Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2015., 15:08   #1
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Zanimljiv overclock problem, R9 270x

Planiram upgrade CPU-a pa sam dosao na ideju da benchmarkam trenutnu kofiguraciju i usporedim s novom.
Graficka u pitanju je Sapphire 270x Dual-X, stock frekvencije su 1070/1400.
Win 10 su gore, driveri u pitanju su bili prvo Crimson(mislio sam da je u njima problem) pa sam se vratio na 15.201.
Za reguliranje frekvencija i voltaza koristim Sapphire Trixx 4.6, novije verzije mi ne dozvoljavaju povecanje voltaze, isto kao i MSI Afterburner(cak i nakon mukotrpne procedure koja bi to trebala omogucit).
Frekvenciju pratim s GPU-Z.

Sto se dogadja?

Postavim frekvencije u Trixxu i cim npr pokrenem 3dmark, frekvencije se smanje na 1020/1400. Temperatura ne prelazi 65 stupnjeva.
Nakon malo guglanja, uspio sam nac samo jos jednog tipa na radnom forumu koji je skuzio da se ovo dogodi kada se Flash koristi u web browseru.
Unigine Valley se vrti na postavljenoj frekvenciji dok se recimo ne upali browser i ode na neku stranicu s Flashom.

Ima li itko ideju u cem je fora?
Sumnjam na Win 10 jer je sve ovo radilo normalno na Win 7 kojeg sam upgradeao na 10ku.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 22:44   #2
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Isti problem sam imao čim bi pokrenuo 3DMark clockovi bi se spustili. Evo i odgovora od Developera zašto se to događa:

This is an issue with the AMD drivers. AMD drivers see the code in 3DMark that shows those small video clips in the UI and thinks "oh, you are playing video, lets save power and disable the highest power state" which then disables overclocks. You can obviously understand that this is... kinda silly.

We are going to work around this in the next major update to 3DMark that features a new user interface, but that unfortunately is still some time away.

Ja sam ti to ovako riješio: U Afterburneru uključio unofficial overclocking mode bez powerplay podrške i stavio force constant voltage. Tako su clock i napon konstantno na max postavkama. Nakon toga nema više padanja clockova i kad završiš sa benchom samo vratiš default.
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2015., 10:36   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
eh benck... umjetno sve.
Šta če vam to, radi ? radi.. vozi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 13:10   #4
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Lynnfield, hvala na informaciji, to je i moj zakljucak bio s obzirom da Flash clockove obara.
Vrlo glup problem, a jos gluplje je sto ga nisu rijesili do sada.

Morat cu i ja nekako upogoniti Afterburner da mogu voltazu podesavat, uopce mi ne dozivljava ni one fore s editiranjem .cfg fajle ni registrya.

Dadoremix, da vidim maksimalan stabilni oc i da vidim razliku izmedju stare konfe i nove, kao sto napisah
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 14:02   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nikad takvih problema nisam imao sa svojom, zapravo točno vidim kad između benčeva pada na 450 i kad krene benč digne se na 1250.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 01:02   #6
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nikad takvih problema nisam imao sa svojom, zapravo točno vidim kad između benčeva pada na 450 i kad krene benč digne se na 1250.
Meni se sve cini da je to do Win 10.
I Lynnfield i ja vrtimo Win 10, ti nemas problema na Win 7, a ni ja nisam imao problema dok sam bio na Win 7, poceli su tek s upgradeom na Win 10.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 08:20   #7
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nikad takvih problema nisam imao sa svojom, zapravo točno vidim kad između benčeva pada na 450 i kad krene benč digne se na 1250.

Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Meni se sve cini da je to do Win 10.
I Lynnfield i ja vrtimo Win 10, ti nemas problema na Win 7, a ni ja nisam imao problema dok sam bio na Win 7, poceli su tek s upgradeom na Win 10.
Nemam ni ja problema na win7.
Očito je još rano za prelazak na win10
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 09:51   #8
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Nisam ni ja zelio, ali umrla mi instalacija Win 7 pa je bilo lakse puknut upgrade na 10 nego reinstall radit.
Vracam se na sedmicu cim ulovim vremena.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 18:02   #9
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Problem mi se javlja samo u 3DMarku. Igre rade bez problema sa višim clockovima bez kemijanja sa afterburnerom. Treba samo počekati ovaj novi update za 3DMark. Iskreno nije mi ni važno.
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na