Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2018., 01:13   #4171
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ajd nek skontaju koliko sam izrudario...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 01:52   #4172
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ajd nek skontaju koliko sam izrudario...
Nije problem kolko si izrudario, nego koliko si izvukao na devizni/tekuci... ta brojka je bitna, nista drugo. Ako nema ulaza tj. slanja para na burzu, onda porez ide na cijelokupni iznos koji ti je sjeo na racun. Nije bitno kako si dosao do tog kripta, da li kopao ili ti frend iz amerike poklonio, na taj iznos ide 12% poreza plus prirez.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2018., 02:02   #4173
losos
Registered User
 
losos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: split
Postovi: 128
ajmo rec da ribe ispod 10 ak tisuca mjesecno su male ribe i da se nece zamarsati s time, no s druge strane drzava ide u kurac, 1 penzioner na jednog radnika sto znaci u dugu smo do jaja... a triba platiti sve uhljebe tako da ce gledati da svaku kunu uzme, jer vise porezna mrknu njima je egzistencija i smanjenje place manje vjerojatno...
losos je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 02:07   #4174
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ova rasprava bi vise pasala u novom threadu, ali da... gledati ce svaku kunu i banke moraju poreznoj slati sve transakcije tako da.... ce neki softver odradit sav posao i kuna vise ulaza nego izlaza ce automatski slati uplatnice za porez... pa makar na 1 kn platio 12 lipa poreza... biti ce tako...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 09:42   #4175
Malatesta
Registered User
 
Malatesta's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 35
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova


a vise ni opcija zlato nije opcija jer su od 1.1.2018 duzni uzimat ime prezime oib itd al to ne moraju slat nikome dok ih ne zatraze...znaci vise nemres kupit ni 1gr zlta bez davanja svih podataka
Ak ovak nastave 2019 ce ukinut fiat i ostace samo bankovne transakcije tako da mogu naplatit porez na sve (osim na SANADEROVE satove slike itd).
otkuda ti ova informacija?
Malatesta je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 10:41   #4176
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nije problem kolko si izrudario, nego koliko si izvukao na devizni/tekuci... ta brojka je bitna, nista drugo. Ako nema ulaza tj. slanja para na burzu, onda porez ide na cijelokupni iznos koji ti je sjeo na racun. Nije bitno kako si dosao do tog kripta, da li kopao ili ti frend iz amerike poklonio, na taj iznos ide 12% poreza plus prirez.
Još gore je, ako nema izlaza para, to se tretira kao dohodak od djelatnosti, a ne kao dohodak od kapitala. Ergo, svi koji imaju nešto izrudareno bi mogli neke pare uplatiti na burzu, kiseliti to par mjeseci s hrpom trejdova i onda vratiti kao kapitalni dobitak, a ne dohodak.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 11:37   #4177
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Malatesta Pregled postova
otkuda ti ova informacija?
Za zlato imas info na moro

a ovo za fiat je pretpostavka jer je vec prosle godine isao nek iintervju sa nekim u EU da bi njima idealno rijesenje sive ekonimije bilo izbacivanje fiata iz upotrebe. smanjilo bi troskove stampanja prevoza love itd i ktome siva ekonomija bi nestala jer nista nebi mogao kupit za kes zlato bitcoin ili bilo sta drugo osim sa karticom od banke (al to su pretpostavke i zelje poreznika).

KAd na to dodas neka iskustva po bankama koji ti uvale upitnik o pranju novca jer si platio kesom 7000kn skijanje malo se zamislis dal smo mi koji podizemo 100kn za poreznu male ribe :https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20180125

EVO ifo za zlato:

Novosti u poslovanju vezano na novi Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma

25. 1. 2018 Novosti u poslovanju vezano na novi Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma od 1.1.2018.

Prema članku 55. Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma :

1)Pravna ili fizička osoba koja obavlja registriranu djelatnost u Republici Hrvatskoj ne smije primiti naplatu ili obaviti plaćanje u gotovini u vrijednosti od 75.000,00 kuna i većoj.
2)Ograničenje iz stavka 1. Ovog članka vrijedi i u slučaju ako se naplata ili plaćanje obavlja u više međusobno očigledno povezanih gotovinskih transakcija u vrijednosti 75.000,00 kuna i većoj.

Što za klijente tvrtke Moro znači da se granica pri gotovinskim transakcijama prilikom kupnje i prodaje zlata sa 105.000,00 kn smanjila na 75.000,00 kn po osobi.

PRIKUPLJANJE PODATAKA

Tvrtka Moro prilikom prodaje i kupnje investicijskog zlata, od klijenta je dužna prikupiti slijedeće podatke prema Članku 20. Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma:

Ime i prezime, prebivalište, dan, mjesec i godina rođenja, identifikacijski broj, naziv i broj identifikacijske isprave, naziv i državu izdavatelja te državljanstvo.

OBAVJEŠĆIVANJE UREDA O SUMNJIVIM TRANSAKCIJAMA, OSOBAMA I SREDSTVIMA

Tvrtka Moro nije dužna obavješćivati Ured za svaku obavljenu transakciju.
Tvrtka Moro dužna je obavijestiti Ured ukoliko prepozna sumnjive transakcije nastavno na Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma, te prikupljene podatke mora dostaviti na zahtjev Ureda.

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 28.01.2018. u 11:43.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 12:34   #4178
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
I ja sam proučavao to o Porezu, i kolega je čak provjeravao, pa je na dva mjesta dobio informaciju iz banke da ne gledaju ništa ispod 200k kn, e sad u kojem periodu, pitanje je.
Ovo je samo informacija, ne znači da je točna.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 12:47   #4179
Malatesta
Registered User
 
Malatesta's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 35
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Za zlato imas info na moro....
Tnx! Ako u Sloveniji prodaju bez uzimanja podataka onda je to još uvijek opcija.
Malatesta je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 17:03   #4180
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Toliko informacija a nista konkretno. Jedni vele ne gledaju ispod 200k, a drugi da ce se placat porez i na 1 kunu.

Pa dajte, jel moze netko podijelit tocne informacije?

Mozda kratko i jasno, dali je tko povukao pare na banku i dali je platio ikakav porez te dali ga je tko sto pitao. Mozete samo napisat da ili ne, ali cisto da dobijemo neke informacije mi koji bi prvi putprobali povuc, jer struju treba platiti a para se nema, sve je na crypto, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2018., 18:11   #4181
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Nebitno je jel banka prijavljuje ili ne, jer je porezna spojena na sve račune direktno mimo banke i postoji mogućnost da retroaktivno pročešljaju račune. Tako je nebitno jeste imali jednu ili 10 isplata, najvjerovatnije će im program grupirati isplate tipa "From: Bitstamp", oni će to zbrojiti i eto računa (+ možda i kazna jer porezi nisu podmireni unutar godinu dana otkad su isplaćene zarade).

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 23:34   #4182
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Nego, amo na malo vedrije teme...



Koji je worst-case scenario ako pukne Tether?
Nisam neki stručnjak ali mislim da bi ovo bio očiti tijek događaja:

1. pad tethera
2. mogući pad Bitfinexa
3. panika na tržištu i povrat skepse prema cryptu
3. pad vrijednosti BTC-a kao rezultat toga (na $2-3k?)
4. pad vrijednosti svih altova
5. dodatan udar na crypto jer će se onda na cijelu tu situaciju još uhvatiti i vlade sa svojim izjavama da bi trebalo banirati crypto, burze ili barem regulirati dodatno sve
6. masivan izlazak većine u fiat, preopterećenje burzi koje ne mogu probaviti toliko transakcija i isplatiti toliko fiata - opet dobar razlog da ojača točka 5.
7. depresija se širi i na ekosustav rudara, neki odustaju i od toga, dolazi do poplave mining hardvera, koji zauzvrat ide u bescjenje
8. sve je pod upitnikom i svijetom vlada panika, snovi o Lambu se ruše, depresija se širi

u pozadini cijele situacije...

1. moćnici tiho gomilaju prejeftin bitcoin i altove

Nakon cca. pola godine...

2. vlade planiraju objaviti da ipak neće banirati ništa nego samo regulirati
3. mediji se nadograđuju i kažu kako je to zapravo dobro i zdravo za crypto
4. situacija se lagano okreće i pojavljuju se prvi tragovi zelenila
5. tko brzo razmišlja, kuži šta se događa i počinje mahnita kupovina
6. kao rezultat, sve počinje rasti
7. BTC kreće prema 50K
8. Zaustavlja se blizu 30K, novo proljeće altova

Šalu na stranu, ali dobrih predviđanja ipak ima...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 29.01.2018. u 00:18.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:05   #4183
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nebitno je jel banka prijavljuje ili ne, jer je porezna spojena na sve račune direktno mimo banke i postoji mogućnost da retroaktivno pročešljaju račune. Tako je nebitno jeste imali jednu ili 10 isplata, najvjerovatnije će im program grupirati isplate tipa "From: Bitstamp", oni će to zbrojiti i eto računa (+ možda i kazna jer porezi nisu podmireni unutar godinu dana otkad su isplaćene zarade).
Nije porezna spojena na bankovne račune... ne dezinformiraj

Banke su dužne poreznoj dati uvid ako ona to traži i dužne su prijaviti poreznoj nepredviđene velike iznose.

Dakle ako INAi sjednu milijuni na račun.. neće prijavljivati, jer INAi često sjedaju milijuni... ali ako nekome tko redovno prima samo plaću odjednom sjedne 100.000,00 eura... onda će to prijaviti poerznoj.

Ali čak ni to ne znači da će porezna svaku od tih prijava obraditi.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:25   #4184
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Odnosno, ako mi nije sjelo nista pa mi sad iz vedra neba sjeda svaki mjesec 10k, definitivno cu posjetiti poreznu?

E sad, dali ja mogu povuc 10k, otic za tjedan dva na poreznu i pitat jel treba sto platiti? I tako svaki mjesec ici pitati?

Jel bi to bila dobra taktika?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:32   #4185
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nema Tether toliki utjecaj. Vise imaju utjecaj te price o tetheru.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:33   #4186
k31k0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Odnosno, ako mi nije sjelo nista pa mi sad iz vedra neba sjeda svaki mjesec 10k, definitivno cu posjetiti poreznu?

E sad, dali ja mogu povuc 10k, otic za tjedan dva na poreznu i pitat jel treba sto platiti? I tako svaki mjesec ici pitati?

Jel bi to bila dobra taktika?
Koliko znam, ako ti sjedaju pare od trejdanja, na to se plaća porez na kapitalnu dobit. A taj porez se plaća na način da se u veljači predaje JOPPD obrazac u kojem navedeš svu zaradu koju si u prošloj godini ostvario trejdanjem kripto valuta. Tako su barem meni rekli u poreznoj.
k31k0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:46   #4187
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok hvala na informaciji. znaci trebas sam to podnjeti.

Mislim da nije tesko to pratiti, samo gledaju po racunima uplate ili jos bolje posalju dopis bankama da posalju ili ti ga prijave uplate sa odredjenih racuna i to je to. i jos im je bolje ovako da moras sam otic pa onda ako ne odes ti jos opale kaznu.

Mene samo zanima a sto je sa onima na stupu srama? Jel ce prvo od njih ici naplacivat poreze pa onda od ovih novih neplatisa ili kako to ide?

EDIT:
Pitam jer mi tu lokalno kazu samo povuci nemoj se bojat ionako ti je pola ulice duzno porez vec 20 godina, i to ne neki od tisucu nego od miljun.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 10:54   #4188
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova

Koji je worst-case scenario ako pukne Tether?
Nisam neki stručnjak ali mislim da bi ovo bio očiti tijek događaja:

1. pad tethera
2. mogući pad Bitfinexa
3. panika na tržištu i povrat skepse prema cryptu
3. pad vrijednosti BTC-a kao rezultat toga (na $2-3k?)
4. pad vrijednosti svih altova
5. dodatan udar na crypto jer će se onda na cijelu tu situaciju još uhvatiti i vlade sa svojim izjavama da bi trebalo banirati crypto, burze ili barem regulirati dodatno sve
6. masivan izlazak većine u fiat, preopterećenje burzi koje ne mogu probaviti toliko transakcija i isplatiti toliko fiata - opet dobar razlog da ojača točka 5.
7. depresija se širi i na ekosustav rudara, neki odustaju i od toga, dolazi do poplave mining hardvera, koji zauzvrat ide u bescjenje
8. sve je pod upitnikom i svijetom vlada panika, snovi o Lambu se ruše, depresija se širi

u pozadini cijele situacije...

1. moćnici tiho gomilaju prejeftin bitcoin i altove

Nakon cca. pola godine...

2. vlade planiraju objaviti da ipak neće banirati ništa nego samo regulirati
3. mediji se nadograđuju i kažu kako je to zapravo dobro i zdravo za crypto
4. situacija se lagano okreće i pojavljuju se prvi tragovi zelenila
5. tko brzo razmišlja, kuži šta se događa i počinje mahnita kupovina
6. kao rezultat, sve počinje rasti
7. BTC kreće prema 50K
8. Zaustavlja se blizu 30K, novo proljeće altova
Otprilike bih se složio da je to mogući scenarij.
No moguć je scenarij u kojem se pad tethera prelije direktno u BTC.

Također, sve ide prema slomu burze dionica kroz idućih godinu, godinu i pol...

Puno je kalkulacija, i zanimljivo je vrijeme pred nama
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 11:07   #4189
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nije porezna spojena na bankovne račune... ne dezinformiraj

Banke su dužne poreznoj dati uvid ako ona to traži i dužne su prijaviti poreznoj nepredviđene velike iznose.

Dakle ako INAi sjednu milijuni na račun.. neće prijavljivati, jer INAi često sjedaju milijuni... ali ako nekome tko redovno prima samo plaću odjednom sjedne 100.000,00 eura... onda će to prijaviti poerznoj.

Ali čak ni to ne znači da će porezna svaku od tih prijava obraditi.
Nije mi bila namjera dezinformirati, očito sam dobio onda krivu informaciju.
Još bolje ako je tako.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 12:25   #4190
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ma sve 5... samo htjedoh reći da nema razloga za nepotrebnu paniku.

Ali da... porezna može dobiti bez puno muke uvid na stanje vašeg računa... kako u Hr, tako i u ostalim zemljama EU.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 12:31   #4191
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nije porezna spojena na bankovne račune... ne dezinformiraj

Banke su dužne poreznoj dati uvid ako ona to traži i dužne su prijaviti poreznoj nepredviđene velike iznose.

Dakle ako INAi sjednu milijuni na račun.. neće prijavljivati, jer INAi često sjedaju milijuni... ali ako nekome tko redovno prima samo plaću odjednom sjedne 100.000,00 eura... onda će to prijaviti poerznoj.

Ali čak ni to ne znači da će porezna svaku od tih prijava obraditi.
PA nije on bas ni daleko od istine jer i tvoja tvrdnja ima rupa posto banke automatizmom svaki mjesec(a ne na zahtjev kako tvrdis) moraju slat podatke o tekucim i svim ostalim racunima poreznoj a ne samo na njihov zahtjev.

Salju samo ukupan iznos odnosno promet po racunu a na zahtjev salju i detaljnu specifikaciju.

Porezna uprava od sada će imati uvid u sve račune građana, a bankare koji strahuju da neće moći sačuvati bankarsku tajnu poreznici tješe činjenicom da su oni kao tijelo to dužni činiti po zakonu.
Banke će Poreznoj upravi od ožujka(2017) jednom mjesečno dostavljati ukupne uplate te isplate s tekućeg računa, pa i štednog. Porezna uprava imat će uvid u ukupan iznos, a ne pojedinačne uplate i isplate. Detalje po računima moći će zatražiti od banke ako se primijete nekakva velika odstupanja ili ako postoje neke sumnje. Podaci se neće tražiti ako je ukupni promet dvaput veći, ali ako je riječ o primjetnom iznosu, tada ćemo moći zatražiti detalje o prometu po tom računu, riječi su kojima je izvor iz Ministarstva financija za Jutarnji list opisao kako bi trebala izgledati razmjena podataka između banaka i Porezne uprave
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 12:44   #4192
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nije porezna spojena na bankovne račune... ne dezinformiraj
Ali porezna je spojena na račune. Banka automatizom šalju podatka o uplatama na tekući račun, devizni račun.

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Banke su dužne poreznoj dati uvid ako ona to traži i dužne su prijaviti poreznoj nepredviđene velike iznose.
Nekad bilo prije izmjena zakona.
Danas svi podatci automatizom idu poreznoj, i onda je samo pitanje algoritama i/ili revnosti službenika hoće li krenuti dalje kopati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 15:50   #4193
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Sve stoji... ali porezna nije spojena na račune... i nema automatski uvid u sve podatke za pojedine transakcije.

Ali ako hoće, na zahtjev može doći do podataka - a onda se mora navesti točan razlog i ime osobe koja traži taj podatak.

Inače bi bilo tko zaposlen u poreznoj mogao bez problema provjeravati bilo koga u hrvatskoj, a to sigurno nije dopušteno.

I prema info-u koji ja imam banke i dalje za neuobičajeno velike transakcije informiraju poreznu - iznosi iznad xx tisuća kuna, zaboravio sam koliko... a moguće da imam krivi info
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 16:06   #4194
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Sve stoji... ali porezna nije spojena na račune... i nema automatski uvid u sve podatke za pojedine transakcije.
Porezna ima uvid u mjesečni promet (ukupni po računima), i ako im je nešto sumnjivo onda traže specifikaciju primitiaka.

Mislim da smo se mi krivo razumjeli, normalno da ne može Pero Perić iz područne ispostave Mali Most tek tako ući u nečiji račun, ali ako program (bilo je govora na vijestima neki dan da dovršavaju novi algoritam koji će predviđati porezne prevare ??? ) označi sumnjivim tvoje primitke po računima, Pero Perić će zatražiti detaljni ilist iz banke.

Što se tiče iznosa, ima u zakonu o spriječavanju pranja novca i nešto nešto cifra od 74-75 k kuna iznad koje bi se trebali popunjavati obrasci o podrijetlu novca.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 17:33   #4195
k31k0
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što se tiče iznosa, ima u zakonu o spriječavanju pranja novca i nešto nešto cifra od 74-75 k kuna iznad koje bi se trebali popunjavati obrasci o podrijetlu novca.
Treba li mi se netko javiti iz banke/porezne da dođem popuniti taj obrazac? Ili ja trebam otići u banku/poreznu, reći da sam primio uplatu od više od 75.000 kuna i tražiti da ispunim obrazac?

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
k31k0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 17:57   #4196
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Sve iznad 160 kn bi se trebalo prijaviti do kraja veljače za prošlu godinu sa jopd obrascem

Plaća se porez na kapitalnu dobit od 12 % plus prirez ovisi o mjestu prijave ali se prirez računa na taj porez a ne na cjelokupnu cifru

Npr zaradio si 100 000
Porez je 12 000
Prirez je npr 14 % u tvom gradu i onda je to 1680 kn i sveukupno na 100 000 daješ državi 13680
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 18:31   #4197
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Porezna ima uvid u mjesečni promet (ukupni po računima), i ako im je nešto sumnjivo onda traže specifikaciju primitiaka.
Ukupni promet po računu znači da porezna dobije sljedeće podatke:
broj računa
vlasnika računa
ukupne uplate
ukupne isplate

Porezna nema uvid u pojedinačne uplate/isplate.

A sami najbolje znate da li svaki mjesec dobijate istu količinu uplata na tekući...

Recimo meni ukupne uplate na račun variraju jako i nikad me nisu zvali da ništa objasnim.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 22:30   #4198
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Toliko informacija a nista konkretno. Jedni vele ne gledaju ispod 200k, a drugi da ce se placat porez i na 1 kunu.

Pa dajte, jel moze netko podijelit tocne informacije?

Mozda kratko i jasno, dali je tko povukao pare na banku i dali je platio ikakav porez te dali ga je tko sto pitao. Mozete samo napisat da ili ne, ali cisto da dobijemo neke informacije mi koji bi prvi putprobali povuc, jer struju treba platiti a para se nema, sve je na crypto, haha
ak oje tebio dopis POREZNE UPRAVE ništa konkretno ljepo se zaputi u poreznu pa pitaj osobno.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 22:33   #4199
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
delete: odgovoreno vec prije nisam vidio

a ktome ovo je tema TREJDANJE a ne POREZNA
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 23:09   #4200
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Da, baš sam i ja htio reći... Zamrla je rasprava oko predviđanja cijena btc-a/altova, otišlo se u smjeru porezne itd.
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na