Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2020., 11:58   #391
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Odgovorili su mi na prigovor, ukratko. Mogu se Jeb*
LeskiRM je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 15:25   #392
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Odgovorili su mi na prigovor, ukratko. Mogu se Jeb*

Znam da nije lijepo dok te netko zakine, ali objektivno gledano - 9kn je internet dan. Ak su te zakinuli za 3h, to ti je "šteta" od 1kn. Vjerojatno se radi o tome, koji $#"%& sad čovjek želi zbog 1kn. Samo mojih 2 lipe, dont hate me.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2020., 18:43   #393
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Znam da nije lijepo dok te netko zakine, ali objektivno gledano - 9kn je internet dan. Ak su te zakinuli za 3h, to ti je "šteta" od 1kn. Vjerojatno se radi o tome, koji $#"%& sad čovjek želi zbog 1kn. Samo mojih 2 lipe, dont hate me.
Ma apsolutno, nije problem novca, al isao sam za tim da vidim je li zaista moguce kupiti paket od 9kn koji traje 24h i ne koristiti ga uopce zbog tehnickih problema jer je rok otklona smetnje 48h. Izgleda da je.
LeskiRM je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 19:55   #394
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Da li se za spajanje na T-Com LTE mrežu treba mijenjati SIM kartica? Riječ je o dosta staroj Simpa kartici koja uredno sve radi, ali spaja se samo na 3G.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 11:16   #395
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Probaj promjeniti apn u internet.ht.hr ak vec nije. Ako ne pomogne, trazi zamjensku SIM karticu. Pretpostavka da telefon može hvatati 4g na bandovima od HT?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 11:21   #396
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Postavke su te i telefon može hvatati 4G . Promjenit ću SIM, ali me zanimalo ima li tko ovdje iskustva, jer kao navodno u HT-u to ne treba, a u Tele 2 treba.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 11:51   #397
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
A sve ovisi o kartici, ako je iz 91ve onda naravno da treba mjenjat. Ja ionak svakih par godina mjenjam (prijenos broja, velicina, ove one)
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 19:37   #398
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ja sam mijenjao zbog radnog napona, stare su valjda radile na višem naponu pa mi gutalo bateriju, a za 4G ne znam. Odi u HT, zamijeni, javi, ionako je besplatna zamjena.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 20:15   #399
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Da li se za spajanje na T-Com LTE mrežu treba mijenjati SIM kartica? Riječ je o dosta staroj Simpa kartici koja uredno sve radi, ali spaja se samo na 3G.
Pitanje je da li kartica izgleda veličine SIM kartice? Noviji uređaji idu na nanoSIM i rade na manjem naponu.

Ako je stara kartica i nije mjenjana tarifa i neće raditi preko 3G nadalje.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 08:16   #400
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Znam da nije lijepo dok te netko zakine, ali objektivno gledano - 9kn je internet dan. Ak su te zakinuli za 3h, to ti je "šteta" od 1kn. Vjerojatno se radi o tome, koji $#"%& sad čovjek želi zbog 1kn. Samo mojih 2 lipe, dont hate me.
Da ali oni naplate svaku svoju lipu. Neki dan dosli racuni za struju i jednoj gospodi dode uplatnica sa cifrom od 0.01kn. Pisalo je po portalima o tome.

Sent from my POCOPHONE F1
Matex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2020., 15:19   #401
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Od sutra tko ima neograničenu tarifu (nebitno izvan ili u magenti) za dodatnih 30 kn mjesečno brzina će biti do 600/100 mbps preko LTE mreže. Naravno, treba imati dovoljno novi telefon koji podrzava te brzine i vjerojatno te brzine neće svugdje biti dostupne. Bez te opcije na neograničenoj je brzina kao i do sada limitirana na 350/75 mbps.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 16:33   #402
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
super, samo ja sam u području do 60mbps
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 19:58   #403
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Kod mene na Gigaboxu ide preko 400Mbps tako da ne vjerujem da limitiraju na 350Mbps. Jedini limit je bazna koliko frekvencija 4G ima i koliko je opterečena korisnicima.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 21:14   #404
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
3 dana flat neta u aplikaciji... do kraja 3 mj se moze iskoristiti.
axo je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2020., 20:52   #405
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja sam aktiviro danas 3 dana flat. Dobio poruku da mi je aktivan flat 72 sata. Idem u aplikaciju nigdije se ne vidi da je nista aktivno nego mi i dalje odmah cim udjem pita dali zelim aktivirati. Stisnem ponovno i dobijem poruku da mi je isteklo 72 sata flata i vise nemogu aktivirati
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2020., 21:35   #406
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Ja sam aktiviro danas 3 dana flat. Dobio poruku da mi je aktivan flat 72 sata. Idem u aplikaciju nigdije se ne vidi da je nista aktivno nego mi i dalje odmah cim udjem pita dali zelim aktivirati. Stisnem ponovno i dobijem poruku da mi je isteklo 72 sata flata i vise nemogu aktivirati
Aktivirao si i 3 dana ti idu....nigdje ne piše ali pogledaj stanje prometa u samoj aplikaciji,
tj. pokušaj preko moba skinuti nešto par GB pa vidi.

odro sam već 100GB promet ne mrda

dodatak.....aktivirao jučer u 15:23....danas u 22:19 stize poruka da je isteklo 72 sata
naravno zvao službu za korisnike, vele zanemarite poruku....bogme svašta

promet na mobu i dalje stoji a kinoteka radi

Zadnje izmijenjeno od: chumaman. 09.03.2020. u 22:37.
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 11:21   #407
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Brzina u Huaweiu E5172

Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 13:57   #408
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
Nego da nastavim sagu o 3 dana fleta nakom što sam sinoć zvao službu za korisnike radi debilne poruke da je 72 sata isteklo te dobio uvjerevanje da zanemarim istu,
jutros šok...s prometa mi fali 10GB...onih od sinoć
opet služba pozivaj, gdje? zašto? kako ?ako mi ativacija 3 dana fleta izlazi danas u 15:23....naravno veli služba ok aktivna je opcija još .promet će mi vratiti(aj da u to vjerujem ) a naravno imaju poteškoće u sistemu ....Sramota za telekomunikacijskog giganta....ako već jeste nešto izveli za korisnike najte se sramotiti
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 14:21   #409
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor chumaman Pregled postova
...Sramota za telekomunikacijskog giganta...
To je tebi sramota, nesposobnost snalazenja za neku privremenu akciju ???

To je pi$dindim prema stanju i nesposobnosti koje traje od kad postoji HT:

U cijelom njihovom sistemu kompjutorskom i ljudskom NEMA NACINA da se promjeni adresa prve instalacije - jednostavno ta mogucnost ne postoji.
Kad uzmes prvu instalaciju, zabiljezi se tel broj i adresa te instalacije i tako ostaje za vijek vjekova. Ako kojim (kod nas cestim) slucajem tvoja ulica promjeni ime, onda se radja za nih nerjesivi sistemski problem.
Evo to ide ovako; moja je ulica od prve instalacije 3 puta mjenjala ime i sad postoji ulica s (mojim) pocetnim imenom na drugom mjestu. Kad su mi uvodili optiku, prvo su me uvjeravali da nemam uvjete, jer ne postoje na pocetno upisanoj adresi, unatoc tome sto mi je opticka nit vec bila uvedena do mog radnog stola
Njihova tvrdnja je temeljena da na imenu sadasnje, a moje bivse adrese, zaista ne postoje uvjeti za optiku.

Saga je trajala mjesec dana dok nisu dosli do rjesenja da mi uvedu NOVU opticku uslugu, istu kakvu sam imao, jer mogucnost migracije stare usluge sa bakra na istu takvu novu opticku nije moguca. Tako su i napravili, naravno uz dodjelu novog telefonskog broja.

Sad imam sagu sa prebacivanjem svog starog broja na novu uslugu, jer za to im isto treba mjesec dana - otkazivanje stare usluge, pa dok tehnicari smisle kako da obave uzasno tezak posao na centralama...

Sorry za off topic i na ovako dugom postu, ali tvoj problem mi se cini smijesnim u usporedbi s ostalim roblemima koje taj "gigant" ima.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 10.03.2020. u 14:35.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 14:48   #410
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
moj problem u biti i nije moj već njihov , dakako o sagama T-scuma bi se moglo
ispisati koji metar knjižnice .Na žalost iskusio kako je s njima ulaziti u bilo kakve ispravke njihovih nebuloza....ali su zato ekspeditni za uvaliti i naplatiti
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 21:01   #411
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
U EU roamingu sam već nekoliko dana i čini mi se da veza nije baš najstabilnija u Španjolskoj. Kako je kod vas?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2020., 22:09   #412
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,767
Cura je krajem godine bila 3 mjeseca u Kataloniji (od Barcelone do Girone), doduse na bonbonu. Ne sjecam se da se zalila, a primjetio sam probleme samo s regularnim pozivima - cesto ne bi bilo onog zvuka pozivanja nego tisina pa se druga strana samo javi. Internet audio/video pozivi su bili oke, poruke uredno isle, nije se zalila.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 00:27   #413
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor chumaman Pregled postova
Nego da nastavim sagu o 3 dana fleta nakom što sam sinoć zvao službu za korisnike radi debilne poruke da je 72 sata isteklo te dobio uvjerevanje da zanemarim istu,
jutros šok...s prometa mi fali 10GB...onih od sinoć
opet služba pozivaj, gdje? zašto? kako ?ako mi ativacija 3 dana fleta izlazi danas u 15:23....naravno veli služba ok aktivna je opcija još .promet će mi vratiti(aj da u to vjerujem ) a naravno imaju poteškoće u sistemu ....Sramota za telekomunikacijskog giganta....ako već jeste nešto izveli za korisnike najte se sramotiti
Stari moj ja sam ih morao ~godinu dana daviti da mi riješe jedan problem.
Zvao ih minimalno 30ak puta, pisao mailove i prigovore bar 15ak puta i bio u ~4 različita T-Centra - i to u svakom jedno 5 puta.

Na kraju su mi problem riješili tek nedavno (početkom Veljače), a prvi put prijavio u Ožujku 2019. i to zato jer sam ih onda počeo zvati ama baš svaki jebeni dan

Tak da, lekcija je - kod takvih stvari ih davi tak dugo dok im ne dojadiš, onda se mjenja.

(to ili da ih javno sramotiš postom na faceu - ali za to ti treba ogroman reach - pun qrac lajkova, komentara, shareova)
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 22:17   #414
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
S obzirom da mi je internet u banani vec 2 dana i prijavio sam 20349+2354 kvarova, dodjelili su mi besplatan internen preko moba.. S obzirom da i inače imam 20 GB u magenti, ajde reko da sve pospajam na mob. Uglavnom mob mi je na 60 Mb/s i reko radit će to solidno.
kad ono teška K*****... ping u igrama 100-150, lag konstantan, spikeovi svako malo na 400+.. jel to do mreže ili šta?
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 22:50   #415
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Umjesto šta šiziš treba ponešto i naučiti,
npr. kako radi internet preko 3g/4g mreže i šta je normalno tj. šta možeš oćekivati.
Nije valjda da si očekivao mali ping ili šta drugo kao kod xDSL ili optike ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 23:23   #416
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
I da mi je ping 100 nije problem ako je veza stabilna. Nije mi jasno zašto imam spikove svako malo i neke mikro prekide veze?

Slažem se da ne može biti kao preko XDSL-a, ali ispada da i 6 Mb dsl mi je bolji od 40+ mobilnog
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.03.2020. u 23:35.
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 23:33   #417
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,553
Tu igra puno promjenjivih parametara od nivoa signala pa koliko aktivnih klijenata na toj mikro lokaciji pa kakav je link unutar mreže odašiljača pa link do interneta ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 00:46   #418
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
npr. kako radi internet preko 3g/4g mreže i šta je normalno tj. šta možeš oćekivati.
Nije valjda da si očekivao mali ping ili šta drugo kao kod xDSL ili optike ?
Hmm, iz mog skromnog iskustva s LTE mrezama kod nas, Tele2 LTE ima prosjecan ping oko 15ms, a HT mobile oko 30ms. Tako je, u mom kraju na kopnu te u viksi na moru, zadnje 4 godine.
Naravno, govorim o spajanju na LTE sa routerima, a ne sa mobitelima, jer me ta mjerenja nisu nikad zanimala...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 09:45   #419
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Hmm, iz mog skromnog iskustva s LTE mrezama kod nas, Tele2 LTE ima prosjecan ping oko 15ms, a HT mobile oko 30ms. Tako je, u mom kraju na kopnu te u viksi na moru, zadnje 4 godine.
Naravno, govorim o spajanju na LTE sa routerima, a ne sa mobitelima, jer me ta mjerenja nisu nikad zanimala...
Znači u teoriji bi si morao nabaviti ruter i riješio sam si problem?
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 15:09   #420
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Ja sam na lte vec 3 godine tj sluzi kao kućni net i ping ne ide preko 60ms na igricama. Apsolutno nikvih problema. Radi bolje od žice što se tiče stabilnosti.
axo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na