Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2022., 09:32   #541
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
za dva tjedna idem u Lisabon, ima li netko nekakav prijedlog sto vidjeti, pojesti, popiti? guglam i zapisujem si sto bi bilo zanimljivo probati...
Nama je lokalac preporučio Casa da India i bili smo par put jer nam je odlično bilo. To velim jer ima ocjenu 4,2 pa bi ga netko otpisao, ali tamo ti lokalni idu. Izvana izgleda ko da je zatvoreno, a iznutra ti je neki štih zalogajnice iz starijih vremena, meni je fora bilo, uvijek puno ljudi i hrana fina.

Btw. hrana je stvarno odlična u Portugalu i restorani su jako pristupačni, čak i buteljke imaš od 5€, a stvarno oke vina za uz ručak tako da jedite dosta vani. Mi smo isto svaki dan plodove mora jeli. Poznati ti je bakalar tamo imaš ga na 100 vrsta načina pripremljenog. Odi u time out market to je kao street food na zatvorenom kao sajam, tamo je malo skuplje, ali vidiš sve na jednom mjestu. Ostalo googlaš i ideš, meni je odličan i Lisabon i Porto i ovi manji gradići, super država.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 18:19   #542
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
hvala obojci!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 20:19   #543
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Booking i airrbnb, nema dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Airbnb je postao užas. Smještaj je redovno skuplji nego na bookingu jer ljudi ubace hrpu nekakvih nerealnih feejeva. Ono, razlika između hotela s doručkom ili stana na airbnb zna bit nikakva, čak nekad i stan skuplji. Plus strepiš jel će ti otkazat. A ovisno o državi, zna bit da smještaj na slikama nema veze s pravom situacijom.
Zadnjih godina se baš pogoršao airbnb.

Booking je puno sređenija platforma, imaju bolju kontrola smještaja i iznajmljivača.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 09:54   #544
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Znam dvoje ljudi koji su godinama rentali preko Airbnb da bi ove godine odustali.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 10:00   #545
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Znam dvoje ljudi koji su godinama rentali preko Airbnb da bi ove godine odustali.
Iz kojeg razloga?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:05   #546
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo mene iz NYC-a, nakon 10 dana.

Prije svega, pokupio koronu, pa se liječim sada doma (mene dobrano zdrmala, bole me kosti, visoka temperatura, glavobolja itd.).

Uglavnom, sada kada smo došli k sebi žena i ja, kažemo oboje, NIKAD više u New York.

Još mogu pregrmiti abnormalno visoke cijene. Još mogu pregrmiti cijeli grad kao takav, ali glasnoću, sirene, uvijek nekavo deranje i svađanje, hitne, policije, vatrogasci, strka cijele dane, jednostavno previše je to. S tim da smo mi bili 5 min od Time Square, svaku večer su nas čekale grupe crnaca pred ulazom koji su uvijek imali nešto za dobaciti i nisu se željeli maknuti da prođemo, tako da, ono, dosta stresno iskustvo odlaska u stan svaki dan.

Prije svega, ako će itko ići, bježite s Manhattana s smještajem. Mi smo bili na Port Authority, droge, beskućnika i nasilja sam vidio više u 10 dana nego u 33 godine života. Ako idete, idite u Queens, Astorija, subway vozi direktno na Manhattan, puno bolja odluka nego sam Manhattan.

Cijene... Pola litre mlijeka, 35kn. Piva, od 50 do 100kn. 10dag lubenice, 45kn. Kila narezanog voća (dinja, lubenica, grožđe, jagode), cca 200kn. Haburgeri su od 23 na dalje dolara, tacos po komadu 5$, 3-4 se maznu samo tako. Ulična hrana, nema ispod 12-15 dolara burrito ili nekakav sendvič. Cola 2l je oko 4$, voda pola litre je nekih 2.20 itd. Uglavnom, lova se rastopi a nisi ni trepuno. Frend bio prije 3 mjeseca, doslovno smo bili na nekim istim mjestima gdje mi on tvrdi da je prije 3 mjeseca bilo bar 20-30% jeftinije.

Uglavnom, abnormalno skupo.

Tjedan dana subwaya je 33$, to treba uzeti.

Mi smo bili ovako:
Intrepid, MET, Liberty, Edge, 9/11 od ovih atrakcija koje se plaćaju. Samo ovih 5 atrakcija za dvoje je nekih 3000kn. Uz to, Central Park, Grand Central termina, Brooklyn, Cooney island, Queens jedan cijeli dan, lower manhattan jedan cijeli dan (Financial district) itd. Svaki dan smo sve isplanirali. Ako idete, računajte na puno hodanja, mi smo radili oko 25 tisuća koraka svaki dan.

Sve u svemu, koga interesira, može mi se javiti.

Ima naravno puno dobrih stvari, od nebodera, hrane, lokacija, ma svega.

Ali eto, uvijek biti na oprezu u takvom gradu, pogotovo u subway-u. Ima svega, pogotovo na Time Square.

Long story short, svi me to pitaju. Put, Airbnb smještaj i lova za NYC, oko 5000EUR za dvoje 10 dana. Revolut radi svugdje, nikakvih problema ni s digitalnom karticom. Nismo hodali po restoranima i nismo trošili bezveze. Doručkovali 7/10 dana doma. Jedan doručak u dineru (pulled pork sendvič žena, ja palačinke s jajima i špekom), 2 kave, 63$ (nekih 500kn).

Uzeli i airalo za internet, svaki 5gb, bilo više nego dovoljno.

Što se carine tiče, pitao me u ZG odakle dolazimo, rekao iz NY, imate što za prijaviti, ja rekao samo neke suvenire, pustio me bez pitanja. Kupio dvoje Airforce tenisice, 2 maske za ipad i airpods pro.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.09.2022. u 19:06.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:43   #547
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Predobro, makar mi se čini da ti nije bilo tolko dobro
Ja iduće godine razmišljam da idemo, privlači me New York, ali možda i više neke druge države da vidim i nacionale parkove, morati ću razmisliti. Bio je siguran NY, ali vidim da nije bajno, makar moraš jednom u životu u NY
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 18:59   #548
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma meni je ny bio životni san, sada, nije više.

Smrad, glasnoća, sirene, miris trave na svakom uglu, crnci se deru i svađaju, beskućnici pišaju doslovno u centru grada na sred ceste, visoke cijene, kriminal u porastu itd.

Ne znam.

Svakako bi rekao, treba vidjeti, ali za mene to nije bilo putovanje snova. Mi smo iskoristili kako treba, vidjeli i Queens i Brooklyn, prošli cijeli Manhattan od Central parka do Financial districta, vidjeli sve što se vidjeti treba i da u 10 dana.

Uz to, svi letovi kasnili. Zag - Varšava nekih 45m. Ali Varšava - NYC nekih 2h 45m. Za doma kasnili isto nekih sat i pola iz NYC. Dolazili smo u noć, taxi od JFK do bilo gdje na Manhattanu ima standardni fee od 61 dolar + tip. NYC iz zraka je nešto stvarno što treba vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.09.2022. u 19:09.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 21:18   #549
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma meni je ny bio životni san, sada, nije više.

Smrad, glasnoća, sirene, miris trave na svakom uglu, crnci se deru i svađaju, beskućnici pišaju doslovno u centru grada na sred ceste, visoke cijene, kriminal u porastu itd.

Ne znam.

Svakako bi rekao, treba vidjeti, ali za mene to nije bilo putovanje snova. Mi smo iskoristili kako treba, vidjeli i Queens i Brooklyn, prošli cijeli Manhattan od Central parka do Financial districta, vidjeli sve što se vidjeti treba i da u 10 dana.

Uz to, svi letovi kasnili. Zag - Varšava nekih 45m. Ali Varšava - NYC nekih 2h 45m. Za doma kasnili isto nekih sat i pola iz NYC. Dolazili smo u noć, taxi od JFK do bilo gdje na Manhattanu ima standardni fee od 61 dolar + tip. NYC iz zraka je nešto stvarno što treba vidjeti.
mi smo poceli planirati u prvom mjesecu NYC 3-4 dana pa nastaviti na kajmansko otocje posjetiti prijatelje, da kao spojimo sve to u 15 dana godisnjeg. ovo sad sta si ti napisao me malo odvratilo od NYC i razmisljam samo direkt kod frendova na 10ak dana i mirni mozak. kod te amerike mi je najveci problem taj safety, nemas pojma gdje je dobro gdje nije. gdje si siguran gdje nisi..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 00:32   #550
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
mi smo poceli planirati u prvom mjesecu NYC 3-4 dana pa nastaviti na kajmansko otocje posjetiti prijatelje, da kao spojimo sve to u 15 dana godisnjeg. ovo sad sta si ti napisao me malo odvratilo od NYC i razmisljam samo direkt kod frendova na 10ak dana i mirni mozak. kod te amerike mi je najveci problem taj safety, nemas pojma gdje je dobro gdje nije. gdje si siguran gdje nisi..
A gledaj, svi putopisci i blogeri koji žive u NYC kažu da je trenutno najgore vrijeme za posjetu NY-u.

Što zbog cijena, što zbog porasta kriminala.

Ne znam, ne želim nikoga odgovoriti od puta, ali da je to ono što sam očekivao godinama, nije.

Čisto usporedbe radi. Sredina tjedna, sve ulice u krugu 500m od Time Sqare-a izgledaju kao advent u zagrebu. Čovjek na čovjeku. Samo ttu dodaj vrućinu, smrad, dernjavu, 300 različitih ljudi koji nude nešto, petero te vuče za ruku, 3 te ružno gledaju i nešto dobacuju itd. Cental Park, Hudson Yards, Financial District, Astoria, to da. Ostalo, ne. Čak je i Brooklyn super oko Brooklyn Heights (na vodi), ali ostalo, drama...

Ako gledate filmove i čujete konstantno sirene na filmu. Ja sam se uvijek pitao je li tako u živo? Kunem se, od 60 minuta u satu, sirene se čuju 30. Dan, noć, nevažno. Stavili smo lovu sa strane za auto i za NY. Da sam znao, stavio bi 5k viiše na auto i gotov.
Mommistake je offline   Reply With Quote