Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2008., 12:06   #31
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
možda tv jednostavno ne može skalirati sliku...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2008., 17:24   #32
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor The_Rock Pregled postova
Nije "rezolucija" toliko skupa, nego ostale stvari (100Hz, MotionFlow/24p, Christal Clear Plus super duper pixel engine na kvadrat i slicna sminkarija slike ).

U biti se i nebi trebalo toliko gledat na rezu, ima dosta vaznijih stvari kod TVa. Kakva je sama boja/ostrina slike, kako TV obradjuje signal, da li ima kakvih smetnji/artefakti, da li slika trza ili gubi ostrinu u brzim scenama (vazno za tekme), itd...

FullHD je (trenutno) samo za filmofile, koje zele kino-dozivljaj pa sjede metar udaljeno ispred 42" telke

Za komp/igrice je isto dosta HD Ready. Opet ista stvar: Ko' ce sjedit metar udaljeno od 32-42" TVa!?

Igrice je ionako bolje igrat na nizoj rezi, jer razliku u rezoluciji bas i ne primjecujes toliko, dok je razlika u performansama ogromna! (zato su vecina igara na xboxu, odnosno ps3u na 720p rezoluciji)

Vec je netko rekao, ali cu ipak jos jednom napisat: "Obican" signal (znaci normalna televizija, normalan DVD, starije konzole, itd) bolje izgledaju na HDReady nego na FullHD (teoretski... jer kao sto sam rekao, ovi skuplji modeli imaju i dodatnu "sminku" slike, pa se stvar opet mijenja)

plaćam pivu, tako fino objašnjeno da i najveći neznalica može shvatit

Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na