Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2023., 23:19   #18001
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Ko ce ga znat kaj se tice komponenti, vidio sam da se ljudima sam od sebe iskljucio S95B nakon par dana korištenja i mrtav TV. Lik pitao podršku, nemaju odgovora...

Da nebi bilo da serem samo po ostalima, liku sa bug foruma koji je uzeo Sony A95K pojavile se dvije vertikalne linije na panelu nakon samo par dana korištenja, na telki od 20kkn u 55" tak da jbg... nisi imao srece
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 23:21   #18002
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Ono što me uvijek zanimalo je Panasonic. Po HDTV test još bolji od Sonya za filmove.
A za 99% ljudi jeftiniji je bolji. Te razlike u svjetlini i tone mappingu, to su akademske razlike, nebitne kad slika krene. Ali eto, mene taj DTS kod LG muči jer uvjetuje vanjski box na kvalitetnijim ripovima i ježi ga, ne gnjavi mi se s tim...
I da, Sony češće ima akcije s 5g garancije, dvaput se to pokazalo bitnim (ne meni osobno, ali jest roditeljima).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2023., 23:37   #18003
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
E to je ono kaj me smeta, LG nema DTS, Sammy nema DV, svakom fali neki k***

Evo na svom Sonyu imam instaliran Stremio app sa gro dodataka, nema sto nema od filmova i serija pa do max 4K remux kvalitete i sve žvače bez upotrebe vanjskih boxova, spajanja laptopa itd... sve ide sa samog TV-a, također Kodi koji mi je main media player, ni jedan ni drugi ne rade na LG i Samsung telkačima.

Zadnje izmijenjeno od: Spikeman. 01.01.2023. u 23:45.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 23:45   #18004
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
jos nek izgleda lijepo kao slika na zidu, ima ambilight po potrebi, i savrsen s 5g garancije po narodnoj cijeni
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 10:08   #18005
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Ja imam Antec bias light LED traku iza svoje, nije Ambilight, ali oči se puno manje umaraju.
DTS istina dolazi do izražaja tek sa Bluray ripovima, ali opet, manja je zajebancija. TV je spojen na 5.1 receiver preko arc-a i surround radi bez ikakvih podešavanja. Siguran sam da bi bilo više zajebancije na drugim markama.
E da, i često pišem o tome, Moonlight aplikacija. Streamam igre preko wifi 5g s kompa na donji kat gdje je TV u 4k 60hz i radi odlično. Nikakav dodatan trošak, gamepad je uštekan u TV. Blaženi android.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 12:47   #18006
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 814
Ova priča o Sony procesorima me podsjeća na početak 90-ih i dolaska Samsunga u Hr i priču o njihovim BIO vision tv-ima

Samo što je Samsungov marketing napravio sjajan posao.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 15:25   #18007
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Smiju li se qled tv-i čistiti sa sredstviđa za pranje stakla ili sa onim lcd cleanerima? Imam osjećaj da vlažna krpa od mikrofibre samo razmulja masnoću od packi...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 15:38   #18008
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ne znam ima li QLED neki posebni premaz, ja svoj obični LED čistim ovom krpom i običnom vodom. Čak i ako ima koja packa uvijek je sišla dolje.

Ali prvo obrišem prašinu ovim jednokratnim suhim krpicama, odlične su za tehniku.

Isti princip i za monitor, laptop...
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 17:01   #18009
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
velim, 6500kn za A80J OLED sa svim tim nutra, meni je to cist fajn deal.
Koliko dugo ako je bio po toj cijeni, i koliko komada?
Ja već par mjeseci pratim akcije OLED tv-a i nisam na to naletio.
Jedino sam vidio servisirane i vraćene u prodaju po sličnoj cijeni.

LG-u C1/2 svako malo neko nudi za ispod 1000€, a sad da čekam Sony po toj cijeni, ko zna kad i hoće li?

Dobro, svejedno sam trenutno odustao od novog tv-a, ova moja Panasonic plazma 42S20E iz 2010.g. još radi odlično i nikako da crkne
Šalim se, nadam se da će izdržati još 1,5-2 god. kad mi ističe kredit a onda tko zna šta će se nuditi i po kojoj cijeni, vjerojatno će i tad OLED biti top.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 17:33   #18010
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
LG C1/2 je odličan TV, na Sony se isplati ići samo ako ti ove stvari o kojima smo pričali nešto znače. Recimo za gaming LG je dosta bolji izbor.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2023., 17:55   #18011
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova

LG-u C1/2 svako malo neko nudi za ispod 1000€, a sad da čekam Sony po toj cijeni, ko zna kad i hoće li?

Ima XR55A83JAEP u par trgovina po 1060 EUR. Evo ako netko želi Sonya, nije znatno skuplji od LG-a. Taj A83J je isti kao A80J, samo ima "rich color enhancer", što god to značilo.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 18:48   #18012
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 814
Ovogodisnji odnosno proslogodisnji Sony oled je downgrade u odnosu na a80j.Koliko sam vidio nizi brightness u odnosu na c2.Upravo je visi peak brightness je ono sto jos jedino fali oledima.Koliko vidim lg lineup za 2023i to ce se znatno promijeniti na bolje.

edit;

The LG C2 OLED is better overall than the Sony A80K OLED. The main difference is that the LG has a brighter panel, so highlights pop more in HDR. The LG also has better gaming performance with lower input lag and FreeSync support, which is great if you're a PC gamer.

Zadnje izmijenjeno od: tascam. 03.01.2023. u 08:30.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 19:43   #18013
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ovogodisnji odnosno proslogodisnji Sony oled je downgrade u odnosu na a80j.Koliko sam vidio nizi brightness u odnosu na c2.Upravo je visi peak brightness je ono sto jos jedino fali oledima.Koliko vidim lg lineup za 2023i to ce se znatno promijeniti na bolje.
negdje sam procitao da je i zvuk bolji na J modelu
A80J ima mat OLED ekran neznam jel i A80K ima? znam da 77" model ima glossy dok su recimo kod A90J svi glossy, od 55" pa na više...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 22:25   #18014
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
uzeti taj XR55A83JAEP ili cekati neki popust na C2? gaming mi je nebitan, samo filmovi i iptv


je li zna netko kada zna ici promo na 5g jamstva sony, vidim da neki skuplji modeli vec imaju 5g
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 22:38   #18015
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ovogodisnji odnosno proslogodisnji Sony oled je downgrade u odnosu na a80j.Koliko sam vidio nizi brightness u odnosu na c2.Upravo je visi peak brightness je ono sto jos jedino fali oledima.Koliko vidim lg lineup za 2023i to ce se znatno promijeniti na bolje.
Priča se i da je C1 bolji tv od C2, kod LGa.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 00:51   #18016
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Da pricaju strucne babe na placu; evo ti detaljna usporedba pa sam zakljuci:

https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 03.01.2023. u 01:06.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 17:40   #18017
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Da pricaju strucne babe na placu; evo ti detaljna usporedba pa sam zakljuci:

https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
Čudno mi je da je C1 dobio malo bolju ocjenu za filmove i HDR filmove od C2?

Ipak je C2 noviji model pa sam očekivao da ima bolju ocjenu za filmove i HDR od C1...kad ono ispada da je C1 čak nešto malo bolji.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 20:11   #18018
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma c1 je bomba od tva!
Sad mi je jedino žao kaj nije 65 incha. Al bio bi mi malo prevelik za sobu.
A plejka na njemu, milina.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 22:31   #18019
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ono što se također da primjetiti je i razlika u težini, u 55 inča varijanti C1 je težak 19 kg , a C2 olakšan na samo 12.5 kg. Možda bi to moglo značiti da je C1 dosta kvalitetnije i čvršće napravljen, i djeluje već na prvi pogled nekako kompaktnije, više premium look nego C2.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 10:47   #18020
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
veli Caleb koji je vec na CES-u da ne ocekujemo nikakve nove telkače od Sony-a, svi ce ponudit nove modele osim njih. Bit ce drugih njihovih proizvoda ali kaj se telkača tiče, 0 bodova. Hm...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 13:13   #18021
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ono što se također da primjetiti je i razlika u težini, u 55 inča varijanti C1 je težak 19 kg , a C2 olakšan na samo 12.5 kg. Možda bi to moglo značiti da je C1 dosta kvalitetnije i čvršće napravljen, i djeluje već na prvi pogled nekako kompaktnije, više premium look nego C2.
Jok, razlika u tezini je nastala upotrebom kompozitnih materijala (kopirali su Rimčeve aute "the biggest difference between the two is that carbon-fiber construction on the C2. It allows for up to 47% lighter weight" i vise nego duplo laksim i primjerenijim (meni ljepsim) postoljem
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 13:35   #18022
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Čudno mi je da je C1 dobio malo bolju ocjenu za filmove i HDR filmove od C2?

Ipak je C2 noviji model pa sam očekivao da ima bolju ocjenu za filmove i HDR od C1...kad ono ispada da je C1 čak nešto malo bolji.
Hmm.., kad gledas bilokakve usporedne testove koncentriraj se na objektive i subjektivne ocjene. Objektivne, one koje se mogu izmjerit (iako su na na navedenom testu upotrebljene razlicite metodologije mjerenja - C1 sa v.1.8, a C2 sa v.1.9) i subjektivne koje su podlezne raznolikom tumacenju/ocjenjivanju od strane promatraca/ocjenjivaca.

Kad su neke bitne izmjerene vrijednosti bolje, recimo za svjetlinu panela, onda je to cinjenica. Kad su ocjene za prikaz slike pri gledanju TV programa ili filmova, onda su to meni nevazni podaci, jer nekom se svidja jedno, drugom drugo a meni trece
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:22   #18023
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Da sad kupujem LG OLED C1 ili 2, vjerojatno bi bio C1, mislim da je C2 bolji ali ne toliko koliko ja skuplji.

Zapravo bi malo bolje pregledao mišljenja o LG C1 spram Sony A83J.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:27   #18024
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Samo što je sada C1 sve manje i manje dostupan, ako ga uopće još i ima u ponudi .
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 19:15   #18025
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova
Da sad kupujem LG OLED C1 ili 2, vjerojatno bi bio C1, mislim da je C2 bolji ali ne toliko koliko ja skuplji.
Sve ovisi sto tebi znaci "bolji"; Jel ti je vaznije da ima subjektivno bolji prikaz TV programa i gledanje filmova ili da objektivno ima vecu svjetlinu (vazno za HDR/Dolby Vision) i objektivno vjerniji prikaz boja (vrlo vazno za suvremene UHD filmske materijale) ?
Ili pak ocekujes da godinu dana stari model televizora kosta isto kao i najnoviji?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 22:09   #18026
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Samo što je sada C1 sve manje i manje dostupan, ako ga uopće još i ima u ponudi .
Da, sve manje ih ima u ponudi, ali ih ima, da sad ne reklamiram dućan, po 1060€, C1 55 veličina, koga zanima neka pogleda na nabavi.
Istina, sad sam vidio da ih ima još dva komada.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sve ovisi sto tebi znaci "bolji"; Jel ti je vaznije da ima subjektivno bolji prikaz TV programa i gledanje filmova ili da objektivno ima vecu svjetlinu (vazno za HDR/Dolby Vision) i objektivno vjerniji prikaz boja (vrlo vazno za suvremene UHD filmske materijale) ?
Ili pak ocekujes da godinu dana stari model televizora kosta isto kao i najnoviji?
Ne očekujem da stariji model košta kao i najnoviji, gdje sam to napisao? Samo uvijek kad nešto kupujem nastojim što bolje proći za određenu cijenu koju sam spreman izdvojiti, isto tako mislim da stave C1 pored C2, većina korisnika ne bi primjetila razliku, barem ne na prvu (i ja spadam u tu većinu).

Meni brat ima LG OLED55A1, i slika mi je "savršena", ali da ga imam doma vjerojatno bi poslije određenog vremena skužio nedostatke spram C serije.

Isto tako kad sam kupio 2010.g. tad hvaljenu Panasonic plazmu 42S20E, primjetio sam da je slika ponekad ipak malo trzava, toga nije bilo ili je bilo zanemarivo na modelu 42G20E, ali je ona bila koliko se sjećam oko 2000kn skuplja pa mi nije bilo žao što sam ovu kupio (5800kn vs 8000kn).
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 22:12   #18027
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Dal ima nešto bolje za 6000kn od LED TV SONY XR55X93J ili slabiji sony 65x89j 6200kn ?
Udaljenost s koje gledam je 3,5-4m. Do sad mi je 42" S30 Panasonic plasma bila ok pa mislim da ce 55 biti samo bolje.
Koristenje: Gledanje T2 programi + full hd serije filmovi i HDR 4k.

Dapaće, moze preporuka i za jeftiniji tv ako je kvalitetom slike tu negdje u rangu s navedenim.



Hvala!
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 10:56   #18028
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
Dal ima nešto bolje za 6000kn od LED TV SONY XR55X93J ili slabiji sony 65x89j 6200kn ?
Udaljenost s koje gledam je 3,5-4m. Do sad mi je 42" S30 Panasonic plasma bila ok pa mislim da ce 55 biti samo bolje.
Koristenje: Gledanje T2 programi + full hd serije filmovi i HDR 4k.

Dapaće, moze preporuka i za jeftiniji tv ako je kvalitetom slike tu negdje u rangu s navedenim.



Hvala!


U 4x3m sobi, 50" mi je bilo okačeno na duži zid, gledali smo s nekih 2,5-2,7m i bio mi je ono, na knap. Isti taj tv je nakon preseljenja završio na kraćem zidu dnevne sobe, dimenzija 5x4m i s 4,5m - 5m udaljenosti bio je minijaturan.
Igrom slučaja zamjenio sam ga za isti model 55" al ista stvar.
Sad sam kupio 75", mislio sam si to je to, al nakon par dana adaptacije, žulja me 86" 😁

Što veći to bolji ...
55" bi ti nakon prvog hajpa mogao biti malen.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 17:40   #18029
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Stigo mi jucer Samsung 50"q80b
pa sam mislio da kazem koju o njemu,jer u ovoj temi osim puno teoretiziranja ima jako malo reviewova tva.. Tv sam uzimo preko prosat trgovine u cistoj email komunikaciji i moram rec da su bili vrlo korektni (tv je placen bez dodatnih troskova dostave) i da je zasad proslo sve ok..

Iako je samo 50" kutija u kojoj je doso je ogromna te ima dosta mesa od upakiranog stiropora, tv ima neku zastitnu stiropor like lajsnu s svake strane ekrana po cjeloj "visini" plus zastitnu foliju naljepljenu.. Postolje mu je on nekog celika i teze je od cjelog tv.. Nakon 42" plazme, mislio sam da ce promjena velicine bit marginalna (tv je bio namjenjen spavacoj samo za netflix,i nakon zeninog negodovanja zavrsio u dnevnoj) al moram naglasit da na neka 2,8m udaljenosti od ekrana,promjena velicine je poprilično osjetna, i sad se dvoumim dal ga kasnije upgradeat s 55" il ipak ic na 65"..

Nisam puno cacko po njemu,al sam na prvu zadovoljan i tizenom,te kvalitetom slike, je da iptv nije na razini plazme al nije ni loš, a Netflix (ono sto sam uspio malo pogledat) je čisto ok..
Moram napomenuti da me jos jeb.. motion jer ne kuzim di se to namjesta i da se moram malo poigrat postavkama slike.. Daljinac mi je bomba iako sam bio jako skeptičan u vezi njega..Metalni je i malo tezi pa je super feeling i imam neki osjecaj vece kvalitete od npr firestickovog.. Ne kuzim sta Grozni kenja o VA panelima,jer ja sam poprilično zadovoljan za sada..
Ako bas, bas ne sjedite jako daleko od tv 4m+ ,stvarno vam je bolje ic na manju dijagonalu a kvalitetniji tv..Mislim da ovaj tv vrijedi svih 4315kn.. P.s Bio sam se jako bojao QC i kakav cu tv dobit,al mi se na prvu sve cini poprilicno kvalitetno i bez mana . Ako kog sta zanima neka me pita..

lp
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 17:44   #18030
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Pozdrav,

Vidim svi kupujete veće TVe .

ima li kakva preporuka za neki manji best buy od 32" ? Gledam za u spavaću sobu i povremeno gledanje iz kreveta. Poželjno bi bilo da je android TV sa WiFiem,
Mičkec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na