Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2014., 07:52   #3601
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kao prvo sumljam da je seller švabo...
piše: Based in Hong Kong, mch6 has been an eBay member since Jan 16, 2013

to sam već vidio da kao seller je EU-a negdje, a zapravo je iz kine ili hong konga... čisto da navuku kupce

a koliko ja znam, da kod fake robe ne trebaš vraćati robu nego je trebaš uništiti... jer ako vraćaš robu možeš nahebati od strane države.

ako seller nebude razuman, onda otvori paypal case i navedi jasno da je kartica fake.

https://www.paypal-community.com/t5/...al/td-p/249696
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 08:32   #3602
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Kupujem preko eBay-a od 2008 godine (476+ transakcija) i evo danas dozivio prvi, pravi neugodnjak... a i nije neka drama, al zajebali su me za 130kn...

Narucio on nekog engleza masku/kuciste za mobitel, "A new, unused item with absolutely no signs of wear". Stigla maska, vidno koristena i ostecena.

I sad ja, posten, poslikam to i javim se englezu.. kao je on to lazno oglasio i kak me zavaljo, a on se levati da ja njem vratim masku pa ce mi vratit lovu.

Moro sam cekat 8 dana da se javim customer supportu, da mi oni rijese problem. Jave se meni danas iz supporta da moram vratit item, al kao oni ce mi platit postarinu... jedini je bed sto mi placaju postarinu UK to UK

Poanta price je da bi, nazalost, bolje proso da sam se pravio "balkanac" i tvrdio da uopce nisam dobio item (jer je poslan bez ikakog trackinga).. nego sto sam iso slikat i zalit se na lazno oglasavanje

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 01.08.2014. u 08:46.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2014., 08:48   #3603
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Kupujem preko eBay-a od 2008 godine i evo danas dozivio privi, pravi neugodnjak... a i nije neka drama, al zajebali su me za 130kn...

Narucio on nekog engleza masku/kuciste za mobitel, "A new, unused item with absolutely no signs of wear". Stigla maska, vidno koristena i ostecena.

I sad ja, posten, poslikam to i javim se englezu.. kao je on to lazno oglasio i kak me zavaljo, a on se levati da ja njem vratim masku pa ce mi vratit lovu.

Moro sam cekat 8 dana da se javim customer supportu, da mi oni rijese problem. Jave se meni danas iz supporta da moram vratit item, al kao oni ce mi platit postarinu... jedini je bed sto mi placaju postarinu UK to UK

Poanta price je da bi, nazalost, bolje proso da sam se pravio "balkanac" i tvrdio da uopce nisam dobio item (jer je poslan bez ikakog trackinga).. nego sto sam iso slikat i zalit se na lazno oglasavanje

Ne mogu vjerovat da ima takvih ljudi, on je lažno oglasio i zavaljo te... :/. Sigurno neki junkie pa mu treba za crack. Za poštarinu do uk bolje da ni ne pitam jelda?
Kod ovakvih stvari moramo bit balkanci, nažalost, i to je to.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 08:52   #3604
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
a čuj

inače pravilo Ebay-a je da kada tražiš full refund, onda moraš prvo vratit robu nazad selleru ako on traži. tak da tu nažalost nemreš ništa.
zato katkad se je bolje praviti blesav i to je to.
a inače englezi kao selleri znaju biti veliki muljatori.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 09:03   #3605
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
a čuj

inače pravilo Ebay-a je da kada tražiš full refund, onda moraš prvo vratit robu nazad selleru ako on traži. tak da tu nažalost nemreš ništa.
zato katkad se je bolje praviti blesav i to je to.
a inače englezi kao selleri znaju biti veliki muljatori.
Ja sam s Englezima imao samo pozitivna iskustva. Npr narucio koznu futrolu za mob, stigla i bila je toliko veca da je mob ispadao van. Poslao poruku selleru, za 15min vratio novce.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 09:08   #3606
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ja sam s Englezima imao samo pozitivna iskustva. Npr narucio koznu futrolu za mob, stigla i bila je toliko veca da je mob ispadao van. Poslao poruku selleru, za 15min vratio novce.
onda si imao sreće

zadnji item koji nije bio ok iz UK.... naručim mikrofon za mobitel, dobijem sasvim drugi mikrofon koji ne odgovara... a englez me naziva lažljivcem i ako želim full refund da moram prvo poslati item nazad. hehe

od tada imam drugu taktiku u tom slučaju
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 09:46   #3607
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ne mogu vjerovat da ima takvih ljudi, on je lažno oglasio i zavaljo te... :/. Sigurno neki junkie pa mu treba za crack. Za poštarinu do uk bolje da ni ne pitam jelda?
Kod ovakvih stvari moramo bit balkanci, nažalost, i to je to.
Evo, da javim zavrsetak price... Poslo sam mail/message customer supportu u kojem sam naveo da sam razocaran njihovim rijesenjem (i njihovim ponudom za free shiping, UK-UK), jer me seller prevario, sto sam im i sliko... te da mi postarina za UK sa trackingom prelazi vrijednost itema...

Sat vremena kasnije se javljaju da im je jako zao zbog "neugodnosti" i da mi rade full refund na PayPal
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 11:16   #3608
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bas jucer posaljem poruku kinezu da mi je posalo krivi/losiji item (popraceno slikama i svim detaljima od kupeljnog vs reklamirno) i lose kvalitete (jedna zica odlemljena - mogu je ja zalemit ali komplet item je tako slampavo napravljen da me strah to uopce ustekati u komp) i Kinez nista ne odgovori nego dobijem mail "your item was shipped today..." ?

Sad ja mogu cekat taj item ali kako uopce znati jel ga poslao ili samo napisao da je posalo. Sta sad ? Cekati pa ako stigne stigne ako ne nisam imao srece ili se racunaju dani za feedback ponovo od sad kad je "poslano" ?
Pogledaj na purchase history i vidi ako si dobio ponovo taj item i ako piše da je shipan jučer/danas onda možeš pričekat, ako nemaš ponovno item tu onda bi ja digao case.
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 17:12   #3609
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kao prvo sumljam da je seller švabo...
piše: Based in Hong Kong, mch6 has been an eBay member since Jan 16, 2013

to sam već vidio da kao seller je EU-a negdje, a zapravo je iz kine ili hong konga... čisto da navuku kupce

a koliko ja znam, da kod fake robe ne trebaš vraćati robu nego je trebaš uništiti... jer ako vraćaš robu možeš nahebati od strane države.

ako seller nebude razuman, onda otvori paypal case i navedi jasno da je kartica fake.

https://www.paypal-community.com/t5/...al/td-p/249696
Seller je švabo, ali je dobavljač kinez, koliko sam ja uspio skužiti iz maila koji mi je sad došao.

Želi da mu pošaljem karticu, jer mu dobavljač garantira 100% authentic kartice, pa se i on osjeća prevareno.

Kako što jeftinije poslati to nazad, a da ima tracking, ako dođe do toga da ću morati poslati karticu nazad?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 20:50   #3610
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Seller je švabo, ali je dobavljač kinez, koliko sam ja uspio skužiti iz maila koji mi je sad došao.

Želi da mu pošaljem karticu, jer mu dobavljač garantira 100% authentic kartice, pa se i on osjeća prevareno.

Kako što jeftinije poslati to nazad, a da ima tracking, ako dođe do toga da ću morati poslati karticu nazad?
Prioritetna preporučena pošiljka za Njemačku je oko 34kn. Mislim da bi