Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2003., 02:20   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
i875 vs. i865

Kako nisam previse pratio (detalje) oko ova dva chipseta, a svi su prihvatili da je i875 bolji, zanima me koja je prava razlika izmedju i875 i i865 chipseta. Razlika u cijeni ploca s jednim i drugim chipsetom biti ce povelika (zapravo vec i je, sudeci po Autronicu), a po osnovnim specifikacijama vidim da nude iste stvari (400/533/800MHz FSB, AGP 8x, Dual channel DDR), dok jedinu pravi razliku vidim u southbridgeu (ICH5 vs. ICH5R).

Dali je to i jedina razlika?

Usput, ako netko ugleda Asus P4C800 (ne Deluxe) negdje u cijeniku, slobodno mi javi. Problem je u tome da svi pisu bez onog Deluxe, ali se zato da procitati po opremi u opisu ploce. Ova vulgaris verzija trebala bi biti 1400-1500kn (nagadjam).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 06:33   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
glavna razlika je ta kaj canterwood ima neke dodatke koje popravljaju performanse (ala superbypass mode iz doba amd750 chipseta) plus kaj je tu ich5r.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2003., 07:58   #3
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Glavna razlika izmedu ta dva chipseta je u memoriji .
oboje imaju dual channel ddr support ,ali 875 ima mogucnost koristenja ECC. jos k tome ide u prilog kaj je jako stabilan (875).
__________________
xxx

Zadnje izmijenjeno od: Jozha. 09.05.2003. u 09:32.
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 13:04   #4
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
875 je više chipset za manje servere ili jake radne stanice - podržava ECC i stabilniji je, a ima i drugi southbridge, a 865 je više za nas - smrtnike
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 17:06   #5
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
875 je više chipset za manje servere ili jake radne stanice - podržava ECC i stabilniji je, a ima i drugi southbridge, a 865 je više za nas - smrtnike
ja jesam smrtnik , ali brijem da cu omastiti brk sa 875
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 18:19   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Evo vam mali teaser iz PCE laba

Radi se o P4 2.4/800 na default naponu, na Gigabyte i865P ploci. Memorija je Corsair koja se vrti na 460MHz na 2-3-2-7.

Ne smijem vise jer je Springdale pod NDA-om, ali Gigabyte ploca je po svemu sudeci hebena! (a proc isto). Super mi je kao kad zagrizeni AMD-ovac tu moram vama pokazivat stvari o Intelu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	i865p-oc-pce.jpg‎
Views:	222
Size:	54.4 kB
ID:	301  
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 18:36   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
Evo vam mali teaser iz PCE laba

Radi se o P4 2.4/800 na default naponu, na Gigabyte i865P ploci. Memorija je Corsair koja se vrti na 460MHz na 2-3-2-7.

Ne smijem vise jer je Springdale pod NDA-om, ali Gigabyte ploca je po svemu sudeci hebena! (a proc isto). Super mi je kao kad zagrizeni AMD-ovac tu moram vama pokazivat stvari o Intelu
ma daj kaj god...sam tak malo...pa mislim kak to

sala..

lijepa brojka...ali mene zanima kak ti otprilike stoji amd naspram njemu na defaultu...

tipa da li je amd 2400+,2600+,2700+ ili koji god "isti" sa ovih 2.4 na 800mhz?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 18:44   #8
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Originally posted by ozren
Evo vam mali teaser iz PCE laba

Radi se o P4 2.4/800 na default naponu, na Gigabyte i865P ploci. Memorija je Corsair koja se vrti na 460MHz na 2-3-2-7.

Ne smijem vise jer je Springdale pod NDA-om, ali Gigabyte ploca je po svemu sudeci hebena! (a proc isto). Super mi je kao kad zagrizeni AMD-ovac tu moram vama pokazivat stvari o Intelu
ma superiska!
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 22:13   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Lignja
Glavna razlika izmedu ta dva chipseta je u memoriji .
oboje imaju dual channel ddr support ,ali 875 ima mogucnost koristenja ECC. jos k tome ide u prilog kaj je jako stabilan (875).
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
875 je više chipset za manje servere ili jake radne stanice - podržava ECC i stabilniji je, a ima i drugi southbridge, a 865 je više za nas - smrtnike
A sto to tocno i875 cini stabilnijim od i865? Zanemarimo ECC memoriju koju ionako nitko od niti ne koristi u svom kompu.

Izjava vam je kao kod instalacije Win98SE kada na pocetku instalacije kaze: "Windows just got better!".
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 11:08   #10
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: i875 vs. i865

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Kako nisam previse pratio (detalje) oko ova dva chipseta, a svi su prihvatili da je i875 bolji, zanima me koja je prava razlika izmedju i875 i i865 chipseta. Razlika u cijeni ploca s jednim i drugim chipsetom biti ce povelika (zapravo vec i je, sudeci po Autronicu), a po osnovnim specifikacijama vidim da nude iste stvari (400/533/800MHz FSB, AGP 8x, Dual channel DDR), dok jedinu pravi razliku vidim u southbridgeu (ICH5 vs. ICH5R).

Dali je to i jedina razlika?

Usput, ako netko ugleda Asus P4C800 (ne Deluxe) negdje u cijeniku, slobodno mi javi. Problem je u tome da svi pisu bez onog Deluxe, ali se zato da procitati po opremi u opisu ploce. Ova vulgaris verzija trebala bi biti 1400-1500kn (nagadjam).
Onako, off-topic:
Ubo sam si P4C800 deluxe, za sad ju tek malo "opipavam", no uzasno mi je sto u BIOS-u ne mogu memoriju nariktat na DDR400, nego samo na DDR333 (nemres vjerovat) - pretpostavljam zato sto nemam 800MHz proc. Inace, ploca je cisti ASUS. I, moram napomenuti da uz plocu NE dolaze dodatni USB portovi (inace ih ima 4), dodatni Firewire port (inace 1), niti dodatni COM port bracket, a ploca kosta po VPC 2000 kuna... Opako. Ali, zato dolazi sa 2 sata kabla, 2 crna ATA133 kabla i 1 crni floppy kabel, pored 2 SATA headera, ima i klasicni ATA133 header, tako da nam ne trebaju adapter da bi iskoristili RAID, sto je mrak.

A, sto se tice razlika, pored SB-a razlika je i u tom nekom ala super bypassu koji jako smanjuje latencije kada se cita iz RAM-a, pa je tu dobitak..
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 10.05.2003., 13:05   #11
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Re: Re: i875 vs. i865

Citiraj:
Originally posted by shimpa
Onako, off-topic:
Ubo sam si P4C800 deluxe, za sad ju tek malo "opipavam", no uzasno mi je sto u BIOS-u ne mogu memoriju nariktat na DDR400, nego samo na DDR333 (nemres vjerovat) - pretpostavljam zato sto nemam 800MHz proc. Inace, ploca je cisti ASUS. I, moram napomenuti da uz plocu NE dolaze dodatni USB portovi (inace ih ima 4), dodatni Firewire port (inace 1), niti dodatni COM port bracket, a ploca kosta po VPC 2000 kuna... Opako. Ali, zato dolazi sa 2 sata kabla, 2 crna ATA133 kabla i 1 crni floppy kabel, pored 2 SATA headera, ima i klasicni ATA133 header, tako da nam ne trebaju adapter da bi iskoristili RAID, sto je mrak.

A, sto se tice razlika, pored SB-a razlika je i u tom nekom ala super bypassu koji jako smanjuje latencije kada se cita iz RAM-a, pa je tu dobitak..
ekipa po forumima brije da asus nije dobro napravio plocu sa cnaterwood chipsetom
svi briju na abit ic7
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 13:34   #12
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: Re: Re: i875 vs. i865

Citiraj:
Originally posted by Lignja
ekipa po forumima brije da asus nije dobro napravio plocu sa cnaterwood chipsetom
svi briju na abit ic7
pa ono... nije da ne valja pruzila mi se prilika napravit zamjenu, pa zasto ne
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 14:16   #13
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
daleko od toga
ploca je mrak
samo kaj overklokerti briju da je abitova ic 7 , najbolja
ja sam veliki poklonik asusa i tak da mi nije drago kaj je abit bolji , ali to je druga pjesma ...
evo nasao sam nekaj sebi (i svim poklonicima asusa) za dusu
link
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 22:21   #14
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ja spremam 2 roundupa - jedan Springdale i jedan Canterwood ploca. Do toga jos ima dosta vremena, ali mislim da ce roundupovi biti jako opsezni, tj. bit ce cijelo brdo ploca razl. proizvodjaca. Kak stvari stoje, bit ce ASUS, ABIT, FIC, Gigabyte, Soltek, EPoX, MSI, Intel i Chaintech...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 23:00   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ja spremam 2 roundupa - jedan Springdale i jedan Canterwood ploca. Do toga jos ima dosta vremena, ali mislim da ce roundupovi biti jako opsezni, tj. bit ce cijelo brdo ploca razl. proizvodjaca. Kak stvari stoje, bit ce ASUS, ABIT, FIC, Gigabyte, Soltek, EPoX, MSI, Intel i Chaintech...

O.
Mrak.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 23:09   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: i875 vs. i865

Citiraj:
Originally posted by shimpa
Onako, off-topic:
Ubo sam si P4C800 deluxe, za sad ju tek malo "opipavam", no uzasno mi je sto u BIOS-u ne mogu memoriju nariktat na DDR400, nego samo na DDR333 (nemres vjerovat) - pretpostavljam zato sto nemam 800MHz proc. Inace, ploca je cisti ASUS. I, moram napomenuti da uz plocu NE dolaze dodatni USB portovi (inace ih ima 4), dodatni Firewire port (inace 1), niti dodatni COM port bracket, a ploca kosta po VPC 2000 kuna... Opako. Ali, zato dolazi sa 2 sata kabla, 2 crna ATA133 kabla i 1 crni floppy kabel, pored 2 SATA headera, ima i klasicni ATA133 header, tako da nam ne trebaju adapter da bi iskoristili RAID, sto je mrak.
Kako si ti trgovackoj branshi puno blizi od mene, ajd mi probaj saznati dali uopce ima kod nas u prodaji Asus P4C800, bez onog deluxs, i kolika joj je cijena. Jer ako nema vanilla verzije, stisnut cu malo novcanik i uzeti deluxs verziju.

Sto se tice Asusa i BIOSa, od P3B-F ploca nekako im je preslo u naviku da kvalitetniji BIOS ne dojde odma, vec malo kasnije. Mene to toliko ne brine.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 07:54   #17
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ja spremam 2 roundupa - jedan Springdale i jedan Canterwood ploca. Do toga jos ima dosta vremena, ali mislim da ce roundupovi biti jako opsezni, tj. bit ce cijelo brdo ploca razl. proizvodjaca. Kak stvari stoje, bit ce ASUS, ABIT, FIC, Gigabyte, Soltek, EPoX, MSI, Intel i Chaintech...

O.
odlicno
samo kaj mi se ovo ne svida "Do toga jos ima dosta vremena"
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 12:36   #18
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Re: Re: Re: i875 vs. i865

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Kako si ti trgovackoj branshi puno blizi od mene, ajd mi probaj saznati dali uopce ima kod nas u prodaji Asus P4C800, bez onog deluxs, i kolika joj je cijena. Jer ako nema vanilla verzije, stisnut cu malo novcanik i uzeti deluxs verziju.

Sto se tice Asusa i BIOSa, od P3B-F ploca nekako im je preslo u naviku da kvalitetniji BIOS ne dojde odma, vec malo kasnije. Mene to toliko ne brine.
Pa, gle, jedini koji uvoze ASUS su ti M-San i Lab2000. Ako oni nemaju, nema nitko, osim mozda neki nasi sverceri, sto mi se ne da istrazivat, pa si pogledaj sta ima - bez pokvarenog telefona
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 23:21   #19
Pop
Registered User
 
Pop's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Originally posted by Lignja
daleko od toga
ploca je mrak
samo kaj overklokerti briju da je abitova ic 7 , najbolja
ja sam veliki poklonik asusa i tak da mi nije drago kaj je abit bolji , ali to je druga pjesma ...
evo nasao sam nekaj sebi (i svim poklonicima asusa) za dusu
link
Ma daj molim te, Abit je samo jedno napirljitano sranje bez pun ku.... opcija!

Over&Out
Pop je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 10:19   #20
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Pop
Ma daj molim te, Abit je samo jedno napirljitano sranje bez pun ku.... opcija!

Over&Out
???
Otkad sad to?
:confused:
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na