Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2008., 13:54   #1201
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Jel ti ukljucen IFC?
iskljucen je josh prvi dan kako je tv dosao na svoj stalak

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da zavrsimo "dilemu". Ako je materijal radjen u X slika u sekundi, najbolja prikazuje ekran koji ga moze prikazati u X slika u sekundi.
nisam rekao da to ne stoji
no ajmo ovako... bez obzira na sve i dalje je nejasno koja je razlika izmedju PY800P i PZ800U modela
bez obzira dal su opcije marketing ili ne nejde mi u glavu zashto bi modeli koji su dostupni kod nas bili osakacheni za opcije
i ne zelim cut balkanske spike kvragu

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sto se tice misa. Probaj se igrati na 24 Hz-a, neces naravno!

MPC. Pa meni je radio oke, iako sam stvarno iskombinirao hrpendaru playera. Sada imam Power DVD 8.
eh znaci sajko opet kopaj po opcijama MPCa
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 14:09   #1202
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor _saiko Pregled postova
no ajmo ovako... bez obzira na sve i dalje je nejasno koja je razlika izmedju PY800P i PZ800U modela
bez obzira dal su opcije marketing ili ne nejde mi u glavu zashto bi modeli koji su dostupni kod nas bili osakacheni za opcije
i ne zelim cut balkanske spike kvragu
Kakvo osakacenje ti spominjes?

To su dva razlicita modela televizora. Pitaj uvoznike/a zasto je to tako. To je kao da spominjes da su HP-ovi laptopi "osakaceni" jer nemam Pavillon kod nas. Jednostavno je tako.

Ja sam ti samo htio objasniti da se bezveze ne sekiras jer si kupio ovaj telkac a ne pz telkac.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 14:17   #1203
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kakvo osakacenje ti spominjes?

To su dva razlicita modela televizora. Pitaj uvoznike/a zasto je to tako. To je kao da spominjes da su HP-ovi laptopi "osakaceni" jer nemam Pavillon kod nas. Jednostavno je tako.

Ja sam ti samo htio objasniti da se bezveze ne sekiras jer si kupio ovaj telkac a ne pz telkac.
Pa ako na jednom modelu imash sve opcije + advanced opcije
a na drugom jedino tih advanced opcija nema...
Za mene je to osakacheno bez obzira koliko su te neke opcije finese ili ne.

Nebi nishta rekao da je na sluzhbenim stranicama panasonica (osim panasonic.hr gdje pak nema PZ800U modela...) IKAKO spomenut PY800P model pa da sam mogao usporediti prije kupnje.
PY800P kada ubacish u google izljeche samo na nekim bugarski i nashim stranicama kao da je namjerno manje opcija za 3. trzhishta

oprosti al ovdje je stvar principa
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 14:53   #1204
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ako je materijal radjen u X slika u sekundi, najbolja prikazuje ekran koji ga moze prikazati u X slika u sekundi.
Ovisi koji ekran. Naime, kaj. Piksel na LCD-u je osvijetljen čitavo vrijeme trajanja pojedine slike (frame-a) i tek na kraju se priprema za prihvat novoga, neovisno o svom vremenu odziva. Ako se radi o 24 fps, LCD će držati pojedinu sliku oko 41 ms. CRT-ovi i plazme drže sliku kraće, a između je - mrak, što tvoje oko zapravo i "očekuje" tj. treba da bi kvalitetno percipirao pokret. Kako bi se poboljšala fluidnost pokreta na LCD-u, pribjegava se upravo povećanju framerate-a. U taj višak sličica ubacuje se ili ista slika, ili potamnjena ista slika, ili samo crna slika, ili neka interpolacija dvije susjedne slike, ili se pak jednostavno ugasi pozadinsko osvjetljenje.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 15:17   #1205
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@ Nani

Napisao si tromosti i dioptrije oka.

Mozes mi reci kakva je razlika izmedju gledanja u 50 incha plazmu 1080p rezolucije sa

a) 3,1m(minimum) do 5,6m(maximum), optimalno 4,4m

i gledanja u 42 incha plazmu 1080p rezolucije sa

b) 2.6m(minimum) do 4.7m(maximum), optimalno 3.7m

Posto si ove omjere dobio istom racunicom koju sam ja tamo pokaza.
Tocno pitanje. Zasto je gledanje full HD-a osobi sa zdravim ocima manji dozivljaj u slucaju b). nego a) ?

Citiraj:
Autor _saiko Pregled postova
Pa ako na jednom modelu imash sve opcije + advanced opcije
a na drugom jedino tih advanced opcija nema...
Za mene je to osakacheno bez obzira koliko su te neke opcije finese ili ne.
Opet ponavljam, radi se o dva razlicita TV-a, odnosno modela istog proizvodjaca.
  Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 15:38   #1206
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Vidio sam da je netko pisao o položaju plazme pri prijevozu, neki su spominjali ekran gore ekran dolje, ništa gore dolje, nego televizor u vertikalni položaj, zato što plazma ima staklo koje je teško i u horizontalnom položaju pri vibracijama(npr auto pređe preko neke grbe ili rupe) velika sila djeluje na sredini stakla di nema oslonca i može doći do puknuća....to je glavni razlog zašto se prevozi u vertikalnom položaju televizor.
ZNači nasloniti stražnju stranu televizora na zadnje sjedište vertikalno ako imate dovoljno velik auto, do 42" se još može zgurat u neki karavan tipa 307 i to gusto, a sve na dalje predlažem da platite dostavu iako negdje nude i besplatnu (npr metro)
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 18:19   #1207
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Vidio sam da je netko pisao o položaju plazme pri prijevozu, neki su spominjali ekran gore ekran dolje, ništa gore dolje, nego televizor u vertikalni položaj, zato što plazma ima staklo koje je teško i u horizontalnom položaju pri vibracijama(npr auto pređe preko neke grbe ili rupe) velika sila djeluje na sredini stakla di nema oslonca i može doći do puknuća....to je glavni razlog zašto se prevozi u vertikalnom položaju televizor.
ZNači nasloniti stražnju stranu televizora na zadnje sjedište vertikalno ako imate dovoljno velik auto, do 42" se još može zgurat u neki karavan tipa 307 i to gusto, a sve na dalje predlažem da platite dostavu iako negdje nude i besplatnu (npr metro)
Ja sam pitao za prijevoz..i da točno je da mora bit vertikalno jer... da se odmah i pohvalim, u ponedjeljak sam išao po 37PV80 i na kutiji je pisalo da se mora vertikalno vozit..inače telka je mrak, gledam ju s nekih 2.5m, za max tv malo preblizu, taman bi mi bilo 3-3.5m, još k tome me i zeza max zadnjih par dana a na velikoj telki se to još više primijeti, kaj se tiče dvd-a za to je taman 2.5m, još kad je format 2.35:1 pa mi stavi crne crte gore dolje onda bi i 42" prošla, nažalost blu-ray još nisam imao čast pogledat.. sve u svemu još kad prođe 200 sati uhodavanja..
Jeote je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 22:53   #1208
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor Jeote Pregled postova
Ja sam pitao za prijevoz..i da točno je da mora bit vertikalno jer... da se odmah i pohvalim, u ponedjeljak sam išao po 37PV80 i na kutiji je pisalo da se mora vertikalno vozit..inače telka je mrak, gledam ju s nekih 2.5m, za max tv malo preblizu, taman bi mi bilo 3-3.5m, još k tome me i zeza max zadnjih par dana a na velikoj telki se to još više primijeti, kaj se tiče dvd-a za to je taman 2.5m, još kad je format 2.35:1 pa mi stavi crne crte gore dolje onda bi i 42" prošla, nažalost blu-ray još nisam imao čast pogledat.. sve u svemu još kad prođe 200 sati uhodavanja..
E ja ti imam 42PV80 i maxtv je tako preužasno loš za tu dijagonalu neizdržljivo, gledam trenutno sa externog DVB-T receivera quadro za 300KN koji daje duplo bolju sliku neg maxtv kojeg sam odje.o, al HD sa maxtva je baš solidno zgledao prek HDMIja dok je radio, tj dok nije štekao. Neznam zašto nisam zadovoljan sa crnom, kakva je stvar kod tebe?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 00:18   #1209
musho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: macedonia
Postovi: 20
jedna molba......ovih dana hocu da kupim plazme samo imam problem nemogu da se odlucim megu ovih 3 modela.......ako neko moze da mi objasni razliku i ko je bolje za te pare razlika u ceni kod nas je oko 100evra za svaki model od 37 do 42 hvala unapred

PV37P
PV42P
PY8P42 FULL HD
NORMALNO SVI SU PANASONIC.Mislim da je najbolji plazma ali mucime to gledacu je oko 3.0 m.ja sam nov na ovom forumu iz makedonije sam.pozdrav od MAKEDONIJA
musho je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 01:17   #1210
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
E ja ti imam 42PV80 i maxtv je tako preužasno loš za tu dijagonalu neizdržljivo, gledam trenutno sa externog DVB-T receivera quadro za 300KN koji daje duplo bolju sliku neg maxtv kojeg sam odje.o, al HD sa maxtva je baš solidno zgledao prek HDMIja dok je radio, tj dok nije štekao. Neznam zašto nisam zadovoljan sa crnom, kakva je stvar kod tebe?
kaj se crne tiče sve pet... a max tv mi je bio stvarno ok, bilo je štekanja itd. al ovo kaj se događa zadnjih par dana, užas..

Citiraj:
Autor musho Pregled postova
jedna molba......ovih dana hocu da kupim plazme samo imam problem nemogu da se odlucim megu ovih 3 modela.......ako neko moze da mi objasni razliku i ko je bolje za te pare razlika u ceni kod nas je oko 100evra za svaki model od 37 do 42 hvala unapred

PV37P
PV42P
PY8P42 FULL HD
NORMALNO SVI SU PANASONIC.Mislim da je najbolji plazma ali mucime to gledacu je oko 3.0 m.ja sam nov na ovom forumu iz makedonije sam.pozdrav od MAKEDONIJA
iz mog iskustva na tu udaljenost 37"..
Jeote je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2008., 15:42   #1211
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@_saiko
PZ800 je zamisljen kao prvi certificirani THX panel. Medjutim THX mod radi samo sa NTSC sistemom, tako da je automatski PAL verzija osakacena THX certifikata zbog prikaza skale boja koja se razliku od NTSC-ove skale.

Nadalja sto se tice PAL verzija PZ800;
Tuner (digitalni) se namjerno izostavlja za neke zemlje, (to je i do distributera) jer zasto prodavati uredjaje sa digitalnim tunerom gdje ima jako malo (ili nema uopste) digitalnog signala.
Sva prica je u tome a ne da je TV osakacen nekim vaznijim funkcijama.
@Mad Duke
Velika razlika, ne radi se o zdravom ili bolesnom covjeku radi se o tome da postoje 2 granice prilikom mjerenja optimalne udaljenosti.
Jedna je za SD signal druga je za HD signal.
SD signal trazi sto vecu udaljenost, za HD signal preporucuje se da se sjedi sto blize.
Nadalje veca je pixelizacija na 50" ekranu od SD signala nego na 42" ne bitno gdje sjedio. Do izrade panela i tehnologje same kao i velicine i gustoce pixela po kvadratnom centimetru.
42" pokriva kod vecine ljudi dobar dio ljudskog vidnog polja, dok vec 50" predstavlja napor za tu istu vecinu ljudi, (blizina kod mnogih izaziva vrtoglavicu).
Uzima se u obzir i tromost zdravog ljudskog oka, jer gledati 50" sa 2 metra i pokusavati procitati titl je mucenje i napor.

Kad se uzme sve to u obzir dobiju su one tabele koje nisu jednake matematickim omjerima tipa 1:1, 1:2, 2:2 itd. Imas raspravu oko toga na sto i jednom forumu.

Kod HD uredjaja se uglavnom uzima u obzir tzv THX maximalna udaljenost koja je za 50" pazi sad 6.5ft ili ti 2 metra.
Na kraju optimalna udaljenost pored svih tabela je subjektivni dojam.
Meni licno ne bi bio problem uzeti 60" Kuro i gledati ga sa 3 metra, dok ce velika vecina ljudi uzeti 37" do 42".
Ova je tematika nebitna jer su vec udareni postulati i nema se sta vise mozgat oko toga, dakle sumo sumarum;
42" vecina ce ljudi gledati sa 3 metra bez obzira sta tablice kazu
Niko nece primjetiti razliku na 42" sa te udaljenosti izmedju 720p i 1080p.
Da bi primjetio razliku mora sjesti sa optimalne udaljenosti na minimalnu i manje.
Tada dolazi do zamora ociju zbog sjedenja preblizu.
Full HD je vise od 2.6 puta veca od HD ready rezolucije (1024x768 kod plasmi).
Dakle 1920x1080 naspram 1024x768.
Iznosi 2 073 600 naspram 786432 pixela.

U slucaju povecanja za 8" (sa 42" na 50") dobivamo povecanje pixela za 2.6 puta!

Jasno je da bi 55" LCD-ovi kao i 60" plasme najbolje prikazali tu rezoluciju, medjutim 50" se uzima kao neki minimum. Jasno je zbog cega proizvodjaci ne prave 42" 1080p modele (42py80 je bio Panasonicov izlet). LCD proizvodjacima Full HD je jedini marketinski trik na dijagonalama manjim od 52" kad ne govorimo o samo prikljucivanju na PC.
Tako da tvoj proracun nije uzeo u obzir mnoge faktore, tipa da ljudsko oko ne vidi toliki broj pixela(povecanje od 2,6 puta) na 42" incha sa metar udaljenosti a ne sa 2.5m.
Sve vecim odmicanjem od tv-a se dolazi do granica gdje se full hd stapa sa hd ready, pa iza toga gdje se sd stapa sa hd ready itd.
Tj gdje gledaoc ne vidi razliku izmedju te 2 rezolucije.
Dakle radi se o tome da 42" i ljudsko oko ni u kojem omjeru, ili optimalnoj udaljenosti ne funkcionisu na 1080p domeni.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 18:01   #1212
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
ukoliko ikoga zanima deklarirana razlika izmedju Panasonic plazma TV-ova:
TH-42PY80P
i
TH-42PY8P

napravio sam listu pa da ne mora ponovo:

PY80 ima, a PY8 nema:
- podržani PC signal VGA, SVGA, XGA, komprimiran SXGA
- prednji slot za SD memorijske kartice (HD-JPEG reprodukcija)
- PC ulaz (15-pinski)

PY80 ima od PY8 bolje sljedece:
- Broj boja 134 milijarde (naprema 68.7 milijardi)
- Kontrast 30000:1 (naprema 20000:1)
- Gradacija 5120 nijansi sive boje (naprema 4096)
- V-REAL tehnologija V-REAL Pro 3 (naprema V-REAL tehnologija V-REAL Pro 2)
- Teletext 1500 stranica (naprema 500)
- 3 HDMI ulaza (naprema 2)

trenutna razlika u cijeni je takva da PY80 kosta ~700kn vise od PY8...

Zadnje izmijenjeno od: Igor Volkin. 12.12.2008. u 21:36.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 18:08   #1213
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa tako treba kupovati, zaista se informirati o proizvodu u potpunosti pa onda odluciti za sta dati novce.
Dodat cu jos da PY8 ima 4096 a PY80 5120 gradacije sive, kod PY8 jos se uvjek radi o vReal 2 Pro a kod PY80 o vReal 3 pro enginu.
PY80 je u sustini PY800 bez IFC samim tim i 24p True Cinema-e i minus jedan HDMI.
Good job Igore
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 19:07   #1214
musho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: macedonia
Postovi: 20
Smile

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pa tako treba kupovati, zaista se informirati o proizvodu u potpunosti pa onda odluciti za sta dati novce.
Dodat cu jos da PY8 ima 4096 a PY80 5120 gradacije sive, kod PY8 jos se uvjek radi o vReal 2 Pro a kod PY80 o vReal 3 pro enginu.
PY80 je u sustini PY800 bez IFC samim tim i 24p True Cinema-e i minus jedan HDMI.
Good job Igore



nani svaka cast citao sam tvoe postove vrlo dobro pratis i razumes ove plazme,pa jedna molba.ovih dana idem da uzmem plazmu 42 panasonic samo neznam dali pv8042 ili py8542,daljina na gledanje je oko 3.2metra.znaci kupujrm za naredni 5 godina da ne se zamaram oko to.razlike kod nas je 500evra od jedan do drugi.kakvu sliku daje na analognom signalu pv80 a kakvu py85,POZDRAV
musho je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 21:37   #1215
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pa tako treba kupovati, zaista se informirati o proizvodu u potpunosti pa onda odluciti za sta dati novce.
Dodat cu jos da PY8 ima 4096 a PY80 5120 gradacije sive, kod PY8 jos se uvjek radi o vReal 2 Pro a kod PY80 o vReal 3 pro enginu.
PY80 je u sustini PY800 bez IFC samim tim i 24p True Cinema-e i minus jedan HDMI.
Good job Igore
tnx, ali zahvaljuci tebi sam uopce uzeo plazme u obzir. proucavao sam samo LCD-ove, nisam imao pojma . btw updateao sam svoj prijasnji post s informacijama koje su nedostajale, a na koje si mi skrenuo paznju.

nego, sto se tice PY80 i PY85.

vidim da za PY80 pise '24p reprodukcija', a za PY85 pise '24p reprodukcija / 24p Real Cinema'. da li to znaci da PY80 ne podrzava pravi 24p cinema mod prikaza? sto onda znaci uopce '24p reprodukcija'?

isto sto je cudno, PY85 bi trebao biti kao malo jaci model u odnosu na PY80...? PY85 ima 'V-REAL tehnologija V-REAL 3', dok za PY80 pise 'V-REAL tehnologija V-REAL Pro 3'. zar PY80 stvarno ima malo napredniji cip?
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 00:53   #1216
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Musho
Preporucio bih ti sa obzirom na 3.5 metra da uzmes 46PY8 ili 46PY80 ako ti budjet dozvoljava.
Oba su 1080p, sa 24p podrskom s obzirom da namjeravas da ga koristis narednih 5 godina pa da koliko toliko bude future proof.
Analogni signal ja bolji na hd ready telkama nego na full hd, zbog 720p rezolucije koje ljepse ispeglaju analogni signal.

@Igor
Prije sam objasnjavao da PY85 i PY800 imaju 24 True Cinema mod (koji se aktivira sa paljenjem IFC) Inteligent Frame-a Creationa koji je jednak 100Hz algoritmima Sony i Samsung televizora tipa Motionflow i DNIE i daje onaj meni ruzni Video-look (kao da je snimano amaterskom kamerom) jer dodaje na postojece frameove jos par novih da izgladi sliku sto je totalno nepotrebno kod plasmi koje ne pate od ghostinga. Dakle IFC+24p-> 24p True Cinema
24p True Cinema je marketinski trik koji je po mom misljenju Panasonicu nepotreban i koji samo kvari izgled reprodukcije Blu-raya a ko voli nek izvoli.

Sto se tice engine-a, PY80, PY85 i PY800 imaju iste vReal 3 Pro engine.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 11:05   #1217
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Evo već 2 mjeseca obilazim forume i dućane u potrazi za 32" TV-om. Rezultat je da sam sad u totalnoj nedoumici. Ono što se sa foruma da zaključiti da je da su stvari previše subjektivne i da se sve treba uzeti sa rezervom. Ono što se iz dućana da zaključiti je ni da nitko ne zna podesiti sliku kako valja(računajući i službene predstavnike) pa je odluka još teža.Obično je u dućanima standardni signal preloš,a nažalost taj će signal još dosta vremena biti najprisutniji. Budući da imam stari masivni regal koji vrijedi barem kao najskuplji Kuro ne pada mi na pamet mijenjati ga pa sam zbog otvora prisiljen ići na 32"(inače bih uzeo 37PV80), a i udaljenost gledatelja je oko 2,5m. Budžet je oko 6500kn. Većinom će se gledati Pal signal i DVD, ali imam i HTCP i puno mkv-a(blaženi rapidshare). Početkom godine stiže i PS3(buraz samo da te podsjetim na obećanje).Mislio sam uzeti Sony 32w4000 na osnovu raznih foruma ali ,kako je tu već neko napomenuo, u praksi on ima uvjerljivo najlošiji sliku(gledano u 2 dućana Santa Domenice) na PAL signalu. Lijepo bih molio ljude koji se kuže i imaju iskustva za pomoć što uzeti.Kada sam već odlučio uzeti 32w4000 i napokon našao dućane gdje ga mogu vidjeti na PAL signalu morao sam odustati,a sada nemam ni volje ni snage da ponovo sve obilazim. Molim zato neki savjet pa ću onda otići to pogledati.
PS
Nani je napomenuo da teba promjeniti sharpness na 32w4000. To sam učinio ali slika se nije bitno popravila. I ostali uređaji su imali jako lošu sliku na PAL pa pretpostavljam da je loš signal(Santa Domenica u Maksimirskoj).
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 15:53   #1218
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
Budući da imam stari masivni regal koji vrijedi barem kao najskuplji Kuro ne pada mi na pamet mijenjati ga pa sam zbog otvora prisiljen ići na 32"(inače bih uzeo 37PV80), a i udaljenost gledatelja je oko 2,5m. Budžet je oko 6500kn.
Nekoliko stranica unatrag imaš ovo :
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Za one koji kupuju do 32", gdje nema plasmi, imate 2 modela i prica se zavrsava; jeftiniji Panasonic 32LE8P i skuplji Sony 32w4000, ostalo nije vrijedno spomena za novce koji se daju.
A i link na ovaj tekst je u prvom postu u temi...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 16:32   #1219
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
-cut-
Evo

Ti opet o "vecina ljudi ce kupiti" i o navikama kupovine kod ljudi. Das jednu udaljenost i onda diskutiras dalje o razlicitim "teorijama" sa koje bi se trebao gledati TV. I na kraju utvrdis da je 50 incha bolje za gledati full HD sadrzaj od 42 incha.

ja cu te opet pitati.

Uzmi udaljenost sa koje ti gledas 50 incha full HD ekran. Onda uzmi 42 incha ekran i podijel udaljenost sa koje si gledao 50 incha ekran sa 1,19 i sjedni se na tu udaljenost.

Sada mi reci koja je razlika izmedju gledanja na 50 incha i gledanja na 42 incha?

--

Ili prema recimo THX modelu.
Koja je razlika kod gledanja 50 incha sa 1.7 metara ili kod gledanja 42 incha sa 1.43 metra?

--

Nema razlike kod gledanja posto nam je velicina pixela kod oba slucaja ista, kao i kut gledanja.
  Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 17:19   #1220
musho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: macedonia
Postovi: 20
SLIKA

Broj sivih nijansi
4,096
Brzina reakcije
0,001 sekundi
Prirodni kontrast
15 000 : 1
Dinamički kontrast
500 000 : 1
Režim slike
Dinamčki / Normalno / Filmski / Eco










recite mi ovo je za pv80 a kod nas u makedonia se prodaje so nalepnice da ima 1.000.000 dinamicki kontrast kod sad laze panasonic ili ovi nasi prodavaci.moj drug je uzeo pred nekoliko dana i na nju ima nalepnica osim te druge stvari sto ima da ima i 1.000.000 kontrast

ovo je skinuto sa panasonic sajta
musho je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 18:05   #1221
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Mad Duke
Postoje osnovni postulati a to je da se prvo odredjuje minimalna udaljenost(da ne bi ekran izgledao prevelik) pa tek se onda odredjuje koja rezolucija odgovara toj udaljenosti.
Hajde da komentarisemo sta nisi uzeo u obzir prilikom racunanja;
Kompletnu povrsinu;
Povecanje od 8" za 2,6 puta povecanje pixela;
Gustinu pixela po dijagonali, tebi je isto 2 miliona pixela na 32" sa 1 metar kao i isti broj pixela na 50" sa recimo 2,5 metra. Koja matematika.
Da ljudsko oko ima ogranicenja koja ne uzimas u obzir jer tebi je to isto, a povezana su sa recenicom iznad i gustinom pixela kao i samom povrsinom.
THX standard
Razlicite tablice za SD i HD koje nisi naveo prilikom racunanja.
Ona tvoja slika sto si crtao je matematicki ne tacna, nacin na koji si ti izracunao je jednak uvecanjima tlocrta, samo uvecavas osnovni model za odredjeni postotak sto je em nelogicno em netacno.
Racuna se povrsina ekrana, a ne dijagonala, racuna se gustina pixela koja je razlicita za razlicite dijagonale.
Da ti demonstiram;
Dakle radi se o pixel density ili to o gustini pixela;
Oznaci cemo ga sa Dp (density pixel), Wp (width pixel) je duzina u pixelima, Hp (height pixel) visina u pixelima.
Posto je omjer svakog HDTV 16:9 moze se primjeniti pitagorina teorema;






2. PPI je pixel per inch i on je jednak:






Di je diagonal size u inchima (Diagonal inch)

Npr; 20" ekran sa 1680x1050 resolucijom, dobijemo 99.06 PPI

Hajmo dalje;
Istom kalkulacijom dobijemo sljedece da se povecanjem dijagonale pixel density se smanjuje a povecava se sama velicina pixela.
Pa hajmo za 1080p racunat;
Dp za 1920x1080 je 2202,9
PPI za 32" je 68,80 (pixel per inch)
PPI za 42" je 52,45
PPI za 50" je 44,05

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Nema razlike kod gledanja posto nam je velicina pixela kod oba slucaja ista, kao i kut gledanja.
Kako vidis da tvoja recenice nije tacna.
Itekako je velicina pixela razlicita kao i gustina, jedino sto je isto je broj pixela ili ti rezolucija.

Ljudsko oko moze razaznati oko 300 pixela po inchu medjutim kada se uzme udaljenost i velicina pixela dodje se do zakljucka da ljudsko oko moze razaznati tek ispod 40 pixela po inchu pa je to razlog sto 50" tv moze vjernije prikazati 1080p rezoluciju.
Nadam se da ti je sad jasnije.
Ciko fino objasnio dijagonala vs rezolucija na primjeru povecanja digitalne fotografije
http://www.youtube.com/watch?v=PU2OdcjHONc


@Musho
PV80 ima dinamicki kontrast 500000:1, koji si pali dinamic cinema modom i unistava gamu kao i prikaz boja tako da ti je to nebitno.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 13.12.2008. u 20:17.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 21:03   #1222
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Pozdrav,

Spojio sam PC na HDTV.
Grafička kartica je Zotac GTX260 Amp2 a TV je Phillips 32PFL7803D/10

Radio sam sve kak piše, prvo namjestio na kompu rezu 1920 x 1080 60Hz
onda ugasio komp, ugasio telku, išteko iz struje, spojio ih preko HDMI/DVI kabla,
dodijelio HDMI 1 ulazu na TV-u "PC" ,
uglavnom slika je tu,
al kad počnem gledat neki film fullscreen il pokrenem neku igru
svako malo se zacrni ekran sa porukom NO VIDEO INPUT il tak neš...
probao sam spojit u druge HDMI ulaze, ista stvar...
čak sam i u TV softveru probao sa isključenim opcijama ACTIVE CONTROL,
PERFECT PIXEL, NATURAL HD MOTION itd.

sad više neznam kaj bi napravio...
možda probao prek S-video kabla il.... neznam,
uglavnom, prije kupovine sam mailom kontaktirao nekog baju iz filipsa
koji je rekao da TV podržava sve komp rezolucije al je preporučena "native" naravno, jer inače troši duplo više procesora tak da nisam ni pokušavao na nekim drugim rezama...

Imo ko kakvu ideju il slično iskustvo?

Hvala.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 21:27   #1223
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Mad Duke
Ako zelis da ti ja pomognem da opravdas svoju kupovinu 42PY80, ja to ne mogu uraditi.
Ne, nikako. Upravo suprotno. Hocu tebi pokazati da imas jednu kardinalnu gresku u poimanju gledanja na rezoluciju s obzirom na velicinu ekrana. Sa ostatkom tvog posta se slazem. Ali ovo sa velicinom je nelogicna nigdje utemeljena glupost.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Mad Duke
Daje tv odlican, odlican je, jedan od najboljih ali ne iskoristava najbolje sabijenost svojih pixela.
Moj boze. Ako A) TV ima velicinu pixela od 1 metar, a B) TV ima velicinu pixela od 2 metra.

Ako gledas u B) slucaju TV sa 10 metara, dobit ces ISTI efekt kao da gledas u A) slucaju sa 5 metara.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Mad Duke
Ako zelis da nekim "logicnim i matematickim" zakljuccima i mene uvjeris da proracuni HD i THX standarda nisu u dure, isto je odgovor ne.
Ne. THX se zapravo slaze samnom i mojom racunicom. Ako pogledas u mom prijasnjem postu, napisao sam da je po THX standardu recommended viewing distance za 50 incha 1.7 metara, a za 42 incha 1.43 metra.

Ako pomnozis 1.43 sa 1.19 (faktorom razlike u velicini izmedju 42 i 50) dobit ces 1.7 metara.

Ako podijelis 1.7 metara sa 1.19 dobit ces 1.43

- "Moja" matematicka metoda se uci u osnovnoj skoli, tako da nije bas atomska fizika.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Mad Duke
Raspravljas se oko stvari gdje je sve receno, davno i prije je neko cuo na ovim prostorima za plasmu.
Oprosti, ali ti si taj koji tvrdi da je 50 incha bolje za full HD od 42 incha kao cinjenicu.

U stvarnom svijetu, u 3D prostoru. Osnovna skola, fizika. Isto kako ako se ti vozis u autu 100 na sat, a netko te prestize brzinom od 110 na sat, prestici ce te istom brzinom kao da tvoj auto stoji, a njegov vozi 10 na sat.

Tako isto u pravom svijetu u kojem zivimo. Mom, tvom, od sv. Petra oku ako je zdravo je apsolutno svejednom gleda li plazmu od 42 incha sa 1.43 metra, ili gleda 50 incha plazmu sa 1.7 metara. NEMA RAZLIKE

Ako ti tvrdis da ima razlike, to znaci da vjerujes u to i ja postujem tvoje pravo na cisto subjektivno misljenje koje nije opravdano niti jednom objektivnom cinjenicom.

---

Zasto sam zapeo za ovo ovoliko. Zato jer svojim postom koji je sluzbena referenca na forumu na prvom postu ovog topica obmanjujes (znam da ne namjerno) sve ljude koji misle kupiti novi flat panel TV.


Zasto sam tako zapeo. Zato jer TH-42PY80P kosta najjeftinije 7.800 kuna, a TH-50PY80P 12.200 kuna.

Tako da je TH-50PY80P veci 19% od TH-42PY80P, ali je zato i 56% skuplji.

Tvojim savjetom ispada da netko mora kupiti 50 incha da bi uzivao u Full HD kvaliteti. Sto nije tocno. Te bi tim tvojim netocnim savjetom (koji se nalazi u brdu dobrih) mozda iskljucio nekom opciju da umjesto da kupi 50 incha TV, da ustedi 4400, te da pomakne "fotelju" 27 cm blize.

Za 4400 kuna se moze kupiti

bluray player
ps3 koji ima bluray
cijeli HTPC koji ima bluray
-
Ili ako ima vec HTPC za 4400 kuna se moze kupiti odlican stereo zvucni sustav + bluray drive za komp.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Dp za 1920x1080 je 2202,9
PPI za 32" je 68,80 (pixel per inch)
PPI za 42" je 52,45
PPI za 50" je 44,05
Pa primjeni upravo to sto si tocno ovdje napisao.

50/42=1.19 ugrubo
44.05 od 50 incha pomnozimo sa faktorom vezanim uz dijagonalu 1.19 ugrubo i dobijemo 52,45.

Sto znaci da ako uzmemo udaljenost od ekrana na 50 incha i podijelimo ju sa 1.19 ugrubo, dobijemo isti efekt kao kad gledamo 50 incha ekran sa prosle udaljenosti.


Za kraj. Ja sam napisao
" Nema razlike kod gledanja posto nam je velicina pixela kod oba slucaja ista, kao i kut gledanja. "

Da, to sam napisao, ali si izvadio iz konteksta i izbacio JAKO vazan elemnt, a to je udaljenost. Ja sam rekao da nema razlika kod gledanja posto nam je velicina pixela ista kada gledamo 50 incha sa 1.7 metara ili kod gledanja 42 incha sa 1.43 metra.

Valjda si svjestan da su predmeti manji sto se vise odmices od njih!


-------------------

Postoji slucaj kad je velicina vazna. Ali nema veze sa tvojim netocnim razlogom, te cu ga napisati u sljedecem postu.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 13.12.2008. u 22:04.
  Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 21:29   #1224
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Prvo da se ispricam sto sam napisao 2 posta za redom, ali mislim da je vazno napraviti podjelu izmedju diskusije i savjeta, te zbog duljine proslog posta da napravim ovaj poseban sa savjetom.


Savjet pri kupnji LCD ili Plazma TV-a.
Velicina / Dijagonala


Kako se odluciti da li uzeti TV odredjene dijagonale ili ipak ici na manji ili veci model?

*Napomena. Mozda mi se prilikom racunanja pokrala negdje koja greska. Imajte na umu da nije vazna greska, nego metoda.

1.

Morate se uvjeriti recenzijama i osobnom provjerom da dva TV-a (manji i veci) imaju istu kvalitetu slike (kontrast, boje, rezolucija, osvijetljenje...) i opreme. Tako da na odluku utjece samo razlika u velicini i cijeni. Ovaj vodic prati ovaj slucaj, a ako ima vise faktora u igri, morat cete jednostavno malo vise mozgati do odluke.

2.

Izmjerite si daljinu u svojoj sobi sa koje mislite gledati TV i zapisite je.

3.

Izaberite vrstu sadrzaja koji mislite gledati [SD (klasicna televizija) ili HD (1080p bluray mediji)].

4.

Izracunajte faktor kolika je razlika izmedju TV-a. ( dijagonala veceg TV-a / dijagonala manjeg TV-a ) Primjer. ako se dvoumite izmedju 50 incha i 42 incha. 50/42=1.19

Napomena: Kao referencu za svoj TV uzmite moje vrijednosti za 50 incha TV, te si napravite uslugu i racunajte sa sto vise decimala. Ja sam u ovom primjeru racunao primjera radi za 42 incha TV sa faktorom 1.19, iako bi dobio vjernije rezultate da sam racunao sa vise decimala. Oni koji vole sve duplo provjeriti, neka provjere. Tko zna, mozda sam i ja negdje pogrijesio. Tako da javite ako sam fulao kod 50 inch TV-a.


5.

Ljudsko oko nece vidjeti razliku izmedju SD-a i HD-a na svakoj udaljenosti. Za potrebe vodica uzet cemo preporuku udaljenosti po SMPTE i THX standardu.

Te cemo uzeti izracunanu vrijednost nakon koje zdravo ljudsko oko zbog svoje rezolucije pocinje gubiti detalje na slici za SD i full HD signal. Vise o tome mozete procitati na http://webvision.med.utah.edu/KallSpatial.html

Uzet cemo kao primjer
---
50 incha televizor.

2.1 m - Maksimalna preporucena udaljenost po SMPTE standardu

2.4 m - Maksimalna preporucena udaljenost po THX standardu

1.8 m - Preporucena udaljenost po THX standardu

*5.3 m - Maksimalna udaljenost nakon koje ce zdravo oko zbog svoje rezolucije/ostrine poceti da gubi detalje za SD sadrzaj.

*2 m - Maksimalna udaljenost nakon koje ce zdravo oko zbog svoje rezolucije/ostrine poceti da gubi detalje za Full HD sadrzaj.
---

Da bi dobili vrijednosti za 42 incha TV. Uzet cemo onaj faktor koji smo izracunali u proslom koraku. Znaci svaku vrijednost trebamo naravno podijeliti sa tim faktorom, tako da bismo dobili za
----
42 incha TV

1.76 m - Maksimalna preporucena udaljenost po SMPTE standardu

2.01 m - Maksimalna preporucena udaljenost po THX standardu

1.51 m - Preporucena udaljenost po THX standardu

*4.45 m - Maksimalna udaljenost nakon koje ce zdravo oko zbog svoje rezolucije/ostrine poceti da gubi detalje za SD sadrzaj.

*1.68 m - Maksimalna udaljenost nakon koje ce zdravo oko zbog svoje rezolucije/ostrine poceti da gubi detalje za Full HD sadrzaj.
----

6.

Kao sto smo vidjeli u proslom koraku npr. za Full HD sadrzaj bi po THX standardu bilo idealno gledati ga sa 1.8 metara za 50 incha TV ili kako smo izracunali 1.51 metar.

Sto to tocno znaci. To znaci da cete imati isti efekt kupili 50 incha TV i gledali ga sa 1.8 metara ili 40 incha TV i gledali ga sa 1.51 metar. (po THX standardu u ovom slucaju).

Sada slijedi najvazniji dio cijelog vodica koji odgovara na pitanje. Da li je bolje malo pomaknuti namjestaj ili TV naprijed i kupiti manju dijagonala i ustedjeti novce ili ne.

Odgovor je relativno jednostavan. Za racunanje smo uzeli kao bazu udaljenost od TV-a, a pretpostavili smo da cete gledati TV iz idealne pozicije koje je ta da su vam oci u ravnini sredine vertikalne osi ekrana, a glava da vam je na sredini horizontalne osi ekrana. ( u narodu, da ste u sredini) Ali nije udaljenost ta koja je glavni faktor pri odabiru velicine. Ono glavno je kut gledanja. Samo je lakse uzeti metar i po njemu mjeriti, nego racunati kut gledanja.

Sada dolazimo do kljucne cinjenice sto to zapravo 50 incha pruza nad 42 incha, a da nije samo veca udaljenost izmedju kauca i TV-a koja dopusta vise slobode i manevara u prostoru izmedju.
Posto je vecini ljudi uvijek veci uzitak pogledati film zajedno sa nekom drugom osobom, obitelji, prijateljima dolazimo do problema koje ja nazivam "sindrom srednjeg sjedala (u kinu)". Ljudi kao sto znamo zauzimaju odredjenu kolicinu prostora u ovom svemiru. Sto vise ljudi misli gledati film, to ce se vise ljudi naci izvan idealne pozicije za gledanje. Odnosno utjece na njihov kut gledanja. Da bi rijesili problem, te da bi sto vise ljudi koje gleda TV imalo cijeloukpni dozivljaj koji pruza snimljeni ili emitirani materijal mozemo napraviti dvije stvari. Prva je sebicno sebe uvijek staviti u sredinu, a druga je nabaviti vecu dijagonalu. Posto sto je veca dijagonala, to se vise mozemo za isti efekt odmaknuti od TV-a, sto znaci da je faktora (velicina ljud) koji nas fizicki odmicu od idealne pozicije za gledanje kao takav manji kod vece dijagonale.

Sto to sve znaci na kraju. Sigurno ste ljuti jer na kraju cijele price ste dobili jos jedan elemnt najvjerojatnije na koji morate paziti Sigurno se pitate sad dal je npr. isplativije dati vise novaca za 50 incha TV ili ustedjeti na 42 incha TVu koji cete gledati sa malo blize pozicije, ali nastetiti malo losijem iskustvu prilikom gledanja u drustvu.

Ja mogu samo dati primjer iz svog zivota. Gledam 42 incha plazmu sa 2.7 metara udaljenosti inace. Ali kada idem gledati full HD materijal sjednem se na 1.6 metara. Zbog toga moram pomicati stolic koji inace tamo stoji sto me uzasno zivcira. Ja imam volje napraviti tu malu radnju prije gledanja, ali vjerujem da bi to uzasno moglo zivcirati nekog drugog.

99% ljudi koji ovo citaju nemaju novca na bacanje, pa gledaju gdje mogu ustediti. Ovaj je vodic napisan upravo za njih. Da se ne zalete i kupe skuplji i veci TV sa svojim tesko zaradjenim novcima, vec da imaju crno na bijelo sve razloge zasto je veci TV bolji. Da na kraju sami procjene koliko im znace te prednosti. Tako da ponavljam.

Pravi odgovor je ovdje na vama, vasem prostoru, zivotnim navikama i novcu.
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 00:58   #1225
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Gledanje 50" sa 1,8m? To mi zvuči kao voženje auta sa facom pribijenom uz šajbu.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 01:02   #1226
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Mikeyy
Ma covjek ne zna za sta je namjenjen THX, kad ga primjeniti i kako procitati tabele. Nije naveo ni velicinu sobe i tako dalje i tako dalje, To 1.8m je za ugao do 36 stepeni razdaljine 3m gdje se slika sa sto vecim uglom smanjuje a da se opet moze razaznati svaki pixel. Ili je on stavio onih svojih 2.7m jer se svijet vodi po velicine njegove sobe.
Nema recezenta niti covjeka na svijetu koji gleda tv po THX standardima jer je on namjenjen prvenstveno kinima i puno vecim rezolucijama pa je onda prenesen na kucne flat panele.
Ali kako vidimo postoje ljudi koji razbacaju namjestaj da bi gledali 42" sa 1.6m... o tom u nastavku

@Mad_Duke

Obicno se na forumima nadju ljudi koji preko tudjih postov a i saznanja vole da pametuju a nisu u stanju bili nista svoje ikad da napisu.
Te ljude niko niti postuje niti ih uzima za ozbiljno, jer obicno kao ti maloprije krenu u nedostatku argumenata da vrijedaju.

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Tako da je TH-50PY80P veci 19% od TH-42PY80P, ali je zato i 56% skuplji
A ja ti kazem; Kupio si 42py80 i imas istu sliku u HD-u sa preporucinee udaljensoti za 42" kao onaj sa pv80. Imas goru sliku sa preorucene udaljenosti sa SD signalom. To sto nisi bio informisan pa si dao 2300kn vise u odnosu na PV80 je samo i samo iskljucivo tvoja krivica.
Citiraj:
Autor Mad_Duke
Za 4400 kuna se moze kupiti
bluray player
ps3 koji ima bluray
cijeli HTPC koji ima bluray
U tvom slucaju mogao si biti dobar tih 56% + 2300kn sa PV80

Nadalje 50py80 je najbolja 1080p 50" plasma za svoje novce, pa o kakvim cijenama si ti uzeo da komentarises!?
Isplatnije mozda dati 4k kuna vise za py800 ili 8k kuna vise za lx5090???

A da 42 1080p i 50" 1080p su isti samo se mora pomaknuti i fotelja da odgledat HD kako treba

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Zasto sam zapeo za ovo ovoliko. Zato jer svojim postom koji je sluzbena referenca na forumu na prvom postu ovog topica obmanjujes (znam da ne namjerno) sve ljude koji misle kupiti novi flat panel TV.
Zapeo si jer imas 42py80 i vokri ti je sto se svi slazemo da je 1080p na toj dijagonali nepotreban, ne svi na ovom forumu nego svi koji su ikad bilo sta procitali oko HD-a. Dakle bacio si novce i zelis da ti bude lakse takos to ces opravdati svoju kupovinu e ne moze! Cekam i vlansike 32" LCD-ova da kazu kako su sjeli na pola metra od tv-a i gledali HD Imas momcino 1265 postova, ja 10 puta manje, imao si vremena da pises i pises o HD-u i da tvoje misli budu okacene na prvu stranicu, da si rekao sta pametno ili znao nesto sto drugi nisu vjerujem da bi se to i dogodilo.

Najgora moguca stvar za jednu osobu je da se identificira sa objektom kao sto ti radis sa svojom milom plasmicom.
Dao si 2300kn vise za stvar koju ne mozes iskoristiti, jer tvoje oko ne vidi toliko zbijene pixele a to sam ti objasnio u prethodnom postu.
Citiraj:
Autor Mad_Duke
Ja mogu samo dati primjer iz svog zivota. Gledam 42 incha plazmu sa 2.7 metara udaljenosti inace. Ali kada idem gledati full HD materijal sjednem se na 1.6 metara. Zbog toga moram pomicati stolic koji inace tamo stoji sto me uzasno zivcira. Ja imam volje napraviti tu malu radnju prije gledanja, ali vjerujem da bi to uzasno moglo zivcirati nekog drugog.
Gledas 42" sa 1.6m
Vjerujem da je to jako ugodno iskustvo, i opet zbog zbijenosti pixela ti ne razaznajes 720p i 1080p.

Niko nikad u istoriji HD-a nije zrtvovao udaljenost radi rezolucije, ti si prvi slucaj jer ocigledno nisi upratio ovu moju recenicu;
Citiraj:
Autor Nani
Postoje osnovni postulati a to je da se prvo odredjuje minimalna udaljenost(da ne bi ekran izgledao prevelik) pa tek se onda odredjuje koja rezolucija odgovara toj udaljenosti.
Posto te fidujem sa informacijama od kojih pametujes po ostalim forumima, da znas da je najostriji blu-ray na LX6090 60" plasmi a ne na tvom 42" full hd-u.

A sto je to tako, imas google pa istrazi
E sad ne mozes se priblizavati ekranu da bi konpenzirao malu dijagonalu, koliko para toliko muzike!

Dakle cijela porodica treba svaki put kad "pristave" blu-ray da se pomicu na 1.6m da bi vidjeli beneficiju 1080p i tako 5, 7 10 godina dok god ne uzmu veci ekran
I ti hoces da tebe neko ozbiljno shvati?
Koga ces ti savjetovati sa svojim subjektivnim stavovima donesenim na osnovu jedne televizije koju ti posjedujes?
Mogu mislit koja ti je milina citat titlove na 42" sa 1.6m udaljenosti, glava radi samo lijevo desno


Prvu sliku koju si postavio nisam zelio da komentarisem da te ne bi uvrijedio, naravno nasmijat se samo i pustit da zivis u zabludi sa svojim pod jedan "matematickim" pa onda hd sposobnostima.

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Sta je ovo, kakve su ovo skrabotine, ovo su duzi a ne 2D prostor sa povrsinom o kojoj tebi nista jasno nije, jer si uzeo i uvecao prvu mjeru i nista vise.
Kako sma ti rekao tom analogijom i 32" se moze gledati 1080p samo privuci stolicu na metar od tv-a, a na to si sutio pametnjakovicu jeli, maca popala jezik?
Gdje je gustina pixela, gdje je 2D prikaz, gdje su ogranicenja ljudskog oka od 30 do 40 pixela po kvadratnom incu za preporucene udaljenosti, gdje je fizicko povecanje pixela kod vecih dijagonala, preslozena ti je bila prica o gustini a ne da sve ovo uzmes u obzir zato vjerujem da i ne citas kako treba sto napisem jer svaki put kad otvoris stranicu zaziga srce pa i preletis sta ti pisem, opet maca popala jezik!
Stavi i 15" monitor sa 1080p rezolucijom pa nosom ljubi ekran dok gledas sliku?
Ista analogija samo tebe pratim.
I ti zaista mislis da na 15" gledan sa 30cm i 50" ekranu gledan sa 2 metra ljudsko oko moze razaznati sve detalje koje pruza 1080p reza.
Napisem onakve stvari i nadjes se da kazes kao obmanjujem ljude jer si ti sve skontao sta i kako na svojoj plasmi!
Od tvoje gluposti je gora tvoja pokvarenost i zavist!

Gustinu pixela si opet djelio i dobio 1.19 sto je omjer 50" i 42" rezolucije umjesto da poredis kvadratne povrsine, ali ovaj put nema vise racunanja i pokazivanja sa moje strane jer takvim pojedincima ne prodajem znanje za novac a ne besplatno!
Ne kontas ti nista, jel da?

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 01:55.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 01:47   #1227
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ja mogu samo dati primjer iz svog zivota. Gledam 42 incha plazmu sa 2.7 metara udaljenosti inace. Ali kada idem gledati full HD materijal sjednem se na 1.6 metara. Zbog toga moram pomicati stolic koji inace tamo stoji sto me uzasno zivcira.
Ovo je prejako!!!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 01:50   #1228
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Mad Duke = Blind Duke.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:01   #1229
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ma nema foruma da nema pametnjakovica sa pozamasnim opusom kompleksa! Ne da se ne slaze on sa mnom, ne slaze se on sa cijelim svijetom. Da sam izmislio toplu vodu, pa da je komentarisao bilo sta drugo od potrosnje do input laga, ne, on je kupio 42" plasmu koja se ne uklapa u onaj tekst i to ga reze nocima u krevetu, ne da mu spavat!

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 02:58.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:04   #1230
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
smirite malo strasti. nemojte tora tjerat na grijeh
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na