Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2007., 10:27   #301
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
nije ga vidio pod disk managment. Ali su se cudne stvari pocele dogadjat.

Spojim ga dan kasnije na laptop i vidim prepozna on novi USB device. Odlicno, odlicno si mislim ja. Ali ga nema pod My Computer ili Device Management... Kliknem na safely remove device i tamo uredno pise "Samsung USB HDD..." weird shit.

Spojim ga danas na drugi komp (desktop) i pocne on ucitavat autoplay
Jos uvijek klikce ko lud, uspijevam procitati folder i file strukturu, cak sam i uspio neke fileove obrisati (jer prije nego ode nekoj firmi na popravak, ako tako odlucimo, ja se moram rijesiti nekih privatnih downlada koje imam gore, pogotovo ako se recovery naplacuje po megabajtu. Ne zelim da mi firma ispostavi racun za mojih 40GB sranja koje imam gore )

Ali ne mogu sve foldere citat, evo vise ne mogu ni one koje sam prije 10 minuta mogao..


edit: sad kad pokusam citati foldere javlja: "The semaphore timeout period has expired" Semafor hehe

Weird shit. Trazit cu dozvolu da rasturim ovaj case i vidim da nije mozda stvar u tome sto je disk labavo spojen na case nakon pada... Naravno to sto klikce znaci da nece jos dugo, ali nek radi dovoljno dugo da povucemo sve s njega i ja sretan
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 10:31   #302
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Meni to liči na lijepo fizičko oštečenje koje malo po malo jede hard, skini što moraš i ne pali ga više dok ga ne odfuraš u servis.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2007., 10:17   #303
HrvojeSB
Premium
 
HrvojeSB's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
WD Hdd problem!

Pozdrav, imam wd-ov disk od 40GB sa dvije particije na kojem mi je riknula particija gdje su windowsi c:

Drugoj particiji mogu pristupiti bez problema, dali postoji nacin da pristupim i ovoj???

Radi se o NTFS-u!
HrvojeSB je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 11:40   #304
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Programima ili OS-ovima (npr. Knoppix,...) koji se dižu s cd-a ili floppyja. Ako misliš spašavati podatke http://www.hiren.info/downloads/data...y/hard-drive/1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 14:04   #305
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Windows/disk problemi

Imam interni Maxtor-ov hard od 160GB (SATA). Podijeljen je na 2 particije.
E sad, što se dogodilo?
Upalim komp, a on kaže nešt je poslo po krivu i sad kak oću da se win startaju
Safe Mode
Safe Mode with Networking
Safe Mode with Command Prompt
Last Known Good Configuration
Start Windows Normally

kažem ja Last Known Good Configuration, krene i restarta se.
hmm vidim ja nešt nije u redu..
Razmišljam šta ću sad, ajd imam Ultimate Boot CD for Windows on je znao pomoć u nekim situacijama. Učita on fino taj cd, otvorim ja Explorer s cd-a, vidim 2 particije C: i D:, kliknem na C: i ona nestane!?!?! Kliknem na D: i sve normalno na njoj gore vidim

E da, vidio sam da je C: RAW, a D: NTFS
Probao sam instalirat windowse na D particiju al me trazio da formatiram prije toga C, što nisam htio.
Odoh u HGspot kupio 2*512 RAM i novi hard (Maxtor DiamondMax10 80GB SATA). Spojim samo novi disk, ubacim cd od windowsa, formatira, kopira fajlove, restarta se i bum..crni ekran!

p.s. izvadio sam novih 2*512 RAM-a probao samo sa starim. Probao i samo s novim RAM-om, opet isto! I grafičku sam izvadio, obrisao i natrag stavio.

Šta da radim, kako da dođem do podataka na starom C-eu?
Šta je s novim diskom, zašto neće Windowse instalirat/bootat?
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 14:30   #306
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Jesi ubacio SATA drivere tokom ponovne instalacije vindovsa? Nađi ih na cd-u s driverima za ploču, stavi na floppy i tokom instalacije vindoza (odmah pri početku) pritisni F6. Dalje samo prati upute.
Ako nemaš floppy, uđi u BIOS i tamo izmjeni stavku 'Onboard SATA Type' (ili slično) u 'IDE Native Mode'. Tada ti SATA driveri ne trebaju i ne treba ova zafrkancija sa F6.

Baš i nisi izvršio najpametniju kupnju kada si nabavio Maxtora. Trebao si uzeti bilo koji drugi disk - Maxtori su poznati po popriličnoj nepouzdanosti. Zato bih ti savjetovao da vratiš novi Maxtor u hg i uzeš neki WD, Hitachi ili Seagate (NE Seagate-Maxtor!).

Stare podatke možeš pokušati vratiti s programom Easy Recovery Pro.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 09:08   #307
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Također ti za povrat podataka može poslužiti ERD commander 2005, ja sam ga osobno koristio za povrat podataka iz pokvarenog HDD i radi savršeno
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 16:29   #308
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesi ubacio SATA drivere tokom ponovne instalacije vindovsa? Nađi ih na cd-u s driverima za ploču, stavi na floppy i tokom instalacije vindoza (odmah pri početku) pritisni F6. Dalje samo prati upute.
jesam, opet isto


Citiraj:
Ako nemaš floppy, uđi u BIOS i tamo izmjeni stavku 'Onboard SATA Type' (ili slično) u 'IDE Native Mode'. Tada ti SATA driveri ne trebaju i ne treba ova zafrkancija sa F6.
našao sam jedino On-Chip Serial ATA i pod tim mi nudi:
  • Disabled -disabled sata controller
  • Auto -auto arrange by bios
  • Combined Mode -pata and sata are combined. max. of 2 ide drives in each channel
  • Enhanced Mode -enable both sata and pata. max. of 6 ide drives are supported
  • SATA Only -sata is operating in legacy mode
Citiraj:
Baš i nisi izvršio najpametniju kupnju kada si nabavio Maxtora. Trebao si uzeti bilo koji drugi disk - Maxtori su poznati po popriličnoj nepouzdanosti. Zato bih ti savjetovao da vratiš novi Maxtor u hg i uzeš neki WD, Hitachi ili Seagate (NE Seagate-Maxtor!).
crap... al jedino šta imaju od SATA (ne sata2) diskova su:
  • MAXTOR 80GB ( 295kn )
  • WD Raptor 36 GB ( 786kn )
  • WD Raptor 150 GB ( 1777kn )
al nema smisla da kupim 36 giga jer moć napravit backup, treba mi min. 60-ak, a bome soma i osamsto nedam...
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 21:41   #309
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ti možeš kupit SATA2 disk i spojit na matičnu koja podržava "samo" SATA, radit će bez problema.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 22:27   #310
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Kako misliš "jedino što imaju od SATA diskova"? Pa u Hrvatskoj postoji gomila i gomila dućana s hardverom, zar ti je dostupan jedan jedini? (uostalom velik broj dućana prodaje robu i preko Interneta).

edit: sad vidim da si napisao "ne SATA2" - kao što je i Tutix rekao, to ti je apsolutno svejedno, SATA 2 će ti najnormalnije raditi.

No, ako nisi inače planirao uzeti novi disk - zar nemaš nijednog frenda kod kojeg bi mogao odnijeti taj disk i prebaciti podatke?
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2007., 23:35   #311
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Kako misliš "jedino što imaju od SATA diskova"? Pa u Hrvatskoj postoji gomila i gomila dućana s hardverom, zar ti je dostupan jedan jedini? (uostalom velik broj dućana prodaje robu i preko Interneta).
nemam baš povjerenje u kupovinu prek neta, a što se tiče dostupnosti hgspot (zg) mi je 5 min pješice od doma, a pošto sam kandidat za vozača na 20. satu vožnje, znači nemam vozačku, a stari je na putu bio....

Citiraj:
edit: sad vidim da si napisao "ne SATA2" - kao što je i Tutix rekao, to ti je apsolutno svejedno, SATA 2 će ti najnormalnije raditi.
kaj oće? šta nije obrnuta situacija, tj. da će sata radit onima koji inaće imaju sata2 diskove

dobro šta sad, da probam zamijenit za ovaj
e da, i ak ga zamijenim oće radit iz prve il ću opet trebat drajvere instaliravat
pitam jer na stranici od matične (Canyon) nisam našao ništa što bi ih povezivalo da su ikada proizvodili matične, osim ovog:
April 22, 2004 CANYON motherboards get the award in Bulgaria
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 04:01   #312
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Meglight Pregled postova

kaj oće? šta nije obrnuta situacija, tj. da će sata radit onima koji inaće imaju sata2 diskove
SATA II diskovi imaju jumper na sebi koji dok stoji HDD radi u SATA modu,kad ga maknes,bude SATA II
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 04:17   #313
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ma ček, nemoj me zezati...tebi je problem sjesti na tramvaj do Linksa ili ADM-a (gdje imaju odličan izbor diskova)??

No kao što sam već rekao - najjednostavnije je uzeti disk pod ruku i otići do frenda i puknuti ga u njegov komp (te backupirati podatke - a poslije s diskom radi što te volja). Ili ti je i to predaleko bez auta?

I btw. zašto si uopće držao podatke na C:? To je najveća glupost, S Win se uvijek može nešto loše dogoditi (pa ako još k tome ima samo jedan disk u komp, a stari je na putu...). Imao si fino dvije particije, mogao si komotno sve držati na D: (ne samo mogao, već trebao), a ono nešto foldera iz "Applications" foldera u User Profile backupirati na CD / DVD svakih X dana.

Ako ništa drugo, onda ti je ovo dobra školica - ne držati stvari koje ti trebaju na C: / backupirati npr. mail account + bookmarks svakom malo i to je to.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 05:35   #314
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova

I btw. zašto si uopće držao podatke na C:? To je najveća glupost, S Win se uvijek može nešto loše dogoditi (pa ako još k tome ima samo jedan disk u komp, a stari je na putu...). Imao si fino dvije particije, mogao si komotno sve držati na D: (ne samo mogao, već trebao), a ono nešto foldera iz "Applications" foldera u User Profile backupirati na CD / DVD svakih X dana.

Ako ništa drugo, onda ti je ovo dobra školica - ne držati stvari koje ti trebaju na C: / backupirati npr. mail account + bookmarks svakom malo i to je to.

Da,tako je,ja sam se jednom "opekao"...Doduse..prije dok se uopce nisam kuzio u kompjutere...Kad sam dobio konfu...Imala je WD-a od 80GB i imao je samo C disk...I ono,imao pjesama,svacega,sve to..dok jednog dana nije oslo sve u k***....Od onda znam lekciju ..backup...svakih XX dana...i sve to...

Sada imam C(Sistem),D(Igre) i E(Multimedija)..Tako da ako nesto bude s Winsima,sve vazno mi ostaje ...

@Meglight..Eto,nadam se da ti je i moj primjer pokazao sta trebas ubuduce
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 11:42   #315
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
@gorluk
Nije mi problem sjest na tramvaj (dobro, osim kad je vani +40), nego jedino za koje dućane znam su hgspot, ve-mil, technomax, autronic, a za ove nažalost nisam čuo...

ne bi vjerovao, ali svi su na moru ili u prekomorskim zemljama
ovi koji su još doma.... jedan ima sata2 i mislili smo da neće radit (sad je i on na moru), drugome krepala grafička, a treći se isto *ebe s diskom
a do Dugog Sela mi se baš i ne ide bez auta....

a jbg-a, najvažnije mi je vratit podatke od stare (hrpa radova za kongrese)


@mislav_os
Da, shvatio sam... to ću i napravit kad riješim ovo



e sad, mislim da se jedan lik iz gorice vraća doma danas/sutra/preksutra pa ću probat kod njega
ili
da uzmem disk odem kod starog u firmu, stavim taj novi maxtorov 80 u njegov komp i onda probam instalirat win i napravit backup?
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 11:53   #316
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Meglight Pregled postova
Odoh u HGspot kupio 2*512 RAM i novi hard (Maxtor DiamondMax10 80GB SATA). Spojim samo novi disk, ubacim cd od windowsa, formatira, kopira fajlove, restarta se i bum..crni ekran!
Samo malo, znaci kad imas onaj izbornik gdje biras na koji disk instalira prikazuje ti novog Maxtora? Završi li on kopiranje ili se restarta dok kopira? Pokaže li se ono odbrojavanje? Jel piše što na tom crnom ekranu ili kad restarta samo crni ekran?

Citiraj:
da uzmem disk odem kod starog u firmu, stavim taj novi maxtorov 80 u njegov komp i onda probam instalirat win i napravit backup?
To možeš probat, pazi da ne zaje... starome instalaciju.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 12:12   #317
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
da, vidi ga..
ne zam dal sam napisao, al stari disk zam izvadio

ovo sa kompom od starog, isto sam mislio izvadit/ištekat njegov disk pa onda ić instaliravat na svoj
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 12:21   #318
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Meglight Pregled postova
da, vidi ga..
ne zam dal sam napisao, al stari disk zam izvadio
Onda SATA driveri nisu u pitanju.

Jel ti pokaže odbrojavanje za restart, završi li on kopiranje uopće? Jesi to radio bez novog rama ili sa novim ramom? Lako moguće da ti se nova memorija kolje sa starim ramom pa ti inicira restart, koje napajanje imaš?

Malo detalja nam treba, nemamo mi tu kristalne kugle, dobro neki imaju al ja još sebi nisam nabavio
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 12:33   #319
Meglight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
sve sam napisao gore u 1. postu....:s

Citiraj:
Autor Meglight Pregled postova
Spojim samo novi disk, ubacim cd od windowsa, formatira, kopira fajlove, restarta se i bum..crni ekran!

izvadio sam novih 2*512 RAM-a probao samo sa starim.
Probao i samo s novim RAM-om, opet isto!
I grafičku sam izvadio, obrisao i natrag stavio.
da, prikaže mi ono your computer will retart in xy seconds

napajanje: colorsit EN60950 400W
Meglight je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 17:49   #320
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
HDD data recovery??

Naime nakon 4godisnjeg sluzenja mog diska mislim da je otisao u vjecna lovista,radilo se o disku seagate barracuda 40GB.2MB cachea,on mi je bio "backup" disk i na njemu sam drzao sve vaznije podatke,jucer kada sam kopirao podatke s njega na sistemski disk pojavila se poruku error reading file i komp se zamrznio,nakon toga sam ga restartao i windowsi su se digli do welcome screena i zamrznuli,nakon toga sam odspojio problematicni hdd i windowsi su normalno radili...danas probao na drugom kompu spojit disk i uopce ga ne prepoznaje...pitanje:jel ikako moguce spasiti podatke s tog hdd-a??

Hvala
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 18:30   #321
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Easy Recovery Pro je vrlo solidan alat za takve stvari. Naravno, ni on nije svemoguć tako da se prije recoveryja obrati Onome gore i onda odi spašavati podatke
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 01:03   #322
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Također postoji i tehnika sa stavljanjem diska u frižider, i često daje jako dobre rezultate. Samo moraš disk dobro zaštititi / zamotati.

Disk je poželjno držati preko 24 sata u deep freezeru, a nakon toga ga brzo staviti natrag u komp (naime idealno bi bilo nabaviti duge kablove i spojiti ga dok je još u freezeru, jerbo kako mu raste temperatura, tako raste i mogućnost da opet "ode"). Takav disk naravno nije za daljnje korištenje, ovu metodu treba koristiti samo za spašavanje podataka, a disk kasnije u smeće.

Znam dosta ljudi koji su na taj način spasili podatke, bez ikakvih problema. Proguglaj malo, imaš puno stranica gdje je postupak detaljno objašnjen.

Naravno da ova metoda nećre raditi sa svakim pokvarenim diskom, budući da su različiti razlozi kvarova odnosno oštećenja su prevelika, ali ništa te ne košta probati (kao što rekoh - gomila ljudi je upravo na taj način spasila važne podatke).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 10:46   #323
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
bravo gorluk,malo sam proguglao i vidim da je dosta ucinkovita metoda,idem
odma probati,vec sam svasta probao tak da se nadam da ce ovo uspjeti
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 23:37   #324
BmwMPower
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: VG
Postovi: 1,125
A kako se to disk dobro zaštiti/omota? Imam ja jednog pacijenta...
BmwMPower je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2007., 08:11   #325
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Easy Recovery pro ne može poslužiti za vračanje podataka sa diska kojeg BIOS ne prepoznaje ili ima bilo koju hardversku grešku.

Zamrzavanje diska je samo urbana legenda. Da nije tako, na poslu bi imao frižider, ali nemam. To ne pomaže a potencijalno samo može dovesti do potpunog gubitaka podataka.

Podaci s takvog diska se mogu spasiti ali samo u specijaliziranim servisima za tu namjenu za što je potrebno izdvojiti određenu količinu novaca. Pitanje je da li su podaci stvarno toliko bitni.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 22:42   #326
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
(riješeno) Veliki problem s prijenosnim HDD-om

Ovako imam prestigiov portabilni disk.http://d-nexus.com/images/PrestigoHDD.jpg
veceras sam ga nesto spajao s kompom i laptopom.
ali bi samo iscupao usb.
i odjenom mi na laptopu izbaci windows neki upitnik.i samo sam ga izgasio nisam uspio sve procitat i iscupao usb kabel od hdd-a.i od tada mi ga nece ni jedan da ga prepozna.kad ga ustekam gori jedna zelena svjecica a trebala bi i crvena treptat ali sada nece.
osjetim kako se disk vrti ali nece da mi ga prepozna.
disk je od 80gb.ima dosta vaznih podataka na njemu.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 00:50   #327
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Jesi li gledao je li ga vidi u disk managmentu?My Computer>desni klik>manage>disk managment i pogledaj je li se vidi tu, a za spasit podatke možeš provat sa Easy recovery PRO http://www.ontrackdatarecovery.com/hard-drive-recovery/
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 07:43   #328
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
nema ga tamo.
probat cu s tim programom.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 10:01   #329
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
To ti je sad iz prve ruke iskustvo zašto se USB mass storage ne čupa na živo iz kompa...

Ako imaš sreće (AKO kažem) onda je samo koruptirana tablica na disku ali je pitanje dal ćeš preko USBa to mož popravit jer sistem ipak malo drugačije sa USB diskovima radi, ako su stvarno bitni podaci postoji dobra mogućnost da ćeš ga morati izvaditi i na matičnu preko ATA ili SATA (što već je od toga) spojit i tamo skinut podatke...

Ako nemaš sreće sad imaš uteg za pisma...

Da, da tako je teško kliknuti na safely remove device...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 17:20   #330
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243

probat cu sve moguce jer on vrti hdd al nece nikako da ga prepozna.
koji je to uteg za pisma.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na