Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2009., 21:15   #1
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Hitachi HDT72106 disk alignment

Postoji li način za doznati koji je optimalan disk alignment za spomenuti disk? Nedavno sam ga formatirao i sve nanovo podesio, ali mi se čini da cu to opet napraviti jer koliko sam skuzio dobar alignment (podešavanje particija sukladno pločama u disku) utjece na brzinu.

Samo bi prije no što ga opet formatiram želio pogledati kako su razmještene ploce, da mogu odlučiti što gdje staviti. Pogledao sam disk part, ali tamo traži da ga formatiram tj. traži da ja upišem preporučeni align?? Koristim windows 7 rc (7100) x64.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 12:53   #2
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Sto je to disk alignment?
lVlark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2009., 14:39   #3
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Postoji li način za doznati koji je optimalan disk alignment za spomenuti disk? Nedavno sam ga formatirao i sve nanovo podesio, ali mi se čini da cu to opet napraviti jer koliko sam skuzio dobar alignment (podešavanje particija sukladno pločama u disku) utjece na brzinu.

Samo bi prije no što ga opet formatiram želio pogledati kako su razmještene ploce, da mogu odlučiti što gdje staviti. Pogledao sam disk part, ali tamo traži da ga formatiram tj. traži da ja upišem preporučeni align?? Koristim windows 7 rc (7100) x64.
Malo brkas loncice. Disk aligment je problem samih windoza i neovisan je o disku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na