Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2007., 03:18   #1
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Alkohol za čišćenje baza procesora, hladnjaka....

Kakav to alkohol treba biti, i gdje ga kupiti? Čitao sam da se može koristiti i aceton, pa ako netko zna više....
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 03:27   #2
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
treba ti etanol, ja npr. koritsitm aceton koji je mjesavina vode i etanola ( u tome momentu prvo nadohvat ruke ).
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2007., 05:32   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Aceton nije mješavina vode i alkohola čovječe, aceton je acetaldehid CH3COH otopljen u vodi a Etanol je CH3CH2OH inače alkohol za čišćenje (etanol jer ima i drugih) je 96% i ima ga za kupiti u marketima, željezarama itd a ima i medicinski alkohol koji je 70% i isto može poslžiti za silu iako se malo sporrije suši i treba (ipak sadrži dio vode) paziti dok radiš sa se sve isuši prije nego pališ...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 06:24   #4
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Aceton nije mješavina vode i alkohola čovječe, aceton je acetaldehid CH3COH otopljen u vodi a Etanol je CH3CH2OH inače alkohol za čišćenje (etanol jer ima i drugih) je 96% i ima ga za kupiti u marketima, željezarama itd a ima i medicinski alkohol koji je 70% i isto može poslžiti za silu iako se malo sporrije suši i treba (ipak sadrži dio vode) paziti dok radiš sa se sve isuši prije nego pališ...
Etanol u prodaji je skup, skoro 80 kn za litru ( jer se od njega mogu spravljati žestice pa podliježe trošarini ) a za potrebe čišćenja može se rabiti tehnički alkohol, najčešće obojen crveno, u kojem je prisutan i udio metanola.
S acetonom, kao i sa svim organskim otapalima treba biti jako oprezan jer otapaju neke vrste plastike.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 16:24   #5
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
...od cega? Link
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 16:29   #6
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Kakav to alkohol treba biti, i gdje ga kupiti? Čitao sam da se može koristiti i aceton, pa ako netko zna više....
Pljuvacka ti najbolje cisti,reko mi Syss
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 16:33   #7
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Benzin za upaljace cisti ko lud.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 16:37   #8
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Kakav to alkohol treba biti, i gdje ga kupiti? Čitao sam da se može koristiti i aceton, pa ako netko zna više....
a taj alkohol ti je u biti Badelov alhohol za ciscenje,mozes ga naci u svakoj kemoboji.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 18:29   #9
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor Hrubi Pregled postova
Pljuvacka ti najbolje cisti,reko mi Syss
a ja ćuo da je najbolje popiti gutljaj dva dobre, domaće rakije, malo pritom promučkati u ustima i zatim jezikom oblizati predmet čišćenja. Fora je kao u tome što jezik ima te mikro rupice kojima osjetiš svaki pa i najmanji trag nečistoće.

Znači Badel-ov alkohol za čišćenje, koji se može kupiti u "bojicama i lakovima"? Hvala, takvu informaciju sam trebao.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 18:30   #10
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Kupiš "kapi za zube" od jedno 60 ili više gradi pa time čistiš (u narodu poznato k'o rak'ja).

Covjece dragi. Pastu skines najobicnijim tolet papitrom ili maramicom (ili sta ti vec padne pod ruku), ono sto ostane ako bas potrebno ici do te mjere, najbolje skida gumica za brisanje (vise od toga nije potrebno jer ne radis hiruski zahvat na covjeku).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2007., 18:37   #11
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Kupiš "kapi za zube" od jedno 60 ili više gradi pa time čistiš (u narodu poznato k'o rak'ja).

Covjece dragi. Pastu skines najobicnijim tolet papitrom ili maramicom (ili sta ti vec padne pod ruku), ono sto ostane ako bas potrebno ici do te mjere, najbolje skida gumica za brisanje (vise od toga nije potrebno jer ne radis hiruski zahvat na covjeku).
Da, ali ponekad to i nije tako jednostavno. Dobro znaš da pasta često bude u takvim stanjima da je teško skidati ju maramicama ili toalet papirom. U takvim slučajevima ipak mislim da je puno zahvalnije koristiti alkohol za čišćenje nego strugati kojekakvim predmetima stvrdnutu pastu.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 20:17   #12
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Ja sam svoj čistio razrijeđivačom.... pasta se otopila za 5 sekundi ... sam moraš pazit da ti neko takvo sredstvo nedođe u dodir s nekom plastikom il slično...
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 21:30   #13
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344