Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2014., 11:28   #4381
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Za to moram nosit komp komplet u drugu kuću. Situacija kod mene ti je Sagem 1704 (modem, wifi ugašen) > kabel > FritzBox 7170+16dbi > 10m/2 zida > Netgear 614+12dbi > 5m/2 zida > komp. Kad sam mjerio dolje omogućio sam posebno WIFI samo na Sagemu i davao je iste rezultate (otkopčao sam kabel do fritzboxa).
Mene su isto isprovocirali do mjere da sam sam sebe uvjerio da je wifi problem i iso vuc kabel i spojio kablom, ista situacija, vise se ne nerviram ako mi yt pusta 720p, ak to steka onda szk i jebanje majke inace nist ne pomaze.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 18:54   #4382
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,384
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Kako će prelazak na drugog operatera pomoći ako imaš problem na liniji/kabelu/parici?

Zovi SZK. Pa zovi opet. I opet... Jbg mjerenje preko HAKOM-a je za sve njih jedini "službeni" dokaz da nešto ne valja. Speedtest.net ih ne zanima makar odabrao Optimin server za test, iako bi neslužbeno mogli to uzeti kao indikaciju problema
To se i ja pitam nažalost...evo danas je recimo sve kak bi trebalo biti...zbilja nemam ideje.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2014., 07:52   #4383
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Jednom prijatelju je problem bio u modemu/routeru. Donijeli smo mu moj, ostavili jedan dan i sve je bilo savršeno dobro. Nazvao je SZK i rekao im što smo napravili, drugi dan došao tehničar sa novim.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2014., 20:46   #4384
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Razmišljao sam o prelasku na Iskon al vidim da ni oni nisu baš puno bolji...Savjeti?
Pogledaj na modemu na što se spaja, to će pokazat da li je parica ili ne.
Onda uzmi carnet FTP i sa njega skidaj da vidiš sa koliko skida. To svakom mora bit relevantno, ako ne prihvate bježi na Iskon, jer su debi..

I najbitnije, mjeri na žici. Jer ko zna kakva smeća mogu uletit na wlan. Vidim da imaš problema sa mjerenjem na žici, ali ostalo stvarno nije relevantno ako želiš nešto riješit sa operaterom.
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 21:49   #4385
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Imam INNBOX V51 modem i u postavkama nigdje nema da se moze unijeti user i pass za Internet a koje sam dobio na papiru sa korisnickim podacima ?

Da li mogu staviti drugi modem jer zelim sam iskonfigurirati neke postavke a imam dodatni modem iskratel sinope 568.

Unaprijed zahvaljujem.

Poz.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 22:54   #4386
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Taj Innbox ti kupi podatke sa centrale, napravis hard reset i spoji se sa podacima. Možeš staviti Iskratela
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 01:07   #4387
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Taj Innbox ti kupi podatke sa centrale, napravis hard reset i spoji se sa podacima. Možeš staviti Iskratela
Hardreset se radi da nađem onu malu rupicu na innboxu i drzim npr 30sec i onda dođe na factory i onda rucno konfiguriram
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 01:39   #4388
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Neće hardreset pomoć jer će opet povuć sa sustava podatke. MAC adresa routera je spojena sa userom na sustavu tako da i ako ga resetas, on se javi sa MAC adresom i dobije podatke.

Ako se dobro sjećam, samo sa admin userom možeš to isključiti i upisati sam podatke.

A nisam baš siguran da i na 568 možeš sa običnim userom mijenjat user i pass za net.

Koje to postavke trebaš promjeniti?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 18:33   #4389
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Neće hardreset pomoć jer će opet povuć sa sustava podatke. MAC adresa routera je spojena sa userom na sustavu tako da i ako ga resetas, on se javi sa MAC adresom i dobije podatke.

Ako se dobro sjećam, samo sa admin userom možeš to isključiti i upisati sam podatke.

A nisam baš siguran da i na 568 možeš sa običnim userom mijenjat user i pass za net.

Koje to postavke trebaš promjeniti?

user i pass za Net

i još :


Mjesečna naknada Cijena bez PDV-a (kn) Halo Surf* 118,00

* Podrazumijeva mjesečnu naknadu za korištenje osnovnog sadržaja usluge - dvije analogne telefonske linije, potrebnih govornih kanala te neograničenog internet prometa (FlatRate).


Šta znaci dvije analogne linije ? Spojim telefon na tel paricu i čujem u slušalici tutututu..... zašto se spominje VOIP za ovaj modem innbox V51 ? Izgasim modem i neradi telefon.

Da li ja imam dvije analogne telefonske linije ili ovi iz Optime jedno pišu a drugo naprave ?!

Ovo me malo zbunjuje jer sam u kutiji sa modemom dobio spliter a sad ispada da mi netreba nego da imam VOIP telefone ?

Da ja nazovem pa ih pitam kako su to oni zamislili ?!
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi

Zadnje izmijenjeno od: Neomalik. 01.11.2014. u 19:09.
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 23:30   #4390
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
A to i jesu analogne linije...jedino kad nema neta il crkne struja/modem, nema ni telefona.
Digitalna linija bi ti bila ISDN.

Mislim da bez admin sifre neće ni na jednom od tih modema moć mjenjat user i pass za net, a admin sifru nećeš dobiti.

Samo napomena, staviš li drugi modem, neće ti ni telefoni raditi jer se isto preko MAC adrese povežu sa modemom, tj. modem povuće konfu za te telefone.
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2014., 02:44   #4391
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
A to i jesu analogne linije...jedino kad nema neta il crkne struja/modem, nema ni telefona.
Digitalna linija bi ti bila ISDN.

Mislim da bez admin sifre neće ni na jednom od tih modema moć mjenjat user i pass za net, a admin sifru nećeš dobiti.

Samo napomena, staviš li drugi modem, neće ti ni telefoni raditi jer se isto preko MAC adrese povežu sa modemom, tj. modem povuće konfu za te telefone.
od kada analogna linija treba modem da bi radila,jel to nesto novo ili ja nisam u toku sa trendovima ISP-a,meni doma kad neradi modem telefon radi pa mi nije jasno oko analognih tel linija,ispada da ima sa napajanjem i bez napajanja :banghead:
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 03:07   #4392
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
To ti je VoIP, svi prelaze na to...tj većina je već prešla.
http://en.wikipedia.org/wiki/Voice_over_IP

Znači sve ide preko modema. Bar ti se nitko nemre spojiti na paricu i nabijat račun ili prisluškivati
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 03:21   #4393
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
To ti je VoIP, svi prelaze na to...tj većina je već prešla.
http://en.wikipedia.org/wiki/Voice_over_IP

Znači sve ide preko modema. Bar ti se nitko nemre spojiti na paricu i nabijat račun ili prisluškivati

Mislim da je to IP Multimedia Subsystem a ne analogna tel. linija

da su napisali dvije VOIP linje OK al napisu dvije analogne linije mislim ono i jos zakljucaju modem
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 04:02   #4394
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Ne, to je VoIP. Korisnicima je zapravo svejedno, jedino kaj su se stariji navikli kad neam strauje da imaju liniju.
Meni nebitno, mobiteli su tu.

Na modemu možeš mjenjat ono kaj ti treba, user i pass baš i nemaš potrebe mjenjat.
Ak baš oćeš onaj drugi modem, nazovi SZK i neka ti aktiviraju taj drugi modem na tvoj account i sve rješeno.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 12:39   #4395
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Ne, to je VoIP. Korisnicima je zapravo svejedno, jedino kaj su se stariji navikli kad neam strauje da imaju liniju.
Meni nebitno, mobiteli su tu.

Na modemu možeš mjenjat ono kaj ti treba, user i pass baš i nemaš potrebe mjenjat.
Ak baš oćeš onaj drugi modem, nazovi SZK i neka ti aktiviraju taj drugi modem na tvoj account i sve rješeno.
ma OK kako rijesiti stvar ,nego mi ovo reklamiranje ide na zivce pise jedno,dadu drugo i onda te uvjeravaju da su u pravu a stvar je kaoi uvijek kod nas kako se nesto tumaci.Poslao sam dopis Hakomu bas me interesira njihov stav premda unaprijed sumnjam da ce odgovor biti jednostavan.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 15:46   #4396
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Ak baš oćeš onaj drugi modem, nazovi SZK i neka ti aktiviraju taj drugi modem na tvoj account i sve rješeno.
Ako gospoda budu htjeli...
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 15:50   #4397
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Ako je modem od optime nema razloga da mu ga ne aktiviraju...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 16:31   #4398
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Ok, ako je njihov... onda, ako budu znali.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 22:29   #4399
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Taj drugi modem je išao prije Innbox V51 tako da ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Kaj te tak muči to kaj ti telefon ide preko modema? Na Iskonu ti je isto tako, na HT-u isto.
Jedino je još Optima ostavila da analogija ide preko parice, ali ne svugdje jer je ovo jednostavnije za održavat.

Telefoni na parici znaju uništiti kvalitetu parice, plus spliter...sve su to smetnje tako da je u 90% slučajeva ovo puno kvalitetnije rješenje jer na parici nije ništa osim modema.

Meni doma na Iskon je pucala veza svakih par min kad bi stavio nov novcat telefon. Sad od kad telefon ide preko modema, lijepo ga vratio i nikakvih problema.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 08:28   #4400
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
kad bi barem ovaj paket net tv bio 200kn ostao bih kod optime ovako trazit cu dalje kad mi istekne ugovor...jos net stalno neki probljemi al barem sa tv nikad nije bilo problema.

neznam zasto su podigli cijene s time ce odbiti nove
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 09:41   #4401
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Odgovor se krije u donjem desnom uglu početne Optimine stranice
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 10:01   #4402
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Otkad sam presa na t-skum opet, nakon 6 god. provedenih na Optimi,
mogu samo reci da je sve poslo na bolje... U prosjeku ping nizi za 5ms (u doti), download se povisija sa 9.7Mbit
koje sam ima na Optimi na trenutnih 10.7Mbit. Upload takodjer, sa 0.55 na 0.67Mbit. Uz sve to jos je i niza cijena...
Ja zadovoljan, zasada.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 03.11.2014. u 10:07.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 14:15   #4403
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Odgovor se krije u donjem desnom uglu početne Optimine stranice
Yup.

Code:
OT – Optima Telekom d.d. je dio HT grupe
Kak je to lijepo kad možeš preuzeti upravljanje najozbiljnijim konkurentom. Uništi pa vladaj, sve u rozilo opituraj


Enivej, odo ja na H1. Nisam imao nikakvih problema, ali ne nalazim se u tim paketima i ponudi koja je ništa drugo nego patka... da ne kažem k. Razlog prelaska sa T-scuma prije par godina bila je cijena, a i činjenica da se bježi na nešto što *nije* T-scum. I sad su isti razlozi, povijest se ponavlja.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 15:40   #4404
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Jako žalosne su telekomunikacije u hrvata. Uz ovakvu regulaciju nikad ni nisu imali šanse za opstanak. I sad se opet svi vraćamo t-comu, bez obzira dal ostali na optimi ili ne. Horror.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 15:44   #4405
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Je, stvar je samo telekomunikacija u Hrvatskoj... Nista u ovoj zemlji ne funkcionira... Ama bas nista. Sto se tice neta i ostalih telekom usluga, otkad nisam na Optimi, sve mi radi kak spada.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 15:55   #4406
stripY83
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Jako žalosne su telekomunikacije u hrvata. Uz ovakvu regulaciju nikad ni nisu imali šanse za opstanak. I sad se opet svi vraćamo t-comu, bez obzira dal ostali na optimi ili ne. Horror.
...predstečajnom nagodbom je najveći vjerovnik putem regulatornih tijela dodjelio upravljačka prava HT-u na 3 godine, koji je isto bio značajan vjerovnik u predstečajnom postupku. Tako a nastala je koncentracija koja se u bizz svijetu naziva i SMP (significant market player).

Optima i dalje ostaje najveći konkurent HT-u ali po drugačijim (SMP) uvjetima...

Isto tako je, pretpostavljam, regulator (HAKOM) postavio odgovarajuće tijelo koje će kontrolirat poslovanje kako bi sve bilo i dalje po tržišnoj utakmici.
stripY83 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 17:19   #4407
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Možeš mislit kako će biti po tržišnoj utakmici. Optima nabacuje, HT zakucava. Pa neće sebi na štetu raditi, nisu oni naša država.
Iskoristit će priliku i uzeti što je više moguće korisnika od Optime.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 01:24   #4408
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Sto je na kraju krajeva i ok. Tko nemoze opstat ni nemora. Dosta je krpanja rupa bez dna. Al svejedno, necemo o politici :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 15:11   #4409
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Hahahahah koja sprdnja! Zove me lik iz Optime i nudi mi neku tarifu za zvanje van HR. Kaže jako često zovemo van na mobitele. Reko mooooooooolim. Pa u 7god. koliko sam na Optimi ako smo 3-4 puta zvali nekoga. Nakon toga lik me i dalje nastavi uvjeravati da zovemo često van i da je ta tarifa što on nudi super i da to trebamo svakako iskoristiti. Reko nema šanse da produžim ugovor s vama ( ističe mi za 17 dana ) i prelazim na H1. Onda je reko da će on sada pogledati njihovu ponudu pa ćemo to usporediti. Kakav lik! Na muljanje mi hoće uvalit novi ugovor od dvije godine i još me hebe u mozak da zovemo van često.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 15:42   #4410
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Optima telekom - kraljevi štoseva.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na