Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2015., 11:06   #871
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor xdox Pregled postova
Slažem se u potpunosti, ali namjeravam time zamjeniti groznu naviku griženja noktiju i usana. NE vjerujem da ce prerasti u neku ovisnost jer ne namjeravam koristiti nikotinske tekućine već samo vočne bez nikotina
I sta ces onda? Ja pusim i dalje grizem nokte(i to do krvi) nikakve koristi. Rade kupi onaj gorki kurac kaj namazes na nokte, makar meni ni to nije pomoglo.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:27   #872
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Meni stigao subox kit...jedna riječ - wow! oduševljen,strojčina...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2015., 20:24   #873
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
Thoroughbred B
ima, za cca 150kn se može nač istick 30, a nautilus je već zastario dosta i nije za takve snage
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 09:35   #874
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Kakve to veze ima što se istick nadje za 150kn? Mogao si usput i složit bolju kombinaciju za 200kn. Nautilus je zastario? Nemam pojma,meni je tu kombinaciju preporučio tip iz puffkalice,ja sam bio super zadovoljan pogotovo aromom.

Inače,na njuškalu isticka 30w nema ispod 220kn,a to je samo baterija,gdje je još tank...

Aj ne filozofiraj
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 18:36   #875
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
jake ti trgovine puffkalica, na svim forumima ljudi kažu da imaju najgoru moguču opremu i klonove koje čak ni kinezi neče prodat.

za 2oo kn DNA 30W + silverplay RTA i efest 18650 35A, ok realnih 20A ali eto.. to sam prije cca 2 tjedna uzeo. i u dolasku mi je iStick 30w za 150kn. na fastu je novi toliko negdi jbg

mislim nije da ja podcjenjujem tvoje, ali može se nač, meni je veći problem samo kad uzimam sa 2 mjesta pa onda pošta mi bude skupa i promjeni cifre.
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 15:50   #876
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Narucio neki dan EHPRO Morph Tank, za probu

Bas me zanima kakav ce bit okus, jer sam se navikao na genesis atty
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 15:51   #877
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor sin93 Pregled postova
jake ti trgovine puffkalica, na svim forumima ljudi kažu da imaju najgoru moguču opremu i klonove koje čak ni kinezi neče prodat.

za 2oo kn DNA 30W + silverplay RTA i efest 18650 35A, ok realnih 20A ali eto.. to sam prije cca 2 tjedna uzeo. i u dolasku mi je iStick 30w za 150kn. na fastu je novi toliko negdi jbg

mislim nije da ja podcjenjujem tvoje, ali može se nač, meni je veći problem samo kad uzimam sa 2 mjesta pa onda pošta mi bude skupa i promjeni cifre.
E jbg,nisam ja toliko u tome...ma lik iz puffkalice di kupujem tekucine je ok,kuzi se dosta...nisam ni mislio da podcjenjujes,nego mi nije jasno kako se moze slozit bolja kombinacija za 200kn od kombinacije koju sam platio 450kn prije mjesec dana...zvuci mi nemoguce,a jos kad vidim cijene isticka...nema ni na njuskalu ni na nekoj face grupi ispod 200kn.

Meni je ovaj subox čudo al brate to guta tekućine...moze se parit i na 50w,nema dry hita...al tekucina bude vruca pa se osjeti malo u ustima...na 35w mi je sweet spot...0.5ohm grijac...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 18:34   #878
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Evic mini, aromamizer RDTA i dual clapton na 50w, savrsenstvo
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 22:10   #879
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
u lošim si grupama hehe

sad sam u potrazi za jeftinim RDA i Dekang Smokestick tekučinom.. 6mg samo
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 20:49   #880
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ajd vi kaj imate subtank mini, jel neko pari nesto sa dosta VG? Tipa 70-80%, jel nzn kaj bi uzel, imo sam prije 70vg mislim, ali mi je bilo nekak lose, doduse nisam coil navlazil i bil je na mehanici pa nzn kak je na VW
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2015., 21:39   #881
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Parim ja na bazi Pink Mule purple label 70/30 VG/PG bez ikakvih problema /curenja...odlična aroma i gusta para. Koristim ga više nego druge atty-je koje imam.
Nevezano za VG ali vezano za subtank mini, ako imaš problema s njime (mene je zezalo krivo očitanje Ohm na box modu) rastavi i očisti AFC.
Pak je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:56   #882
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Kaj je AFC? Nemam nikakvo ocitanje jel sam to mehanici bil koristil al su bili oni njihovi tvornicki coilovi, a pare mi je bilo jalo malo i bil je neki cudan filing ko da me para reze po grlu. A dobro budem videl kak ce bit sa istickom.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 22:44   #883
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ja neznam gdje uopće kupit high vg tekucinu...a zelim je...parim 50/50...danas slozio RBA prvi put,definitivno bolje od OCC grijaca!
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 23:22   #884
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Kaj je AFC? Nemam nikakvo ocitanje jel sam to mehanici bil koristil al su bili oni njihovi tvornicki coilovi, a pare mi je bilo jalo malo i bil je neki cudan filing ko da me para reze po grlu. A dobro budem videl kak ce bit sa istickom.
Airflow control... baza od tanka... onaj dio di podešavaš protok zraka (malo se teže odvidava ali ima na jubitu video). Mehaniku nisam koristio, ali pretpostavljam da je davalo previše/premalo struje ako je otpor bio zariban, otud loš osječaju perenju...

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja neznam gdje uopće kupit high vg tekucinu...a zelim je...parim 50/50...danas slozio RBA prvi put,definitivno bolje od OCC grijaca!
Ono što sam probao od gotovih tekučina (osim dekanga i joyetecha sa kojima sam počeo te virginiawolfa i hengnešto sa fasttecha, sve do jedne nisu neko mjerilo kvalitete) je infamous iz MTMa, 70/30 su i odlične su. Sada mučkam Pink mule bazu sa TPA aromama iz e-tekučine.eu zbog "ekonomske računice"
Purple label ti je 70/30 a grey lebel je 80/20 u korist VG.
Pak je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 23:35   #885
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja neznam gdje uopće kupit high vg tekucinu...a zelim je...parim 50/50...danas slozio RBA prvi put,definitivno bolje od OCC grijaca!
Ja zemem na e-tekućine.com.hr slozi ti frajer koji god omjer oces i biras i kolko nikotina oces.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 23:05   #886
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Pitanje za subtankovce ako ih ima...0.5ohm OCC coil sam mogao parit i na 50W bez dry hita,sad se prebacio na RBA i ode mi grijac nakon 1 dana na 35W...složim danas novi i opet nakon par puta na 35W ode grijač,tj osjetio sam burn hit...smanjio na 22W i pari normalno sad...jel moguce da RBA moram parit na toliko manje wati?

Svaki grijač privikavam i lagano dižem wate...ne pržim odmah...i naravno dobro ih namočim s tekućinom,radim sve po ps-u.

Zapravo sam jako zadovoljan i na 22W s količinom pare i aromom,al svejedno mi je čudno.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 23:24   #887
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Koju zicu koristis i koji nacin motanja coil-a ?

Ja recimo ispulsiram novi coil na svojem rebuildable-u. Namotam coil, tweakam ga dok ne pocne isijavati iz centra prema rubovima, te 5 - 6 puta zaprzim koliko ide, coilovi mi drze po 3 tjedna ( vecinom ih strgam kod ciscenja mesha nego sta pregore sami )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 21:11   #888
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
grijač ti ne može "otić" ja ga mjenjam svaki mj ili kad pukne kad ga palim, samo vatu mjenjam i to je to.. spržim dušu u njemu i nova vata, pali i dimi..
kako i šta ti radiš nez, postoji 198731893810 YT videa kako se rebuilda RBA baza, pogledaj ih malo više i nemaš di pogrješit
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 22:51   #889
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
kantal žicu od 40 koristim...sve radim kako treba,pogledao sam sve filmice o subtanku i prije nego sam ga kupio,znam coil složit...i sve radim bez greške,ali izgleda da je 24w max za RBA...malo sam surfao i više manje isto koriste oko 20+w s RBA...OCC ide do 50w bez da prži grijač...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 08:19   #890
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Evo upravo sam podigao paketic, u kojem me cekao Morph Tank

Kvaliteta izrade je odlicna i po meni vrijedi svake kune s tim da cu uzet Delta II RBA adapter deck i Delta II RBA , mada je i defaultni deck zadovoljavajuce izrade.

Edit:

Osvrt na Morph tank nakon par dana koristenja -

U paketu se dobije dosta rezervnih dijelova, gumica, dodatnih sredisnjih pinova ( za razlicite atty-e ), komad pamuka, gotov coil od nekog zblj metala, mali alat i naravno upute za koristenje.

Kvaliteta izrade je na razini, rekao bih 98/100, navoji su precizno narezani, metali koristeni u izradi su kvalitetni ( kvalitetan nehrdjauci celik i bakar, te stakleni tank ).

Original drip tip je dobar, no zamjenio sam ga sa plasticnim koji imam od ranije, dok sam taj morph tip stavio na genisis-a gdje savrseno odgovara zbog svog promjera i velicine.

Prsten za reguliranje otvora usisa je odlicno osmisljen, ne mrda se, nema na zalost lock mehanizam, ali se sigurno nece desiti da ga mu nehotice promjenite polozaj.

Original RBA deck je kvalitetan, ima veliki air hole, velike juice kanale.

Trenutno koristim originalan coil, ali sam mu skinuo 2 navoja da dobijem zeljeni otpor.

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 01.11.2015. u 02:05.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 14:10   #891
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Pitanje za subtankovce ako ih ima...0.5ohm OCC coil sam mogao parit i na 50W bez dry hita,sad se prebacio na RBA i ode mi grijac nakon 1 dana na 35W...složim danas novi i opet nakon par puta na 35W ode grijač,tj osjetio sam burn hit...smanjio na 22W i pari normalno sad...jel moguce da RBA moram parit na toliko manje wati?

Svaki grijač privikavam i lagano dižem wate...ne pržim odmah...i naravno dobro ih namočim s tekućinom,radim sve po ps-u.

Zapravo sam jako zadovoljan i na 22W s količinom pare i aromom,al svejedno mi je čudno.

Zdravoseljački ako ne ulazimo u fiziku....a ja bi baš raspisivao diferencijalne jednadžbe :P


Toplina koju ti stvara struja tako što prolazi kroz otpor (grijač, zavojnicu) se prenosi na okolnu tekućinu+zrak.

Brzina prelaska topline ovisi o disipranoj snazi, specifičnom toplinskom kapacitetu grijača, zraka, ulja, kao i protoku ulja i zraka, obliku zavojnice, masi zavojnice.....

Ak je snaga ista, povećaš protok zraka, povećaš protok ulja.


Bez modifikacija, staviš manje vate kroz zavojnicu i staviš veći otvor za zrak.


Ja koristim 6-7 zavoja 26GA, kanthala namotanog s dijametrom 3mm.

Na taj način ful brzo i jednostavno promjenim vatu svaka 2tj.

Zavojnica koju koristim je standardna motana bez razmaka.

Zavojnicu ne mijenjam, samo je zagrijem da izgori sve, i ošistim s interdentalnom četkicom.

To je meni dobro za 30-50% VG (70-50%PG).


Naravno što ti je gušća tekučina (više VG), to će ti se prije vata zasušit i imat ćeš odvratni dry hit.


Meni je onak iskreno seljački i hipsterski to ganjanje snage i pare...ljudi misle da izgledaju cool...

Ja preferiram mouth to lung, i bitan mi je okus, koristim subox na 17-35 W (35W kad igram igrice, pa da što kraće držim u ruci, 17 W na sastancima i među ljudima).




Nadam se da ćeš pogoditi svoj setup.

LP

Marko
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 04:41   #892
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Meni je onak iskreno seljački i hipsterski to ganjanje snage i pare...ljudi misle da izgledaju cool...


Sve si rekao , ma da je dobro spomenut i one koji kad stave parilicu u usta i krenu parit, odrzavaju onaj neugodan eye kontakt ( ono tipa: vidi me, parim, wow, cool sam, ajde reci da sam cool, pitaj me nesto u vezi parilice pls pls, ajde pitaj pls. )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 13:53   #893
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Isti je upravo ispred mene, ocitava 0.3ohma i radi kao zmaj. Samo pripazi kod punjenja, ja sam prvog nakon samo 2 dana vratio i dobio novi. Ne smijes ove 'jace' punjace koristiti. Debili to nigdje ne napisu, vec sam morao googlati da provjerim u cemu je problem.

Ukratko, 1A punjac koristim i nemam problema. Sto se tice same baterije, slobodno kupi. Odlicna baterija za te novce.
E problem, dao sam frendu jedini slabi punjac, jel moze preko kompa? USB 2.0 daje manje od 1A?
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 21:10   #894
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Išao sam mjenjat grijač (RBA),vatica mi je bila crna...kao da je zagorila,jel to normalno? cca 10 dana star grijac...

Probat ću s manje vate...možda sam predebelu vatu stavio...

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 03.11.2015. u 21:40.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 01:25   #895
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
ja ti vatu mjenjam 3-5 dana max(osjeti se promjena okusa)
brzo se zacrni, to joj je po meni i jedina mana, pogotovo ako ides malo preko "normalne" voltaže
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 18:06   #896
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ekipa sa istickom jel treba sta mjenjat kad metnem novi coil? Stavio sad drugi i procito mi je vrjednost, a u manualu ima neki unlock otpora pa mi nije bas jasno.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 18:50   #897
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Ako je titanium ili nikal koil onda se locka otpor na hladno. I nemoj se s time zaj... jel ces se otrovat ak ne znas sta radis.... ak je kanthal onda ga stavi u watage mod i slozi watte kak ti pase.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 19:06   #898
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Trenutno sam na onim premade coilovima koji idu sa subtankom ali inace mislim koristit kantal. TC mod nemam nikakvu namjeru koristit znaci to onda nis da uopce ne diram?

Da dodam skuzil sam da mi se otpor mjenja malo, skocil je sa 0.58 na 0.67 to je neki problem mozda?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: exzzy. 04.11.2015. u 20:22.
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 22:16   #899
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
nije, to se desi zbog nakupina na coilu
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 23:55   #900
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ma jok sad opet na 0.58, al je ono bilo 0.63 fulo sam. Izgleda da je to kolko jako zasarafim. Uglavnom TC mod i otpor da ne diram uopce?
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na