Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.09.2009., 00:20   #241
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Jednostavno.....veliki lager se nakupio koji se nije uspio prodati pa je na akcijama išao ispod cijene,čak i nabavne što odmah dovodi do gubitaka čim je količina prodane robe po nabavnoj > količine prodana po njihovoj punoj. + Konkurencija manjih shopova tipa links & ADM. Pa vidi se po ljudima s foruma,svi kupuju od njih,diskonta24 te protisa.....
90% informatički nepismenih, ne-entuzijasta koje sretnem je kupilo svoje računalo u kombinaciji WC-Šrot. Čak sam se znao susretati (doduše ne toliko puno recently) sa "ponosnim" vlasnicima forcebookova...
 
Staro 29.09.2009., 03:58   #242
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ovo što thedream govori o ''sruši pa jeftino kupi'' je vjerojatno i istina i nije niti malo tipično za Balkan. To je zapadnjačka politika. A pošto se to počelo dešavat u nas zadnjih par godina, čini se da smo sve bliži Europi.
Jer rušenjem Ve-mila i HG-Spota(za kojima iskreno, i neću baš suzu pustiti), otvara se dosta velik prostor nekom novom lancu, koji će vjerojatno doć s zapada.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2009., 07:49   #243
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sve i da tome nije tako,neobjašnjiva mi je reakcija nekolicine usera ovdje,na bilo kakvo - a tuđe - mišljenje. I to ono,ljudi u 20tim godinama.

Najavljen je Mediamarkt,špekulira se da bi on ili Msan odnosno King ICT mogao kupiti HG, ne znam za Ve-Mil. Bili su tu i neki istočnjaci u igri,ne znam jesu Bugari,Turci,Rumunji,neki njihov lanac isto IT-a uglavnom. Ne znam ime, coconut ga je negdje bio rekao,ne sjećam se više.

Nije neki problem izaći na ZSE,problem se održati,što se i sad pokazalo točnim. Brojke jednostavno ne lažu i neobjašnjivi rastovi od parsto % jednostavno nisu utemeljeni,i možeš zaključiti ili da tu netko pere lovu,ili da jebe potencijalne investitore odnosno - dioničare u zdrav mozak,kako im dobro ide i slično, tj. treće - najlogičnije,da pumpaju jedan neodrživ balon koji je sad prsnuo.

Promijenili su nekoliko predsjednika Uprave u zadnje 3g,imali rastove koje sam naveo,uz zdravoseljačku - konj koji dobiva utrku,se ne mijenja - ovo nema smisla. Očito sve i nije bilo divno,krasno. Za to ti ne treba faks, a argument vidi se da sam s ekonomije,pa to se slažem, našao sam odlično plaćen posao, sam si financirao auto,kupujem vjerojatno i stan na kredu do kraja godine, i u mogućnosti sam dovršiti do 26te godine magisterij i predavati takozvanim tutlekima - po privatnim školicama - osnove za dodatnu paru,kao drugi job.

Mislim da je to posve dovoljno i ekonomično,nije neki argument kad nekog hoćeš uvrijediti - da kažeš da je s ekonomije,to je čisto silovanje i fašizam. Ti si sa PCE foruma,so what? Ne razumijem frustraciju i bijes ni spram EFZG-a.

Već sam sve objasnio,nema se potrebe ponavljati. Rasprava je jedno, pljuvanje je drugo, a vrijeđanje na osobnom nivou je treće i to će biti sankcionirano. Nisam ničiji advokat kako sam i napisao,ali je nedopustivo da gdje god kažeš svoje mišljenje, 4-6 istih -ljudi- nazovimo ih tako, skoči i grakne sa nekom paljbom mislim,na nivou 4c razreda i gledanja u tuđi pimpek na tjelesnom.

Možemo normalno pričati,ja sam rekao što sam mislio,a to je da je HG propao i da propada - iznutra. Nikakva konkurencija njega nije pomela, to šta MSan dobije natječaj u Holdingu,eventualno,a HG dobije iduće godine negdje drugdje,ne može utjecati na propast tolike firme - a u najmanje 3 izvora sam naveo da su bili jedna od najjačih IT-ova ovih prostora,što god mi mislili o njima. No nisam im advokat,jebe mi se. Samo bi neki garage sale,jubilarni, da si kupim SSD-ove za recimo 399kn i slično,za oproštaljku.
thedream je offline  
Staro 29.09.2009., 07:53   #244
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ne, to je davni Protokol Cionskih mudraca...bilo je pitanje kad ce ga poceti sprovoditi Sad sve ide kao po spagi
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 29.09.2009., 08:20   #245
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
@thedream
Bugari su u pitanju i koliko sam pročitao, orijentirani su na bijelu tehniku/kućnu elektroniku, a nikako IT komponente. Da se razumijemo, ni MediaMarkt nije previše IT orijentiran (svaki dan gledam njihove reklame na njemačkim sat programima), ali ih ipak ima. Više su orijentirani na složence, laptope i periferiju nego same komponente.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.09.2009., 08:30   #246
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ništa onda,po toster za 99kn u HG. Znam za mediamarkt,bio sam nema 2mj. u njemu. A za dva tjedna opet idem,pa mi nisu baš prestrani. Imaju oni svega.
thedream je offline  
Staro 29.09.2009., 09:50   #247
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Jer rušenjem Ve-mila i HG-Spota(za kojima iskreno, i neću baš suzu pustiti), otvara se dosta velik prostor nekom novom lancu, koji će vjerojatno doć s zapada.

Mada treba reći da barem Vemil nije rušio nitko izvana već su imali politiku svaštarenja (kupovanje nekretnina i nekontrolirani rast) koja ih je sada sa recesijom bacila gdje jesu.
Roy je offline  
Staro 29.09.2009., 09:53   #248
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Samo bi neki garage sale,jubilarni, da si kupim SSD-ove za recimo 399kn i slično,za oproštaljku.
Imaju 6800GT za 499kn...prava prilika
I hrpu Scyte Orochi coolera za cca 300kn koji već mjesecima čame na hrpi u ormaru
Roy je offline  
Staro 29.09.2009., 10:27   #249
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Više su orijentirani na složence, laptope i periferiju nego same komponente.
E vidis...upravo to prosjecni korisnik danas trazi i ta ce trgovina trzit bolje od svih! Bolje je prodat 100 jeftinjak kompova u "x" dana, tjedana.....nego jedan "high-end" komp.

Ono sto je ADM napravio...mislim da je to jedna od boljih stvari...lijepo narucis robu, oni ti je dostave doma, platis i bok.....
Nesto se shebe oni ti jos nude zamjenu i fino ti sve sloze. Evo meni je npr. neke vece stvari problem nositi po Zg posto ne vozim i lijepo ih nazovem i oni ti dofuraju kuci komponente...to je usluga...a ne da ja kao u drugim ducanima koji ti ni okvirno nista ne znaju reci.

Cak mi je i diskont24 dobar, bar ja nisam imao problema sa njima i robu sam uvijek imao drugi dan i to jako povoljno...no ipak volim vidjeti robu prije kupovine pa makar je platio 20-ak kn vise....jedino ako se ne radi o ogromnoj razlici o cijeni, onda je malo drugacija situacija.

No, opcenito stanje sa svim trgovinama kod nas je jako lose. I sam radim u jednoj i znam da smo dnevno imali prije par. mj. po 10 k kn prometa i bilo je more ljudi.....sada zatvaramo jednu trgovinu, a u "glavnoj" jedva navucemo cca 4 k kn dnevno.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Staro 29.09.2009., 10:38   #250
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Čitam danas u novinama da je M-San skupa s još nekim postao vlasnik firme Žito koja se bavi proizvodnjom brašna. Mogli bi na policama marketa uskoro dobiti i novu marku brašna. Ime izaberite sami
http://www.msan.hr/Default.aspx?tabid=79
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na