao

A tek kada Ryzena netko upari s OC memorijom? Svi ti leakovi su testirani s dosta niskom mem frekvencijom, a znamo da AMD pati za brzim memorijama...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 11:46   #6403
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Previše se priča o memoriji kad se priča o ryzenu. Koliko se ja sjećam testova skaliranje postoji samo u nekim igrama uz high end gpu, za ostalo nije bitno. Evo za prvi zen:





Statistička greška... Da na istoj konfiguraciji izvrtiš par puta cinebench nećeš dobiti isti rezultat u bobu. Kao što je mislim Blue Spirit linkao u nekoj temi, brzina rama je jednako važna i za Intel (u gamingu), ako ne i više. To pokazuju svi testovi, samo se eto nekako ustalilo u narodu da samo ryzen ovisi.


Ne vjerujem da će biti neke razlike i za zen2, pogotovo što je infinity fabric navodno još puno bolji.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 12:28   #6404
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Zakaj onda ne prodaš CPU + MBO kombinaciju i kupiš ovo kaj Mladenxy ima? Novi Ryzen ionak ne bude imal performanse u rangu Intelovih perjanica, a u međuvremenu bude tvoj R7 1700 dodatno izgubil na vrijednosti.
Meni isto ovo nije jasno. Nešto te žulja, jako te žulja, žulja te toliko da to spominješ stalno, a po tome ništa ne činiš.

Evo mala kronologija mojih žuljeva:

2007: socket 939 - na ploči piše Gigabyte => zamjena za DFI LanParty UT nF4 Ultra-D
2008: socket 775 - na ploči piše Gigabyte (jer me Razer nagovorio da je Gnjidabajt sad dobar / nije dobar i nikad neće biti dobar ) => zamjena za Asus P5Q-E (koju imam dan danas)
2009: socket 775 - E8400 C0 ne može na 4,0GHz => zamjena za E8400 E0
2012: socket 1156 - i8 875K ne može na 4,0GHz i grije se ko svinja preko 3,86GHz => promjena platforme na s1155 i i7 2600K
2018: socket AM4 - R5 1600 ne može na 4,0GHz => zamjena za R5 2600

Tako da ili se radi o manjku love, što je problem i nije za zamjeriti.
Ili se radi o konstantnim pokušajima flejmanja/trollanja, što je problem, ali riješiv.

Podsjeća me na kolegu MikaHR. Lik je stoljeće srao po nVidiji, a imao je GTX 970, valjda najkontraverzniju karticu zbog onog fijaska sa RAM-om i nikako da pređe na tada "superiorniju" R9 390. Na kraju je uzeo RX 480 pa nastavio ratove protiv GTX 1060 dok nije odustao od foruma.


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Navodno je i9 9900K nekih 1% brži od 3800X u cinebenchu singlecore, a u multiju popuši (jer je SMT bolji od HT-a). Tako nešto sam i ja bio izračunao oko 1-2%. Znači kad se uzme u obzir clock ryzen ga je u IPC prešišao

Na kraju krajeva ima tu još dosta faktora osim singlecorea, od kojih sigurno većina ide u korist ryzena (ponajprije cijena, multi, featurei i dugotrajnost platforme, vjerojatno i efikasnost, upgrade path itd.). Keep in mind da 3800X uopće nije top of the line u ovoj seriji, dok i9 9900K (i budući KF jest)
Koga briga? Onaj kome treba tih 1-2-5-12-15% perf više za 30+% novaca više, bude to iskeširao i mirna bosna. Ostali će samo flešat bios na vlastitim pločama i tutnut unutra "sporiji" procesor i neće se zamarati sa tim postocima, singlkore performansama na 60/75Hz monitorima i tako to.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 12:37   #6405
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pokušao je on, ima oglas na drugom forumu da sad ne linkam i jako je popularan oglas.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 14:10   #6406
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
iznosim cinjenicno stanje sa preciznim usporednim podacima tuznog stanja amd procesora u single scoreu i ispadam troll

amd ryzen prva generacija naklokan 3.6ghz ima score kao intel sandy bridge star 8 godina blago klokan na 4ghz, amd ryzen druga generacija klokana na 4ghz ima score kao intel star 8 godina klokan na 4.5ghz, NADOLAZECA ryzen generacija klokana na 4.5ghz valjda bude izjednacila score sa intelom starim 8 godina max clockanim na 4.8-5ghz, ako to nije tuzno onda stvarno nezz, trebao sam ostati na i7 2600k 4.5ghz i gg a cinebench i ipc filozofiju izignorirati
  Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 14:34   #6407
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovisi kako gledaš na stvari (dali je čaša napola puna ili napola prazna). "Tužno" zaostajenje u singlecoreu je bilo u doba bulldozera, ovo je samo malo iza. Spominješ samo singlecore kao da je najvažnija stvar u svemiru, a što je sa ostalim?

No, kad već analiziraš singlecore - dali "tužno" izgleda kad stvari staviš u pravu perspektivu, da je AMD u predbankrotnom stanju, tj. sa 35% manjim R&D budžetom nego što su imali za bulldozer:

- sa prvim zenom napravio IPC napredak preko 50% naspram najnovije bulldozer iteracije, te dolazi intelu unutar 10%
- da je čak i refresh donio singlecore napredak (3% ipc samo zatezanjem l3 latencija + 200-300mhz clocka)
- da će zen2 (to još treba provjeriti) donijeti IPC napredak do 15% + veći clock par sto mhz + duplanje jezgri - u jednoj generaciji. Intelu je za 15% IPC-a trebalo minimalno 3 generacije (tipa sandy-ivy-haswell, odnosno haswell-devils canyon-broadwell-skylake), uz obavezno mijenjanje socketa i čipseta, te naravno ostajanje na 4 jezgre.

Sad odgovori što je po tebi "žalosnije" - ovo što sam gore nabrojao ili činjenično stanje da intel kao kompanija koja ima 10-11 puta veći R&D budžet, nakon ustaljene tick-tock šeme - 5 generacija na 14 nm nodeu (od broadwella tj. 5000 series pa sve do cannon lake refresha tj. 9000 series)? Također što ta ista firma ima isti skylake IPC 4 generacije za redom. Što je žalosnije Trpi?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 14:40   #6408
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Tužno je da imamo skupe grafe pored jeftinih procesora, memorije i SSD-ova. Također je tužno da Sony ima super ekskluzive koje ljubomorno čuva a da Rocstar još nije izdao RDR 2 za PC. Za ostalo lako
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 14:53   #6409
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
2600K će na 4.8GHz izjednačiti 4.5GHz Zen2 u single-coreu? Nice troll
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 15:04   #6410
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
NADOLAZECA ryzen generacija klokana na 4.5ghz valjda bude izjednacila score sa intelom starim 8 godina max clockanim na 4.8-5ghz, ako to nije tuzno onda stvarno nezz, trebao sam ostati na i7 2600k 4.5ghz i gg a cinebench i ipc filozofiju izignorirati
Da, možda si stvarno trebal ostati na 2600K. Zakaj si uopće kupil Ryzen, kad ti ni u kojem pogledu ne odgovara za ono kaj koristiš računalo?

Ozbiljno te pitam, jer ovo žaljenje za dobrim starim Intel vremenima je u skoro svakoj temi, neovisno o čemu je riječ.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 15:04   #6411
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Žalosno je to što svi pušite ovaj trolling

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 07:28   #6412
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
iznosim cinjenicno stanje sa preciznim usporednim podacima tuznog stanja amd procesora u single scoreu i ispadam troll

amd ryzen prva generacija naklokan 3.6ghz ima score kao intel sandy bridge star 8 godina blago klokan na 4ghz, amd ryzen druga generacija klokana na 4ghz ima score kao intel star 8 godina klokan na 4.5ghz, NADOLAZECA ryzen generacija klokana na 4.5ghz valjda bude izjednacila score sa intelom starim 8 godina max clockanim na 4.8-5ghz, ako to nije tuzno onda stvarno nezz, trebao sam ostati na i7 2600k 4.5ghz i gg a cinebench i ipc filozofiju izignorirati
Ako ti treba poduka kako izvuc max iz proca samo se ti meni javi,ali na PM da ne trolamo thread.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 07:46   #6413
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Kada izađu X570 ploče, hoće li se moć izračunat koliko na kraju troši taj chipset?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 07:49   #6414
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Sad, pitanje, konstruktivno.

U cemu je shema sada recimo sa x370 cipset koji nema zujalice i podrzava nove ryzene,
U odnosu na nove x570 sa zujalicama.
Zasto trose vise i vise se griju, te da li ce te ploce imati pr3dnosti u samik performansa proceva?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 07:56   #6415
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zbog pci-e 4.0 - veća potrošnja čipseta i otud ventovi na istom (navodno se najviše grije kod raid 0 pci-e 4.0 ssd-ova, što će rjetko tko imati)

Performanse samih procesora baš i ne, no možda overclocking rama. PCI-e 4.0 će najviše pridonijeti brzini ssd-a (koji također mora biti pci-e 4.0) - navodno do 5gb/s
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 08:35   #6416
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
iznosim cinjenicno stanje sa preciznim usporednim podacima tuznog stanja amd procesora u single scoreu i ispadam troll

amd ryzen prva generacija naklokan 3.6ghz ima score kao intel sandy bridge star 8 godina blago klokan na 4ghz, amd ryzen druga generacija klokana na 4ghz ima score kao intel star 8 godina klokan na 4.5ghz, NADOLAZECA ryzen generacija klokana na 4.5ghz valjda bude izjednacila score sa intelom starim 8 godina max clockanim na 4.8-5ghz, ako to nije tuzno onda stvarno nezz, trebao sam ostati na i7 2600k 4.5ghz i gg a cinebench i ipc filozofiju izignorirati

Ne govori li osnovna logika da bi bilo lijepo uspoređivati procesore na istom taktu, a onda na maksimalno mogućem. Ovako takt jedan i takt drugi ne daju baš najrealniji odnos snaga. A ovo pišem samo zato jer se ponekad govori o razlici od 1 do 2% i onda se izvlače zaključci o tome tko je bolji a razlike u taktovima kod usporedbe su 10 do 15% pa i više.


A kod toga bi bilo lijepo i napisati cijenu i to procesora, ali i cijenu procesora+MBO jer bez MBO ne ide, a koliko vidim cijene MBO još malo pa će preskočiti cijenu CPU kako je krenulo.


I lijepo je to da najnoviji CPU ide u staru ploču, samo ja baš ne bi volio staviti motor od Poršea u karoseriju od fiće, nije to to, to sam jednom napravio, ali onda sam ipak kupio originalnog Poršea jer ne rade se nove MBO bez razloga.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 08:36   #6417
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Iskreno stvarno ne razumijem dvije stvari koje mi stvarno nikako ne idu u glavu al okej.

1. Ta potrošnja famozna, koliko od Vas uopće zna računat i zna kolika je razlika u potrošnji ?

Jer ako imalo ste ikad računali onda znate da je to sve u par kn što je zanemarivo

2. Taj ventilator šta je to reću dobrom dijelu korisnika takav problem ? točnije precizirat ću se na forumaše jer poslovni korisnici, krajnji korisnici doduše normalni ljudi a i osobno ja stvarno me zaboli ona stvar bio komp 20 ili 60dB

Ako sam mogao ga slušat u vrijeme bartona mogu ga i sad te mi ništa ne smeta

Ljudi se prave nešto profinjeni i smeta im svaki klinac.. zato nam je tako kako i je
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 08:44   #6418
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Tužno je što je Intel tu prednost u IPC-u nabio zanemarujući totalno sigurnost, pa se performanse prepolove kad instaliraš sve zakrpe

Nadajmo se da će Intelovi inženjeri u slijedećoj iteraciji ipak prionuti na posao, jer očigledno zanemarivanje sigurnosti i potplaćivanje autora benchmark programa ne može ići u nedogled
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 09:05   #6419
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Iskreno stvarno ne razumijem dvije stvari koje mi stvarno nikako ne idu u glavu al okej.

1. Ta potrošnja famozna, koliko od Vas uopće zna računat i zna kolika je razlika u potrošnji ?

Jer ako imalo ste ikad računali onda znate da je to sve u par kn što je zanemarivo

2. Taj ventilator šta je to reću dobrom dijelu korisnika takav problem ? točnije precizirat ću se na forumaše jer poslovni korisnici, krajnji korisnici doduše normalni ljudi a i osobno ja stvarno me zaboli ona stvar bio komp 20 ili 60dB

Ako sam mogao ga slušat u vrijeme bartona mogu ga i sad te mi ništa ne smeta

Ljudi se prave nešto profinjeni i smeta im svaki klinac.. zato nam je tako kako i je



Ja bih se nadovezao na točku 2:



Čovjek se na sve navikne, ali kada isproba nešto bolje i ugodnije, onda ne želi s konja na magarca. I ja sam se naslušao Vulcano serije procesora (pogotovo "legendarne" ili bolje reći zloglasne serije 6 i 7) u doba Athlona sa Thunderbird i Palomino jezgrama i "nije" mi smetalo jer sam bio sretan što uopće imam pc. Danas sam zaposlen, raspolažem svojim novcima i radije dam barem 200 kn da mi uši ne zvone od buke. Isto tako uzimam u obzir i da su mi roditelji tolerirali moj noćni gaming nakon što su se ubili od posla i skidam im kapu zbog toga jer komp je vrištao po cijelom stanu iza ponoći, a nije baš ni da smo imali nekog izbora oko kupnje coolera u to vrijeme. Zujalice na matičnima su također znale biti bučne, a onima (rekao bih čak i mnogobrojnima) poput mene (u mom slučaju na Epox i Abit pločama) kojima je 40mm fan proprdio nakon godinu dana i zvučao kao Wartburg kod paljenja to je ostalo u sjećanju kao dio djetinjstva zbog kojeg ga se sjećam malo bolje i zbog čega su mi se uspomene jače urezale u pamćenje nego što bi bilo da je sve bilo tiho i monotono, no vjerujem da ekipa ne želi ponoviti takvo iskustvo danas kada imamo ogroman izbor.


Da se mlađa ekipa ne uplaši - današnji ventilatori su mnogo kvalitetniji od govanaca koje smo imali prije 20 godina s puno boljim ležajevima i ne vjerujem da će te zujalice na matičnima biti toliko bučne niti će se stalno paliti. Možda se u većini slučajeva neće paliti uopće ako procesor i memorija rade na stock postavkama, a pogotovo ako imate dobro provjetreno kućište, no s obzirom da danas imamo izbor i to još kakav, jasno mi je zašto se svi protive nečemu što već jako dugo nije standard umjesto da se hlađenje na čini se ionako preskupim nadolazećim matičnim pločama rješava pasivno i sa heatpipeovima.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 09:07   #6420
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ne govori li osnovna logika da bi bilo lijepo uspoređivati procesore na istom taktu, a onda na maksimalno mogućem. Ovako takt jedan i takt drugi ne daju baš najrealniji odnos snaga. A ovo pišem samo zato jer se ponekad govori o razlici od 1 do 2% i onda se izvlače zaključci o tome tko je bolji a razlike u taktovima kod usporedbe su 10 do 15% pa i više.


A kod toga bi bilo lijepo i napisati cijenu i to procesora, ali i cijenu procesora+MBO jer bez MBO ne ide, a koliko vidim cijene MBO još malo pa će preskočiti cijenu CPU kako je krenulo.


I lijepo je to da najnoviji CPU ide u staru ploču, samo ja baš ne bi volio staviti motor od Poršea u karoseriju od fiće, nije to to, to sam jednom napravio, ali onda sam ipak kupio originalnog Poršea jer ne rade se nove MBO bez razloga.
osnovna logika govori da je jedino ispravno usporedivati procesore na RADNOM taktu a zatim na maksimalno mogucem, a ne filozofijom ipc-a overclockati jedan a underclockati drugi procesor da se postave na istu frekvenciju i tako ih usporedivati? jedan radi na 3.5ghz, drugi na 4.5ghz i to je to, koga briga kakav je ovaj drugi underclockan na 3.5ghz frekvenciju prvog.
zatim na maximalno mogucem, jednom je max na 4.2ghz drugom na 5ghz i tu usporediti i to je to.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na