Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2008., 20:12   #1
shmufla
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
genius optical wireless ili novi mišonja i koji?

Pozdrav,

Već godinama imam Genius Optical Wireless miša i nikad nisam imao nikakvih problema. Miš je dosta velik i ugodan za korištenje i ima dvije dodatne tipke koje nisam stekao naviku koristiti pa ih nikad nisam niti isprogramirao.

Problem se pojavio nedavno i to otprilike kada sam promijenio stol na kojem ga koristim (nikad za njega nisam trebao podlogu pa ju nemam ni sada). Prije je bio korišten na stolu boje drveta - trešnja, a sad se koristi na lakiranom stolu neke rozo-crvenkaste nijanse (ne pitajte ). Problem je taj što je počeo žderat baterije ko lud - prije su mu trajale nekih mjesec-dva intenzivnog korištenja (znam, nije ni to baš malo), a sad odu za nekih tjedan dana, a ponekad i preko noći. Inače nema mogućnost isključivanja pa je stalno u standby modu pa mislim da na ovom stolu u standby-ju dođe u neki položaj kad misli da je u pokretu pa baza svjetli zeleno dok ih skroz ne popije.

Sad me zanima sljedeće:
-da li je to zbog stola ili mu je jednostavno prošao vijek?
-koliko je taj miš inače kvalitetan i da li se isplati pokušati naći rješenje za ovaj problem?


Ako je gotov onda bi trebao kupit novog, a vidim da po forumu svi u nebesa dižu isključivo žičane mišonje, a malo mi se bed vraćat na žicu nakon godina i godina 'slobode'...
Ono za što bi mi miš trebao, osim naravno za surfanje i uobičajeno korištenje, jest AutoCAD (u njemu sam totalni početnik pa će mi to važnije biti u budućnosti, ali ovakve komponente ne mijenjam po 'modi' nego kad krepaju) i povremeno igranje kakve zahtjevnije igrice (npr. FarCry2, kad promijenim konfu). Dakle nisam gejmer, nisam se igrao već godinu dana ako ne i više, ali tu i tamo namjeravam.
Bacio sam oko na Logi mx620 ili lx8, ali oni su 800dpi-ja što nađoh na netu da nije baš nešto kad se radi o grafičkim programima. Mislim si, totalni sam početnik i da možda to neću ni primjetit, a onda nađem di gejmeri pljuju po bežičnima da kasne i pričaju o silnim dpi-jima i stalnom šaltanju sa slabijeg na jače (i obratno) tijekom igranja... Budući da bi novog mišonju koristio što više godina onda mi je glupo kupit nešto za što se već sada govori da je nedovoljno...
Onda naiđoh na Logija MX1100 koji bi možda zadovoljio sve kriterije (nisam rekao da mi je ergonomija isto jako važna), ali on je već 100-tinjak kuna iznad novčanog maksimuma kojeg sam bio spreman dati za novog miša..

Znači, molim savjete vezano uz sadašnjeg Geniusa ili preporuke za njegovu zamjenu. Počinjem razmišljati o žičanim miševima koje svi hvale (mx518), al imam debelu kočnicu u tom pogledu jer mi je to povratak u prošlost......

Hvala svima koji su pročitali roman do kraja, a još više onima koji će dati kakav dobar savjet
shmufla je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na