Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.11.2019., 00:53   #3091
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Znate kako to ide u F1. Varas dok te ne uhvate 😉

Sad jesu ili nisu, prvenstva su ionako gotova pa je nebitno.

Ako su varali, onda su najvise sami sebe butthurtali tj. pokazali koliko su jadni ove sezone u odnosu na Mercedes ako igraju po pravilima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Matija veli kako su sad pretjerali sa downforce-om, te kako im je aero development bio (bukvalno) predobar.

Hau jes no
SRV je offline  
Staro 14.11.2019., 08:04   #3092
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nisi skužio poantu, nebitno je da li je cmarko ili toto butthurtan
Nisi ti skužio moju poantu. Govorim u ime maFIAe koja tako razmišlja. Meni je svejedno.

Osobno za Ferrari me više ništa ne može iznenaditi. Ako ne "varaju" ovako, bave se politikom da "pošteno" dođu do prednosti zato se ni ne obazirem na to. Ni prvi ni zadnji put.
I kako aski kaže, više manje svi "varaju" samo se nekima tolerira više a nekima malo manje

Da se otvori official investigation, dogodilo bi se ovo gore kaj sam rekao. Da je bilo koja druga momčad, prošli bi ko Reno sa kočnicama (jedna utrka DSQ).

2020 je za Ferrari vrlo vjerojatno repriza ove s time da će sukob Leclerca i Vettela prerasti u otvoreni rat do pola sezone. A onda 2021, sigurno se budu pravila malo savila prema Ferkanu. Nedopustivo je da u 15 sezona se ima jedna 1 WDC i 2 poklonjena WCCa. Tako da još malo pa će te se veseliti, samo sr strpite 2020 još.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2019., 12:25   #3093
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nije mi svejedno jer zelim zanimljivije prvenstvo, a kako stvari stoje opet niš od ferkana iduce sezone, aerodinamicki tapkaju u mjestu zajedno sa alfom i haas-om.
Perspektiva fie je jasna ko dan, isto kao i mutljanje svih ostalih dok ih se ne otkrije, to se ne mijenja kao ni 10 BZ.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 14.11.2019., 13:43   #3094
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Previse se drami oko pada performansi Ferrarijeve PU u USA na osnovu jedne lose utrke. Ionako su tu osjetnu prednost zbog navodnog muljanja s protokom goriva imali prvenstveno u kvalama, ne u utrci.

U kvalama nisu uzeli PP jer je Charles vozio sa starijom verzijom vec poprilicno istrosenog motora, a Vettel je bio 0.012s od PP.

U utrci su bili kriminalni na medium gumama, dok im pace na Hard gumama nije bio ni izbliza tako los. U utrci su ionako uvijek bili sporiji od Mercedesa, posebno nakon upgradea koji je Merc donio u Japanu.

Strpimo se jos ove preostale 2 utrke pa ce s vise dostupnih informacija puno lakse biti utvrditi dali ih je i koliko usporilo ovo pojasnjenje FIA-e na Cmarkova pitanja/prituzbe
FerrZG je offline  
Staro 14.11.2019., 14:23   #3095
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
top speed po mjerenjima mercedesa im je(ferkanu) drasticno opao u US, ako su izgubili nesto snage to znaci da nisu aero mogli podesiti za dodatan grip kako su ga ranije podešavali sa jacom mašinom, sto u kombinaciji rezultira drasticnim padom perf. kakav je bio u US, odnosno u skladu s perf./razlikom za merc na vecini hladinijh utrka kakve su imaliu prvoj polovini sezone
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 16.11.2019., 15:47   #3096
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Op op, eto onog o čemu sam pričao pred neko vrijeme da je pitanje hoće li Mečka uskoro pull the plug kao Works team

TRAČ Party

Auto Bild, ok, žutilo i smeće od portala, ali gdje ima dima...

Dakle, 2020 Lewis osvaja 7. naslov, penje se na 93 pobjede i postaje statistički najbolji vozač ikada u F1. A Mečka prodaje team za 1,6 milijardi dolara Mazepinu i Penskeu.

Kakav bi to potez bio. Digneš 7 WDC/WCC kanti zaredom i onda na vrhuncu ne želiš se kockati više sa novim pravilima, nego uvališ momčad za 1,6 milijardi. Vratiš sve uloženo u F1 od 2010 na ovamo i još ti ostane MILIJARDA. Majka od biznisa

E da, Toto nije na VN Brazila. Možda je u pregovorima malo sjevernije Concorde traje 2020 i Mečka mora startati 2021., ali ko zna.
Brko je offline  
Staro 16.11.2019., 18:29   #3097
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ovo je vrlo moguc scenarij. Inace, mislim da je negdje bio clanak da njima i nije neka velika isplativost od svih tih naslova jer puno love upumpavaju.

Kako god, Tota zaboli, on mijenja Zetschea.

Pisao sam vec, čika Ross je pisao knjigu i spominje kako je Mercedes koji gledamo danas sve samo ne iskljuciva zasluga Tota i Laude, a oni su pobrali vrhnje, dobili dionice i sl. Ja mu cak i vjerujem.

Dam se kladiti ako Mecka ode da ce i Hamilton otici. Mozda ga za prestiz vidimo u Ferrariju. Nema vozaca koji ne zele sjesti u Ferrari 😊

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 16.11.2019., 19:13   #3098
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ako Leclerc danas vozi s motorom od iduće sezone u što sumnjam, onda će iduća godina biti tragična. Opet
__________________
dean225 je offline  
Staro 16.11.2019., 20:13   #3099
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Malo poređenja, tri Honde među 7 prvih, a Renoa niti jednog među 10.
__________________
duty demagogue
begi je offline  
Staro 16.11.2019., 20:48   #3100
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
TOP News: 4 Honde u top 20. Yeah! Ono, koga briga...

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ovo je vrlo moguc scenarij. Inace, mislim da je negdje bio clanak da njima i nije neka velika isplativost od svih tih naslova jer puno love upumpavaju.

Kako god, Tota zaboli, on mijenja Zetschea.

Pisao sam vec, čika Ross je pisao knjigu i spominje kako je Mercedes koji gledamo danas sve samo ne iskljuciva zasluga Tota i Laude, a oni su pobrali vrhnje, dobili dionice i sl. Ja mu cak i vjerujem.

Dam se kladiti ako Mecka ode da ce i Hamilton otici. Mozda ga za prestiz vidimo u Ferrariju. Nema vozaca koji ne zele sjesti u Ferrari ��

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Germanski lobi. Ross je prodao svoju momčad, ali ako je netko zaslužan za sve ovo, onda je to Brko (ne ja nego Dieter). On je bio taj koji je dioničare i sve uvjerio da mogu dogurati do velikih stvari. Lauda je odigrao veliku stvar u dovođenju Lujkana i Totara je tu bio dobar političar, ali Brko je kapo di makina kome treba spomenik dignuti.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2019., 20:58   #3101
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Honde ubijaju, reno se raspada, eno ga jadan sainz nije ni krenuo u kvale.

Od pocetka sezone svaku trecu/cetvrtu utrku ili ode u mcl ili u vlastitoj momcadi
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 16.11.2019., 23:45   #3102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Neka si ti nama Gigi rekao Dok se priča o ubijanjima i raspadanjima, matematika kaže malo drugačije. Ovo je stanje DANAS koliko je koji bolid potrošio motora ove sezone do sada.


Alexander Albon Red Bull Honda 5
Max Verstappen Red Bull Honda 5

Pierre Gasly Toro Rosso Honda 7
Daniil Kvyat Toro Rosso Honda 7



Daniel Ricciardo Renault Renault 5
Nico Hulkenberg Renault Renault 6

Lando Norris McLaren Renault 4
Carlos Sainz McLaren Renault 5

Slažem se, Honda ubija. I dalje je najnekvalitetniji motor po statistici. Renault je drek od motora, ali je i Honda. Red Bull bi i sa ovim Renaultom imao iste rezultate. Lani su bile 4 pobjede sa ovim raspadnutim motorom, a ove godine 2. Tako da, te priče o ubijanjima su deplasirane.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 16.11.2019. u 23:54.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 02:25   #3103
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Pada u vodu sve to sto si napisao bikoz ne sjecam se da je honda ove sezone zadimila na stazi, dok je za reno ta prica malo drugacija dakle, da kvalitetnija je od renola bez a i b

Rb se prošle sezone dimio mislim 4/5 puta na stazi(neki su govorili da horner podmece ricciardu , a koliko puta se to dogodilo ove sez?
Btw.od bakua se znalo da ce honda i ove sez.imati jednu spec.mašine više od standardnog
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.11.2019. u 02:34.
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 02:27   #3104
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako pada u vodu? Pogledaj brojeve još jednom.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 02:39   #3105
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Tako jer pada, reno se samo u bahrainu zadimio koliko honde nisu citavu sezonu
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 02:46   #3106
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
OK. Honda ubija. Renault se raspada. I Vettel je u top 3 najbolja vozača današnjice. Odi sretan spavat. Laku noć.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 02:54   #3107
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
honda je bolja od renoa(po ovome što pratim/vidim), pa i mcl brže bolje bježi od francuza(nakon samo god.i pol suradnje) što je loše,renou sa samo 2 bolida je toliko smanjena mogucnost povratnih infoa odnosno razvoja mašine da ce ako ne naprave neku bombu u startu za 2021 baš jako fasovat, btw. što misliš zašto je na TR i ove sez. 7 ICE promjenjeno...netko ima para ali nema vremena ni bolida da bi se sukladno dozvoljenim pravilima ucinkovito igrao catch-upa pa žrtvuju kao što su žrtvovali i prošle sez.

Kakve veze Vettel ima s ovom tematikom?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.11.2019. u 03:30.
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 10:30   #3108
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Sve stoji što Gigi kaže.
Drug se hvata odjednom za statistiku, a situacija sad i u buduđe je skroz različita.
RB je prošle sezone ostajao u prosjeku 5 do 7 desetinki, a trenutno ta razlika izgleda
minimalna, zahvaljujući i snazi Honde. Ubjeđen sam da će iduće sezone agregati biti
Vrlo izjednačeni (osim Renoa- snaga i pouzdanost).
__________________
duty demagogue
begi je offline  
Staro 17.11.2019., 10:43   #3109
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije problem hvatanja za statistiku, statistika je valjani argument, međutim u ovom slucaju ako se samo gleda statistika dobije se totalno kriva percepcija.

a sto se honde i izdrživosti tice, mislim da su oni ove sezone jedini imali istu mašinu i u austriji i mađarskoj, dvije daleko najtoplije utrke gdje je merc.(sinonim za pouzdanost) pimoran bio zavrnuti pipu da bi im dve razlicite mašine izdržale...
s tim da su komentari za austriju i ono ludajko ganjanje maxa ovdje na forumu bili honda pod tekucim dušikom i sl.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 13:49   #3110
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nije problem hvatanja za statistiku, statistika je valjani argument, međutim u ovom slucaju ako se samo gleda statistika dobije se totalno kriva percepcija.

Statistika je ovdje samo pokazala da nema nikakvog "ubijanja" i "raspadanja". Nigdje ja nisam branio Renault niti ih apologetirao kao što neki od vas radite u nekim slučajevima bikaz BMK. Renault je bio i još je uvijek drek od motora od početka trubo ere. Činio se kao premija nakon prve 3 sezone Honde.
Honda je "bolja" od Renaulta u jednim parametrima, ali na tolikoj razini da tu nema UBIJANJA. Dok statistički gledano, Honda je i lošija jer su više motora potrošili.

A i nije baš pošteno reći da svaki puta kad je Renault/McLaren stao, da je stao zbog MOTORA. Bilo je i drugih kvarova tipa CE, TC, Gearbox i slično.
U ono što sam uvjeren jest da bi Red Bull sa Renaultom i McLaren sa Hondom danas bili na istim pozicijama na kojima su i sada, plus/minus 10-20 bodova.

Tako da je to bila poanta mog replya. Žalosti me da svaki puta moram naveliko i naširoko objašnjavati neke stvari, pogotovo tebi Gigi1 za kojeg smatram da si znalac i pratioc glede F1.

Ali dobro, sve ok. Uživajte u utrci danas.
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 14:35   #3111
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koliko pratim f1 svi govore ono što i rb odnosno newie govorio od 2.utrke, a to je da rb ove sezone ima lošiju šasiju i lošiji aero paket od prošle, a bolji motor.

Drugi par carapa su naša mišljenja, toto je još u australiji govorio da ga brine honda, odnosno napredak.

Uostalom tr je dobar pokazatelj koliko su napredovali u jednoj sezoni.

Edit. Još nešto, pogledajte jucerašnje razlike u vremenima sektora 1(startno ciljna ravnina koja ide uzbrdo) rb i ferkana i usporedite sa prošlosezonskom razlikom...
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 14:50   #3112
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A i nije baš pošteno reći da svaki puta kad je Renault/McLaren stao, da je stao zbog MOTORA. Bilo je i drugih kvarova tipa CE, TC, Gearbox i slično.

Ali je bilo pošteno to raditi kada je Honda bila u McLarenu

Zadnje izmijenjeno od: draksa. 17.11.2019. u 14:57.
draksa je offline  
Staro 17.11.2019., 16:12   #3113
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Ali je bilo pošteno to raditi kada je Honda bila u McLarenu
Ne znam druže, ne znam. Ne znam što da se misli kad u jednoj sezoni po bolidu prođe 12-13 motora možda je bilo pošteno, možda nije.

Nekad 12-13 motora po bolidu, danas 5-6. Šta ćeš, vremena se mjenjaju
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 16:35   #3114
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Kakve su prognoze za veceras?
Misljenja sam da ovo danas Max uzima 😊

Uzme li Lewis ovo, naravno bez kvarova drugih, onda ce ih sve posramiti po ko zna koji put 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 17.11.2019., 17:20   #3115
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Rado bih da Max uzme, al napravit ce neku glupost kao i inace... Izbija Vettela u drugom zavoju i oba idu u DNF.

Lewis će reći da su mu gume loše i nakon toga osvojit VN.

Leclercu će nažalost otpast kotač nakon što ga talijanski mehaničar krivo zašarafi.
IcyTexx je offline  
Staro 17.11.2019., 17:42   #3116
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne znam druže, ne znam. Ne znam što da se misli kad u jednoj sezoni po bolidu prođe 12-13 motora možda je bilo pošteno, možda nije.

Nekad 12-13 motora po bolidu, danas 5-6. Šta ćeš, vremena se mjenjaju

Jebiga neki bi htjeli i ovce i novce. Za 150 mil po sezoni se isplatilo McLarenu jer su bar mogli uložit u šasiju
draksa je offline  
Staro 17.11.2019., 17:56   #3117
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Jebiga neki bi htjeli i ovce i novce. Za 150 mil po sezoni se isplatilo McLarenu jer su bar mogli uložit u šasiju
Zašto bi ulagali kad su 2017 imali najbolju šasiju na gridu
Brko je offline  
Staro 17.11.2019., 18:08   #3118
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Kakve su prognoze za veceras?
Misljenja sam da ovo danas Max uzima 😊

Uzme li Lewis ovo, naravno bez kvarova drugih, onda ce ih sve posramiti po ko zna koji put 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
Max 1, Albon 3 )
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 17.11.2019., 18:10   #3119
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Utrka pocinje! Skoro me zajebalo, imam neki F1 kalendar u guglu i kaze 19.10h race pa da i vas ne zezne. Zanimljivo, nije me zajebao kad je bio USA (nakon pomicanja sata)...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 17.11.2019., 18:45   #3120
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kubica bog, free tv time
__________________
Gigi1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na