Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2015., 16:20   #1
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Problem s driverima

Nisam bio siguran da li da temu otvaram tu ili na podforumu 'softwerski problemi', ali budući da sam 100% siguran da imam problem s AMD driverima, otvaram onda tu.

Prije par dana mi se komp zamrznuo na desktopu dok nije ništa radio par minuta nakon podizanja windowsa 7 (64 bit) (driveri su bili 15.4 beta, grafa je xfx r9 280). Prije toga je radio bez ikakvih problema. Svaki put nakon reseta bi se dogodilo isto unutar maksimalno 10 minuta, dakle radim nešto, pišem mail, čitam portale, nije bitno uopće kaj radim dođe do freeza. Nakon isprobavanja razno raznih kombinacija došao sam do zaključka da je definitivni krivac zamrzavanju winsa driver od grafičke. Kad pobrišem sve od AMD-a u safe modu sa Display Driver Uninstallerom i bootam normalno u windowse sve radi perfektno, ali naravno bez drivera od grafičke.
Isprobao sam sl. drivere: 14.12, 15.4 beta, 15.5 beta i 15.6 beta i sa svima bude isto. Nakon instalacije i bootanja u winse unutar par minuta dođe do zamrzavanja i jedino kaj mogu je reset na kućištu.

Ne znam više ni sam kaj da delam, jedino mi preostaje reinstall windowsa, ali to bi htio izbjeć ako je ikako moguće.
Do sad nikad nisam imao problema s AMD drajverima i evo prekjučer nastane sranje odjednom iz ničega.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 17:43   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Probaj ako imas neki drugi stari hdd pa metni njega i instaliraj svjeze da ovog ne diras.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2015., 18:08   #3
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Koji AV imaš?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 19:01   #4
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
ESET Smart Security 8. Probat ću sutra instalirat winse na drugi hard.
Probao sam i s drugom AMD grafom i opet ista stvar. Čak sam i našao jedan restore point od prije 2 tjedna i opet isto...
noda je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 22:47   #5
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Da nije problem onaj virtu ili kako se zove ono šta isključi grafu i koristi integriranu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:26   #6
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Problem sam riješio friškom instalacijom windowsa, niš drugo mi nije preostalo.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 11:43   #7
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Ok, problem nije riješen. Danas opet isto na friškim windowsima 8.1 pro.
Kaj bi moglo biti od hardvera RAM, SSD ili napajanje?
noda je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 14:32   #8
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Ram
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 10:06   #9
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Nisam bio siguran da li da temu otvaram tu ili na podforumu 'softwerski problemi', ali budući da sam 100% siguran da imam problem s AMD driverima, otvaram onda tu.

Prije par dana mi se komp zamrznuo na desktopu dok nije ništa radio par minuta nakon podizanja windowsa 7 (64 bit) (driveri su bili 15.4 beta, grafa je xfx r9 280). Prije toga je radio bez ikakvih problema. Svaki put nakon reseta bi se dogodilo isto unutar maksimalno 10 minuta, dakle radim nešto, pišem mail, čitam portale, nije bitno uopće kaj radim dođe do freeza. Nakon isprobavanja razno raznih kombinacija došao sam do zaključka da je definitivni krivac zamrzavanju winsa driver od grafičke. Kad pobrišem sve od AMD-a u safe modu sa Display Driver Uninstallerom i bootam normalno u windowse sve radi perfektno, ali naravno bez drivera od grafičke.
Isprobao sam sl. drivere: 14.12, 15.4 beta, 15.5 beta i 15.6 beta i sa svima bude isto. Nakon instalacije i bootanja u winse unutar par minuta dođe do zamrzavanja i jedino kaj mogu je reset na kućištu.

Ne znam više ni sam kaj da delam, jedino mi preostaje reinstall windowsa, ali to bi htio izbjeć ako je ikako moguće.
Do sad nikad nisam imao problema s AMD drajverima i evo prekjučer nastane sranje odjednom iz ničega.
E ovo se i meni desilo otprilike u isto vrijeme kad i tebi...slično do u tančine i na kraju niš nije pomoglo.Krajnji rezultat je kupovina nove grafe
....
Edit: ono što je meni interesantno je činjenica da su se problemi pokazali kod svih nakon instalacije novih 15.xx drivera...nakon toga BSOD party počinje ....atikmpag.dll errors.

Zadnje izmijenjeno od: milchy. 22.07.2015. u 18:42.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2015., 09:09   #10
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Reinstall windowsa i ak to ne upali grafa je kaput vjerojatno
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na