Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2022., 10:09   #5461
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nisi lud, to s bojama je činjenica. Odmah sam vidio razliku. Al dobro, to se može tjunati.

Probao sam ovo tvoje, bolje je, eventualno mi je malo pretamno (malo brightnes ili kontrast pojačat), no možda ovisi od ekrana do ekrana, trenutno sam na telki. Možda treba malo čačkati po plavoj ili zelenoj boji...



Ma to je nabrzak overclock jučer bio. Crashalo mi je ispod 0.95 i ovim clockovima iznad 1900mhz. To je bolesno koje voltaže nabija na stocku, mislim da sam viđao i 1.0750...
Budem testirao u ovim drugim softverima (uniengine i metro exodus), pa možda stavim na 1875mhz clock i što nižu voltažu. Moram vidjeti na koliko mi je najviše boostala kad je stock bila, pa na taj clock fixirat

Nemoj gledat taj max boost koji drži par sec, nego vidi gdje kod igranja provodi najviše vremena, ali da je opterećena na 100% (gasi vsync i bok). E tu frekvu + malo na nju sam ja koristio.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 10:18   #5462
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nisi lud, to s bojama je činjenica. Odmah sam vidio razliku. Al dobro, to se može tjunati.

Probao sam ovo tvoje, bolje je, eventualno mi je malo pretamno (malo brightnes ili kontrast pojačat), no možda ovisi od ekrana do ekrana, trenutno sam na telki. Možda treba malo čačkati po plavoj ili zelenoj boji...

Ovisi o display profilu koji koristiš tako da je sigurno do ekrana. Zato sam ti napisao da se igraš postavkama dok ne dobiješ ono što želiš. Bitno je da se donekle može namjestiti da izgleda ok.
Ma bilo mi je smješno kad su me napali, ja sam u zadnje tri godine promjenio sljedeće grafičke i znam točno o čemu pričam:

SAPPHIRE AMD Radeon PULSE RX 580 4GB GDDR5
EVGA GEFORCE GTX 1080 SC 8GB
ASUS RTX 2070 Advanced edition
ASUS ROG STRIX RADEON RX 5700 OC EDITION 8GB
INNO3D 2070 SUPER
KFA2 RTX 3070C163 EX Gamer 1-Click OC 8GB

Razlika u slici je ogromna, toliko velika da kad sam nakon AMD stavio NVIDIJU mislio sam da je pokvarena kartica koliko je slika bila bljeđa, crna siva itd. Na svu sreću jedan forumaš mi je objasnio o čemu je stvar i poslao upute kako da podesim postavke da bude ok slika.
No, ono što priznajem NVIDIJI i zašto je preporučam su njeni driveri. Toliko bolji od AMD da to nije za vjerovat. Za mene koji igram pretežno stare igre i igram se sa reshadeom nvidija je mnogo bolja. Sve stare igre rade i nema rušenja...dok na AMD samo problemi od jedne do druge igre.
Nedavno sam razmišljao uzeti 6800, no onda sam se sjetio drivera i odustao.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 10:46   #5463
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Osobno nisam imao problema sa amd driverima, no ni ne igram najnovije igre kako izađu, niti emulatore (rijetko), tako da možda nisam relevantan

Nego gdje se može gledati ddr6 temperature? Na hwinfo kao i gpu-z ih ne vidim... Nove verzije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 10:57   #5464
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ovisi o display profilu koji koristiš tako da je sigurno do ekrana. Zato sam ti napisao da se igraš postavkama dok ne dobiješ ono što želiš. Bitno je da se donekle može namjestiti da izgleda ok.

Ma bilo mi je smješno kad su me napali, ja sam u zadnje tri godine promjenio sljedeće grafičke i znam točno o čemu pričam:



SAPPHIRE AMD Radeon PULSE RX 580 4GB GDDR5

EVGA GEFORCE GTX 1080 SC 8GB

ASUS RTX 2070 Advanced edition

ASUS ROG STRIX RADEON RX 5700 OC EDITION 8GB

INNO3D 2070 SUPER

KFA2 RTX 3070C163 EX Gamer 1-Click OC 8GB



Razlika u slici je ogromna, toliko velika da kad sam nakon AMD stavio NVIDIJU mislio sam da je pokvarena kartica koliko je slika bila bljeđa, crna siva itd. Na svu sreću jedan forumaš mi je objasnio o čemu je stvar i poslao upute kako da podesim postavke da bude ok slika.

No, ono što priznajem NVIDIJI i zašto je preporučam su njeni driveri. Toliko bolji od AMD da to nije za vjerovat. Za mene koji igram pretežno stare igre i igram se sa reshadeom nvidija je mnogo bolja. Sve stare igre rade i nema rušenja...dok na AMD samo problemi od jedne do druge igre.

Nedavno sam razmišljao uzeti 6800, no onda sam se sjetio drivera i odustao.
Pošalji postavke na PM ili bar link da pročitam. Nakon rx580, na 3050 sve mi izgleda losije pa me zanima da si sredim boje, hvala
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 11:07   #5465
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pošalji postavke na PM ili bar link da pročitam. Nakon rx580, na 3050 sve mi izgleda losije pa me zanima da si sredim boje, hvala

Nvidia Control panel - Change resolution - Use Nvidia color settings - output dynamic range stavi na full. Potom idi na adjust desktop color settings i tamo podesi Brightness na 40, contrast 35, gama 1.0, digital vibrance 40. Te postavke su meni ok, vidi kako ti odgovaraju. Uglavnom tu se igraš dok ne dobiješ ono što želiš.

Kalibriranje-boja
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 11:19   #5466
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
To vam je decki jedna poznata teorija urote, nema apsolutno nikakve razlike u prikazu, na redditu se svako tolko pojavi neki biser koji tvrdi da ima ali se uglavnom rugaju s takvima.
Slozio sam dosta kompova kroz godine i prikaz je kod digitalnih izlaza na istom monitoru uvijek bio identican sa sva 3 proizvodjaca (intel, amd, nvidija).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20220621-112017_Reddit.jpg‎
Views:	89
Size:	684.1 kB
ID:	25251  

Zadnje izmijenjeno od: ansha. 21.06.2022. u 11:21. Razlog: Greska
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 12:45   #5467
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Nvidia Control panel - Change resolution - Use Nvidia color settings - output dynamic range stavi na full. Potom idi na adjust desktop color settings i tamo podesi Brightness na 40, contrast 35, gama 1.0, digital vibrance 40. Te postavke su meni ok, vidi kako ti odgovaraju. Uglavnom tu se igraš dok ne dobiješ ono što želiš.
???????

Defaultno je brightness na 50%, contrast na 50%, gama na 1.0, digital vibrance na 50%.

Ako se stave 'tvoje' postavke, sve je tamnije i ispranije.

Ono sto IMA smisla je da 'dynamic range' treba staviti na Full.

Inace, kao sto i ansha kaze - digitalni prikaz je digitalan. 255/255/255 je tocno to, bez obzira tko salje signal - AMD, Nvidia ili Intel.

Nekad davno je imalo veze kad se koristio VGA izlaz, te se radila D/A konverzija signala.

Jedini problem je kad netko cacka po ovim settingsima, pa zbrcka boje i sve....
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 12:48   #5468
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne znam za ove postavke ali meni je slika na istom monitoru hladnija u odnosu na rx580. Nisam to izmislio, valjda vjerujem očima svojim. Vratio rx580, boje toplije, opet stavio 3050 boje hladnije. Ne zanima me svijet, nego moje oci. Pogotovo jer ne mijenjam komponente cesto. Presao sa 1060 na rx580 prvo sto sam primjetio su toplije boje. Pred 20 dana stavio 3050 i opet primjetio boje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:04   #5469
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Nego, jeste vi svjesni da se 3060 TI prodaju po 3kkn? Pa kakvo veselje, hvala mining balonu.
Doduše malo sam u krivo vrijeme upao sa 3070, ali jbg, nekad moraš I fulat.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:25   #5470
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne znam za ove postavke ali meni je slika na istom monitoru hladnija u odnosu na rx580. Nisam to izmislio, valjda vjerujem očima svojim. Vratio rx580, boje toplije, opet stavio 3050 boje hladnije. Ne zanima me svijet, nego moje oci. Pogotovo jer ne mijenjam komponente cesto. Presao sa 1060 na rx580 prvo sto sam primjetio su toplije boje. Pred 20 dana stavio 3050 i opet primjetio boje.
Također

Jebite me ako sam lud, al odmah sam primjetio različite boje. Inače iste wallpapere koristim godinama (footpaths) i na njima sam vidio razliku
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:38   #5471
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Osobno nisam imao problema sa amd driverima, no ni ne igram najnovije igre kako izađu, niti emulatore (rijetko), tako da možda nisam relevantan

Nego gdje se može gledati ddr6 temperature? Na hwinfo kao i gpu-z ih ne vidim... Nove verzije
3060 i Ti nemaju senzor na memi.
Mislim da nema ni 3070, neka me vlasnici isprave.
A pod ovo na starije igre je Alberto mislio na npr igre u quake2 engineu i razno razne modove, dakle prastare igre koje i ja igram.
Iz istog razloga i ja imam zelene.
A ovo o bojama iskreno ne bi znao, zadnje sam imao lap sa nekom HD4670...a tamo je monitor bio loš, ali ako su vam boje blijede, podebljate ih i bok.
A dynamic range na full je obavezan na monitorima, ali je isto tako limited obavezan na telkama. Bez toga nećete imati pravu paletu boja.
Još se sjećam kako se davnih dana kao naj GPU što se boja tiče hvalio Matrox (mislim da su imale naj DAC). I dan-danas rade neke mućke sa AMD-ovim čipovima za profi segment.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:38   #5472
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Nego, jeste vi svjesni da se 3060 TI prodaju po 3kkn? Pa kakvo veselje, hvala mining balonu.
Doduše malo sam u krivo vrijeme upao sa 3070, ali jbg, nekad moraš I fulat.
Misliš na neku rabljenu?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:43   #5473
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Misliš na neku rabljenu?
Da, nove su po 4400+kn.

EDIT: I nakon brzog preleta po njušci, najjeftinija je 3500. Nije to isto što i 3k, doduše vj su se prodale jeftinije, pašće to sve još.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 13:59   #5474
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja svoju novu 3060 platio ukupnih 3150kn u njemačkom shopu na akciji. Tada nekih 600-700kn jeftinije nego ovdj