Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2020., 15:36   #13891
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Jedna stvar mi nije jasna, vecina ekipe sa Androidom (Philips, Sony...) se "kunu" da sve ide glatko fluidno, nema trzanja, ma leti (kad uvjeravju ostale da su oni dobro izabrali ) i onda kad god je neki update medjusobno pricaju kolko je kome usporilo-ubrzalo i sta sad steka-trza ili ne, ono WTF ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 17:42   #13892
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Koje dobre convertere koristite za pretvaranje matroske u mp4 za Samsung tv.... Imam neki ali je spor užasno.
Preporuke?
Hvala
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2020., 19:02   #13893
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Handbrake, a možeš i u VLC-u

Ako misliš da će kodiranje filma iz jednog u drugi format biti brzo gotovo, think again
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 19:25   #13894
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
Koje dobre convertere koristite za pretvaranje matroske u mp4 za Samsung tv.... Imam neki ali je spor užasno.
Preporuke?
Hvala
R9 3950x, je malo skuplji al je najbrži sigurno

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 22:55   #13895
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Ma znam da kako god da će trajati, film od 10tak gb je trebalo oko 45 min.
bojim se što će bit na 4k lol

Budem probao malo još igrati se time, a i plex mi je netko oredlozio p ću probati preko toga.

Poanta je da na samsunga ne ide dts jel tako, dok piše da je mkv podrzan, ali odsad moram prtiti i te audio codece sheme.

Ok hvala
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 11:33   #13896
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jedna stvar mi nije jasna, vecina ekipe sa Androidom (Philips, Sony...) se "kunu" da sve ide glatko fluidno, nema trzanja, ma leti (kad uvjeravju ostale da su oni dobro izabrali ) i onda kad god je neki update medjusobno pricaju kolko je kome usporilo-ubrzalo i sta sad steka-trza ili ne, ono WTF ?
Ko se to žali ja recimo NE. Imenuj ih pa ih pitaj direktno, možda će bolje odgovoriti od mene. Imam u kući Grundig SMART i Android,te dvije stvari su po meni neusporedive, sada će biti onih kako, zašto, ovo je bolje ono je bolje, e pa meni nije , meni je Android, PUUUUUUUNO bolji od Grundig SMART-a( prvi razlog s Androidom znam sve raditi i ništa ne moram skontavati ponovo). Na mom Philipsu je Android 9.0 i radi mi bolje nego Huawei P20lite s istim tim androidom. E sad dolazimo do onoga tko za šta koristi Tv. Meni tv koristi za gledanje Tv-a(Dvbt), IPTV, YT i i možda još pokoja aplikacija za pogledati film ili seriju ali to je to. Ako očekuješ da će Tv zamjeniti Pc..... Ja recimo ne kužim šta je bitno oće li YT otvoriti za 0,5sec ili 0,75sec, a veća čekanja od toga nisu na ničemu, tako da... Ali to sam ja, ne tražim dlaku u jajetu i zadovoljan sam što baš SVE što sam probao radi dok takvo iskustvo s SMART-ovima nisam imao, možda će i moj početi štekati s vremenom ali sam uvjeren da i smartovi od prije par godina imaju problema, pa na kraju i mobiteli s starim Androidima usporavju i počnu štekati. Ali ja to tako doživljavam, evo mogu snimiti mobitelom kako radi pa ćemo svakih mjesec dana snimiti isto i usporediti. Po meni je to sve prekenjavanje s jedne i druge strane isto kao i s samim Tv-ima. Ja recimo od da kada sam poštelao Philipsa(3700kn) ne vidim da je moguće da Tv-od 7-10-12-tisuća može imati 2-3-4puta bolju i kvalitetniju sliku od ove i nema, jer sam ga stavio tik uz LG-OLED i to su nijanse, a sad ćeš imati likova koji će se kunuti kako je to laž i da je njihov OLED i QLED 2-3 puta bolja slika od ove i tako možemo u nedogled, ko kako to doživljava, meni nije bolja slika toliko da bi platio tv 7000 više (osim ako plačaš veličinu). Isto i s updejtom, kao što rekoh SVE mi radi i sada da izađe update koji mi nešto pohebe, neću sliniti i plakati po forumima i pod svaku cijenu gurati taj update, samo da mi piše kako je Tv s najnovijim softwareom, nego ću se bez razmišljanja vratiti na software koji mi radi i aj bok, pa i Windowsi znaju zahebavati poslije updejta pa nisu svi prešli na Linux ili na Mac. Tako da po meni, prika moj, sve je to stvar osobnog doživljaja, nekome je čekanje od pol sekunde udarac na ego, nekoga boli patka, kužim da više kmeče oni koji su pljunuli ogromne pare za Tv, pa ih više peče. Sve je to super i sve većinom radi a o osobnim doživljajima ne treba raspravljati. Kao što rekoh možemo snimti par Androida i par SMART-ova, pa updejtati snimke svakih mjesec-dva , pa da ćemo tako doći do kakvog zaključka, ako je to uopće stvarno bitno.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 11:39   #13897
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Pa meni je recimo cekanje da prebaci kanal ili delay kod pojacavanja tona i slicno u biti sporost OSa, kod Tizena i webOSa nemam taj problem sve mi je instanto dok kod android TVa sam vidio taj delay na nekim modelima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 11:42   #13898
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ja otkad imam 65XD7505 govorim da mi je spor, nekom je to valjda ok

stisnem pojačavanje desi se za sekundu dve, sporo je tolko da mi je muka, al fala bogu tv je spojen na komp pa ''smart'' tv ne moram koristit
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 11:50   #13899
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
E upravo to. Meni delay od sekunde kod prebacivanja progarama ne smeta niti najmanje (pojačava u djeliću sec. samo prebacivanje prog. ima delay), dok bi si recimo odgrizao nogu u potkloljenici da si moram film prebacivati iz jednog formata u drugi, ili da ne mogu gledati IPTV na Tv-u d 5-10tkn u 2020-toj ili da moram rudariti da bi to bilo moguće. Sve je to stvar osobog doživljaja i ko šta voli.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:02   #13900
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
E upravo to. Meni delay od sekunde kod prebacivanja progarama ne smeta niti najmanje (pojačava u djeliću sec. samo prebacivanje prog. ima delay), dok bi si recimo odgrizao nogu u potkloljenici da si moram film prebacivati iz jednog formata u drugi, ili da ne mogu gledati IPTV na Tv-u d 5-10tkn u 2020-toj ili da moram rudariti da bi to bilo moguće. Sve je to stvar osobog doživljaja i ko šta voli.
Pa imam SIPTV na Samsungu i LGu bez beda i nema tih problema (s tim da moj samsung iz 2015 je stariji 4K sa prvim Tizenom i daljinski sa pointerom te podrzava i DTS tako da nemoram enkodirati nista ponovo) ali generlano meni taj delay kod pojacavnja i prebacivanja bi isao na zivce previse, ja to nebi mogo trpit.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2020., 12:16   #13901
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ja lewisa razumim u potpunosti, ja kad sam sebi gledao tv birao sam ko glavnu opciju izmedju LG webOS i Philipsa sa Androidom i iako mi je ambilight vrh, kad sam se u trgovini igrao s jednim i drugim, android mi je bio spor prema LG-u. Mozda oni u elipsa nisu updateali android nikad, mozda su ga prekrcali sa nečim, al meni nije sjelo to i gotovo, osobna preferenca naravno, nekome to ne smeta, a smeta mu nedostatak aplikacija.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:34   #13902
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ma upravo to, danas svi imamo mogućnost isprobati ama baš sve na Tv-u prije kupnje. Odeš brate, probaš, vidiš šta ti paše što ne a ne slušati druge jer svima nešto drugo paše i smeta.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:34   #13903
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Konkretno u mom slucaju prije azuriranja, strujanje kroz meni i pojacavanje je radilo sa trzanjem
Evo kako je sad:
https://youtu.be/0pqfibScs3Y
https://youtu.be/Lv_cgPLIvjY
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:38   #13904
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači tebi se popravilo s ažuriranjem???
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:44   #13905
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Je. Samo meni konkretno to ne znaci nista, jer ja taj daljinski ne koristim nego od maxtv-a, osim kad idem upalit film sa stika. Neko mozda igra i neke igre i koristi vise toga pa ima i bolju predođbu. Ovo sta ja koristim je minimalno i nije mjerodavno. Al ovo za ton i sta idem kroz meni (podesavanje slike, brisanje aplikacija i sta ja znam) je bez zastajkivanja a prije je trokiralo. Da nije trokiralo, nebi ni ažurira pogotovo jer mi nije sam nudija ažuriranje. A nisam ima komp nego sam mora na mob skidat, pa razne programe za prebacit fat, izludilo me al sam uspija.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:50   #13906
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Eto, znači ne treba generalizirati takve stvari, nekome bolje, nekome lošije i tako će uvijek biti. Sve je osobni doživljaj.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 12:56   #13907
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Kao i u svemu, sve je to osobni dojam. Ja konkretno na tv gledam kao nesto na sta gledam programe, filmove (s tim sam prezadovoljan. Skidam samo 4k filmove od cca 20gb i guštam u slici. Samo nema filmova. Kanale koje gledam sve imam (vecinu) u hd paketu tako da sam i tu prezadovoljan). A ne kao nesto na sta cu instalirat igrice ili sta ja znam. Al razumin da ce neko i to koristit jer ima opciju. Instalira sam aplikacije koje koristim i to je to (eurosport, youtube kids, mxplayer, esfile (naknadno izbrisan jer mi netreba vise), tunein). Na yt sam nasa koje app da zaustavim, i tako te neke cake da poboljsam brzinu. Lokaciju ugasit, ugasit da sam ažurira i tako to.
Sliku namještam po ovoj str (uz sitne izmjene): https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1439471411 i to je to. Da sam priceka koji m uštedija bi koju stotinu kuna, al nista specijalno, al bih bio bez tv-a

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 07.01.2020. u 13:03.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 13:27   #13908
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ja tu ne nađem svoj tv 50pus7304/12 a ovogodišnji je, nađem samo za OLED modele.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 13:41   #13909
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A nema ga na listi jer su ovo flagshipovi, većina OLED i QLED tv-ovi, tvoj je LED.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 13:44   #13910
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A klasika, samo recenzije flagshipova a najprodavanije modele, ko ih hebe.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 14:11   #13911
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo jedan problem sa Samsung Televizorom (još jedan):
Naime uzeo sam nedugo 75-icu samsunga, model 7092. I početno razočaranje je bilo što televizor ne podržava DTS zvuk na snimljenim sadržajima. I to veliki minus jer imam dosta materijala s tim kodekom.
Drugi minus je što na Samsung ne radi ARC odnosni niti CEC kako treba. Naime imam Onkyo reciever koji podržava ARC. Kad se na recieveru uključi ARC, kao ina TV-u to ne radi! Isti setup radi normalno na Sony-u kao i na Philipsu. Prvo sam mislio da je možda TV neispravan ili kabel. Kupio sam nove premium 4K kablove, 4K ide na 60 frejmova brz problema ali ARC nikako da proradi. Onda sam pogledao na net i vidio da masa ljudi ima upravo s time problema. Na kraju je zaključak da Samsung u biti za ARC podržava samo Samsung soundbar-ove, a za ostale ih boli ona stvar. Veliko razočaranje jer ako želim sad zvuk s tv-a slati na reciever moram koristiti optički kabel koji mi se ne da vuči kroz zid. Ma veliki minus od mene za Samsung. Odlični paneli ali software im je totalna banana. Kažu da čekamo update firmware-a pa možda proradi ali nemaju ništa u planovima tako da više manje kifla. I da, ova dva problema pogađaju entry modele kao i skupe Qled uređaje. Bravo Samsung! Eto sad mi je žao kaj nisam doplatio još 1500-2000 kn za Philips iste dijagonale, em bi sve radilo em bi imao ambilight. Jbg, greška s moje strane...

EDIT: tražio sam po netu takve probleme i našao riješenje iz 2015-godine. Jedan lik ne napisao da je probao sve, reset oba uređaja na tvorničke, zamjena kablova li ništa nije pomoglo. I onda je poisključivao sve iz utičnice na 10-15 min i sve je magično proradilo. Probao sam jer nemam što izgubiti i za čudo, ovo je pomoglo. Opet je ARC proradio, CEC radi, sve je kako treba biti. Pa hebemu, kao da s tehnologijom nismo u 2020 godini :-/
Ali važno je da znam u čemu je problem.
Ovo za DTS, Atmos i ostalo su kurvinjska posla Samsunga - evo meni je tu neko rekao pa da ja sad dalje kažem, instaliraj PLEX na komp i na TV pa puštaj s kompa s plex-ovog playera ( imaš opciju da prikazuje na kompu ili da stream-a na TV - ne treba ti kabel nikakav samo da je na istom rooteru ).

Naravno podesiš si da ti stream-a bude max propusnosti 20mbps na više - meni pušta 4k u HDR-u bez greške i naravno sve codece ima
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 14:19   #13912
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
vidio sam to sa plexom ali mi se ne da imati upaljeno računalo da bih gledao film na kompu, nekako mi nema smisla. Em rade dva uređaja, troši se puno struje, dodatne aplikacije, nije mi praktično. Nabavio sam media player, gore je coreelec, spojit ću disk na njega i to će raditi za 5+. K tome je media player spojen na AV reciever i u biti je ono što sam tražio.
A ovo sa Samsungom je baš sranje, mislio sam da su ozbiljna firma ali su očito čista konfekcija. Sljedeći TV sigurno izbjegavam Samsung.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 14:56   #13913
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma ja se nikako naviknuti na te streaming servise.

Ja sam još uvijek stara škola, videoteka - download - s kompa na usb - usb u TV.

No tu imam jedan problem.
Download 10GB filma mi traje nekih 10min, što nije problem.
No extract istog traje nekih 5 min, što isto nije problem.

Ali copy na disk, predugo... Nekih 10min.

Kad sve pogledam, treba mi oko 30 min da pripremim film, što mi je previše.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 15:28   #13914
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
vidio sam to sa plexom ali mi se ne da imati upaljeno računalo da bih gledao film na kompu, nekako mi nema smisla. Em rade dva uređaja, troši se puno struje, dodatne aplikacije, nije mi praktično. Nabavio sam media player, gore je coreelec, spojit ću disk na njega i to će raditi za 5+. K tome je media player spojen na AV reciever i u biti je ono što sam tražio.
A ovo sa Samsungom je baš sranje, mislio sam da su ozbiljna firma ali su očito čista konfekcija. Sljedeći TV sigurno izbjegavam Samsung.

ako ti ne treba za 4k i HDR onda da inače buš morao uzeti pošten player ( u biti jedino Nvidia shield ima snage )..

Ovo sa plex-om nisam isprobavao audio dio odnosno nemam atmos i dts soundbar ili receiver pa da probam makar sam zagrizo za Samsung HW-Q80 pa ga čekam da počne žuljat na polici nekog u Elipsu, Svijetu medija ili Sancta Domenici itd..

a o ciganjenju Samsung kaj da ti kažem kad mi Q9FN ima samo USB2.0 jer očito je bilo preskupo staviti 3.0 koji mi je 4 godine star 7500 imao npr ... ali nema veze od ovog zadnjeg update slika je ne 10/10 nego 12/10 od onoga kaj ja hoću i kak ja volim ..
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 15:35   #13915
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma ja se nikako naviknuti na te streaming servise.

Ja sam još uvijek stara škola, videoteka - download - s kompa na usb - usb u TV.

No tu imam jedan problem.
Download 10GB filma mi traje nekih 10min, što nije problem.
No extract istog traje nekih 5 min, što isto nije problem.

Ali copy na disk, predugo... Nekih 10min.

Kad sve pogledam, treba mi oko 30 min da pripremim film, što mi je previše.

Istina, često mi je brže pogledati film na kompu. ali kad nabavim 4K film, HDR i ostale điđe miđe, onda uzmem vremena, nabavim titlove i stavim ih u videoteku na vanjski disk. I tamo stoje dok se nešto ne želi pogledati sa diska. Osobna videoteka

Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
ako ti ne treba za 4k i HDR onda da inače buš morao uzeti pošten player ( u biti jedino Nvidia shield ima snage )..

Ovo sa plex-om nisam isprobavao audio dio odnosno nemam atmos i dts soundbar ili receiver pa da probam makar sam zagrizo za Samsung HW-Q80 pa ga čekam da počne žuljat na polici nekog u Elipsu, Svijetu medija ili Sancta Domenici itd..

a o ciganjenju Samsung kaj da ti kažem kad mi Q9FN ima samo USB2.0 jer očito je bilo preskupo staviti 3.0 koji mi je 4 godine star 7500 imao npr ... ali nema veze od ovog zadnjeg update slika je ne 10/10 nego 12/10 od onoga kaj ja hoću i kak ja volim ..
Imam S905X, Coreelec 9.2.1 i moram priznati da nisam vidio da ima nekih problema sa 4K sadržajem i HDR filmovima. Ili ne gledam dobro? Jer koliko sam vidio, CPU ima zauzeće cca 20-30% prilikom reprodukcije filmova. A ovo za Samsunga vjerujem, slika im je odlična, šteta kaj na sitnicama ukakaju stvar.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 17:08   #13916
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Kupio sam LG 32LM6300 smart tv i neki dan sam pokusao gledati mkv film sa txt titlovima i titlove mi web os player ne zeli ucitati. U cemu je problem. Video se normalno reproducira samo mi ne ucitava titlove a niti opcija za.load titlova nije moguca (zasivljena je). Film i subtitl (txt) datoteka su istog naziva.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 17:43   #13917
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
subtitle bi trebao biti *.srt a ne *.txt
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 17:49   #13918
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Probaj promijeniti extenziju na sub ili srt
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 19:04   #13919
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma ja se nikako naviknuti na te streaming servise.

Ja sam još uvijek stara škola, videoteka - download - s kompa na usb - usb u TV.

No tu imam jedan problem.
Download 10GB filma mi traje nekih 10min, što nije problem.
No extract istog traje nekih 5 min, što isto nije problem.

Ali copy na disk, predugo... Nekih 10min.

Kad sve pogledam, treba mi oko 30 min da pripremim film, što mi je previše.
kupiš m2 ssd disk npr: https://www.centro.hr/ssd-wd-500gb-b...-2-2280-1.aspx
kućište za njega: https://www.adm.hr/lc-power-lc-m2-c-...m_medium=click
pa će copy na disk biti puno brži,
naravno, ovo im smisla ako na računalu imaš usb c port
been je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 19:13   #13920
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
ako ti ne treba za 4k i HDR onda da inače buš morao uzeti pošten player ( u biti jedino Nvidia shield ima snage )..

Ovo sa plex-om nisam isprobavao audio dio odnosno nemam atmos i dts soundbar ili receiver pa da probam makar sam zagrizo za Samsung HW-Q80 pa ga čekam da počne žuljat na polici nekog u Elipsu, Svijetu medija ili Sancta Domenici itd..

a o ciganjenju Samsung kaj da ti kažem kad mi Q9FN ima samo USB2.0 jer očito je bilo preskupo staviti 3.0 koji mi je 4 godine star 7500 imao npr ... ali nema veze od ovog zadnjeg update slika je ne 10/10 nego 12/10 od onoga kaj ja hoću i kak ja volim ..
Imam LG C8 55" model i preko Plex aplikacije vrtim 4k HDR materijal bez problema preko 1Gbit mreze. Imao sam 100Mbit, ali trzalo je svako toliko ili je pucao stream. PC mi je server (i5 3e ili 4e generacije, vec sam zaboravio..sa 16GB Rama), a TV-ova Plex aplikacija samo player.

odkad sam se rijesio ovih USB kopiranja, prebacivanja pa skuzis da ne cista sub bas kako treba..uhh..Hvala Plex
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na