Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2006., 00:49   #1
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Kupio sam ati x1600 pro advantage, imam par pitanja!

Kupio sam x1600 pro advantage za nekih 850 kn, jel sam mozda mogo za re novce dobit nesto bolje??
Imam par pitanja...
1.imam maticnu agp4x a kartica podrzava 8x, sta da imam maticnu 8x jel bi graficka bolje radila ili?
2. pise da ima brzinu procesora 500 mhz a brzinu memorije 600 mhz, moze neko malo pojasnit to?
3. sta je najbitnije kod graficke te brzine procesora, ili dali je 128 ili 256 bitna sabirnica? il mozda cjevovodi? ak se ne varam moja ima 14....
4.ima nekakav program za ocitavanje temperature graficke? jel comp mi se gasi kad igram neku igricu cca 15 min pa mi se resetira, imam 300 w napajanje al nije radi napajanja jel kad ostavim otvoreno kuciste onda je sve u redu, znaci kak bi mogo saznat od kud dolazi taj reset? u biosu nije nariktana target temperatura...
5. kad smo vec kod biosa, di se moze updejtat bios i dal je to preporucljivo pogotovo ako neznam sta radim a u ovom slucaju neznam....
Hvala!
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 01:09   #2
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
moraš nam navesti cijelu konfu da znamo o čemu je riječ...

a šta se tiče MBO i podrške za 8x...ak ti podržava 4x a grafa ti je 8x onda će ti raditi na 4x.tu moraš novu MBO kupit.

tvoja grafa je 128bit-na i nije loša za te novce,ali uvijek ti ima ono-da sam dao 100/150kn više...

šta se tiče resetarta - Koje napajanje točno imaš?

moraš biti konkretniji jer na temelju grafe ne može se pomoći oko toliko stvari.
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2006., 01:28   #3
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
p4 2,4 ghz saphhire ati x1600 pro advantage , maticnu neznam koju imam, a sto se tice napajanja 300 w je a sad koje neznam.. al ne vjerujemda je napajanje jel evo vec 2 dana imam otvorenu 1 stranu kucista i nis se ne gasi...
al mi sad komp skuplja prasinu, pa bi htio zatvorit kuciste al ce se opet pocet resetirat
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 05:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Trebaš napraviti bolji propuh u kućištu. Najbolje bi bilo kad bi stavio jedan 80 ili 92mm vent da ti naprijed upuhuje friški zrak i još jedan iza da ti ispuhuje topli zrak. Sve ovisi o kućištu kojeg imaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 08:55   #5
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Jesi cistio prasinu s cooler od procesora?? Imas li koji ventilator na ispuhu?? Preporucam ti da odes u u Links po hitnom postupku i kupis Enermaxa od 300W za 170kn...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 11:04   #6
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
a šta se tiče MBO i podrške za 8x...ak ti podržava 4x a grafa ti je 8x onda će ti raditi na 4x.tu moraš novu MBO kupiti
Zašto? Ionako je gubitak mizerno mal, ja sam imao prije ploču sa 4X AGP i grafu u sigu i uopće nije bilo nekih problema, a kad sam prešao na novu matičnu poboljšanje je bilo gotovo neprimjetno.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 11:15   #7
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Zašto? Ionako je gubitak mizerno mal, ja sam imao prije ploču sa 4X AGP i grafu u sigu i uopće nije bilo nekih problema, a kad sam prešao na novu matičnu poboljšanje je bilo gotovo neprimjetno.
pa daj malo logike upotrebi??ja nisma nigdje napisao da će sad perfomanse bit lošije ili bolje već čovjek je pitao kak će mu grafa radit u 4x utoru.

moraš priznat da su rijetke ploče koje podržavaju 4x,a bome razlike u perfomansama i ima...
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 11:35   #8
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Izmedju AGP 8x i 4x razlike NEMA! Osim mozda u sintetici i to 2-3% MAX....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 11:39   #9
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
imao sam prijelaz sa 4X na 8X na staroj 6600GT i razlika u sintetici je oko 5%,a u igrama nisam prijemjetio razlike
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2006., 11:52   #10
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
pa daj malo logike upotrebi??ja nisma nigdje napisao da će sad perfomanse bit lošije ili bolje već čovjek je pitao kak će mu grafa radit u 4x utoru.

moraš priznat da su rijetke ploče koje podržavaju 4x,a bome razlike u perfomansama i ima...
O.K., krivo te shvatih...
Citiraj:
Tu moraš novu MBO kupit.
My point is, kao i što su dečki potvrdili razlike nema i radi normalno (kao što i napisah) a kupovati novu ploču samo zbog AGP 8X je nepotreban trošak

A što se tiče njihove rijetkosti, pa ne bi baš rekao. Vjerojatno većina uredskih konfi i sličnih temeljenih na s.478 procevima ima chipsete tj. matične sa AGP 4X
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2006., 12:17   #11
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
ja imam MB agp4x i nemam namjeru kupovat drugu zbog grafe, jer mi to nema smisla - ak ću već kupovat novu MB to će bit s novim kompom....
@GoGoGamerS -> meni se isto tako komp restartirao zbog lošeg hlađenja, ali ne kućišta nego proca - čim sam stavio Zalmana gore više nisam imao problema. btw, svakako si kupi neko jače i kvalitetnije napajanje....
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na