Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2007., 22:00   #1
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
Thermaltake Soprano DX

Eto, sad vidim da je u adm dosao Soprano DX (750kn). Bacim se odmah na citanje review-ova na netu..

Sad me zanima vase misljenje o par problema koji su s ovim kucistem:

1. Prednji vent (140mm) previse upuhuje zraka koji straznji vent (120mm) ne stigne ispuhati pa se kuciste malo vise grije... Da li je rjesenje ugradnja side ventilatora koji bi upuhivao zrak?

2. Ugradnja 8800 kartice.. Premalo mjesta... Citam da je rjesenje ugradnja diska na drugo mjesto. S tim se gubi mogucnost hladenja diska s prednjjm ventom..

Da li tko ima od Vas ovo kuciste i da li mi ga preporucuje ili da ostanem kod svojeg prvog izbora Chieftec Gamer GX..

Hvala svima!
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 22:16   #2
saban
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Surdulica
Postovi: 47
ja imam soprana al bez tih osvjetljenja.. ono nisam opsjednut tim glupostima jel unutar kucista osvjetljeno ili ne.. i kuciste je ekstra... a nije skupo.. 600 kn... i ima bocni ventilator koji upuhuje zrak
saban je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2007., 23:19   #3
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
1. Prednji vent (140mm) previse upuhuje zraka koji straznji vent (120mm) ne stigne ispuhati pa se kuciste malo vise grije... Da li je rjesenje ugradnja side ventilatora koji bi upuhivao zrak?
Nije mi jasno, ako prednji vent "previse" upuhuje, a straznji ne stigne izbacivati zrak, cemu onda dodatno upuhivanje s boka???
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 00:44   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
ili da ostanem kod svojeg prvog izbora Chieftec Gamer GX..
Ili taj GX ili LBX/LCX ili neki Antec NSK/Solo ili Coolermaster Centurion ili Sharkoon ili APlus. Ovisi koji model ti najbolje odgovara, jer su tak i tak svi redom isplativiji od Soprana.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 05:22   #5
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Nije mi jasno, ako prednji vent "previse" upuhuje, a straznji ne stigne izbacivati zrak, cemu onda dodatno upuhivanje s boka???
Tocno, mea culpa.. Slazem se, trebao bi biti ispuh s boka, ne?
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 06:54   #6
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ne nužno,braćo,nemojte gledati veličinu venta,već i brzinu vrtnje,skraćeno:vidite koji volumen zraka vent može upuhati/ispuhati u jedinici vremena (cfm,ili tako nešto).Čisto sumnjam da su se u TT-u "nešto preračunali".
  Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 08:35   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ma i da se oba vrte na jednakom broju okretaja, tu je napajanje koje će izvući ostatak zraka van...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 08:41   #8
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
E ovako, kad smo već kod soprana dx, danas ili najkasnije sutra mi dolazi jedno, pa ću napisati kratak osvrt...
Mene najviše zanima glasnoća stock coolinga na kučištu, znači taj 140mm + 120mm, jer, budući da se furam na tišinu, a trenutno jedini ventovi u kučištu su stock intel na procu, i 120mm na PSU, (a dolazi mi i TT Sonic tower...) tako da, ako će biti preglasno, mislim da će jedini vent ostati onaj na napajanju...

Evo ljudi javim se čim stavim pilu u kutiju....

EDIT:
Max Damage, pa tek sad skužih.... Upravo sam danas kod klemara naručio to kučište i rekao je da dolazi danas sutra... Ak te full zanima, možeš doći i pogledati, budući da smo u istom velegradu...

eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 11:42   #9
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Ono gore je vjerojatno bio lapsus.
Sta se hladjenja tice najbolji pokazatelji su temperature pojedinih komponenti i oni su glavni vodić kako postaviti ventilatore.
Inace je lakse izracunati koliko treba biti krilo aviona da ga moze podici pri odredjenoj brzini nego matematickim putem izracunati koliki protok zraka treba u kucistu da bi neku komponentu ohladilo na zeljenu temp.
Oko toga bi se moglo napisati strane i strane, a razlozi su relativno jednostavni. Ko sa sigurnoscu moze tvrditi koliki protok imaju vent. u kucistu?? Je da proizvodjeci stave protok cfm ili m3h, ali je to dobiveno na ispitnom stolu, a ne u kucistu.
Svi znamo da je lakse ici putem manjeg otpora, pa tako i zrak u kucistu. Najpotrebniji je na rebrima hladnjaka (protok zraka po povrsini hladnjaka radi preuzimanja topline), a tamo ga ide najmanje, jer je otpor veci. Stoga je bitniji kvalitetni raspored ventilatora nego njihova sirova snaga ili ti ga kapacitet.
Ovo koliko upuhuje i koliko ispuhuje nije toliko bitno, nego je ovdje bitno da se zrak usmjeri koliko toliko po nasoj zelji, tako da bi s ispuhivanjem zraka na bocnoj strani dobio negativan efekt.
Zato je najbitnije se voditi temperaturama u kucistu, jer je svako kuciste drugacije i nije moguce reci koji je raspored i kapacitet ventilatora najbolji za kucista opcenito.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 16:33   #10
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Max Damage, pa tek sad skužih.... Upravo sam danas kod klemara naručio to kučište i rekao je da dolazi danas sutra... Ak te full zanima, možeš doći i pogledati, budući da smo u istom velegradu...


Ej!

Znaci, to si narucil? Kolko si platil? U adm-u je 750 kn.

I da, ocekujem ful review sa slikama pa da se moze stavit sticky

Tek kad vidim review, onda dojdem do tebe
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2007., 19:02   #11
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
U ve-mulju je 783kn (tek nešto), i tolko negde bum i platil...
Budem napisal neki reviewić, ak stignem....
Upravo mi je ovaj javil da ga nema na veleprodaji, pa su ga povukli s maloprodaje, pa tak da mi stiže u srijedu najvjerojatnije... Ali, bum se strpil....
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2007., 21:26   #12
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
***emu, sad citam na tt stranici upute kako instal 8800 karticu u kuciste ( http://www.thermaltake.com/product/C...ve7000bws.asp#)

Pise da se disk stavi u 3,5" utor i da se zasarafi s vijcima.. I sad uopce vent ne puse po disku i stoga je velika vjerojatnost da ce se disk vise grijat..

Sta mislite o tome? Vidite upute?

A mozda da se 8800 stavi na najdonji utor a disk u najvisi utor/mjesto pa bi mozda bilo mjesta? Hm....
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 18:35   #13
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Znam da dižem malo stariji thread, ali tiče se ovog kućišta (Soprano DX).

Trebam skinuti cijelu prednju masku, nemam manual, pa ako bi mi vlasnici mogli reći, da li za to trebam imati ključić koji dolazi sa kućištem ?

Prema ovom videu trebam, ali čisto da mi netko potvrdi tko se bavio sa njime. Hvala
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 18:49   #14
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
ne znam za soprano, ja imam bach-a, izgleda isti sistem, za skinuti masku je moras otvoriti i samo podignuti
a za ju otvoriti ti treba kljuc ako je zakljucana
the-rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na