Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2014., 00:04   #331
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
riječ je o novome y300;

1) koje folije naručiti s ebaya a da nisu neki "debeli" šrot a s druge strane, opet da ne koštaju ko u nekim trgovinama u italiji, 15€ 2 folije?

2) preporučite mi neku (prozirnu maskicu)... mislim da tu nema greške, ona gel / silikonska TPU prozirna biti će sasvim dobra (ili?), međutim...

3) ... volio bi zaštiti 3.5mm audio jack i micro usb charging jack - vidio sam na ebayu da ima odvojeno za kupiti te protektore, međutim, dali takvo što postoji odmah na maskici? onako ugrađeno? kao šta neki mobiteli (stariji) su imali fizičku vezu te zaštite s mobom, toga više nema nigdje?

4) nikada nisam koristio mobitel koji ima garanciju pa s time ne smijem rootati još 2 godine... čitam neki dan garantni list i piše da nastala šteta na uređaju instalacijom (nekog???) softvera ne spada u garanciju - šta to znači? u postavkama da ako namjestim "nepoznati izvori", tj. da instalirava i ono šta nije sa marketa gubim garanciju? to nema smisla? dali mogu na mobitel koji nije rootan instalirati iGo navigaciju i kako ista funkcionira na y300?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 00:12   #332
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
1. Rockymobile ebay, preporuka za mat foliju
2. bilo koji tpu case će valjati, ja sam uzeo random od nekog dobro ocijenjenog sellera i dobar je
3. ne, jer onda case nema smisla ako zatvoriš sve konektore; no imaš gumene čepiće za tu namjenu, koštaju neku siću
4. ja sam svog rootao, unlockao bootloader i ne smaram se sa garantnim listom, garancija na hardver vrijedi.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2014., 00:47   #333
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
wow... super odgovor, nisam ocekivao tako sve u jednome... sta znaci mat folija? do sada uglavnom narucivao najjeftinije od dobrih sellera? nekad su mi znale punit jaja na razlicitim mobovima...

ja bi stavio mob u case i plus dodatno uz to stavio cepove na punjenje i audio ( trauma od prosle god, radio posao uz more, puno soli, skoro otisao micro usb od desirea i notea! s time se vise ne igram) kako ce se tesko cupati cepovi van ako idu s caseom?

kad smo vec kod rootanja... dali je jedini nacin maknuti adove iz aplikacija root? na desire i note koristim adaway ( stvarno nemam blage, prvi put koristim mob koji nije rootan)

i jos jedna vazna stvar, zakljucavam screen widgetom a power mikroprekidac hocu sacuvati a i jako mi je neprakticno za screen wake up.... milijun app danas isprobo sa marketa i nijedna mi nije radila da sa volume buttonsima wakenem up screen? pobogu, za i tu, sasvim normalnu funckiju moram rootati? a necu 2 god dokle god traje gara...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 01:01   #334
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Kao sto je kolega rekao, od Rockymobile-a su najbolje! Preporuka! Btw meni su ciste bolje nego mat.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 07:26   #335
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
1. Rockymobile ebay, preporuka za mat foliju
2. bilo koji tpu case će valjati, ja sam uzeo random od nekog dobro ocijenjenog sellera i dobar je
3. ne, jer onda case nema smisla ako zatvoriš sve konektore; no imaš gumene čepiće za tu namjenu, koštaju neku siću
4. ja sam svog rootao, unlockao bootloader i ne smaram se sa garantnim listom, garancija na hardver vrijedi.
Nisi li ti popljuvao ebay folije kad sam ja hvalio rockymobile
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:00   #336
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
wow... super odgovor, nisam ocekivao tako sve u jednome... sta znaci mat folija? do sada uglavnom narucivao najjeftinije od dobrih sellera? nekad su mi znale punit jaja na razlicitim mobovima...
Mat folija je antiglare i ne ostaju otisci prstiju po njoj.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ja bi stavio mob u case i plus dodatno uz to stavio cepove na punjenje i audio ( trauma od prosle god, radio posao uz more, puno soli, skoro otisao micro usb od desirea i notea! s time se vise ne igram) kako ce se tesko cupati cepovi van ako idu s caseom?
http://www.netimes.com/shop/universa...?cPath=882_888
http://www.netimes.com/shop/35mm-aud...?cPath=882_888

Ne znam, evo ti iz shopa di sam uzeo dosta stvari, tamo ima tih sitnarija koliko hoćeš po normalnim cijenama, pa procjeni sam koliko će to biti ili neće tlaka vaditi stalno.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
kad smo vec kod rootanja... dali je jedini nacin maknuti adove iz aplikacija root? na desire i note koristim adaway ( stvarno nemam blage, prvi put koristim mob koji nije rootan)
Da.

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
i jos jedna vazna stvar, zakljucavam screen widgetom a power mikroprekidac hocu sacuvati a i jako mi je neprakticno za screen wake up.... milijun app danas isprobo sa marketa i nijedna mi nije radila da sa volume buttonsima wakenem up screen? pobogu, za i tu, sasvim normalnu funckiju moram rootati? a necu 2 god dokle god traje gara...
Mislim da da, ne koristim to pa ti ne mogu reći, ali piše (bar bi trebalo pisati) ti u opisu aplikacije da li je potreban root ili ne.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nisi li ti popljuvao ebay folije kad sam ja hvalio rockymobile
Nope, ja isključivo od rocky-a uzimam već debelo preko godinu dana.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:00   #337
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sorry, ok, netko je bio rekao kako nebi nikad kupio sp sa ebaya za par dolara jer je sve smeće ne znam zašto mi se učinilo da si to ti. Moje isprike.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:11   #338
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Eh da, screen protector sa ebaya za par centa ili lot za par dolara je isto ono smeće koje se na njuškalu prodaje za 20 do 50 kn i čak za 70 do 120 kn u trgovinama mobitelima.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 08:30   #339
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ja sam kupio upravo taj,za y300, 6 komada za 2 dolara i to je isti drek koji se prodaje za
70 kn po trgovinama.
Al služi svrsi.
Root odmah i makni ono smeće tipa fb, chrome,..

edit , jel netko probao ovo:

http://www.droidcrave.com/update-hua...ep-step-guide/

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 14.03.2014. u 11:49.
  Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 16:20   #340
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
još jedno pitanje (na koje nisam dobio odgovor a vjerujem da netko ipak zna ) - znači; ako označim "nepoznati izvori", tj. da si omogućim instaliranje app koje nisu iz marketa dali gubim garanciju? mislim da ne? glupo bi bilo... želim staviti iGo gore, ako postoji za ovu rezoluciju... a trebalo bi? kako radi na y300 gps?

edit: na noteu radi super, dok mi se na desireu često pregrijavao i rebootao!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote