Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.07.2015., 21:53   #31
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
@jopis

Imam sve racune u pbz-u. Ako mi netko uplacuje iz druge banke, uplatu vidim tek sljedeci dan.
I ja isto. Normalna stvar.
 
Staro 04.07.2015., 22:07   #32
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jedino ako je uplata u drugoj banci izvršena iza 15 sati, onda se vidi idući dan. Ako je napravljena prije 15 sati, vidi se isti dan.

Da ju je prevarant zbilja napravio u ZABA-i u 8 sati kako tvrdi, do 11 sati bi bila vidljiva na računu u PBZ-u.

Ovo cijelo vrijeme tupim iz jednostavnog razloga da ne pušite priče o uplati koja je vidljiva tek idući dan, a koje vidim dosta ljudi puši i što je gore, širi dalje.
Garro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2015., 11:42   #33
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Majke mi, ja zivim za dan kad cu sjest s tobom u birtiju i napit se.

Svi ste u pravu i definitivno se ovdje uklapa ona:
'Tri puta mjeri, a onda tek sijeci'.
Naime, ne zelim OP-u soliti pamet, ali mislim da ti je ovo lekcija za sva buduca poslovanja putem interneta. Postenje je odavno iskorijenjeno u ovom drustvu. Dapace, postoji odredena baza ljudi koji su posteni koji ne gledaju sve, pa i druge ljude kroz novac.
Medutim, ovo je apsolutno tvoja greska. Na stranu to sto je frajer mucko djubre, mutikaros, lazljivac i spletkaros, ti si kriv jer se oslanjas na rijec nekakvog randoma na internetu.

Iskreno se nadam da ces barem vidjeti novac, ako ne mobitel i da ce se sve rijesiti pozitivno za tebe. Ali, nadam se da si naucio lekciju i da ces ubuduce promisliti i razmisliti kod prodaje.

Cisto da ne mislis da te optuzujem i napadam, na tvojoj sam strani. Samo, eto, par prijateljskih savjeta.

LP
Svakim radnim danom od 17h pa nadalje

Sa policijom ne znam kako ide i dal oni fakat traže mobitele. Nisam imao sa tim iskustva i ne znam nikoga da je to tražio.
Ako netko zna kako to ide, slobodno nek veli.
Brko je offline  
Staro 05.07.2015., 11:44   #34
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ima na jednom drugom forumu...covjek je imao slican slucaj i polcija ga je zvala da mu je nasla mobitel.Uglavnom moja preporuka je prijaviti slucaj i priloziti svu dokumentaciju.
RAUL je offline  
Staro 05.07.2015., 11:46   #35
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ima srece sto je on u posjedu racuna pa moze dokazati vlasnistvo.
Garancija bila ili je nema kod mobitela je racun obavezan prilikom prodaje.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline  
Staro 05.07.2015., 12:12   #36
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
A što ako je na mobu u međuvremenu promijenjen IMEI?
bilicvitak je offline  
Staro 05.07.2015., 12:59   #37
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Evo, ja još čekam iphone 6 od utorka. Uplatio na račun, od tada ni traga ni glasa od lika. Možda stigne ali sumnjam. Niti imam ID pošiljke niti se lik javlja. Ok, imam IBAN ( ime prezime i adresa su možda izmišljeni), broj moba a ovo s Njuškala imaju OIB i ip adresu i sl.
Ako do četvrtka ne dođe idem na murju. Sumnjam da ću dobiti novac no neka uhvate lika ako ništa, imaju barem IBAN na koji je uplaćen novac.
Radi se od 3000 kn pa moraju postupati po službenoj dužnosti. Kažem, možda stigne ali čisto sumnjam.
burmuz je offline  
Staro 05.07.2015., 13:15   #38
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
a ovo s Njuškala imaju OIB i ip adresu i sl.
Lažno imaju da.
Juice je offline  
Staro 05.07.2015., 13:15   #39
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Evo, ja još čekam iphone 6 od utorka. Uplatio na račun, od tada ni traga ni glasa od lika. Možda stigne ali sumnjam. Niti imam ID pošiljke niti se lik javlja. Ok, imam IBAN ( ime prezime i adresa su možda izmišljeni), broj moba a ovo s Njuškala imaju OIB i ip adresu i sl.
Ako do četvrtka ne dođe idem na murju. Sumnjam da ću dobiti novac no neka uhvate lika ako ništa, imaju barem IBAN na koji je uplaćen novac.
Radi se od 3000 kn pa moraju postupati po službenoj dužnosti. Kažem, možda stigne ali čisto sumnjam.
Meni jednostavno ne ide u glavu kako su ljudi tako lakovjerni. 3 soma kuna nekome uplatiti na račun na temelju neke prepiske ili telefonskog razgovora je po meni suludo, sorry, ali u današnjoj situaciji. Očito imaš viška novaca...
Alister je offline  
Staro 05.07.2015., 13:20   #40
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Lažno imaju da.
Njuškalo je lako ***, ali otvorit račun u banci mi se ipak čini malo teže s lažnim podacima. Osim toga treba ti po jedan račun za svaku transakciju, jer se ne smiješ vratit kad jednom uzmeš pare. U svakom slučaju to je puno teži prekršaj od "valjanja ajfona" pa će i policija revnije obavljati svoj posao.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2015., 13:22   #41
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Njuškalo je lako ***, ali otvorit račun u banci mi se ipak čini malo teže s lažnim podacima. Osim toga treba ti po jedan račun za svaku transakciju, jer se ne smiješ vratit kad jednom uzmeš pare. U svakom slučaju to je puno teži prekršaj od "valjanja ajfona" pa će i policija revnije obavljati svoj posao.
Ako pogledaš citirao sam samo dio o Njuškalu, za banku i račun se nisam osvrgnuo.
No da, račun je puno teže otvorit tako, vjerojatno.
Juice je offline  
Staro 05.07.2015., 14:10   #42
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Wink

Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Meni jednostavno ne ide u glavu kako su ljudi tako lakovjerni. 3 soma kuna nekome uplatiti na račun na temelju neke prepiske ili telefonskog razgovora je po meni suludo, sorry, ali u današnjoj situaciji. Očito imaš viška novaca...
Pa ok, no opet tko bi trgovao onda kada bi bilo da nitko nikome ne vjeruje. Većina webshopova tako funkcionira. Nisam imao loša iskustva dosad.
Neću više trgovati tako no imaju broj računa, zna se da je uplaćeno i to je to . Imam sve papire, sačuvan oglas, smsove, potvrdu o uplati itd.
Vidjeti ću do četvrtka. Neću umrijeti za te pare, ali bitan je princip
burmuz je offline  
Staro 05.07.2015., 14:53   #