Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 15:37   #1
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Driveri za Epson DX4050

Ako bi netko bio voljan uploadat ili poslati na mail originalne drivere za navedeni pisač. Nije za mene, frend ima problema sa instalacijom, veli da je skinio s neta ali baš ne funkcionira, radi mu kopirka i skener dok printat neće...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:16   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ne mogu biti "originalniji" nego sa epson sajta.
Tako da je problem vjerojatno u samom useru, (ili OS-u) a ne do samog drajvera.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2010., 17:05   #3
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ne mogu biti "originalniji" nego sa epson sajta.
Tako da je problem vjerojatno u samom useru, (ili OS-u) a ne do samog drajvera.

evo ja sam taj user imam dva kompa doma, jedan ima xp, drugi win7, ni na jednom ni na drugom ne mogu instalirati printer. Imao sam original cd s driverima uz printer, ali printer nisam koristio par mjeseci, na kompovima stavljao novi OS i sad drivere ne mogu nigdje naci(tj. taj cd original). Ne znam bas da ni na jednom kompu ne bi radili ti driveri s neta. Jer svagdje na netu su jedni te isti driveri, i nekako sumnjam da valjaju, jer pise kad ide instalacija da je to dx4000 printer, i nigdje nema ponudjeno dx4050, sto je kad sam imao cd s driverima bilo ponudjeno, tako da mislim da na netu nisu dobri driveri, pa bih molio nekog ako ima da mi ih posalje na mail ili da mi se tu javi.

hvala

Poz
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 17:19   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Cuj, ako ti scanner radi, ocito nesto krivo radis. Kako spajas printer? Usb? Onda valjda znas da prvo ide instalacija drivera pa onda spajanje na pc.

I nemas drugih driver-a od onih sa origigi site-a.

Koju ti tocno gresku baca, neki sshot mozda da nam priustis?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 17:48   #5
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cuj, ako ti scanner radi, ocito nesto krivo radis. Kako spajas printer? Usb? Onda valjda znas da prvo ide instalacija drivera pa onda spajanje na pc.

I nemas drugih driver-a od onih sa origigi site-a.

Koju ti tocno gresku baca, neki sshot mozda da nam priustis?

evo stavljat cu sshotove od cijele instalacije:

znaci prvi, printer je ugasen, pokrecem instalaciju...







tu ga upalim, pa se pojavi ovo:



zatim se nakon par minuta pojavi ovo:



stisnem retry i onda dodje nakon par minuta ovo:


Zadnje izmijenjeno od: ypahh. 26.06.2010. u 17:54.
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 19:10   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ajde priznaj da si priključio upaljeni DX4050 na komp prije nego je to od tebe zatražila install procedura.
Također "nesmiješ" usb printer premještat po konektorima jer install procedura pamti / namješta u drajveru na koji konektor je spojen pojedini printer.
Nisi naveo koji je taj ugašeni prvi printer, iako je ugašen on ostaje spojen na "svoj" usb konektor.

Sada ti preostaju opcije:
- ako možeš, natjeraj install proceduru da odradi do kraja pa onda manualno editiraj port da ukazuje na onaj konektor gdje je DX4050 spojen
- vrati cijeli sistem sa Restore point - om na datum prije nego si prvi put priključio / prčkao sa DX4050
- nađi USBDview i pažljivo pobriši samo ono vezano za Epson (Seiko) DX4050
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 19:25   #7
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Evo da se oglasim i ja, donio lega kod mene printer i ista stvar...

Nikky, pod "prvi" se misli na prvi sreenshot a ne na printer

Pa bih i dalje molio/li da netko tko slučajno možda ima taj printer uploada ili pošalje drivere
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 19:54   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A kakav kabel imate za spajanje? Znam da je jedno vrijeme bilo na trzistu nekakvih skartnih usb kablova (boje bijele kave) sa kojima dosta uredjaja nije htjelo radit.

Osobno sam ih nekoliko vratio dobavljacu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 19:56   #9
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
Jer svagdje na netu su jedni te isti driveri, i nekako sumnjam da valjaju, jer pise kad ide instalacija da je to dx4000 printer, i nigdje nema ponudjeno dx4050, sto je kad sam imao cd s driverima bilo ponudjeno, tako da mislim da na netu nisu dobri driveri, pa bih molio nekog ako ima da mi ih posalje na mail ili da mi se tu javi.
Da ali to je driver "radjen" opcenito za 4xxx seriju (vjerojatno), tako da se ne trebas brinut oko toga..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 20:00   #10
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Koliko ti je velika datoteka s driverom i koja verzija drivera ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie

Zadnje izmijenjeno od: panoramix. 26.06.2010. u 20:06.
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2010., 20:25   #11
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A kakav kabel imate za spajanje? Znam da je jedno vrijeme bilo na trzistu nekakvih skartnih usb kablova (boje bijele kave) sa kojima dosta uredjaja nije htjelo radit.

Osobno sam ih nekoliko vratio dobavljacu.

1. Probano sa dva kabela, crne i bijele boje

2. Datoteka velika 8,28mb

3. Pnaoramix - isproban je još prije ovaj driver što si poslao na pm....
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 21:01   #12
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 22:16   #13
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova

isprobao sad, ne radi, ma vec mi stvarno pun klinac tog printera, sve sam probao, cujte, nisam bas noob sto se tice informatike, stvarno sam sve vec probao:S ali eto nista, nikako da proradi:S
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 00:24   #14
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
evo uspio sam naci original cd od printera nakon sto sam okrenio naopako pola kuce

naravno da na win7 nece instalirat, opet probao sve i svasta.

ali sam uzeo stari komp koji ima xp gore i probao instalirat s cd-a i radi printer ko pravi, a danas poslijepodne sam skinio onaj driver s neta i probao s njim i na starom kompu isto nije radilo:S

nemam pojma sta da mislim, vjerojatno nije kompatibilan printer s win7, nemam pojma, ali bitno mi je da radi bar na ovom starom laptopu.

poz
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 06:39   #15
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
evo uspio sam naci original cd od printera nakon sto sam okrenio naopako pola kuce

naravno da na win7 nece instalirat, opet probao sve i svasta.

ali sam uzeo stari komp koji ima xp gore i probao instalirat s cd-a i radi printer ko pravi, a danas poslijepodne sam skinio onaj driver s neta i probao s njim i na starom kompu isto nije radilo:S

nemam pojma sta da mislim, vjerojatno nije kompatibilan printer s win7, nemam pojma, ali bitno mi je da radi bar na ovom starom laptopu.

poz
Imao sam na poslu sličan problem s Epsonovim matričnim printerom, tj. nije se dao instalirati na W7 unatoč što Epson deklarira podršku za isti. Na kraju je uspjelo uz compatibility mode i manje više radi ok.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 14:11   #16
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
naravno da na win7 nece instalirat, opet probao sve i svasta.
Jesi probao "rucno" instalirati drivere ? Prvo iz Devices and Printers obrisi postojeci printer i ugasi ga.

Control panel -> Devices and Printers -> Add a printer -> Add a local printer.
Onda port promjenis na USB001 ( virtual printer port for USB ) -> next pa kad izbaci prozor odes na Have disk i onda navigiras do "E_DF1BEE.INF".

Evo ti raspakovani driveri, kad sve instaliras onda upali printer i vidi sta ce bit...

Code:
http://www.zshare.net/download/776907559d732430/
Samo ih extract u neku mapu pa probaj, znaci nemoj pokretat instalaciju drivera nego sve "rucno" radi.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:16   #17
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jesi probao "rucno" instalirati drivere ? Prvo iz Devices and Printers obrisi postojeci printer i ugasi ga.

Control panel -> Devices and Printers -> Add a printer -> Add a local printer.
Onda port promjenis na USB001 ( virtual printer port for USB ) -> next pa kad izbaci prozor odes na Have disk i onda navigiras do "E_DF1BEE.INF".

Evo ti raspakovani driveri, kad sve instaliras onda upali printer i vidi sta ce bit...

Code:
http://www.zshare.net/download/776907559d732430/
Samo ih extract u neku mapu pa probaj, znaci nemoj pokretat instalaciju drivera nego sve "rucno" radi.

evo probao kako si rekao, sve obrisao, ugasio, drajvere stavio kak si rekao i vidi sta kaze:

ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:24   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Tu sliku dobijes kada upalis printer nakon rucne instalacije drivera ? Nije mi uopce jasna ta slika, odakle ti prozor "Add Printer" ako si sve napravio po uputama ?
Nesto nisi napravio kako treba po koracima.... taman da nemas ni jedan printer sa tim nacinom i instalacijom mozes ih instalirat 100 i kad upalis printer ne mozes dobit "prozor Add Printer".

Vidi ovdje, da nije problem u tome ?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 27.06.2010. u 16:34.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:40   #19
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Tu sliku dobijes kada upalis printer nakon rucne instalacije drivera ? Nije mi uopce jasna ta slika, odakle ti prozor "Add Printer" ako si sve napravio po uputama ?
Nesto nisi napravio kako treba po koracima.... taman da nemas ni jedan printer sa tim nacinom i instalacijom mozes ih instalirat 100 i kad upalis printer ne mozes dobit "prozor Add Printer".

Vidi ovdje, da nije problem u tome ?

isao sam tocno po koracima kako si rekao, printer nisam ni upalio i javila mi se ta greska iza.

ajd idem probat ovo sa linka sto si stavio.

p.s. hvala svima koji su nekako pokusali pomoci
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:46   #20
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ypahh Pregled postova
isao sam tocno po koracima kako si rekao, printer nisam ni upalio i javila mi se ta greska iza.
Aha, znaci ako sam te sad dobro skuzio ti ni ne mozes rucno instalirati printer na navedeni nacin ? Dobijes tu gresku kada manualno dodajes printer koji zelis instalirati pa ni postupak ne dode do kraja ?

Jesi prckao sta po servisima 7-mice, jel neka okljastrena verzija pa je mozda uklonjena podrska za printere itd ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 17:16   #21
ypahh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: kod kuce
Postovi: 17
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Aha, znaci ako sam te sad dobro skuzio ti ni ne mozes rucno instalirati printer na navedeni nacin ? Dobijes tu gresku kada manualno dodajes printer koji zelis instalirati pa ni postupak ne dode do kraja ?

Jesi prckao sta po servisima 7-mice, jel neka okljastrena verzija pa je mozda uklonjena podrska za printere itd ?

evo ovako, pogledao sam one fajlove u regeditu i to, sve ok, osim sto je onaj fajl u system32, znaci fajl se zove winprint.dll, meni se zvao winprint.dll.vir

Obrisao sam onaj .vir i probao stavit drajvere, sve proslo super, instalirao je printer, kaze da radi properly, ali.....sad nece printat, pise da je kao isprintano, ali nista, printer ne radi nista, a komp kaze da je isprintano
ypahh je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 18:51   #22
Nello
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: -
Postovi: 42
Pozdrav, ja sam na neki način imao problema sličan s vašom ali sa modemom, kako se stalno bacala poruke koji nije htjela da instalirati njegove drivera, već prije je radila s istom modemom. Probao sam na više načina kako da instaliram. Dakle, bila je sistemska greška, mislio sam. Reinstalirao sam novim Win XP i nakraju instalirala driver za modem i pošlo sve uredu. Mislim ak ti je virus možda zarazio i da je virus možda sistemsku promjenilo, pa onda kad baca da neuspije instalirati drivera. Najbolje da reinstaliraš WIN XP na čisto i na kraju novo stavit drivere i radit če se. U mom slučaju sve ok.
Nello je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na