Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2011., 18:01   #121
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
gigabyteov model windforce s 2 venta kod mene, drzim ih 10-20% u idleu ne da su necujni, nego cujem samo hdd kako se vrti
  Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 16:28   #122
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Dobio Cyclone danas.

Performansama sam rpezadovoljan, Dragon Age 2 i Shogun 2 izmaxani rade glatko.

Bukom... I nisam baš zadovoljan, Musashi na staroj 4850 je bio puno tiši u loadu.

Temp 65C. Ne želim usporavati ventilator, nakon starog Musashija koji nije prelazio 50C, ovo mi se čini previše (iako nije).
Jackson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2011., 10:46   #123
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
idle?
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 15:54   #124
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Nečujna, 40C. Ajd, barem to
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 15:56   #125
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
kod mene je 4670, pa će mi čak i debelo undervoltani i underclockani 6850 biti i više nego dovoljan - bitno je samo da se ne čuje u idleu.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 16:36   #126
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Uzmi ovu 4850 od mene, nema tiše osim pasivne
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 13:12   #127
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Pozdrav!

Zanima me koje drivere da stavim tj. koji bi bili najbolji pošto mi sljedeći tjedan stižu dvije Sapphirke 6850 koje će ić u crossfire pa čisto da vidim ako je već netko isprobao
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 14:43   #128
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 16:18   #129
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
ok..hvala
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 21:31   #130
Sherry84
Premium
Moj komp
 
Sherry84's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 33
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
gigabyteov model windforce s 2 venta kod mene, drzim ih 10-20% u idleu ne da su necujni, nego cujem samo hdd kako se vrti
Imam istu grafičku, kakve su ti temperature sa ventom10-20%?
Kod mene je na defaultu (40%) koje je po meni isto nečujno idle 35, a 2h BBC2 oko 60°C.
Sherry84 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2011., 22:21   #131
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sherry84 Pregled postova
Imam istu grafičku, kakve su ti temperature sa ventom10-20%?
Kod mene je na defaultu (40%) koje je po meni isto nečujno idle 35, a 2h BBC2 oko 60°C.

evo 40ak stupnjeva sad u idleu, vent na 10%.
podesio sam u afterburneru onaj graf da dize broj okretaja ovisno o temperaturi.
odlicno funkcionira!
  Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 19:23   #132
alfa159
Premium
Moj komp
 
alfa159's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 82
pomoć

Ako može jedna mala pomoć.
Imam Saphhire 6850 koju sam dal na reklamaciju i dobil novu.
Nova radi već par dana bez greške samo me jedna stvar mući.
Na staroj 8600gtx nvidi, oba izlaza su prikazivala sliku nakon dizanja windovsa.
Na ovoj novoj (prošlu nisam probal) mi drugi izlaz ne daje sliku niti u win a niti prilikom dizanja sistema?!
Kak nemam neka iskustva s novim ATI-jevim karticama molim savjet.
pozz
__________________
rođen u V.G.
komp2:
HP Vectra VL600, P III 733 MHz, Kingmax 2 x 256 MB PC133 rama, Leadtek WinFast A400 Ultra TDH GF6800, 128MB, 256bita, Seagate 80GB, Win2000
alfa159 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 20:24   #133
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor assasin82 Pregled postova
Ja sam uzel MSI 6850 OC karticu. Orginalni cooler je bil užasno glasan na 820/1100 a na 940/1150 da ne pričam. Nakon 2 dana posjedovanja išel sam kupiti after market cooler. Sada čista tišina na 940/1150 a i temperatura GPU je osjetno pala naspram orginalnog kaj je došel s karticom.
Možeš li točno reći o kojem se modelu msi kartice radilo ?
Imam u vidu uzeti ovu:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.806.644
Ako je prebučna onda bih tražio neku drugu .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 11:25   #134
assasin82
Premium
Moj komp
 
assasin82's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 56
Da, tu karticu sam ja uzeo. U idle je još OK ali čim se grafa malo više optereti čuje se brujanje ventilatora.
assasin82 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 00:34   #135
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Drage kolege forumaši ima li netko među vama ovu SAPPHIRE HD6850 da malo "ožeže" furmarkom po njoj ovih dana.
Jučer sam palija Furmark na HD4830 i max temp je bila 61C (doduše nekih 10-tak min., ali okvirno ide do te temperature).


Danas palim ponovo Furmark na ovu novu HD6850 i poleti odma na 71C (a nakon 33min. dođe do 74C).


Obje su mjerene na stock vrijednostima i s istim parametrima u testu.
Danas jest sparno za poludit ali nisam baš očekiva 74C.
Cooler je dobro sjeo i razmaza pastu, te se ne mrda, a pogledom uz žarulju ne vidim lufta između njega i GPU-a.

Da znam - GPU ne prelazi 80C i Furmark je zadnje smeće i "na živce optereće" , ali smilujte se i probajte bacit pokoji test, jer ću inače morat vratit stock kuler i ponovo mjerit.
Thx in advance &
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 09:28   #136
Den@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 262
nemam je, al mi to izgleda nekako previše...
ps.koja je bila 4830 sapphire...?
Den@ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 10:43   #137
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Den@ Pregled postova
nemam je, al mi to izgleda nekako previše...
ps.koja je bila 4830 sapphire...?
Powercolorka ali naravno s Musašem na njoj.
A ništa, ako se ne javi nitko od kolega sa svojim iskustvima vraćam na HD6850 onaj njen stock cooler, pa ću ponovo testirat.
Sad idem gledat recenzije njene na netu, u potrazi za odgovorima iz bespuća zbiljske realnosti
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 11:04   #138
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Meni to izgledaju manje više normalen temperature, mislim za musashija i HD6850.

Kolika ti je idle temperatura na HD6850 sa mušašijem?


edit:
vidi ovo: (jest da je kučište kao za malo veći mobitel, ali svejedno pogledaj temperature)
http://www.silentpcreview.com/Silent..._Guide/Results

Zadnje izmijenjeno od: E-mil. 01.07.2011. u 11:48.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 12:09   #139
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Kolika ti je idle temperatura na HD6850 sa mušašijem?
43-44C



Evo malo sam proletija testove po netu i vidim da su temperature oko 70tak stupnjeva full load (razni čmarci i OCCT-ovi).
Doduše ekipa testira hardware na ugodnih 21-23C, a u mene je trenutno skoro 30C u sobi
Inače čim sam dobija karticu u ruku odmah sam stavija musaša, jer 2x10cm venta na cca 2000rpm + onoliki radijator ipak bolje hlade (a i ventilatori prekriju cijelu karticu i usput još vire van njenih gabarita ).

EDIT Nisam iša baš za tim ali pretpostavljam da većina recenzija šiša testove na open setupu, i vidim vrte čmark testove do 10-tak min.
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 01.07.2011. u 12:16. Razlog: Dopuna
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 12:36   #140
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Eto, sam sebi si dao odgovor.

Ako je u furmarku temperatura ispod 75C i to još za vrijeme toplih-vrućih dana, onda mislim da nemaš razloga biti zabrinut. Ipak je to musashi, sa slim ventilatorima.

Nego, čime hladiš mem čipove i VRM?
Da li je to referentna HD6850?



edit:
sad vidim da si već stavio link od HD6850
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 12:43   #141
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Nego, čime hladiš mem čipove i VRM?
VRM imaju svoj tanki crni aluminijski heatspreader kojeg nisam tija micat, a memorijski čipovi su goli i na njih nije "nasjedao" stock cooler.
Tako da je sad sigurno bolje jer 2 venta od 10cm ipak prekriju veću površinu grafičke (VRM, svu memoriju, kondiće i zavojnice..).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2011., 22:04   #142
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Kolega Drvoje evo isprobao na identičnoj kartici sa stock kulerom doduše držao sam 10 min temperatura je isto tako skočila odma na 71 stupanj i max u tih 10 minuta je isla do 73 stupnja.

Eto nadam se da će vam to bar malo pomoć.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 00:58   #143
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Bigdaddy Pregled postova
Kolega Drvoje evo isprobao na identičnoj kartici sa stock kulerom doduše držao sam 10 min temperatura je isto tako skočila odma na 71 stupanj i max u tih 10 minuta je isla do 73 stupnja.

Eto nadam se da će vam to bar malo pomoć.
Hvala kolega - vidim sad iz konkretnih iskustava drugih da je to više manje standardna situacija s HD6850 (moglo je bit i gore).

To šta me rabljeni Musashi doša 100kn + rabljeni Zalman VF700 u zamjenu je moj problem.
Hladija je brutalno bivšu HD4830 (nikada nije prišla priko 63C u Furmarku/OCCT-u) pa me s ovom malo razočara (doduše nije ni predviđen za HD6850?!)

Pozitivno je jedino šta Musaš:
1.hladni doslovno cijelu karticu s 2 venta
2.ako jedan vent otkaže neće odma bit havarija na grafičkoj (nego kasnije -.-)
3.stock cooler će bit ganz novi kad je budem prodava
4.vidi ispod

Iz dišpeta ću nabacit za koji dan stock cooler da ocjenim razinu buke, i nadam se da je tvornički cooler glasniji
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 05:36   #144
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Hvala kolega - vidim sad iz konkretnih iskustava drugih da je to više manje standardna situacija s HD6850 (moglo je bit i gore).

To šta me rabljeni Musashi doša 100kn + rabljeni Zalman VF700 u zamjenu je moj problem.
Hladija je brutalno bivšu HD4830 (nikada nije prišla priko 63C u Furmarku/OCCT-u) pa me s ovom malo razočara (doduše nije ni predviđen za HD6850?!)

Pozitivno je jedino šta Musaš:
1.hladni doslovno cijelu karticu s 2 venta
2.ako jedan vent otkaže neće odma bit havarija na grafičkoj (nego kasnije -.-)
3.stock cooler će bit ganz novi kad je budem prodava
4.vidi ispod

Iz dišpeta ću nabacit za koji dan stock cooler da ocjenim razinu buke, i nadam se da je tvornički cooler glasniji

Da vam odma malo začinim

Kupio sam ovaj model baš zato kaj je i ovdje i po ostalim testovima napomenuto da je taj model od sapphirea ima jedan od najtiših kulera (naravno što se tiče 6850 kartica) i zasad moram reć da sam iznimno zadovoljan jer u idleu nasprem 260gtx mi se čini tiša ali u loadu je sigurno tiša i to podosta po mojoj osobnoj procjeni. Pa kad isprobate molim vas da javite rezultate baš me intersira jel se osjeti velika razlika u buci između musashia i stock kulera.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 10:15   #145
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Evo situacije sa mojom 6850 Safirkom.
Ja sam skinuo vent skupa s onim plasticnim oklopom od stock coolera i na originalni heatsink prikacio ovu dvojicu.

Sobna temperatura: 21-22 °C
RPM: full throttle
GPU taktovi: default
GPU temperatura pod Furmarkom nakon 10ak minuta: 58-59 °C

Kada taktove podignem na 940/1150 na koliko je inace drzim, load temperatura poraste na 62°.
Mjerio sam 10ak minuta jer se vec nakon 3 minute dobije plato. Razina buke je u granicama normale. Odlicno se hlade sve komponente na kartici.
Gledajuci sve, cini mi se odlicno za investiciju od 60 kn.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2011., 23:25   #146
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Bigdaddy Pregled postova
Kolega Drvoje evo isprobao na identičnoj kartici sa stock kulerom doduše držao sam 10 min temperatura je isto tako skočila odma na 71 stupanj i max u tih 10 minuta je isla do 73 stupnja....
Citiraj:
Autor Bigdaddy Pregled postova
Kupio sam ovaj model baš zato kaj je i ovdje i po ostalim testovima napomenuto da je taj model od sapphirea ima jedan od najtiših kulera (naravno što se tiče 6850 kartica) i zasad moram reć da sam iznimno zadovoljan jer u idleu nasprem 260gtx mi se čini tiša ali u loadu je sigurno tiša i to podosta po mojoj osobnoj procjeni. Pa kad isprobate molim vas da javite rezultate baš me intersira jel se osjeti velika razlika u buci između musashia i stock kulera.
Ne znam di da počnem:
1. uglavnom otvorim ja bočnu stranicu i odvrtim 21 min. Furmarka na istim postavkama kao i 30.06., i ode temperatura 4C niže dakle - na 70C (Scythe Musashi na kartici)


2. nakon toga vratim ja tako stock cooler (bočna stranica otvorena) i ono - mogu komotno uvalit kokoš s krumpirima u case - 85C nakon samo 1:29 min.
Temperatura je rasla ko hiperinflacija u bivšoj Jugi i nisam ima više srca davit karticu.
Ventilator je zaurlao ko svinja na kolinju i bio uvjerljivo nešto najglasnije šta sam u životu čuja a ja nisam noise freak!?
Pričam naravno o ventilatorima na grafici (npr. redom moje bivše FX5600, ATI 9550, 7900GS, HD4830 i još hrpici drugih kartica u susida/poznanika.. - sve opterećene nekim bench alatom - 75% njih Furmarkom).
Frekvencija (nešto dublja doduše) i razina buke su bile usporedive sa ventilatorima od 4-5cm na NB od matičnih ploča iz prethodnih desetljeća i to nakon 3-4 godine neprekidnog rada matične i venta.
Ako to nekoga tješi - prilikom igranja će ventilator bit "samo bučan", jer Fur-čmar zbilja davi više nego igre.


3. vratim Musashija, zatvorim bočnu stranicu i odvrtim 16:40min. Čmarka, i temperatura dođe na "normalnih" 73C uz nemjerljivo manju buku u odnosu na ono "gofance" od 8cm na stocku.
Šteta šta nisam instalira ATI CCC da očitam brzinu vrtnje na stocku - moja procjena 3000-4000rpm.


4. Na kraju sam cili stock vent rastavija i rezultati su sljedeći:
- pasta neka sivkasta (teško da ima srebra u njoj, ali bar nije ona žvaka ili bilo silikonsko smetje)
- baza (na moje čuđenje bakrena) je neoštećena ali i daleko od mirror finisha (vide se tragovi obrade makinje, ali nema vidljivih brazda na njoj)
- 2 heatpipea (8mm promjer) neoštećeni, te nikakve oksidacije nema na vidiku
- plastika (cover) i mali naponski kabel ispod plastike nisu smetali ventilatoru u radu (dakle nije bilo nekakvog defektnog tvorničkog montiranja di vent grebe po plastici ili zapinje)

Zaključak:
Izbjegnite Sapphire
Na prvi pogled "dobro složen", i dimenzijama "solidan" cooler će poslužit za povremeno igranje u odlično provjetrenom kućištu, ili s klimom u sobi (na 21C).
A Vi gaming ovisnici i bench frikovi - obratite se ostalim proizvođačima/modelima ili aftermarket hlađenju.
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 06.07.2011. u 00:23. Razlog: Pravopis
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 08:11   #147
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ne znam di da počnem:
1. uglavnom otvorim ja bočnu stranicu i odvrtim 21 min. Furmarka na istim postavkama kao i 30.06., i ode temperatura 4C niže dakle - na 70C (Scythe Musashi na kartici)


2. nakon toga vratim ja tako stock cooler (bočna stranica otvorena) i ono - mogu komotno uvalit kokoš s krumpirima u case - 85C nakon samo 1:29 min.
Temperatura je rasla ko hiperinflacija u bivšoj Jugi i nisam ima više srca davit karticu.
Ventilator je zaurlao ko svinja na kolinju i bio uvjerljivo nešto najglasnije šta sam u životu čuja a ja nisam noise freak!?
Pričam naravno o ventilatorima na grafici (npr. redom moje bivše FX5600, ATI 9550, 7900GS, HD4830 i još hrpici drugih kartica u susida/poznanika.. - sve opterećene nekim bench alatom - 75% njih Furmarkom).
Frekvencija (nešto dublja doduše) i razina buke su bile usporedive sa ventilatorima od 4-5cm na NB od matičnih ploča iz prethodnih desetljeća i to nakon 3-4 godine neprekidnog rada matične i venta.
Ako to nekoga tješi - prilikom igranja će ventilator bit "samo bučan", jer Fur-čmar zbilja davi više nego igre.


3. vratim Musashija, zatvorim bočnu stranicu i odvrtim 16:40min. Čmarka, i temperatura dođe na "normalnih" 73C uz nemjerljivo manju buku u odnosu na ono "gofance" od 8cm na stocku.
Šteta šta nisam instalira ATI CCC da očitam brzinu vrtnje na stocku - moja procjena 3000-4000rpm.


4. Na kraju sam cili stock vent rastavija i rezultati su sljedeći:
- pasta neka sivkasta (teško da ima srebra u njoj, ali bar nije ona žvaka ili bilo silikonsko smetje)
- baza (na moje čuđenje bakrena) je neoštećena ali i daleko od mirror finisha (vide se tragovi obrade makinje, ali nema vidljivih brazda na njoj)
- 2 heatpipea (8mm promjer) neoštećeni, te nikakve oksidacije nema na vidiku
- plastika (cover) i mali naponski kabel ispod plastike nisu smetali ventilatoru u radu (dakle nije bilo nekakvog defektnog tvorničkog montiranja di vent grebe po plastici ili zapinje)

Zaključak:
Izbjegnite Sapphire
Na prvi pogled "dobro složen", i dimenzijama "solidan" cooler će poslužit za povremeno igranje u odlično provjetrenom kućištu, ili s klimom u sobi (na 21C).
A Vi gaming ovisnici i bench frikovi - obratite se ostalim proizvođačima/modelima ili aftermarket hlađenju.

Hmm.. ovo je sad vrlo zbunjujuće ja sam isto odero furmarkom ali u zatvorenom kućištu, nemam klime, i u 10 min sa stock kulerom temp. nije prešla 73 stupnja. Što se buke tiče podosta je tiša od XFX 260gtx (grafa prije ove i kod nje sam jedino obraćao pozornost na to), jedino kaj bi trebo je baš odigrat nekaj pošteno kroz 4-5 sati pa da onda vidim ponašanje i to navečer kad me buka više smeta ali to ću probat čim ispitni rokovi završe kroz tjedan dana pa onda javim.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 16:14   #148
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
A Vi gaming ovisnici i bench frikovi - obratite se ostalim proizvođačima/modelima ili aftermarket hlađenju.
Ne znam kakve veze ima Furmark sa igranjem ali nema veze, bench frikovi isto tako vrte Čmarkove...u tvojim postovima ne vidim ni podatke o zagrijavanju u igrama a bogme ni u 3DČmarku-kaj ne bi bilo zgodnije da si otvorite Furmark temu pa razvalite?

Bez ljutnje molim, ja samo ne vidim kakvog utjecaja ima ovakav sintetički bench, radije bi vidio reze iz igara-za to si je valjda i kupio

Odaberi igru koja ti najviše zagrije grafu pa usporedi tvornički i Musashi-e to bude onda korisna informacija a Furmark je po tom pitanju totalno beskoristan...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2011., 12:15   #149
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
dali je MSI 6850 OC Cyclone jača od ati 4890 sa taktovima 900/1100?
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2011., 12:45   #150
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
6850 je puno jača od bilo koje 4890.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na