Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2012., 23:32   #3331
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,828
Citiraj:
Autor deathdancer Pregled postova
imas na xda forumu betterbatterystats aplikaciju pa vidi sta ti ju je potrosilo
Vjerojatno je u pitanju krivo očitanje razine baterije jer iz priloženog se vidi da je mob bio u deep sleepu za vrijeme pada. Da ga je išta držalo budnim 'awake' bi to zabilježio.

Svakako preporuka za taj app, odličan za praćenje potrošača.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 04:37   #3332
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Curi dao mob, na KANG-u je onom trećem. Kod mene je radio super, kod nje nakon factory reseta neće paliti wi-fi dok je upaljen data promet, a kad se data promet ugasi i upali wi-fi (koji onda pokazuje gore onu ikonicu) - onda se ne može ništa raditi na netu.

Znam da je kao bilo neko jednostavno riješenje za to (ako se ne varam), ali već se tjedan dana ne mogu sjetiti.
Instalirao sam isti ROM i ovaj problem mi se javi nakon što vratim backup WIFI mreža preko Titanium Backupa.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 10:17   #3333
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ma kod mene je bilo sve čisto instalirano.

A opet, svaki drugi ROM osim CM-a je jednostavno spor u normalnom korištenju
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 10:42   #3334
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 516
koristim v4.0 by Fundowsky, slušam glazbu preko poweramp-a... ako izađem ne početni ekran za vrijeme reprodukcije i pokrenem neki drugi program nakon par sekundi poweramp se ugasi... onda prođe još par sekundi pa se upali nazad, vidim ga u trayu kao da glazba svira, ali ne nastavi reprodukciju... zna tko u čemu je problem?
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 11:04   #3335
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Probaj sa nekim drugim playerom (meni npr. MortPlayer nije nikada radio probleme takve), no ovako na prvu bih rekao da to radi nedostatka memorije telefona. Ti pokreneš nešto novo što zauzima memoriju i s obzirom da fali, gasi pozadinske procese.

Možda bi to mogao i srediti sa onim smoothiness skriptom.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 11:39   #3336
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
evo CM7.2 ako netko želi isprobati.. ja sam ga stavio, mob leti.. zvuk u slušalici je koliko toliko glasan.. link je u descriptionu...

http://www.youtube.com/watch?v=fGNsb7bxLP8
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 13:31   #3337
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
evo CM7.2 ako netko želi isprobati.. ja sam ga stavio, mob leti.. zvuk u slušalici je koliko toliko glasan.. link je u descriptionu...

http://www.youtube.com/watch?v=fGNsb7bxLP8
jeste radi fino ali slusalica je dosta tiha a i opet nema auto brightness . jel to ICS nema ili ovaj to namerno ne stavlja ?
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 14:45   #3338
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
meni je sa benru bio još tiši, sad donekle čujem.. ima neki fix, ali kad se instalira, ne pokreće se više..

netko naš ima isti problem s tim fixom tak da sam ga maknuo

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1539263

budem još malo isprobal kak radi pa se vraćam na originalni ili fundowsky 4.0 za koji imam full backup
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 15:44   #3339
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 516
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Probaj sa nekim drugim playerom (meni npr. MortPlayer nije nikada radio probleme takve), no ovako na prvu bih rekao da to radi nedostatka memorije telefona. Ti pokreneš nešto novo što zauzima memoriju i s obzirom da fali, gasi pozadinske procese.

Možda bi to mogao i srediti sa onim smoothiness skriptom.
stvar je u tome što sam ovaj player platio pa ga onda želim i koristiti jer stvarno zadovoljava sve moje potrebe, pa i više od toga. problem nije bio prisutan sve do prelaska na ovaj rom. također bih isključio nedostatak memorije, jer je više od 40 mb slobodno kad je player upaljen.

e da, još jedna stvar. događa mi se da mi ljudi šalju sms-ove, dobiju izvješće da je poruka primljena s moje strane, a ja ju nit čuo nit vidio na svom telefonu. da li je to do telefona ili možda operatera?
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 19:15   #3340
hooch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: oroslavje
Postovi: 185
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
...
e da, još jedna stvar. događa mi se da mi ljudi šalju sms-ove, dobiju izvješće da je poruka primljena s moje strane, a ja ju nit čuo nit vidio na svom telefonu. da li je to do telefona ili možda operatera?

dal imas Tele2?? ja sam to isto primjetio, dogodilo mi se vec nekoliko puta...
__________________

hooch je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 19:47   #3341
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
A opet, svaki drugi ROM osim CM-a je jednostavno spor u normalnom korištenju
Ne znam, meni evo radi sve u najboljem redu. Zvuk je tiši nego na stocku ali vrlo upotrebljiv, ipak sam ja grunuo gore audio patch i žrtvovao speakerphone jer mi ne treba. Vidim da je u pripremi i 7.2RC2 od ThePoisona. Ovaj genokolar kernel je isto odličan, baterija se puno sporije prazni na WiFiju i 3G-u što mi je bitno. Još ću malo testirat, trebam grunut gore i Supercharger.


Citiraj:
Autor maxtormaster
jeste radi fino ali slusalica je dosta tiha a i opet nema auto brightness . jel to ICS nema ili ovaj to namerno ne stavlja ?
To ti je ispod tog skina ICS CM 7.2 odnosno 2.3.7 Gingerbread, vjerojatno ThePoisonov.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 21:14   #3342
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 516
Citiraj:
Autor hooch Pregled postova
dal imas Tele2?? ja sam to isto primjetio, dogodilo mi se vec nekoliko puta...
ne, t-mobile je... znači do moba je...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 21:53   #3343
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
stvar je u tome što sam ovaj player platio pa ga onda želim i koristiti jer stvarno zadovoljava sve moje potrebe, pa i više od toga. problem nije bio prisutan sve do prelaska na ovaj rom. također bih isključio nedostatak memorije, jer je više od 40 mb slobodno kad je player upaljen.
Ma dobro, ideja je bila da se vidi jel do programa ili memory menagementa od Androida. Svejedno, pogledaj na XDA looppy smoothines skriptu i ubaci je za taj app. Sve je objašnjeno u tom topicu na XDA.
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ne znam, meni evo radi sve u najboljem redu. Zvuk je tiši nego na stocku ali vrlo upotrebljiv, ipak sam ja grunuo gore audio patch i žrtvovao speakerphone jer mi ne treba. Vidim da je u pripremi i 7.2RC2 od ThePoisona. Ovaj genokolar kernel je isto odličan, baterija se puno sporije prazni na WiFiju i 3G-u što mi je bitno. Još ću malo testirat, trebam grunut gore i Supercharger.
Ne znam zašto je to sad kod cure problem. Ne bi ja išao od nule sve raditi da sam mogao maknuti defoltni gmail account, no Android to neda bez factory reseta.

Sad sam skinuo Honeycomb 3.3 sa onog talijanskog foruma pa ćemo probati to. Iako je i novi KANG izašao koliko sam vidio prije nekih mjesec dana. Zapravo više nisam nit ziher koji je gore kod nje KANG na telefonu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 23:45   #3344
hooch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: oroslavje
Postovi: 185
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
ne, t-mobile je... znači do moba je...
ti si na fundowskom, ja na cyanogenu... znaci da nije ROMa, a opet, ne znam kako bi harwdware to mogao sjebati...
__________________

hooch je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 02:01   #3345
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,828
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
e da, još jedna stvar. događa mi se da mi ljudi šalju sms-ove, dobiju izvješće da je poruka primljena s moje strane, a ja ju nit čuo nit vidio na svom telefonu. da li je to do telefona ili možda operatera?
Koristiš defaultni sms app? Ovo se zna dogoditi ako je mms.apk ubijen zbog manjka memorije. Negdje u postavkama roma bi trebao srediti da sms app bude lockan u memoriji - CM to ima, ne znam za stock rom.

Ako koristiš alternativni sms app, nadam se da nisi obrisao mms.apk iz /systema.

Možda bi mogao probati tu loopy smoothness skriptu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 08:32   #3346
darioklc
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Karlovac
Postovi: 4
Neznam jesam li ovdje vidio link od baterije za Huawei na eBayu. Od one baterije koja je veća pa se sa njom dobije i novi poklopac.
Treba mi neka jača baterija jer mi ova defaultna ne izdrži više od 8 sati rada GPSa tj Endomodoa.. :-/
darioklc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 16:08   #3347
kicone
Registered User
Moj komp
 
kicone's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: kn vinogradi
Postovi: 11
ja sam napravio root pa sam ubacio neki custom room i sad bi vratio na pocetno stanje
a neznam kako
kicone je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 16:41   #3348
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
evo isprobo i radi odlično, malo spor rad procesora, isti i jedini koji ovako dobro imitira ics luncher tranzicije sve ima puno opcija jos je u beti evo link s xda za dawnload http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1636393
__________________
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 22:01   #3349
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Koji je sad zadnji CM da dela dobro. naravno sa fixom za slusalicu i partition table fix? Jel se sto promjenilo u zadnjih mjesec dana ?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 22:11   #3350
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
ja imam vec duze vrijeme preradu od benrua ovaj s xperia launcherom, bez fixa, zvuk super.. odlican, brz, fluidan rom
__________________
Accidentaly sent from my SGS i9000
Caks je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 10:02   #3351
kicone
Registered User
Moj komp
 
kicone's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: kn vinogradi
Postovi: 11
sory ljudi dali netko ima backup od tele 2 rooma onaj ofical nije to ja bi htjeo onako kako je i bilo i ako neko ima da da upute kako ga vratit
kicone je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 22:03   #3352
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Koji je sad zadnji CM da dela dobro. naravno sa fixom za slusalicu i partition table fix? Jel se sto promjenilo u zadnjih mjesec dana ?
Prije 2-3 dana je ThePoison izbacio RC3 verziju svog Cyana, ja sam je danas stavio, za sada zadovoljan

http://forum.myppc.it/topic7139.html

stavio bi dload link direktno al stavlja ih preko onog sugavog ad.fly-a i nece mi nikako prebacit sa reklama na dload stranicu...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 22:18   #3353
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,828
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
stavio bi dload link direktno al stavlja ih preko onog sugavog ad.fly-a i nece mi nikako prebacit sa reklama na dload stranicu...
ThePoison RC3
http://www.mediafire.com/?698pl0amjkt1176
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 23:16   #3354
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Prije 2-3 dana je ThePoison izbacio RC3 verziju svog Cyana, ja sam je danas stavio, za sada zadovoljan

http://forum.myppc.it/topic7139.html

stavio bi dload link direktno al stavlja ih preko onog sugavog ad.fly-a i nece mi nikako prebacit sa reklama na dload stranicu...
odličan rom-za sad
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 13:44   #3355
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Dečki i cure, jebo me pas, ali ja sam se totalno više pogubio u tim rootanjima recovery-jima i ostalim pojmovima. Ajmo dakle ovako.Ja sve gledam Fundovsky 3.0 rom i brijem kak bih ja sebi to stavio na mob. Štoje sad na kraju meni sve potrebno? Moram samo stavit Custom recovery ili ga moram i rootat?? Onaj prvi post od Codiaca je sad već prilično star, pa neznam jel izašlo kakvih novijih programa za to rootanje, recovery i slično, pa dajte molim vas još jednom me uputite u to. Trenutno je na mobu Talijanski Vodafone Rom, otključan, verzija 2.3.4. Šteka, u svakodnevnoj upotrebi nemilice šteka, a imam svega par igrica instalirano, Angry birds, Fliper, i slične, i sve mi štekaju....

Edit: Sve je tvornički, dakle ništa nisam ja dirao po mobu, da nebi mislili otkud mi i što će mi talijanski 2.3.4 ROM
__________________

Zadnje izmijenjeno od: D-I-A-B-L-O. 30.05.2012. u 14:09.
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 16:07   #3356
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Prije 2-3 dana je ThePoison izbacio RC3 verziju svog Cyana, ja sam je danas stavio, za sada zadovoljan

http://forum.myppc.it/topic7139.html

stavio bi dload link direktno al stavlja ih preko onog sugavog ad.fly-a i nece mi nikako prebacit sa reklama na dload stranicu...
slušalica?
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 16:12   #3357
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Diablo, važno ti je da samo staviš Recovery jer valjda 90% ROM-ova ide preko njega. Za Recovery trebaš imati drivere na računalu i samo pratiti upute iz *.bat datoteke iz prvog (ili drugog posta) ili pak sam (ako znaš raditi u fastboot modu) upisivati iste komande. Nakon toga uđeš u recovery i preko njega samo instaliraš zip fajl u kojem je ROM.

U pravilu, čim imaš Recovery na mobu, 99% si siguran od bilo kakvih sranja sa mobom. Teško da doista nešto može poći po krivu tada. A ovdje nije niti Recovery teško staviti jer je fastboot omogućen na stock ROM-u (barem je na TELE2 bio, za Talijane ne znam).

Root u pravilu dolazi sa svakim custom ROM-om.

Ništa se nije promjenilo od prvog Codiac-ovog posta, samo su ROM-ovi dobivali update i možda je koji novi ROM izašao (no ništa revolucionarno).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 17:37   #3358
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova
slušalica?
nisam skuzio da li patch dolazi sa romom ili ne tako da sam ga preventivno odmah stavio u zip roma prije instalacije, radi normalno ko i svaki cyan sa tim patchem, speakerphone niti ne koristim tako da za njega ne znam...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 18:04   #3359
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
nisam skuzio da li patch dolazi sa romom ili ne tako da sam ga preventivno odmah stavio u zip roma prije instalacije, radi normalno ko i svaki cyan sa tim patchem, speakerphone niti ne koristim tako da za njega ne znam...
ajd malo istestiraj bateriju pa napiši dojmove i ako možeš samo reči na koji patch misliš, te malo opiši zvuk u usporedbi sa ostalim ne cyan romovima.... hvala!
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 18:51   #3360
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Hvala na jezgrovitom objašnjenju Vuco Još samo jedno pitanje prije nego se upustim u sve to, dali je potrebno puniti bateriju do kraja prije početka flashanja novog roma, ili je to nebitno? Ne sjećam se da sam igdje pročitao išta o tome, a znam da je za starije mobitele to bilo nekakvo pravilo, flashao sam nekoć davno K800i....
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na